حیوانات

آموزش گرفتن ناخن سگ در منزل

گرفتن ناخن سگ در منزل یکی از موارد مهم در مراقبت از سگ های خانگی می باشد. کوتاه کردن ناخن سگ در خانه نیازمند ابزار ویژه و تخصص بالایی در گرفتن ناخن سگ دارد. با این کار امکان دارد سگ آسیب ببیند یا ناخنش کامل کوتاه نشود. به همین دلیل، گرفتن ناخن سگ در خانه، مانند سایر مسائل مراقبت از حیوانات خانگی، دارای اصول خاصی است. آگاهی از نکات مهم سلامت حیوانات خانگی موضوع بسیار مهمی می باشد که نباید از آن غافل شد. رعایت تمامی قواعد کوتاه کردن ناخن سگ در منزل موضوع مهمی در نگهداری و بهداشت این حیوان در خانه است.

کوتاه کردن ناخن سگ در خانه یکی از نکته های مهم مراقبت از سگ برای اشخاصی است که علاقه زیادی به نگهداری از سگ های خانگی و تزیینی در خانه دارند. در این مقاله به جز بیان چندین نکته در مورد چیدن ناخن سگ در منزل، با ابزار های مخصوص این کار نی آشنا خواهیم شد.

چگونه ناخن های سگ را در خانه کوتاه کنید

از اصلی ترین اصول در سلامت و نگهداری سگ کوتاه کردن ناخن حیوان است. در بیشتر مواقع گفتن این مطلب باعث ایجاد اضطراب و ترس از صدمه دیدن در دل صاحبان سگ می شود. پیشنهاد ما به چنین افرادی این می باشد که انجام این کار را یک بار آموزش ببینند و حیوانات خانگی خود را از خطر و بیماری دور نگه دارند. زیرا ناخن های سگ به صورت دائمی در حال رشد هستند. و ناخن های خیلی بلند می تواند آسیب هایی هم به خود سگ و هم به افراد دیگر برساند. بنابراین وقت آن رسیده است که اصول راحت کوتاه کردن ناخن سگ در خانه را بیاموزیم.

آموزش گرفتن ناخن سگ در منزل چگونه است

چند نکته اساسی برای یادگیری نحوه کوتاه کردن ناخن سگ در خانه وجود دارد. اهمیت یادگیری نحوه کوتاه کردن ناخن های سگ در خانه این می باشد که سگ ها اغلب آنها را روی زمین یا روی آسفالت می کشند تا ناخن های بلند شان را در محیط بیرون از خانه کوتاه کنند. اما در مورد سگ‌های اهلی و زینتی، اگر ناخن‌های این حیوانات به حال خود رها گردد یا پس از بلند شدن ناخن ها خم می‌شوند و در دستان این سگ ها فرو می‌روند و باعث جراحت و عفونت می‌شوند یا اگر خم نمی‌شوند، باعث می شود حرکت کردن و راه رفتن برای این سگ های زینتی سخت شود، بنابراین برای رهایی از این ناخن های بلند دست و پای خود را در محیط خانه به هر جایی می کشند و به پارکت یا فرش خانه آسیب می رسانند.

حتما بخوانید:   روش شستشو حیوانات خانگی | نظافت حیوانات خانگی

بدترین اتفاقی که می تواند در این زمینه بیفتد. آسیبی هایی می باشد که سگ خانگی در این شرایط به خود وارد می نماید. بنابراین دقت در کوتاه کردن ناخن سگ در خانه یک کار مهم و پر اهمیت در نگهداری از این حیوانات اهلی است. در ادامه با دو اصل مهم در کوتاه کردن ناخن های سگ در خانه آشنا خواهیم شد.

گرفتن ناخن سگ در منزل

زمان مناسب برای گرفتن ناخن سگ در خانه چه موقع است

ناخن سگ را باید در چه زمانی در خانه کوتاه کنیم؟ پاسخ این سوال به طور مستقیم با سگ شما ارتباط دارد. هر سگی رشد ناخن متفاوتی دارد و ممکن است بعضی سگ ها در فواصل کوتاهی نیاز به گرفتن ناخن داشته باشند و برخی دیگر نه. اما برای اینکه بدانید آیا زمان آن شده است که ناخن سگ را کوتاه کنید یا نه، طول ناخن های سگ را در حالت ایستاده چک کنید، اگر ناخن های سگ با زمین برخورد کرد، می توانید شروع به کوتاه کردن ناخن ها کنید. به صورت کلی، همه سگ ها متفاوت هستند. اما باید به صورت میانگین هر یک ماه و نیم باید ناخن های حیوان کوتاه شوند. از تعداد پنجه های سگ که باید کوتاه شوند آگاه باشید. چون اصولا ناخن های پشتی کمتر از جلو رشد می کنند.

خونریزی ناخن سگ را چگونه متوقف کنید

یکی از اتفاقاتی که ممکن است هنگام گرفتن ناخن های سگ در خانه با آن مواجه شوید. این است که ابزار احتمال دارد باعث زخم و بریدگی در ناخن سگ شود. اگر پنجه سگ هنگام کوتاه کردن ناخن ها خونریزی کرد یا در کناره ناخن خون ریزی داشت. در این مواقع اگر مقدار خونریزی ناخن حیوان کم است از پودرهای مخصوص که از آن برای بند آوردن خونریزی استفاده می شود یا پودر های مخصوص بدن نوزاد استفاده کنید که اگر هیچ کدام از اینها در دسترس شما نبود روش ذکر شده در ادامه می تواند کمک کننده باشد.

حتما بخوانید:   همه چیز در باره نگهداری و مراقبت از توله سگ که باید بدانید

1.ناخنی که خونریزی کرده است را با یک تکه پارچه تمیز بپوشانید.

2. یک پیاله یا فنجان یکبار مصرف را با مقداری آرد یا آرد ذرت پر نمایید.

3. پارچه را از زخم و ناخن بردارید و انگشت سگ را در آرد فرو کنید.

4. انگشت سگ را در آرد برای چند ثانیه نگه دارید، خونریزی باید قطع شود.

5. بعد از گذشت 10-15 دقیقه باید آرد را روی دست تکان دهید و با آب گرم بشویید.

*البته آگاه باشید که استفاده از آب سرد برای شستشوی زخم باعث سوختن زخم بر روی انگشت های سگ می شود.

برای گرفتن ناخن سگ چه لوازم مخصوصی وجود دارد

برای کوتاه کردن ناخن های سگ های خانگی در خانه به یک سری وسایل مخصوص کوتاه کردن ناخن سگ نیاز دارید، داشتن ناخن گیر مخصوص سگ و سوهان مخصوص ناخن های سگ از اصلی ترین  لوازمی می باشد که باید تهیه کنید و برای سگ خود داشته باشید.

ناخن گیر سگ چیست

ناخن گیر های سگ را می توانید به راحتی از فروشگاه های لوازم مخصوص سگ های خانگی خریداری کنید. قیمت ناخن گیر سگ بسته به مدل ناخن گیر و جنس آن با یکدیگر فرق دارند. ناخن گیر سگ یکی از تجهیزات اصلی مراقبت و نگهداری سگ می باشد که برای کوتاه کردن ناخن های سگ در خانه ضروری است.

گرفتن ناخن سگ در منزل

سوهان ناخن سگ چیست

از دیگر وسایلی که برای کوتاه کردن و مرتب کردن ناخن های سگ لازم است، سوهان ناخن سگ است. این وسیله  برای یکدست کردن و مرتب کردن ناخن های سگ مورد استفاده قرار می گیرد. دارای انواع کلاهک های محافظ است که فقط مقدار مشخصی ناخن از دست حیوان جدا می شود و دست سگ دیگر آسیبی نمی بیند. زمانی که ناخن سگ رشد زیادی نکرده باشد می توان از آن استفاده کرد.

آموزش روش های درست گرفتن ناخن های سگ

  • ابتدا باید پنجه حیوان را بلند کرده و در ادامه انگشت شست خود را بالای یکی از انگشت های حیوان و انگشت اشاره تان را زیر همان ناخن به صورت آرام ولی محکم نگه دارید.
  • اگر سگ خانگی شما دارای موهای بلندی است باید مراقب باشید که مو ها روی ناخن های حیوان را نگرفته باشد.
  • حالا باید مقداری انگشت شست را به عقب فشار دهید و انگشت اشاره را به سمت جلو فشار دهید تا ناخن سگ کمی بیشتر به بیرون بیاید و گرفتن ناخن راحت تر شود.
  • اندازه ای که می خواهید از ناخن کوتاه شود را مشخص کرده و با حرکتی سریع و یکباره ناخن حیوان را کوتاه کنید.
  • مراقب باشید قسمت انتهایی ناخن حیوان که رگ خونی دارد پاره نگردد.
  • هر چقدر بتوانید سریع تر و با ناخن گیر تیز تر این کار را انجام دهید نتیجه انتهایی کار بهتر خواهد بود.
حتما بخوانید:   چگونه با سگ حرف بزنیم | آموزش گوش دادن به سگ

در انتها به کمک یک سوهان برقی یا دستی باید ناخن های سگ را سوهان کشیده و گوشه های آن را مرتب و صاف کنید.

اگر در مراحل گرفتن ناخن سگ حیوان آرامی بود و اذیت نکرد حتما به او تشویقی دهید تا از گرفتن ناخن خاطره خوبی داشته باشد و در دفعات بعدی شما را همراهی کند. سگ ها حیوانات بسیار حساس و احساساتی هستند که به نوازش و محبت واکنش زیادی نشان می دهند پس در هنگام کوتاهی ناخن از نوازش حیوان غافل نشوید.

هزینه مربوط به گرفتن ناخن سگ چقدر است

اگر نمی توانید ناخن های سگ را در خانه کوتاه کنید یا می ترسید، حیوان خانگی شما با این حرکت صدمه ببیند و یا نگران صدمه های جبران ناپذیری به حیوان هستید و یا نگران هستید که در هنگام چیدن ناخن سگ تهاجمی رفتار کند. برای این کار می توانید به مراکز خدمات حیوانات خانگی مراجعه کنید. و با پرداخت مقدار مشخصی هزینه کوتاه کردن ناخن های سگ را به افراد متخصص بسپارید. هزینه مربوط به کوتاهی ناخن سگ در هر مرکز بسته به نوع سگ و وضعیت ناخن های حیوان و همچنین بسته به تعرفه مرکز خدمات دام پزشکی می تواند متفاوت باشد. با انجام این کار می توانید بدون هیچ نگرانی ناخن های سگ خانگی خود را کوتاه کنید.

رعایت بهداشت در مراقبت از حیوانات خانگی چقدر اهمیت دارد

کوتاه کردن ناخن سگ در خانه یکی از مهمترین موارد در نگهداری از حیوانات خانگی است. اما این تنها نکته ای نمی باشد که باید رعایت کنید. توجه به سلامت و بهداشت فردی و عمومی حیوانات اهلی و تزیینی یکی از مهمترین موارد در طول زندگی این حیوانات است. کنترل سلامت حیوانات خانگی باعث می شود بیماری های مشترک بین حیوان و انسان به شما و اطرافیانتان منتقل نشود.

31

گرفتن ناخن سگ در منزل

امتیاز سردبیر - 9.8

9.8

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های صحیح گرفتن ناخن سگ در منزل آشنا خواهید شد و همچنین نکات مهمی را در این باره برای شما شرح داده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x