تعمیراتتعمیرات قهوه ساز

نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز پارس خزر

اگر شما از مصرف کنندگان دستگاه اسپرسو ساز هستید به احتمال زیاد این مسأله توجه شما را جلب کرده است که در بعضی از مواقع این دستگاه مثل قبل عملکرد خود را به خوبی و درستی انجام نمی دهد و قهوه خوبی را به شما تحویل نمی دهد. پیشنهاد می کنیم که موقع استفاده کردن از دستگاه اول دفترچه راهنما را مطالعه کنید تا هنگام به وجود آمدن مشکل بتوانید دستگاه خود را بدون نیاز به تعمیر کار، تعمیر نمایید. در ادامه مقاله به نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلیل صدا دادن اسپرسو ساز پارس خزر چه می باشد؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد برای اسپرسو ساز به وجود بیاید صدا دادن بیش از حد آن می باشد و این موضوع امکان دارد که برای شما نگران کننده باشد. صدا دادن اسپرسوساز نشانه ی وجود خرابی و یا ایراد در دستگاه می باشد. در ادامه مقاله چند مورد از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز را برایتان بیان خواهیم کرد:

 1. پمپ از دستگاه جدا شود
 2. نبودن آب در مخزن اسپرسو ساز
 3. بزرگ بودن اندازه های دانه قهوه
 4. پر شدن بیش از اندازه مخزن اسپرسو ساز

جدا شدن پمپ اسپرسوساز از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز پارس خزر

یکی از اصلی‌ترین دلایل صدا دادن اسپرسو ساز جدا شدن پمپ از دستگاه می باشد، در داخل هر اسپرسو ساز یک پمپ قرار گرفته است. اگر که پمپ از دستگاه جدا بشود امکان دارد دستگاه موقع کار کردن، صدای بیش از حد از خود خارج کند. پس بهتر است که برای تعمیر کردن و عیب یابی آن از تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید و اگر که پمپ از دستگاه جدا شده باشد با قرار دادن آن در جای خود می توانید از صدای زیادی که از دستگاه خارج می‌شود جلوگیری کنید. جدا شدن پمپ امکان دارد به دلایل مختلفی مثل ضربه خوردن به دستگاه، جابجا شدن دستگاه، نصب نامناسب و اشتباه قطعات دستگاه باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن پارس خزر Pars khazar | خدمات نمایندگی پارس خزر

اسپرسو ساز پارس خزر

وجود نداشتن آب در مخزن اسپرسو ساز از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز پارس خزر

یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایل صدا دادن اسپرسوساز نبودن آب در مخزن دستگاه می باشد، هر اسپرسوساز یک مخزن دارد که این مخزن جهت نگهداری آب استفاده می شود. برای تهیه کردن انواع قهوه و نوشیدنی توسط دستگاه باید به مقدار کافی در داخل دستگاه آب وجود داشته باشد. اگر که به مقدار مناسب آب در مخزن دستگاه وجود نداشته باشد امکان دارد که دستگاه اسپرسو ساز صدا بدهد. پس همیشه بهتر است که قبل از روشن کردن اسپرسو ساز مخزن آب را پر نمایید تا مشکلی برای دستگاه شما به وجود نیاید.

بزرگ بودن اندازه های دانه قهوه از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز پارس خزر

یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن صدای غیر طبیعی در اسپرسوساز می شود درشت بودن دانه های قهوه می باشد. اگر شما موقع کار کردن با دستگاه متوجه صدای غیرعادی شدید بهتر است که اول دانه های قهوه را بررسی کنید. قهوه یک دانه ی درشت است که باید برای استفاده در دستگاه پودر و یا نرم بشود. اگر که دانه های قهوه به خوبی و درستی آسیاب نشده باشند باعث می شوند که صدای غیر طبیعی از دستگاه اسپرسو خارج بشود. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که دانه‌های قهوه باید به اندازه ای پودر بشوند که باعث مسدود شدن خروجی دستگاه نشود. دانه های قهوه مثل آرد باید پودر شود تا موقع تهیه کردن نوشیدنی باعث به وجود آمدن سر و صدای غیر طبیعی در اسپرسوساز نشوند.

پر شدن بیش از اندازه مخزن اسپرسو ساز از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز پارس خزر

چهارمین دلیل صدا دادن اسپرسو ساز پر بودن مخزن اسپرسو ساز می باشد. اگر که مخزن دستگاه پر باشد امکان دارد که صدای غیر عادی از اسپرسوساز خارج شود. بهتر است که هر چند وقت یکبار مخرن اسپرسو ساز را تعویض نمایید. این کار باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود و باعث می شود که صدایی از دستگاه خارج نشود.

روش رفع کردن صدای غیر عادی در اسپرسوساز پارس خزر

اگر که دستگاه اسپرسو ساز شما صداهای غیر طبیعی ایجاد می کند شما باید هرچه سریعتر مشکل صدای زیاد دستگاه را رفع کنید. در ادامه چند روش عیب یابی این مشکل دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • اولین کاری که برای رفع سر و صدای زیاد اسپرسو ساز باید انجام دهید این است که مخزن دستگاه را بررسی نمایید اگر آب کافی در آن وجود نداشت در آن آب بریزید.
 • همچنین اگر فشار آب کم است باید بگذارید فشار آب شیر شهری به مقدار کافی برسد سپس از دستگاه اسپرسو ساز استفاده نمایید.
 • اگر که مشکل صدای بیش از حد دستگاه به دلیل جدا شدن پمپ از دستگاه می باشد شما باید برای رفع مشکل در این شرایط پمپ را در جای خود قرار دهید.
 • در بعضی اوقات جمع شدن رسوبات آهکی در داخل دستگاه باعث به وجود آمدن چنین صدایی می شود شما باید رسوب زدایی انجام دهید تا مشکل دستگاه شما برطرف شود.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی پارس خزر | آموزش عیب یابی جاروشارژی Pars Khazar

به چه دلیل اسپرسوساز پارس خزر آب را گرم نمی کند؟

اسپرسو ساز یک دستگاه برقی می باشد که این دستگاه نسبتاً کوچک بوده و برای استفاده کردن از دستگاه به جریان برق نیاز دارید، برای عملکرد درست و صحیح از قطعات زیادی تشکیل شده است. در اکثر مواقع امکان دارد که عملکرد غلط این دستگاه به دلیل وجود خرابی در بعضی از اجزای داخلی اسپرسوساز باشد، با توجه به همین موضوع در ادامه مقاله برای تشخیص دادن صحیح علت سرد بودن آب در اسپرسو ساز به بررسی قطعات این دستگاه خواهیم پرداخت و چند دلیل گرم نشدن آب در دستگاه را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • دلیل اول وجود خرابی در المنت حرارتی اسپرسوساز
 • دلیل دوم وجود نداشتن جریان برق در دستگاه اسپرسو ساز

وجود خرابی در المنت حرارتی اسپرسو ساز از دلایل گرم نشدن آب در اسپرسو ساز پارس خزر

یکی از دلایل گرم نشدن آب در اسپرسو ساز خراب شدن المنت حرارتی می باشد. وظیفه المنت حرارتی این است که جریان الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کند. المنت حرارتی جریان الکتریکی را دریافت می کند و آن را تبدیل به انرژی گرمایی می کند و این امر باعث می‌شود که آب در داخل دستگاه گرم شود. به همین دلیل اگر شما با مشکل گرم نشدن آب در دستگاه اسپرسو ساز خود مواجه شدید باید اول از همه المنت حرارتی را مورد بررسی قرار دهید.

وجود نداشتن جریان برق در دستگاه اسپرسو ساز از دلایل گرم نشدن آب در اسپرسو ساز پارس خزر

دومین دلیل گرم نکردن اسپرسو ساز نبودن جریان برق می باشد، امروزه اکثر دستگاه های موجود در بازار با برق کار می کند. همانطور که می دانید جریان برق با تأمین کردن انرژی الکتریکی باعث می شود که دستگاه روشن شود و اگر که هیچ جریان برقی در داخل دستگاه وجود نداشته باشد دستگاه بلا استفاده می‌شود و امکان دارد که گرم نشدن آب اسپرسو ساز به دلیل نبودن جریان برق در اسپرسو ساز باشد. در ادامه مقاله چند علت که باعث قطع شدن جریان برق می شود را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • پیچ خوردن کابل سیم دستگاه
 •  جدا شدن دوشاخه از پریز برق
 • وجود نوسانات برق
 • نشت آب در دستگاه
 • خراب شدن و یا پارگی کابل دستگاه
 • سوختن محافظ دستگاه
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اتو بخار پارس خزر Pars khazar | آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار پارس خزر

اسپرسو ساز پارس خزر

چگونه مشکل گرم نکردن آب در اسپرسوساز پارس خزر را رفع کنیم؟

اگر هرکدام از دلایل بالا را در دستگاه خود مشاهده کردید برای حل کردن مشکل دستگاه خود باید اقدام کنید در ادامه مقاله راهکارهایی برای رفع مشکل گرم نکردن آب را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • اگر که علت گرم نکردن آب در دستگاه به دلیل خراب بودن المنت حرارتی باشد شما باید المنت حرارتی را تعویض کنید.
 • بعد از خریدن المنت حرارتی مناسب دستگاه شما باید از یک تعمیرگاه کمک بگیرید تا المنت حرارتی دستگاه شما را تعویض کند چون اگر خودتان این کار را انجام دهید احتمال آسیب زدن به دستگاه زیاد می شود.
 • تعویض کردن این قطعه نیاز به مهارت و دانش زیادی دارد به همین دلیل باید به وسیله یک فرد متخصص و حرفه ای انجام بشود.
 • اگر که سیم و کابل خراب بود نیز بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید تا آن را تعویض کند.
 • همچنین اگر محافظ دستگاه شما خراب بود و یا سوخته بود شما باید محافظ جدیدی را تهیه کنید و جایگزین آن کنید.
 • استفاده کردن از محافظ دستگاه باعث می شود که طول عمر دستگاه اسپرسو ساز شما افزایش پیدا کند.
 • توصیه می کنیم که همیشه از محافظ برق جهت جلوگیری کردن از سوختن دستگاه استفاده کنید، چون اگر که نوسانات برقی به وجود بیاید احتمال سوختن دستگاه وجود دارد.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد به نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز پارس خزر پرداختیم و همچنین نکاتی درباره گرم نشدن آب در داخل دستگاه اسپرسو ساز را برایتان توضیح دادیم تا اگر که شما در این کار حرفه ای هستید بتوانید مشکل اسپرسوساز خود را حل کنید، اگر که نتوانستید با خواندن این مقاله مشکل اسپرسو ساز خود را حل کنید، بهتر است که از یک تعمیرکار ماهر و متخصص کمک بگیرید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

اگر در مورد تعمیر  کردن اسپرسو ساز پارس خزر سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز پارس خزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل صدا دادن اسپرسو ساز پارس خزر چه می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا