خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

روش برق انداختن سینک ظرفشویی | استفاده از روش های ساده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست دارید همیشه قسمت های مختلف خانه از تمیزی برق بزند آشپزخانه یکی از قسمت های مهم خانه است که تمیزی آن بسیار به چشم می‌آید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با روش برق انداختن سینک ظرفشویی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

نظافت سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یکی از قسمت های مهم در آشپزخانه می باشد که خانم ها روی تمیزی آن بسیار حساس هستند و به طور مداوم آن را تمیز می کنند جنس آن ممکن است از استیل، چدنی، سرامیکی و یا لعابی باشد. بیشتر سینک های ظرفشویی از جنس استیل هستند که تمیز بودن آن جلوه خاصی به خانه شما می دهد. حتماً شما هم از کسانی هستید که دائماً در حال برق انداختن سینک ظرفشویی می باشید و می خواهید سینک شما مانند روز اول براق و تمیز باشد برای براق بودن سینک ظرفشویی باید روشی را انتخاب کنید که به سینک شما آسیب نرساند در ادامه می خواهیم شما را با روش های برق انداختن سینک ظرفشویی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

روش برق انداختن سینک ظرفشویی چیست؟

در سینک ظرفشویی میوه ها، ظروف و خیلی از چیزهای دیگر شستشو داده می‌شود پس باید سینک ظرفشویی را همیشه تمیز نگه داشته و آن را ضدعفونی کنید گاهی سس ها، نوشیدنی ها و پسماندهای غذا می‌تواند باعث کدر و کثیف شدن سینک ظرفشویی شود.

برای تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی راه های زیادی وجود دارد بعضی از این راه ها خانگی بوده و شما می توانید بدون صرف هزینه از آن استفاده کنید و یا می توانید از شوینده های شیمیایی که در بازار موجود است کمک بگیرید. بهترین راه برای برطرف کردن مشکل، می‌تواند کم ضررترین راه باشد.

برق انداختن سینک ظرفشویی

برق انداختن سینک ظرفشویی به وسیله پودر ماشین لباسشویی

یکی از وسایل برق انداختن سینک ظرفشویی پودر ماشین لباسشویی می باشد که می تواند به راحتی جرم های سینک ظرفشویی را از بین ببرد. پودر ماشین لباسشویی در تمام منازل یافت می شود و شما می توانید بدون پرداخت هزینه اضافه به وسیله پودر، سینک ظرفشویی خود را برق بیندازید برای این منظور پودر را روی سینک ریخته و به وسیله روزنامه و یا اسکاج خوب روی آن را بکشید (دقت داشته روزنامه باید سیاه و سفید باشد) بعد از اتمام کار، سینک را آبکشی کنید. مشاهده می کنید که سینک ظرفشویی شما مانند روز اول براق و تمیز خواهد شد.

حتما بخوانید:   تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب | علت گرفتگی لوله فاضلاب

تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی به وسیله سرکه سفید

یکی دیگر از مواد طبیعی که می توانید برای برق انداختن سینک ظرفشویی از آن استفاده کنید سرکه سفید است برای این منظور پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کرده و به تمام قسمت های سینک بمالید کمی صبر کنید و بعد از آن سینک را کاملا آبکشی کنید به وسیله سرکه می توانید جرم های داخل سینک را از بین برده و سینک را برق بیندازید.

استفاده از شوینده های شیمیایی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

یکی دیگر از موادی که می توانید برای برق انداختن سینک ظرفشویی از آن استفاده کنید مواد شیمیایی می باشد که می تواند به راحتی آلودگی و جرم های سینک را برطرف کند البته روش برق انداختن سینک ظرفشویی به وسیله مواد شیمیایی فرق می کند شما می توانید به وسیله مخلوط وایتکس و آب، سینک ظرفشویی را به راحتی تمیز کنید البته استفاده از محلول شیمیایی وایتکس نمی تواند سینک را کاملاً براق کند و همچنین بوی آزاد دهنده ای دارد که برای سیستم تنفسی شما مضر است.

روش برق انداختن سینک ظرفشویی بدون استفاده از مواد شیمیایی

همانطور که می دانید مواد شیمیایی برای سلامتی شما مضر است و ممکن است به سیستم تنفسی آسیب برساند همچنین می تواند باعث حساسیت های پوستی و آسیب رسیدن به دست های شما شود شاید بهتر باشد به جای استفاده از مواد شیمیایی از روش های خانگی برای برق انداختن سینک ظرفشویی استفاده کنید قبل از اینکه شستشوی سینک را شروع کنید ابتدا باید کثیفی های داخل سینک را به طور کامل از بین ببرید و مواد غذایی داخل سینک را بردارید  سپس تمام قسمت های سینک را به جوش شیرین آغشته کنید و با یک پارچه تمیز روی سینک ظرفشویی را بشویید.

جوش شیرین یک ماده ضد جرم و تمیز کننده می باشد که می تواند سینک ظرفشویی را بدون آسیب رسیدن به آن، تمیز کند. می توانید برای تمیزی بیشتر از لیموی تازه استفاده کنید برق انداختن سینک ظرفشویی به وسیله لیمو و جوش شیرین به این صورت است که شما باید لیمو را نصف کنید و به شکل دورانی روی قسمت هایی که جوش شیرین ریخته اید بمالید لیمو سینک ظرفشویی را گندزدایی کرده و جوش شیرین هم به سینک جلا خواهد داد در انتها روی جوش شیرین مقداری سرکه اسپری کنید طوری که جوش شیرین در آن حل شود از این راه می توانید برای تمیز کردن راه آب ظرفشویی هم استفاده کنید.

حتما بخوانید:   نحوه تمیز کردن شیرآلات طلایی و سفید | بایدها و نبایدهای تمیز کردن شیرآلات طلایی و سفید

بعد از شستشوی سینک ظرفشویی برای اینکه قطرات آب روی سینک باقی نماند توصیه می کنیم به وسیله پارچه سینک را کاملاً خشک کنید حالا می توانید از مشاهده سینک درخشان خود لذت ببرید.

روش آماده کردن یک پودر تمیز کننده برای براق کردن سینک ظرفشویی

در ادامه می خواهیم برای شما یک روش ساده و ارزان را برای تمیز کردن سینک ظرفشویی توضیح دهیم برای این منظور به مواد زیر نیاز دارید:

 • نصف لیوان جوش شیرین
 •  نصف لیوان بوراکس
 •  نصف لیوان نمک دریایی
 •  ۱۵ قطره روغن گریپ فروت یا روغن درخت چای

مواد نام برده شده را با همدیگر مخلوط کرده و داخل ظرف بریزید و آن را روی سینک اسپری کنید. می توانید باقیمانده مواد را در داخل ظرف نگه دارید تا بتوانید برای دفعات بعد از آن استفاده کنید. به وسیله این ماده ترکیب شده، می توانید به راحتی سینک ظرفشویی را براق کنید.

سینک ظرفشویی را بعد از هر استفاده کاملاً پاک و خشک کنید.

بهترین راه برای برق انداختن سینک ظرفشویی این است که هیچگاه نگذارید سینک ظرفشویی شما کثیف و لکه دار شود ممکن است گاهی از بین بردن این لکه ها سخت باشد برای این کار توصیه می کنیم بعد از هربار استفاده از سینک ظرفشویی به وسیله یک اسفنج آن را تمیز کنید و سپس آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید تا از لکه دار شدن سینک جلوگیری کرده باشید.

استفاده از پارچه میکروفایبری برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

یک راه دیگر برای براق کردن سینک ظرفشویی استفاده از پارچه های میکروفایبری می باشد این پارچه ها می توانند به راحتی سطوح را براق کنند برای این منظور باید پارچه میکروفایبری تمیز و خشک را به صورت دایره وار استفاده کنید تا سینک ظرفشویی به راحتی برق بیفتد.

استفاده از مسواک برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

برای تمیز کردن سینک آشپزخانه یک مسواک کهنه و تمیز را برداشته و به وسیله آن به راحتی تمام شکاف ها و لبه های شیر و اطراف سینک را تمیز کنید کثیفی و آلودگی که در اطراف سینک پنهان شده باشد به وسیله مسواک از بین می رود.

حتما بخوانید:   چرا شناور توالت فرنگی به درستی کار نمی‌کند؟

از انجام این کارها در سینک ظرفشویی پرهیز کنید.

اجازه ندهید پارچه، حوله، صابون و یا اسفنج روی سینک ظرفشویی خشک شود زیرا ممکن است دارای باکتری  بوده که به ظرفشویی منتقل می شود.

 •  ظرفشویی را به طور منظم بشویید تا درخشش طبیعی خود را از دست نداده برق بزند.
 • از پدهای پشمی استیلی در روی سینک ظرفشویی استیل ضد زنگ، استفاده نکنید زیرا ذرات آهن در روی سینک باقی مانده و باعث زنگ زدگی خواهد شد.
 • وسایل آشپزخانه و فولادی را برای مدت طولانی در داخل سینک ظرفشویی قرار ندهید.
 • برای اینکه سینک ظرفشویی را زیبا نگه داشته باشید باید بعد از هر بار استفاده از آن سریع سینک ظرفشویی را تمیز کنید.
 • بعد از شستشوی سینک ظرفشویی توصیه می کنیم آن را با پارچه خشک کنید تا آب در روی آن ایجاد لکه نکند.
 • هنگام خشک کردن سینک دقت کنید پارچه چرب و کثیف نباشد.
 • پسماند های غذا را قبل از اینکه در داخل سینک خشک شود حتماً تمیز کنید.
 • هنگام تمیز کردن سینک ظرفشویی توصیه می‌کنیم از دستکش استفاده کنید.
 • هیچگاه تمیز کننده ها را با یکدیگر مخلوط نکنید زیرا ممکن است با واکنش شیمیایی، گازهای خطرناکی را ایجاد کنند.
 • صابون ها و مواد شوینده دارای کلرید می باشند که باید بعد از استفاده از آن، جهت جلوگیری از خوردگی حتماً سینک را تمیز بشویید.
 • آب داغ می تواند فولاد ضد زنگ را براق کرده و آن را از میکروب و آلودگی پاک کند.
 • هیچگاه از برس های کربنی یا پشمی فولادی استفاده نکنید.
 • به طور مرتب سینک را خشک کنید تا روی آن لکه باقی نماند.

برق انداختن سینک ظرفشویی

 نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش های براق کردن سینک ظرفشویی آشنا کردیم همانطور که گفتیم بهتر است بعد از هر بار استفاده از سینک ظرفشویی سینک را به وسیله مواد شوینده بشویید و سپس آن را با دستمال تمیز خشک کنید تا از کثیف شدن و لکه دار شدن سینک جلوگیری کرده باشید.

در صورت کدر شدن سینک ظرفشویی می توانید به وسیله محلول های خانگی و همچنین محلول های شیمیایی سینک را به راحتی تمیز کرده و برق بیندازید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند

روش برق انداختن سینک ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش برق انداختن سینک ظرفشویی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا