تعمیرات یخچال

نحوه تعویض موتور یخچال فریزر ال جی LG | نمایندگی یخچال فریزر ال جی

ممکن است با خراب شدن موتور یخچال فریزر خود این سوال برایتان پیش آید که بهتر است آن را تعمیر کنید و یا تعویض؟ در واقع باید بگوییم پاسخ این سوال واضح است. همه می‌دانیم که تعمیر کردن موتور تقریباً بسیار کم هزینه تر و به صرفه تر از تعویض آن خواهد بود اما هیچ تعمیر کاری نمی تواند پس از تعمیر موتور تضمین کند که موتور تعمیر شده دوباره به مشکل برخورد نکند. به همین خاطر چنانچه با این مشکل مواجه شدید بهتر است اولویت خود را در تعویض موتور قرار دهید و در واقع می‌توان گفت که تعویض موتور پیشنهاد بهتری محسوب می شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی نحوه تعویض موتور یخچال فریزر ال جی می‌پردازد. چنانچه شما هم از کاربران این برند هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دلایل خراب شدن موتور یخچال فریزر ال جی چیست؟

همان طور که می‌دانید تعویض موتور یخچال فریزر ال جی هزینه های زیادی در بر خواهد داشت پس بهتر است در نگهداری از یخچال فریزر خود کاملا دقت کنید تا عملکرد آن را بهتر کرده و طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید اما با همه مراقبت ها گاهی ممکن است موتور یخچال فریزر ال جی خراب شود و یا بسوزد. در ادامه عواملی که می تواند موجب بروز این مسئله شود بررسی شده است.

۱.محل نامناسب جهت قرار گیری یخچال فریزر ال جی

از مواردی که می تواند باعث اختلال در موتور یخچال فریزر ال جی شود محل نامناسب نصب دستگاه می باشد اگر یخچال فریزر تراز نباشد به موتور فشار زیادی وارد خواهد شد و همین مسئله می‌تواند باعث ضعیف شدن موتور و یا سوختن آن شود. عویض موتور یخچال فریزر ال جی LG | نمایندگی یخچال فریزر ال جیبنابراین به مکانی که یخچال فریزر را در آن قرار می دهید کاملا دقت کنید تا سطح صاف و بدون ناهمواری باشد.

۲. وجود گرد و غبار و آلودگی در منافذ موتور یخچال فریزر ال جی

باید دقت کنید که موتور یخچال فریزر حتماً از هرگونه آلودگی و گرد و غبار پاک باشد. درون موتور فقط جای روغن مخصوص موتور است در غیر این صورت به دستگاه آسیب های جدی وارد خواهد شد. بهتر است هر چند وقت بک بار به تمیز کردن موتور و لوله های کندانسور بپردازید.

حتما بخوانید:   چرا زیرنویس در تلويزيون ال جی LG برعکس است؟

۳. آسیب رسیدن به فن موتور یخچال فریزر ال جی

یکی از مواردی که می تواند باعث آسیب رسیدن به موتور یخچال فریزر ال جی شود داغ شدن دستگاه است چنانچه فن یخچال فریزر با مشکلی روبرو شود، دمای دستگاه بیش از حد بالا می رود و باعث آسیب رسیدن به موتور خواهد شد. بنابراین لازم است فن موتور به صورت دوره‌ای مورد بررسی قرار گیرد و از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.

چگونه با نمایندگی یخچال فریزر ال جی تماس بگیریم؟

اگر یخچال فریزر ال جی دچار آسیب و خرابی شود بهتر است برای تعمیر و یا رسیدگی به آن از یک تکنسین ماهر و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. اگر می خواهید موتور یخچال فریزر را تعویض کنید باید به نمایندگی های مجاز ال جی مراجعه کنید. در ادامه نحوه تماس با نمایندگی بیان شده است.

 • به برگه گارانتی مراجعه کنید و با شماره هایی که در انتهای آن نوشته شده است تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید.
 • پس از آنکه درخواست شما ثبت شد پیامک به شما فرستاده می شود که در آن نام تکنسین و همچنین زمان حضور او اعلام خواهد شد.
 • تعمیر کار با تجهیزات لازم به محل مورد نظر شما مراجعه می‌کند و به تعمیر و تشخیص مشکل می پردازد.
 • اگر قطعه ای در یخچال فریزر شما نیاز به تعویض داشت، تعمیر کاری که از سمت نمایندگی اعزام شده است از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کرده و قطعه را تعویض می‌کند.
 • تمام قطعاتی که عوض شده‌اند اورجینال هستند و گارانتی دارند.
 • چنانچه قطعه تعویض شده پس از مدتی با مشکل مواجه شد نمایندگی بدون دریافت هیچ هزینه‌ای مجدداً یخچال را تعمیر خواهد کرد.
 • چنانچه مایل بودید می توانید با شرکت ایبک امداد نیز تماس بگیرید و از راهنمایی مشاوران ما استفاده کنید.

چگونه تشخیص دهیم که موتور یخچال فریزر ال جی سوخته است؟

چنانچه آسیبی به موتور یخچال فریزر ال جی وارد شود و یا موتور بسوزد باید سریعاً نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کرد. اما پیش از آن باید مطمئن شوید که موتور سوخته است یا خیر؟ گاهی ممکن است مشکل به وجود آمده بسیار ساده باشد و در واقع به موتور آسیب جدی وارد نشده و نسوخته باشد. بنابراین لازم است جهت تشخیص مشکل و رفع آن با تعمیرکاران ماهر تماس بگیرید و این کار را حتماً به افراد حرفه ای و با تجربه بسپارید تا به راحتی مشکل به وجود آمده را برطرف کنند. عویض موتور یخچال فریزر ال جی LG | نمایندگی یخچال فریزر ال جیبرخی از نشانه هایی که به شما سوختن موتور را اعلام می کند عبارتند از:

 • یخچال فریزر ال جی روشن نمی شود.
 • یخچال فریزر ال جی سرمای کافی ندارد.
 • یخچال فریزر ال جی یکسره کار می کند.
حتما بخوانید:   تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی | علت خرابی برد ظرفشویی LG

برخی از مشکلاتی که برای یخچال فریزر پیش می آید ممکن است نشان از وجود اشکالی در موتور باشد از این ایرادات می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 • اختلال در عملکرد فن یخچال فریزر ال جی
 • ایجاد صداهای زیاد و ناهنجار
 • سرد نبودن کافی یخچال

ایبک امداد نیز می تواند به شما عزیزان در زمینه تعمیر و یا تعویض موتور یخچال فریزر ال جی خدمات ارائه دهد اگر در این زمینه مشاوره نیاز داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعویض کردن موتور یخچال فریزر ال جی در محل مورد نظر کاربر

یکی از مشکلاتی که برای هر یخچال فریزری ممکن است پیش آید خراب شدن موتور و یا سوختن آن می باشد. بزرگترین دغدغه ای که ممکن است برای کاربران در این هنگام پیش آید جابجا کردن یخچال و حمل و نقل آن است اما خبر خوب این است که نمایندگی یخچال فریزر ال جی با اعزام تعمیرکار به محل مورد نظر شما کار را آسان می کند و دیگر نیاز به حمل و نقل و جابجایی این وسیله سنگین نمی باشد. در این شرایط فقط کافیست کاربران به هنگام مواجه شدن با مشکلی در یخچال فریزر خود با نمایندگی های مجاز ال جی در سراسر کشور تماس بگیرند و درخواست خود را ثبت کنند. نمایندگی در اولین فرصت به اعزام تعمیرکار ماهر و باتجربه به محل می پردازد و تعمیرکار به تعمیر و یا تعویض موتور اقدام می‌کند. از مزایای این کار صرفه جویی در هزینه های شما و جلوگیری از آسیب رسیدن بیشتر به یخچال فریزر خواهد بود.

مدت زمان تعویض موتور یخچال فریزر ال جی چقدر است؟

همان طور که می دانید یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین لوازم موجود در آشپزخانه است و اگر خراب شود و آسیبی به آن برسد روند کار آشپزخانه را مختل می‌کند پس لازم است به محض اینکه با مشکلی در یخچال فریزر ال جی مواجه شدید هر چه سریعتر با نمایندگی تماس بگیرید و نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کنید. پس از آنکه درخواست شما در سامانه ثبت شد در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکار مربوطه به محل مورد نظر شما اعزام می شود و اقدام به تشخیص علت و تعویض موتور خواهد کرد. اگر مشکلی که برای موتور به وجود آمده است جزئی باشد به سرعت مشکل برطرف خواهد شد اما اگر تعمیرکار تشخیص دهد که موتور باید تعویض شود این کار زمان بیشتری نیاز خواهد داشت چون علاوه بر تعویض موتور شارژ مجدد گاز نیز باید انجام شود.

حتما بخوانید:   همه چیز در مورد محافظ یخچال|کارکرد محافظ یخچال

چگونه می توانیم با نگهداری اصولی از یخچال فریزر عملکرد آن را بهتر کنیم؟

همان طور که می دانید استفاده درست و اصولی از هر دستگاهی از جمله یخچال فریزر ال جی می تواند عملکرد آن را بهتر کند و طول عمر مفید آن را افزایش دهد. در ادامه مطلب به نکاتی که می تواند در این مسیر به شما کمک کند اشاره شده است.

 • دقت کنید یخچال فریزر را در مکانی قرار دهید که از اطراف و از پشت حداقل ۱۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد تا هوا به راحتی جریان پیدا کند.
 • قسمت بیرونی موتور و کندانسور باید هر چند وقت یک بار از هرگونه آلودگی و گرد و غبار پاک شود.
 • برای آن که به موتور یخچال فریزر فشار کمتری وارد شود هرگز بیشتر از ظرفیت یخچال درون آن مواد غذایی قرار ندهید.
 • دمای یخچال فریزر باید بر اساس دمای استاندارد فصل گرم و سرد تنظیم شود.

عویض موتور یخچال فریزر ال جی LG | نمایندگی یخچال فریزر ال جی

 • سطحی که یخچال فریزر روی آن قرار می گیرد باید کاملاً صاف و بدون ناهمواری باشد و یخچال فریزر باید تراز شود.
 • درب یخچال فریزر را به مدت طولانی باز نگه ندارید زیرا می تواند باعث خروج هوای سرد از یخچال شده و به موتور فشار وارد می کند.
 • لاستیک دور درب یخچال فریزر ال جی را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی هزینه تعویض موتور و مدت زمان انجام این کار پرداختیم و همچنین مواردی که می تواند باعث آسیب رسیدن به موتور یخچال فریزر ال جی شود را عنوان کردیم. همانطور که می دانید با نگهداری اصولی از یخچال فریزر ال جی می‌توانید عمر مفید آن را افزایش دهید و کمتر دستگاه شما با آسیب و خرابی مواجه خواهد شد. اما با این حال چنانچه با این شرایط مواجه شدید و موتور دستگاه آسیب دید بهتر است هرچه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. برای انجام این کار باید با نمایندگی های مجاز ال جی در سراسر کشور تماس بگیرید و از تعمیرکاران ماهر بخواهید که به تعمیر و یا تعویض موتور دستگاه شما اقدام کنند. چنانچه انجام تعویض موتور توسط افراد حرفه ای صورت نگیرد باعث آسیب بیشتر به قطعات یخچال فریزر خواهد شد و مشکل برطرف نمی شود. ایبک امداد نیز می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و خدمات ارائه دهد. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با تلفن های ما تماس بگیرید و با کارشناسان ایبک امداد مشورت کنید.

111111111111111111

31

نحوه تعویض موتور یخچال فریزر ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم با نگهداری اصولی از یخچال فریزر عملکرد آن را بهتر کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا