مجله لوازم خانگی

نحوه تعمیر جارو شارژی زانوسی ZANUSSI | نمایندگی جارو شارژی زانوسی

در دنیای مدرن امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی لوازم خانگی نیز به صورت جدیدتر و مدرن تری به بازار عرضه می شود. یکی از این وسایل که امروزه بسیار ضروری و پرکاربرد می باشد جارو شارژی است. جارو شارژی زانوسی در نظافت منزل بسیار کاربردی بوده و می‌توان گفت جایگزین بسیار مناسبی برای جاروبرقی محسوب می‌شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر جارو شارژی زانوسی پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات متداول آن ارائه داده است و در پایان نکاتی جهت نگهداری درست و اصولی از این دستگاه بیان کرده است. چنانچه شما نیز از کاربران جارو شارژی زانوسی می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

نحوه عیب یابی جارو شارژی زانوسی

همانطور که گفته شد جارو شارژی یکی از پر کاربرد ترین وسایل منزل، اتومبیل و یا محل کار شما به حساب می آید. جارو شارژی ها به علت جابجایی آسان و کوچک بودن و سبک بودن آن توانسته اند محبوبیت زیادی در بین کاربران کسب کند اما گاهی اوقات ممکن است این وسیله پرکاربرد دچار ایراد و اشکالاتی شود که به تعمیر نیاز داشته باشد. با آگاهی و اطلاع از قطعات جارو شارژی و همچنین مشکلات رایج آن تا حد زیادی می توانید به برطرف کردن آنها اقدام کنید. اما گاهی اوقات نیز ممکن است این مشکلات تخصصی تر بوده و جهت برطرف کردن آن به یک تعمیرکار ماهر نیاز داشته باشید. ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی زانوسی می باشد. چنانچه به مشاوره و راهنمایی نیاز داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمای کارشناسان ما استفاده کنید.

بررسی مشکلات متداول در جارو شارژی زانوسی

جارو شارژی زانوسی نیز مانند دیگر لوازم الکترونیکی گاهی اوقات ممکن است دچار آسیب و خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=31694&action=edit

در ادامه برخی از این ایرادات نام برده شده است.

 • استشمام بوی سوختگی
 • ایجاد سر و صدای زیاد از جارو شارژی
 • کاهش توان مکش جارو شارژی
 • داغ شدن بیش از حد بدنه
 • عدم شارژ شدن باتری
 • روشن نشدن دستگاه
 • خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی

علت بوی سوختگی از جارو شارژی زانوسی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی از کاربران با آن مواجه شوند ایجاد بوی سوختگی از جارو شارژی می باشد که از دلایل بروز این مشکل می توان به خراب شدن تسمه و یا پاره شدن اشاره کرد و یا اینکه امکان دارد تسمه از جای خود بیرون آمده باشد. بنابراین نخستین کاری که باید انجام دهید این است که به بررسی تسمه بپردازید و در صورتی که نیاز بود آن را تعویض کنید. اگر پس از بررسی متوجه شدید که تسمه هیچ آسیبی ندیده است باید به بررسی موتور بپردازید. احتمال اینکه موتور سوخته باشد وجود دارد. سوختگی موتور نیز می‌تواند بر اثر استفاده طولانی مدت از دستگاه و داغ شدن آن باشد. در این شرایط بهتر است جهت تعمیر جارو شارژی زانوسی با تعمیر کاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی آنان استفاده کنید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی زانوسی می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات توستر آاگ AEG | آموزش تعمیر توستر آاگ

علت ایجاد سروصدای زیاد از جارو شارژی زانوسی چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند ایجاد سروصدای زیاد در جارو شارژی می باشد. ممکن است این صداهای غیر طبیعی به علت کثیف شدن بیش از حد فیلترها ایجاد شده باشد. با رفع انسداد و تمیز کردن فیلترها و در صورت نیاز تعویض آنها می توان مشکل به وجود آمده را برطرف کرد. از دیگر علل ایجاد سروصدای زیاد در جارو شارژی زانوسی آسیب دیدن و یا شکستن بلبرینگ ها می باشد که در این حالت نیز نیاز است که بلبرینگ ها عوض شوند. تعویض بلبرینگ ها و رفع مشکل یک کار تخصصی می باشد که نیاز به دانش و مهارت کافی در این زمینه دارد. پس بهتر است که با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید و از آنها جهت برطرف کردن مشکل کمک بخواهید. گاهی اوقات نیز ممکن است علت ایجاد این سروصداها گرفتگی و انسداد در لوله ها و اتصالات جارو شارژی باشد.

علت کاهش قدرت مکش جارو شارژی زانوسی چیست؟

یکی از مشکلات ناخوشایند که ممکن است برای کاربران جارو شارژی زانوسی پیش بیاید کاهش توان مکش جارو شارژی زانوسی می باشد. چنانچه شما نیز با این مشکل روبرو شدید می‌توانید اقدامات زیر را جهت برطرف کردن آن انجام دهید.

 • یکی از دلایل کم شدن قدرت مکش جارو شارژی پر بودن بیش از اندازه محفظه آن می باشد. دقت کنید که بعد از هر بار استفاده از دستگاه باید  محفظه جارو شارژی را تخلیه کنید.
 • مسدود شدن لوله جارو شارژی می تواند موجب کاهش مکش دستگاه شود در این حالت باید لوله جارو شارژی چک شود و چنانچه دچار گرفتگی است آن را رفع کنید.
 • انباشته شدن آلودگی و کثیفی در قسمت برس جارو شارژی نیز می‌تواند قدرت مکش دستگاه را کم کند بنابراین بهتر است به بررسی برس نیز بپردازید.
 • غلتک ها نیز باید در جای صحیح خود قرار بگیرند تا بتوانند کارایی لازم را داشته باشند. غلتک ها باید به گونه‌ای قرار بگیرند که بتوانند به طور آزادانه بچرخند.
 • کثیف بودن فیلتر و اتصالات می‌تواند باعث کاهش قدرت مکش جارو شارژی شود. با تمیز کردن به موقع فیلتر و در صورت لزوم تعویض آن می توانید مشکل را رفع کنید.

اگر با انجام دادن تمامی موارد بالا مشکل رفع نشد می توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی آنان استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل جارو شارژی شما برطرف شود.

علت داغ شدن بیش از حد جارو شارژی زانوسی چیست؟

یکی از مشکلات متداول جارو شارژی ها ممکن است داغ شدن بیش از حد آن باشد وقتی با این مشکل مواجه شدید بهتر از قبل از هرکاری جاروشارژی را خاموش کرده و اجازه دهید تا خنک شود. دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه به آنها اشاره شده است.

 • یکی از دلایل داغ شدن جارو شارژی انباشته شدن آلودگی در فیلترها و پر شدن بیش از حد مخزن می باشد. در این شرایط باید فیلترها تعویض شده و مخزن خالی شود. انجام این کار می‌تواند موجب افزایش کارایی جارو شارژی شود.
 • یکی دیگر از دلایل داغ شدن بیش از حد جارو شارژی زانوسی وجود انسداد در برس آن می باشد. جهت رفع این مشکل باید برس را تمیز کرده و از هرگونه آلودگی پاک کنید.
 • پر شدن بیش از حد مخزن نیز می‌تواند باعث نیم سوز شدن موتور شود پس دقت کنید مخزن جارو شارژی باید به موقع خالی شود.
 • آسیب رسیدن به موتور جارو شارژی و همچنین خراب شدن باتری نیز از دلایل داغ شدن جارو شارژی می باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر بخارشوی بلک اند دکر Black and Decker

علت روشن نشدن جارو شارژی زانوسی چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران جارو شارژی زانوسی با آن روبرو شوند روشن نشدن دستگاه می باشد. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است همه اتصالات جارو شارژی مورد بررسی قرار گیرد و برای انجام این کار لازم است که از یک فازمتر استفاده کنید. اگر مشکل در اتصالات نبود باید به بررسی کلید روشن و خاموش جارو شارژی بپردازید. در مرحله اول از وجود جریان برق در کلید مطمئن شوید. چنانچه لازم بود کلید باید تعویض شود. در مرحله بعدی جهت پیدا کردن مشکل موتور دستگاه و همچنین برد جارو شارژی باید چک شود. https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=31694&action=edit

برای بررسی کردن  قطعاتی مانند موتور بهتر است از تعمیرکاران ماهر در زمینه سرویس جارو شارژی کمک بگیرید زیرا انجام این کارها بسیار تخصصی بوده و در صورت نداشتن مهارت کافی ممکن است آسیب های جدی تری به جاروشارژی وارد کنید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز جارو شارژی زانوسی می باشد.

نکات مهم جهت نگهداری درست و اصولی از جارو شارژی زانوسی

همانطور که می دانید نگهداری درست و اصولی از جارو شارژی زانوسی تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت کارایی و طول عمر دستگاه دارد. در ادامه نکاتی جهت نگهداری درست و اصولی از جارو شارژی زانوسی بیان شده است.

 • فیلتر جارو شارژی باید هر چند وقت یک بار بررسی شده و از نظر گرفتگی و انسداد چک شود و چنانچه لازم است تعویض گردد.
 • یکی از موارد اساسی برای نگهداری از جارو شارژی زانوسی عملکرد درست باتری ها می باشد. چنانچه برای شارژ دستگاه از شارژرهای متفرقه استفاده کنید می‌تواند باعث کاهش عملکرد دستگاه شده و طول عمر باتری را کاهش دهد.
 • هیچ وقت برای جارو کردن شن ریزه، خرده شیشه، اجسام نوک تیز، سکه و… از جارو شارژی استفاده نکنید زیرا می تواند به کیسه، فیلتر، لوله و مخزن جارو شارژی آسیب وارد کند.
 • برای تعمیر کردن و یا تعویض قطعات جارو شارژی حتماً باید از قطعات اورجینال و با کیفیت استفاده کنید.

سخن پایانی

یکی از لوازم بسیار پرکاربرد در هر خانه جارو شارژی می باشد که به خاطر کارکرد زیاد معمولاً بیشتر دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر و سرویس پیدا می کند. گاهی اوقات این مشکلات پیچیده نیست و کاربر می‌تواند خودش آن را انجام دهد ولی گاهی اوقات نیز تعمیر و سرویس آن بسیار تخصصی بوده و فقط در حیطه کار تعمیرکاران متخصص می باشد. ایبک امداد با بهره گرفتن از سال ها تجربه در این زمینه و همچنین دارا بودن تعمیرکاران حرفه ای و متخصص آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس جارو شارژی زانوسی می باشد. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید. از اینکه با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاسگزاریم.

نحوه تعمیر جارو شارژی زانوسی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت بوی سوختگی از جارو شارژی زانوسی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا