تعمیرات موبایل

آسان ترین روش باز کردن قفل گوشی آیفون | انتخاب رمز مناسب

آسان ترین روش باز کردن قفل گوشی آیفون | انتخاب رمز مناسب، نکات مهم باز کردن قفل گوشی آیفون

زمانی که رمز گوشی فراموش شود، باز کردن آن برای صاحب گوشی نگران کننده خواهد بود. چنانچه گوشی مورد نظر آیفون باشد، امنیت آن بسیار بالا بوده و امکان هک کردن آن در بعضی از نسخه ها غیر ممکن و در برخی بسیار مشکل می باشد. بنابراین لازم است، که برای اینکه قفل گوشی آیفون را باز کنید حتما از اثر انگشت یا رمز استفاده نمایید.

اما ممکن است، که به مرور زمان رمزی که برای گوشی خود در نظر گرفته بودید را فراموش کنید. در اینجا لازم است، که راهکارهایی را برای باز کردن قفل گوشی خود بدانید. در صورتی که بدون دانش و تجربه گوشی آیفون را دستکاری نمایید، سیستم عامل شما را به عنوان یک غریبه شناخته و همه اطلاعات گوشی پاک خواهد شد.

نکته‌های مهم برای باز کردن قفل گوشی آیفون

در ابتدا باید بگوییم، که وقتی رمزی را برای گوشی آیفون خود در نظر می گیرید، حتماً آن را در چند جا یادداشت نمایید یا اینکه رمز را با افرادی که به آنها اطمینان دارید در میان بگذارید. به دلیل داشتن رمز دیگر در گوشی آیفون بسیار اهمیت دارد، که اپل آیدی باشد. نباید فراموش نمایید، که برای همه افرادی که از این گوشی استفاده می‌کنند، داشتن آن الزامی خواهد بود. در ابتدا باید این رمز ها را در گوشه‌ای از کتاب بنویسید، تا زمانی که این رمزها را فراموش نمودید، به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. در ادامه نحوه باز کردن قفل گوشی آیفون به صورت اصولی را توضیح می دهیم، ولی پیش از آن که این اقدامات را انجام دهید بهتر است، که نکاتی را مد نظر داشته باشید:

 • راهکار هایی که در ادامه توضیح داده خواهد شد را شرکت اپل تایید نموده است. بنابراین پیشنهاد می گردد، که از راهکارها و روش های دیگری که در مطالب دیگر گفته می شود، استفاده نکنید.
 • استفاده از این روش موجب می‌شود، که اطلاعات موجود در گوشی شما به صورت کامل پاک خواهد شد. بنابراین باید در ابتدا به وسیله برنامه itunes و icloud به صورت مرتب از اطلاعاتی که در گوشی شما وجود دارد بک آپ کامل بگیرید، تا اگر این مشکل برای شما به وجود آمد، آمادگی لازم را داشته باشید.
 • استفاده از این راهکارها به این معنا می‌باشد، که گوشی شما مثل روز اول می شود. برای اینکه به آن وارد شوید، باید پسورد اپل آیدی را هم وارد نمایید. بنابراین این پسورد دارای اهمیت زیادی است، که نباید فراموش شود.
 • چنانچه این پسورد را فراموش کرده و یا آن را به صورت صحیح وارد نکنید، گوشی آیفون به صورت خودکار قفل می گردد.
 • در همین ابتدا به شما توصیه می شود، چنانچه اطلاعات و دانش لازم برای باز کردن قفل گوشی خود را ندارید، بهتر است که این کار را به افراد متخصص و کاربلد که تجربه این کار را دارند، بسپارید.

رمز آیفون

راهنمای باز کردن قفل گوشی آیفون با iTunes

 1. در ابتدا باید این برنامه را دانلود نمایید و بر روی گوشی نصب نمایید.
 2. گوشی آیفون خود را باید به وسیله کابل به کامپیوتر وصل نمایید.
 3. چنانچه گوشی شما دارای دکمه Home نیست، باید دکمه کاهش صدا و پاور را به طور همزمان برای مدتی فشار دهید، تا صفحه Recovery mode به نمایش درآید. چنانچه مدل گوشی آیفون شما پایین است، دکمه پاور را با دکمه Home فشار داده و نگه دارید، تا این صفحه برای شما قابل مشاهده باشد.
 4. سپس گزینه Restore در برنامه iTunes کامپیوتر را انتخاب نمایید، تا گوشی آیفون شما ریست گردد.
 5. در آخر کافی است، که رمز اپل آیدی را بزنید، تا قفل گوشی آیفون باز شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  لیستی از گوشی های سامسونگ که بروز رسانی One UI 6 را دریافت می کنند

قفل گوشی آیفون را با icloud می‌توانید باز کنید

در ابتدا باید بدانید، که برای استفاده از این روش باید برای گوشی آیفون شما گزینه find my phone فعال گردد. این گزینه به افراد کمک خواهد کرد در صورتی که گوشی خود را گم کنند یا رمز را فراموش کنند به راحتی اطلاعات را ریست نمایند یا بدون اینکه رمزی وارد نمایند، وارد شوند. علاوه بر روشی که در ادامه توضیح داده می شود، افراد می توانند از راه گزینه restoring می‌توانند مثل روش iTunes عمل کرده و قفل گوشی آیفون را باز کنند.

 1. از سایت icloud به حساب کاربری وارد شوید و اپل آیدی را وارد نمایید.
 2. پس از آن باید گزینه find iphone را انتخاب نمایید.
 3. وقتی این گزینه را می‌زنید، وقتی گوشی شما پیدا شد از erase iphone می‌توانید استفاده نمایید.
 4. با انجام دادن این مراحل گوشی به تنظیمات کارخانه ای باز خواهد گشت.
 5. لازم است، که برای اینکه بتوانید وارد گوشی شوید، مجدداً اپل آیدی را وارد نمایید.
 6. در این مرحله به وسیله icloud اطلاعاتی که بکاپ گرفته بودید را مجدداً به گوشی آیفون بازگردانید.

اشتباه وارد کردن رمز گوشی آیفون

رمز عبور گوشی های آیفون از دسترسی داشتن افراد غیرمجاز به دستگاه شما جلوگیری می‌کند. چنانچه صاحب گوشی آیفون رمز را اشتباه وارد کند، نمی تواند از دستگاه خود استفاده کند. چنانچه چند بار رمز عبور را اشتباه تایپ کرده باشد، گوشی آیفون به صورت اتوماتیک برای مدت کوتاهی قفل خواهد شد. در صورتی که به اشتباه وارد کردن رمز عبور ادامه داده شود، تا زمانی که تلفن همراه به نرم افزار آی‌تیونز متصل شود، غیر فعال می گردد. اگر تنظیمات گوشی آیفون دستکاری شده باشد احتمال دارد، که همه داده ها حذف شوند.

وقتی که چند بار رمز عبور را اشتباه وارد می‌کنید، گوشی آیفون غیر فعال شده و دیگر دسترسی به امکانات آن وجود نخواهد داشت. در قسمت آخر پیامی به شما نشان داده می شود، که مدت زمان قفل گوشی و زمانی که برای وارد کردن رمز دیگر مانده است را به شما نشان خواهد داد.

در قسمت تنظیمات رمز عبور آیفون گزینه‌ای وجود دارد، که در صورت ده بار اشتباه وارد کردن رمز عبور همه داده ها حذف می شوند. این گزینه در حالت پیش فرض به صورت غیر فعال می‌باشد. این گزینه از نظر امنیتی بسیار اهمیت دارد و گزینه خوبی است. از این طریق سایرین نمی تواند به داده های گوشی شما دسترسی داشته باشند، ولی در صورتی که صاحب گوشی خودش رمز را اشتباه وارد کند و رمز را فراموش کرده باشد، یا فرزند کوچک بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید چند بار رمز اشتباه وارد کند، همه اطلاعات موجود در گوشی پاک خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مهم ترین مشکلات گوشی های هوآوی

رمز گوشی راهی برای دسترسی به اطلاعات

هرچقدر که گوشی و سیستم ایمن باشد، باز هم برای نفوذ راهی پیدا می‌شود و این به کاربران بستگی خواهد داشت، که دسترسی را تا چه اندازه دشوار نمایند، یعنی یک رمز عبور قوی برای گوشی مشخص نمایند. امنیت گوشی آیفون قوی می‌باشد، ولی باید رمز عبور مناسب برای آن انتخاب کنید، تا افراد سودجو و یا سارقان به صورت راحت به اطلاعات گوشی شما دسترسی نداشته باشند.

اگر کاربران از رمز های ساده و واضح استفاده کنند، استفاده از قابلیت هایی مثل رمزگذاری زیاد یا فعال کردن قفل برای گوشی بی فایده خواهد بود. در جهان سیستمی وجود ندارد، که رمز عبور ضعیف را تحمل نماید.

انتخاب رمز عبور آسان مانند این است، که امنیت خانه خود را با پنجره و در های فولادی تخریب ناپذیر تقویت کنید ولی کلید منزل را در قسمت زیر تشک ورودی قرار دهید.

افراد باید بدانند، که مسئولیت رمزگوشی و امنیت آن بر عهده خود آنان است. در صورتی که رمز عبوری که آسان و ضعیف است، استفاده شود، در صورتی که گوشی آنها به سرقت برود، همه اسناد، عکس ها و اطلاعات موجود در گوشی آنها در اختیار افراد سارق قرار خواهد گرفت. بنابراین قوی بودن رمز گوشی بسیار حائز اهمیت است.

رمز گوشی آیفون باید برای افراد دیگر سخت و دشوار باشد، ولی برای شما این‌گونه نخواهد بود. رمز انتخابی شما باید به گونه‌ای باشد، که در ذهن شما بماند و در عین حال فرد دیگر نتواند آن را کشف نماید و حدس آن بسیار آسان نباشد. رمز عبور انتخابی باید عبارت بزرگ‌تری باشد، که به خاطر سپردن آن راحت باشد، ولی نرم افزار ها و دستگاه های هک نتوانند آن را تشخیص دهند.

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب رمز گوشی آیفون این است، که برنامه های مختلفی که در گوشی شما وجود دارد بهتر است، که هر کدام رمز منحصربه‌فردی داشته باشند و برای همه آنها از یک رمز یکسان استفاده نکنید.

گوشی آیفون

سخن تکمیلی

گوشی های آیفون یکی از تلفن‌های هوشمند بسیار ایمن در جهان به شمار می آید. امروزه افراد زیادی از این دستگاه استفاده می‌کنند و ممکن است، که در برخی مواقع رمزی که برای گوشی خود در نظر گرفته بودند را فراموش کنند. در این صورت راهکارها و روش های گوناگونی وجود دارد، که بتوانید رمز گوشی خود را باز کنید، اما به یاد داشته باشید، که از راهکارهای مطمئن و تأیید شده باید استفاده کنید. در غیر این صورت اطلاعاتی که در گوشی شما وجود دارد از بین خواهد رفت.

همچنین در صورتی که در مورد باز کردن قفل آیفون اطلاعات و دانش لازم را ندارید، پیشنهاد می شود، که این کار را به افراد ماهر، باتجربه و متخصص در این زمینه بسپارید، تا خیالتان از آسیب ندیدن گوشی راحت باشد. همچنین در زمان انتخاب رمز برای گوشی آیفون خود باید نکات مهمی را مد نظر داشته باشید، تا رمز انتخاب شده در عین حال که برای شما راحت است، کشف کردن آن برای افراد دیگر سخت باشد.

آسان ترین روش باز کردن قفل گوشی آیفون | انتخاب رمز مناسب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی روش های کاربردی برای باز کردن قفل گوشی آیفون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا