آرایشی

چگونه می توان موهای سفید را سیاه کرد؟

سفید شدن مو یکی از دغدغه های افرادی است که با وجود سن کم، دارای موهای سفیدی می باشند. برای برگرداندن رنگ سیاهی مو، روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید کاری کنید تا موهای سفیدتان به طور دائمی رفع شده و سیاه شود. برای سیاه کردن مو ها می توانید با ماسک های طبیعی و روش های ساده مثل استفاده از مواد طبیعی و گیاهان، این کار را به راحتی انجام دهید. ولی باید به این نکته توجه کنید که ممکن است موی شما به ماده ای حساسیت داشته باشد، پس باید ابتدا با شخص مطلع و وارد در این زمینه مشورت کنید.

محتوا پنهان

۱۳ راهکار آسان و طبیعی جهت سیاه کردن موهای سفید

یکی از نشانه های سلامتی این است که در سنین پیری، موها سفید می شود و این یک پروسه طبیعی بوده و اجتناب ناپذیر می باشد، ولی اگر در سنین جوانی این اتفاق بیفتد، می‌تواند حس بدی را در شخص ایجاد کند و به دنبال راهی باشد تا سیاهی موهایش را برگرداند.

برای از بین بردن موهای سفید، بهترین گزینه استفاده از روش های طبیعی است که در این قسمت می خواهیم به شما چند نمونه از مواردی را که می‌توانید به وسیله آن ها موهای تان را مشکی کنید، معرفی کنیم.

۱- استفاده از حنا برای مشکی کردن موها

حنا می‌تواند باعث تقویت موها شده و سفیدی موهای شما را رفع کند. روش های استفاده از حنای هندی و ساده، برای سیاه کردن موهای سفید به صورت زیر است:

روش اول:  ابتدا ۴ قاشق وسمه و ۲ قاشق حنا را با یکدیگر مخلوط کرده و یک لیوان هم آب جوش در روی آنها بریزید. ۵ دقیقه صبر کنید؛ سپس یک تخم مرغ را به آن اضافه کرده و برای حدود ۲ ساعت آن را در روی موهایتان قرار بدهید و بعد از آن موهای خود را بشویید.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید ریش تراش برقی | مزایا و معایب استفاده از ریش تراش برقی

روش دوم: در این روش یک لیوان سرکه را با ۵ قاشق حنا مخلوط کنید. یک ساعت صبر کرده، سپس حنای آماده شده را در روی سرتان بمالید. دوباره یک ساعت صبر کنید و بگذارید تا حنا موهای شما را مشکی کند؛ سپس موهای خود را آبکشی کنید.

روش سوم: در دستور طب سنتی از حنای هندی برای سیاه کردن موهای سفید استفاده می شود. برای این منظور کمی پودر قهوه، کشک، آبلیمو و حنای هندی را در ظرفی ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید؛ سپس آنها را در روی موهایتان بگذارید تا رنگ موهای سفید را مشکی کند.

موهای سفید

۲- استفاده از سیب زمینی برای سیاه کردن موهای سفید

یک روش ساده و ارزان برای سیاه کردن موهای سفید، استفاده از سیب زمینی است. برای این منظور باید ابتدا سیب زمینی ها را پوست بگیرید و با دو لیوان آب برای ۵ دقیقه بجوشانید وقتی ترکیب خنک شد، داخل آن چند قطره روغن اسطخودوس و یا روغن رزماری ریخته و موهای تان را با آن ماساژ دهید.

۳- استفاده از چای برای سیاه کردن موهای سفید

چای سیاه کیسه ای یکی از روش های مفید برای رفع موهای سفید است. برای این منظور چند چای کیسه ای را در آب بجوشانید و با آب آن، موهای خود را ماساژ دهید. هفته ای دو بار این کار را تکرار کنید تا موهای سفیدتان رفع شده و سیاه شود.

۴- استفاده از آبلیمو و روغن نارگیل برای سیاه کردن موها

برای اینکه موهای سفید خود را سیاه کنید، بهتر است کمی روغن نارگیل را در داخل یک ظرف بریزید و سپس ظرف را هم روی شعله گاز بگذارید تا گرم شود. یک لیمو ترش را نصف کرده و آب آن را در داخل ظرف بریزید. زیر محلول را خاموش کرده و بعد از خنک شدن، سر خود را با آن ماساژ دهید. چند بار این کار را تکرار کنید. به مرور موهای سفیدتان، مشکی خواهد شد. از این روش می توانید برای تقویت ریشه مو و همچنین رفع شوره سر استفاده کنید.

۵- استفاده از گیاه روناس جهت رفع و از بین بردن موهای سفید

گیاه روناس معروف به از بین بردن موهای سفید است و می تواند رنگ طبیعی موی شما را دوباره برگرداند. برای این که از گیاه روناس استفاده کنید باید داخل یک ظرف، چهار قاشق از این گیاه و ۳ لیوان آب بریزید و روی حرارت گاز قرار دهید. بعد از اینکه سرد شد آن را در روی موهای خود گذاشته و موهایتان را ماساژ بدهید.

حتما بخوانید:   علت زرد شدن ناخن ها چیست و روش درمان آن چگونه است؟

۶- استفاده از تنباکو برای سیاه کردن موها

یکی دیگر از گیاهان که برای سیاه کردن موهای سفید از آن استفاده می شود، تنباکو است. برای اینکه ماسک تنباکو را تهیه کنید باید ۴ قاشق تنباکو را در ۲ لیوان آب بریزید و حدود نیم ساعت در روی شعله گاز قرار دهید تا بجوشد. بعد از اینکه خنک شد سر خود را با این محلول ماساژ دهید.

۷- استفاده از پوست گردو برای سیاه کردن موهای سفید

اگر پوست گردو را بجوشانید، می‌توانید به وسیله آن، موهای سفید خود را سیاه کنید. برای این منظور دو قاشق پودر گل شقایق و دو قاشق هم پودر پوست گردو را با هم مخلوط کنید و در یک لیوان آب، آن را حل کنید و بعد از دو ساعت محلول آماده شده را در روی موهای خود قرار داده و سپس بشویید.

۸- استفاده از ویتامین B-۹

استفاده از ویتامین B-۹ می تواند برای رفع موهای سفید بسیار مؤثر باشد و از سفید شدن موها هم جلوگیری می کند. ویتامین های گروهی A و B در سفیدی دیر رس موها بسیار مؤثر هستند.

۹- استفاده از کنجد برای سیاه کردن موهای سفید

کنجد یک دانه روغنی بوده که خواص شگفت انگیزی دارد و می‌توانید از آن برای تقویت مو و پوست استفاده کنید. خمیر کنجد سیاه می‌تواند برای رفع موهای سفید بسیار کاربردی باشد. این خمیر از ترکیب: یک قاشق برگ کنجد، یک قاشق سنای مکی، یک قاشق حنا و آب جوش به دست می‌آید. باید این مواد را میکس کرده و ۲ ساعت در روی موهای خود قرار بدهید.

۱۰- استفاده از برگ کاری برای سیاه کردن موهای سفید

برگ کاری جزو ادویه ها بوده و می‌تواند برای برطرف کردن سفیدی موها، بسیار مؤثر باشد. برای این منظور می توانید مقداری برگ کاری را با روغن نارگیل مخلوط کرده و از آن یک ماسک آماده کنید و سپس در روی موهای خود قرار داده و ماساژ بدهید.

۱۱- استفاده از گیاه رزماری برای سیاه کردن موهای سفید

برای این که از گیاه رزماری جهت رفع سفیدی مو هایتان استفاده کنید، باید یک چهارم رزماری خشک را در دو لیوان آب بریزید و ۱۰ دقیقه بجوشانید، سپس آن را صاف کرده و از شب تا صبح بر روی موهای خود قرار بدهید و شاهد برطرف شدن سفیدی موهای خود باشید.

۱۲- استفاده از انبه نارس برای رفع سفیدی مو

چند انبه نارس را خرد کنید و با برگ انبه مخلوط کنید. مدتی آن را در آفتاب قرار بدهید؛ سپس مخلوط را روی موهای خود بگذارید تا به مرور موهای سفیدتان برطرف شود.

حتما بخوانید:   انواع مدل های کاشت ناخن بر طبق فرم دست و انگشتان

۱۳- استفاده از رژیم غذایی سالم برای سیاه کردن موهای سفید

استفاده از مواد معدنی، مواد مغذی و ویتامین ها، سبزیجات و… می‌تواند از سفید شدن زودرس موهای شما جلوگیری کنند. استفاده از منبع غذایی امگا ۳ مثل پروتئین ها، سویا و همچنین منابع تأمین کننده مس و روی، به برگرداندن رنگ طبیعی موهای شما کمک می کند.

چرا موها زود سفید می شود؟

یکی از مواردی که شما باید برای رفع سفیدی مو به آن توجه کنید، پیدا کردن دلیل سفید شدن موهایتان است. ممکن است مواردی مانند: تغذیه نامناسب، نگهداری غلط از موها و یا وراثت باعث سفیدی زودرس موها شود. می توانید به وسیله روش‌ها مفید و پیشگیرانه، سفیدی موی خود را رفع کرده و آنها را تبدیل به موهای سیاه کنید.

چگونه سفید شدن موها را متوقف کنیم؟

سفید شدن موها در سنین جوانی می تواند بسیار ناخوشایند باشد و مسلماً افراد دنبال راهی می گردند تا رشد موهای سفید خود را متوقف کنند. راه هایی برای متوقف کردن رشد موهای سفید وجود دارد که عبارتند از:

  • آب کافی بنوشید.
  • خواب کافی داشته باشید.
  • از ویتامین های گروه B و پروتئین ها استفاده کنید.
  • به طور منظم ورزش کنید.
  • برای جلوگیری از رشد موهای سفید از روغن های گیاهی استفاده کنید.
  • از استرس دوری کنید.

شاید سؤال کنید که آیا علاوه بر این درمان های خانگی، به وسیله دارو هم می توان از سفید شدن موها جلوگیری کرد یا خیر؟ باید بگوییم که مکمل هایی وجود دارد که می تواند از مبتلا شدن افراد به موی سپید در سنین جوانی جلوگیری کند. البته نباید این داروها را سر خود مصرف کرد و برای مصرف آنها باید به پزشک مراجعه کرده و مطمئن باشید که این قرص ها به شما کمک کرده و مضر نباشد.

موهای سفید

سخن پایانی

یکی از دغدغه بعضی از افراد، سفید شدن موها در سنین جوانی است که ممکن است برای آنان بسیار ناراحت کننده باشد. سبک صحیح زندگی می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند. در این مقاله از ایبک، روش های طبیعی را برای مشکی کردن موهای سفید برایتان توضیح دادیم و همچنین روش هایی را هم برای جلوگیری از سفید شدن مو ها، بیان کردیم. در صورتی که تغذیه سالمی داشته باشید، به اندازه ی کافی بخوابید و از استرس دوری کنید، می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

31

چگونه می توان موهای سفید را سیاه کرد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا موها زود سفید می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x