تعمیرات جاروبرقی

شیوه کاربردی و مفید تعویض خرطومی جاروبرقی

راهنمای عوض کردن خرطومی جاروبرقی به ساده ترین شکل ممکن - مجله ایبک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از وسایل ضروری و اصلی برای نظافت منزل جاروبرقی است و دانستن شیوه تعویض خرطومی آن می تواند کمک بزرگی به ما کند. در این مقاله از ایبک امداد به نکات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد.

خلاصه ای از شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی

کاربران گرامی ایبک امداد ، برای اینکه زمان کمتری از شما بگیریم، در این بخش خلاصه ای از شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی را بیان کرده ایم.

علت تعویض خرطومی جاروبرقی  آسیب نرسیدن به موتور و مکش جاروبرقی
چگونگی پیدا کردن قطعه مناسب به آسانی با استفاده از نوع جاروبرقی و نوع خرطومی میتوانید یک خرطومی جدید را بخرید.
شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی به صورت کششی و یا با کمک پیچ گوشتی خرطومی را جدا کنید و بعد خرطومی را نصب کنید.

دلیل اینکه لازم است خرطومی جاروبرقی را تعویض کنیم چیست؟

چنانچه در زمان تمیز کردن و جابجایی جاروبرقی در منزل مواظب لوله خرطومی خود نباشید، احتمال فرسودگی و شکستن سریع آن بیشتر می شود و قدرت مکش و عمر جاروبرقی را کم میکند، پس ضروری است خرطومی جاروبرقی تعویض شود. علاوه بر این پس از مدتی احتمال پوسیده شدن لوله خرطومی هم وجود دارد.

شیوه پیدا کردن خرطومی مناسب برای جاروبرقی

آسان ترین راه برای پیدا کردن خرطومی مناسب برای جاروبرقی خریدن یک خرطومی جدید و با کیفیت مناسب می باشد. خرطومی ای تهیه کنید که با برند و مدل دستگاه شما مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت امکان دارد بعد از مدتی مجبور به تعویض آن شوید.

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی

قطعا می دانید که لوله خرطومی از سمت کوپل وارد دهانه جاروبرقی می شود و از جهت دیگر به لوله تلسکوپی وصل می شود. مکش قوی جاروبرقی همه ی آلودگی و گرد و غبار را از کف زمین پاک خواهد کرد. لازم است در ابتدای فرآیند تعویض خرطومی  جاروبرقی به نکات زیر توجه نمایید:

  • اگر کوپل و لوله تلسکوپی سالم بودند و فقط لوله خرطومی دچار ایراد شده است که می‌توانید آن را به شکل جداگانه خریداری کنید.
  • لازم است به منظور وصل کردن آن نخست خار روی این دو قطعه را با پیچ گوشتی باز کرده و لوله خرطومی را جدا نمایید. بعد کوپل و لوله تلسکوپی را به دو سر لوله خرطومی متصل کنید.
  • در غیر این صورت لازم است لوله خرطومی را به صورت کامل همراه با کوپل و لوله تلسکوپی جایگزین کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات جاروبرقی همیلتون Hamilton

در ادامه به شکل دقیق به شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی می پردازیم:

  1. شیوه باز کردن خرطومی جاروبرقی
  2. شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی ال جی
  3. شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی سامسونگ
  4. شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی پارس خزر
  5. شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی بوش

شیوه باز کردن خرطومی جاروبرقی

گاهی خرابی یا گرفتگی جاروبرقی به لوله خرطومی مربوط می شود که در این صورت باز کردن آن مقداری متفاوت از لوله تلسکوپی میباشد. اینکه شیوه باز کردن دسته جاروبرقی و جدا کردن لوله خرطومی چگونه است، بر اساس نوع و مدل لوله خرطومی می باشد که رایج ترین نوع آن پیچی، کششی و گره ای است. اما به صورت کلی می توانید با پیچاندن لوله خرطومی بر خلاف جهت این قطعه را هم جدا کنید.

شیوه تعویض خرطومی

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی ال جی

امکان دارد متوجه شده باشید که قسمتی از لوله خرطومی در زمان تمیز کردن آسیب دیده است. چنانچه می خواهید محل دقیق آن را بدانید، لازم است دست خود را در حالی که جاروبرقی روشن است نزدیک لوله قرار دهید و مشاهده کنید کدام بخش پاره شده است. چنانچه این محل نزدیک سر یا انتهای لوله باشد، به تعویض آن نیازی نیست. در غیر این صورت لازم است شلنگ جاروبرقی ال جی را عوض کنید.

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی سامسونگ

یکی از برندهای معروف لوازم الکترونیکی سامسونگ است. چنانچه جاروبرقی سامسونگ دارید اما مدت زیادی است که شلنگ به علت کشش زیاد شکسته شده است، خوب است محل برش را پیدا کرده و چنانچه نیاز بود شلنگ جاروبرقی سامسونگ را عوض کنید. تا در آینده آسیبی به موتور وارد نشود.

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی پارس خزر

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی های پارس خزر مشابه سایر جارو های برقی می باشد. به این معنا که لازم است ابتدا محل برش را پیدا کنید و بعد آن را تعمیر یا تعویض کنید تا مجددا جاروبرقی برای نظافت منزل استفاده شود.

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی بوش

تعویض خرطومی جاروبرقی بوش دقیقا مثل سایر برند های جاروبرقی می باشد و به آسانی می توانید این کار را انجام دهید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن جاروبرقی میگل miguel | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی میگل

نکاتی راجب شیوه نگهداری از جاروبرقی

در ادامه نکاتی را برای نگهداری درست از جاروبرقی بیان خواهیم کرد تا با رعایت آن ها عمر مفید جاروبرقی خود را افزایش دهید.

اهمیت نگهداری صحیح از جاروبرقی

یکی از نکاتی که لازم است در مورد استفاده از جاروبرقی بدانید، شیوه نگهداری از آن است. در مطلب آموزش شیوه نگهداری از جاروبرقی نکات مهمی در مورد شیوه مراقبت از بخش ها و قطعات جاروبرقی درج شده است که از شما یک کاربر حرفه ای خواهد ساخت. علاوه بر این رعایت تمامی نکات در مورد شیوه مراقبت و نگهداری از جاروبرقی به شما کمک میکند تا به طول عمر مفید جاروبرقی اضافه کنید و دیرتر متحمل هزینه های ایراد یابی تعمیر جاروبرقی خود شوید.

عوض کردن فیلتر جاروبرقی

از نکات مهمی که لازم است هنگام نگهداری از جاروبرقی بدانید، تعویض فیلتر است. تعویض فیلتر و یا تمیز کردن آن به صورت دوره ای می تواند از ورود گرد و غبار به داخل موتور دستگاه جلوگیری کند. فیلتر قسمتی از جاروبرقی  است که ما بین موتور و کیسه جاروبرقی قرار دارد و از نفوذ ریز خاک ها به درون موتور جلوگیری می کند. پر شدن و انسداد فیلتر می تواند سبب نشت گرد و خاک به داخل موتور شده و سبب نیم سوز شدن آن شود. خوب است برای تمیز کردن و یا تعویض فیلتر جاروبرقی خود، به صورت دوره ای اقدام کنید.

خالی کردن کیسه برای نگهداری از جاروبرقی

خالی کردن پاکت جاروبرقی، از موارد دیگری می باشد که لازم است هنگام نگهداری از جاروبرقی به آن توجه ویژه ای کنید. چرا که پاکت جاروبرقی وظیفه جمع آوری زباله ها و گرد و خاک به داخل خود را برعهده دارد. چنانچه بیش از اندازه پر شود، ممکن است که به موتور جاروبرقی فشار وارد شده و موتور دچار آسیب شود. علاوه براین پر بودن بیش از حد کیسه، سبب کم شدن مکش جاروبرقی می شود. به همین علت هنگام بررسی دلیل کم شدن مکش جاروبرقی، لازم است ابتدا عدم پر بودن پاکت جاروبرقی را بررسی کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از هر بار استفاده از جاروبرقی، حتما کیسه آن را چک کنید.

 نگهداری از سیم جمع کن جاروبرقی

سیم جمع کن از قطعات مهم دیگر تعبیه شده در ساختار جاروبرقی است که لازم است هنگام مراقبت از جاروبرقی، به آن توجه شود. اگر سیم جمع کن آسیب ببیند، ممکن است جارو برقی دچار خرابی و یا قطعی شود. لازم است توجه کنید که هنگام نگهداری از جاروبرقی، مقدار خاصی از سیم را از دستگاه به بیرون بکشید تا فنر سیم جمع کن و بقیه قسمت های آن دچار آسیب نشود. اگر نیاز بود برای ایراد یابی و تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی  می توانید دستگاه خود را به تعمیرکاران بسپارید.

حتما بخوانید:   روش های باز کردن موتور جاروبرقی

شیوه مراقبت از لوله خرطومی جاروبرقی

همانطور که می دانید، جاروبرقی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هنگام مراقبت از جاروبرقی، لازم است به هریک از آن ها اهمیت داده شود. لوله خرطومی از دیگر قسمت های حساس جاروبرقی می باشد که لازم است برای حفظ سلامتی آن زباله های تیز و برنده را جمع آوری نکنید. علاوه براین بهتر است به صورت دوره ای اقدام به تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی کنید و اگر که گرفتگی در آن وجود داشت، آن را برطرف کنید. لازم به ذکر است که از خم شدن آن به مدت طولانی جلوگیری کنید.

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی

شیوه نگهداری از برس ها و سری های جاروبرقی

یکی دیگر از بخش های جاروبرقی، برس ها و سری هایی است که هر کدام برای جارو زدن سطحی مناسب می باشند. شناسایی سری های جاروبرقی می تواند به جارو زدن شما سرعت عمل بدهد. همین طور باعث می شود تا مکش جاروبرقی شما به درستی عمل کند. توجه داشته باشید که در زمان نگهداری از جاروبرقی، باید سری ها و برس ها مانند فیلتر، به صورت دوره ای از هر گونه نخ و مو تمیز شوند. برای انتخاب سری جاروبرقی در جهت جارو زدن سطح مورد نظر خود، می توانید از دفترچه راهنمای فارسی جاروبرقی کمک بگیرید.

به منظور مراقبت از سلامتی جاروبرقی هر زباله ای را جمع نکنید

از موارد دیگری که لازم است هنگام نگهداری از جاروبرقی به آن توجه کنید، هر نوع زباله ای را با دستگاه جمع آوری نکنید. به منظور بررسی این مورد به صورت تخصصی، حتما به راهنمای فارسی جاروبرقی خود سری بزنید. لازم به ذکر است که جمع آوری مایعات و آب، مواد اشتعال زا مثل فیلتر سیگار و… می تواند سبب آسیب های جدی به سلامت موتور جاروبرقی شود.

سخن آخر

به صورت کلی در اثر کشیده شدن یا برخورد جسم تیز با لوله خرطومی، امکان دارد قسمتی از آن آسیب ببینید و سوراخ شود. در این حالت عموماً شما دو راهکار خواهید داشت. چنانچه بریدگی در ابتدا و انتهای محل اتصال به جاروبرقی باشد احتیاجی به پرداخت هزینه‌های زیاد نیست و می‌توانید آن بخش را برش داده و مجددا از همان لوله اصل استفاده نمایید. اما چنانچه جای بریدگی در وسط آن باشد، می‌توانید در کمترین زمان اقدام به تعویض خرطومی جاروبرقی کنید. کارشناسان ایبک به منظور برطرف کردن این ایراد در کنار شما خواهند بود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیوه تعویض خرطومی جاروبرقی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x