تعمیرات لباسشویی

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA

همه ماشین لباسشویی ها می توانند با مشکلاتی روبه‌رو شوند که گاهی اوقات آن مشکل به سادگی برطرف خواهد شد و گاهی نیز به تکنسین جهت تعمیر ماشین لباسشویی نیاز پیدا می کنیم. لازم به ذکر است که عیب یابی درست و رفع مشکل دستگاه نیاز به تخصص و مهارت و همچنین رعایت نکات ایمنی دارد.

در این مقاله از ایبک امداد به آموزش تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA می پردازیم. چنانچه شما هم از کاربران این برند می باشید پس تا پایان مطلب همراه ما باشید. ماشین لباسشویی اسنوا دستگاهی با برنامه های پیچیده می باشد. البته به این معنی نیست که کار کردن با آن دشوار است بلکه نیازمند آگاهی و اطلاع کافی از تمامی قسمت ها و برنامه های مختلف شستشو می باشد. جهت عملکرد بهتر دستگاه لازم است درباره روش کارکرد ماشین لباسشویی اطلاعاتی کسب کنید.

معرفی و بررسی قسمت های مختلف ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA

ماشین لباسشویی دارای ویژگی و طراحی خاص خود می باشد. برخی از قطعات یک برند ممکن است با برند دیگر تفاوت داشته باشد اما برخی از قسمت ها به طور معمول در همه دستگاه های ماشین لباسشویی وجود دارند. در ادامه مطلب به توضیح در مورد هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • پمپ آب: وظیفه گردش آب در ماشین لباسشویی را به عهده دارد.
 • درام: لباس ها در این قسمت بارگیری می شوند.
 • دریچه کنترل ورودی آب: بسته به نیاز ماشین لباسشویی دریچه ورود آب را باز و بسته می کند.
 • پره: وظیفه به کار گرفتن مواد شوینده، چرخاندن و شستن لباس ها به عهده این قطعه می باشد.
 • مدار PCB: وظیفه اتصال قطعات الکتریکی دستگاه به دیگر مدارها را به عهده دارد.
 • لوله تخلیه: وظیفه تخلیه آب کثیف را به عهده دارد.
 • تایمر: تنظیم برنامه شستشو به عهده این قطعه می باشد.
 • محفظه مواد شوینده: جهت قرار دادن انواع مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • المنت: وظیفه گرم کردن آب به عهده المنت می باشد.
 • صفحه نمایش: محل قرار گرفتن دکمه ها جهت تنظیم چرخه شستشو
 • قفل ایمنی: جهت ایمنی دستگاه استفاده می شود.

مشکلات متداول برای ماشین لباسشویی های اسنوا SNOWA

هر دستگاه ممکن است با ایرادات و مشکلاتی روبه رو شود که گاهی اوقات می توان آنها را به راحتی برطرف کرد و گاهی اوقات هم نیاز به تکنسین با تجربه و ماهر جهت برطرف کردن مشکل می باشد.

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA

در زیر به چند نمونه از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی اسنوا پیش بیاید اشاره می کنیم.

 • عدم تخلیه آب
 • بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
 • صدای شدید در ماشین لباسشویی
 • عدم ورود آب به محفظه داخلی
 • روشن نشدن دستگاه
 • لرزش شدید دستگاه
 • باز نشدن درب دستگاه بعد از پایان شستشو
 • متوقف شدن تایمر
 • نچرخیدن دیگ

دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی پیش بیاید عدم تخلیه آب می باشد که خود می تواند به دلایل زیادی ایجاد شده باشد که در ادامه به اختصار درباره هر کدام توضیح خواهیم داد.

مسدود شدن پمپ تخلیه: گاهی اوقات ممکن است اشیای ریزی از فیلتر لباسشویی عبور کنند و خود را به پمپ تخلیه برسانند و باعث انسداد آن شوند. در این صورت می‌توانید با تمیز کردن پمپ تخلیه مشکل را رفع کنید.

خرابی پمپ تخلیه: گاهی اوقات ممکن است پمپ تخلیه آسیب دیده باشد و یا پره های آن شکسته باشد در نتیجه نمی تواند آب را تخلیه کند و یا حتی گاهی به دلیل فرسایش زیاد پمپ از کار میفتد. در این صورت می توانید با تعویض پمپ توسط یک تکنسین یا تعمیرکار ماهر مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

انسداد محل خروج آب: در ماشین لباسشویی گاهی اوقات ممکن است محل خروج آب به وسیله یک جسم یا لباس کوچک و یا جوراب گرفته شود و مانع از تخلیه آب گردد و یا حتی پرزهای لباس ها و یا رسوبات می تواند باعث انسداد محل خروج آب شود. در این صورت باید شلنگ تخلیه، فیلتر و لوله فاضلاب را چک کرده و اگر مسدود بود آن را برطرف کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از جاروبرقی اسنوا SNOWA

گرفتگی و انسداد فیلتر ماشین لباسشویی: فیلتر می تواند محلی برای جمع شدن پرز لباس ها و یا اجسام ریز مثل سوزن، سکه و … باشد. همین امر می‌تواند باعث تخلیه نشدن آب گردد. در صورتی که مشکل عدم تخلیه به خاطر فیلتر باشد باید اقدام به تمیز کردن آن کنید.

دلایل دیگری از جمله خراب بودن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، خراب بودن شیر الکتریکی، خراب بودن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و یا استفاده اشتباه از مواد شوینده می‌توانند دلایلی برای عدم تخلیه آب باشند.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی اسنوا پیش بیاید باز نشدن باز نشدن درب آن می باشد. علت های مختلفی می تواند باعث ایجاد این مشکل شود که در ادامه به توضیح مختصری درباره هر کدام می پردازیم.

خراب شدن میکروسوئیچ درب: جهت رفع این مشکل باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ کنید اما قبل از آن حتماً از سالم نبودن آن مطمئن شوید. میکروسوئیچ ۳ سوکت دارد که بر روی آن ها عددی درج شده است. دو عدد بزرگتر را مستقیم به برق بزنید و به وسیله یک پیچ گوشتی زبانه را بفشارید. اگر درب قفل نشد یعنی میکروسوئیچ خراب است و می‌توانید آن را تعویض کنید.آموزش تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA

خراب شدن دستگیره درب: چنانچه مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی مربوط به دستگیره آن باشد، باید توسط یک تکنسین تعویض شود.

عدم تخلیه آب از مخزن لباسشویی: یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی می تواند عدم تخلیه مخزن باشد. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است تنظیمات شستشو را دوباره انجام دهید. البته این در صورتی می تواند مشکل را برطرف کند که در محل تخلیه آب مشکلی وجود نداشته باشد.

پوسیدگی لولای درب ماشین لباسشویی: یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی پوسیدگی لولا بر اثر گذشت زمان و کارکرد زیاد می باشد. جهت حل آن باید لولاها تعویض شوند.

از دلایل دیگری که می تواند باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی شود می توان به موارد زیر اشاره کرد: عدم کارکرد سیستم قفل کودک ماشین لباسشویی، کارکرد اشتباه قفل حرارتی، گرمای بیش از اندازه در مدار های ماشین لباسشویی

دلایل ایجاد صدای شدید در ماشین لباسشویی چیست؟

علل متعددی می تواند باعث ایجاد صدا های زیاد در ماشین لباسشویی به هنگام شستشو خشک کردن و یا آبگیری شود. بعضی از مشکلات را می‌توانید خودتان از بین ببرید اما در برطرف کردن بعضی دیگر نیاز به یک تکنسین باتجربه دارید.آموزش تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA

در ادامه به چند علت درباره صدا دادن ماشین می پردازیم و راهکارهایی جهت هرکدام ارائه می دهیم.

 1. وجود جسم خارجی در محفظه دیگ: اولین کاری که بعد از شنیدن صدا از ماشین لباسشویی انجام باید دهید، بررسی محفظه دیگ می باشد. چرا که ممکن است جسمی مثل سکه، سنجاق، کلید و… داخل آن قرار داشته باشد و به هنگام چرخش باعث ایجاد صدا شود.
 2. پر بودن بیش از حد محفظه دیگ: یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث ایجاد صدای ناخوشایند به هنگام شستشو شود پر بودن بیشتر از حد ماشین لباسشویی می باشد. در چنین شرایطی صداهای جیر جیر یا تق تق از ماشین لباسشویی شنیده می شود.
 3. خراب شدن پمپ آب در ماشین لباسشویی: یکی از مهمترین علل شنیدن صدای زوزه از ماشین لباسشویی مربوط به خراب شدن پمپ می باشد. معمولاً این صدا به هنگام آبکشی یا تخلیه آب شنیده می شود. در صورتی که پمپ آب بر اثر فرسودگی یا نوسان برق آسیب ببیند، ممکن است صدای ناهنجاری از ماشین لباسشویی شنیده شود. جهت رفع آن باید پمپ تخلیه تعویض گردد.
 4. خراب شدن کمک فنر لباسشویی: همه ماشین لباسشویی ها دارای کمک فنر می باشند که وظیفه آنها جذب ارتعاشات محفظه دیگ است. این قطعه موجب کاهش صدا در ماشین لباسشویی به هنگام چرخش دور تند و یا در حین شستشو می باشد. فرسایش کمک فنرها و یا آسیب دیدن آنها می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در ماشین لباسشویی شود و تنها راه برطرف کردن این صدا نیز تعویض کمک فنرها می باشد.
 5. خراب شدن تسمه: تسمه های ماشین لباسشویی معمولاً از جنس لاستیک هستند و در طول زمان ممکن است دچار آسیب و فرسودگی شوند. در صورتی که شنیدن صدا از ماشین لباسشویی به دلیل خراب شدن تسمه باشد باید این قطعه را تعویض کرد.
 6. خراب شدن موتور ماشین لباسشویی: یکی دیگر از دلایل ایجاد سر و صدا در ماشین لباسشویی خراب شدن موتور است. در چنین شرایطی با تعمیر و یا تعویض موتور مشکل برطرف خواهد شد.
 7. شکستن بلبرینگ: بلبرینگ قطعه ای است که موجب کاهش صدا در ماشین لباسشویی هنگام چرخش می باشد. ریختن بار اضافی در ماشین لباسشویی و یا استفاده زیاد از دستگاه و مصرف مواد شوینده بی کیفیت می تواند به بلبرینگ ها آسیب برساند. در هنگام روبرو شدن با این مشکل بلبرینگ ها باید تعمیر و یا تعویض شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه کار سنسور کثیفی آب در ماشین لباسشویی

علت عدم آبگیری ماشین لباسشویی اسنوا SNOWA چیست؟

یکی از مشکلاتی که می تواند برای ماشین لباسشویی اسنوا پیش بیاید، عدم آبگیری آن است. این مشکل می تواند به دلایل متعددی ایجاد شود که در ادامه به بررسی چند علت از آن می پردازیم.

خراب شدن شیر ورودی آب: یکی از دلایل عدم آبگیری ماشین لباسشویی اسنوا، پیچ و تاب خوردن شلنگ های ورودی آب و یا سوراخ و خراب شدن آن می باشد.

انسداد و گرفتگی فیلتر ورودی ماشین لباسشویی اسنوا: یکی دیگر از علل عدم آبگیری ماشین لباسشویی، گرفتگی فیلتر می باشد. در این صورت با رفع انسداد و تمیز کردن فیلتر مشکل رفع خواهد شد.

عوامل دیگری همچون: خراب شدن شیر برقی، خراب شدن شیر ورودی آب، کثیف بودن جاپودری و … می تواند باعث عدم آبگیری ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که پس از بررسی متوجه شدید شیر ورودی آب و یا شیر برقی دچار خرابی شده‌اند باید نسبت به تعویض آنها اقدام کنید و چنانچه مشکل از فیلتر ورودی بود، جهت رفع آن باید فیلتر را از ماشین لباسشویی بیرون آورده و کاملا آن را تمیز کنید. در رابطه با جاپودری نیز می توانید با استفاده از یک فرچه درون مخزن را تمیز کنید.

علت لرزش ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

اگر چه لرزش در ماشین لباسشویی می تواند یکی از معمول ترین مشکلات مربوط به دستگاه باشد اما با این حال ممکن است برای کاربران بسیار آزاردهنده باشد. در ابتدایی ترین حالت این مشکل می تواند مربوط به عدم تراز پایه ها باشد. جهت تراز کردن پایه های لباسشویی از آچاری که مخصوص ریگلاژ است، استفاده کنید. چنانچه پس از تراز کردن بازهم مشکل برطرف نشد احتمالاً کمک فنر ها دچار آسیب شده اند که در این صورت باید اقدام به تعویض آنها کنید. گاهی اوقات نیز لرزش در ماشین لباسشویی می تواند به دلیل انسداد و گرفتگی فیلتر ها باشد. در صورتی که فیلتر سرویس و تمیز شود مشکل لرزش نیز حل خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد بسیاری از مشکلات به وجود آمده جهت ماشین لباسشویی اسنوا ذکر شده و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها بیان شده است. در بسیاری از موارد می توان مشکلات ساده را در منزل حل کرد، اما گاهی اوقات نیز نیاز به حضور تکنسین ماهر در محل می باشد. شرکت تعمیر لوازم خانگی ایبک امداد با بهره گرفتن از تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی آماده خدمت رسانی به کاربران عزیز در زمینه نصب، تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی می باشد. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

خدمات تعمیرات لباسشویی اسنوا SNOWA|راهنما تعمیرات و عیب یابی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا یا راهنمای تعمیر و عیب یابی لباسشویی SNOWA و نحوه رفع مشکل را در ایبک شرح داده ایم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا