تعمیرات تلویزیون

نحوه بروز رسانی تلویزیون جی پلاس | بهترین روش بروز رسانی تلویزیون جی پلاس

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در اکثر تلویزیون ها قابلیت بروز رسانی دستگاه وجود دارد. شرکت های سازنده تلویزیون نسخه جدید بروز رسانی را ارائه می‌دهند. امکان دارد این سوال برایتان پیش آمده باشد که، آیا تلویزیون جی پلاس قابلیت‌ بروز رسانی دارد؟ یا چگونه باید تلویزیون را بروز رسانی کرد؟ در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم به نحوه بروز رسانی تلویزیون جی پلاس بپردازیم. اگر شما هم بتازگی تلویزیون جی پلاس را خریداری کردید با ما همراه شوید.

بروز رسانی تلویزیون جی پلاس

لازم نیست بصورت مداوم تلویزیون جی پلاس را بروز رسانی کنید ولی اگر استفاده از همه امکانات تلویزیون برای شما مهم می باشد، بهتر است هر ماه تلویزیون را بررسی کنید، که آیا تلویزیون نیاز به بروزرسانی دارد یا خیر؟ برای بروز رسانی کردن تلویزیون جی پلاس باید از طرف شرکت تولید کننده تلویزیون برنامه بروز رسانی ارائه شده باشد.

برای اینکه دستگاه تلویزیون جی پلاس هیچ ایراد و مشکلی نداشته و تلویزیون بهترین کار کرد را برای شما داشته باشد، باید حتماً دستگاه را بروز رسانی کنید. آپدیت تلویزیون به صورت آنلاین و خودکار انجام می شود.

منظور از آپدیت یا بروز رسانی تلویزیون جی پلاس چیست؟

کسانی که سیستم عامل دستگاه تلویزیون را ساخته اند ممکن است گاهی اوقات برای آنها سیستم عامل جدید ارائه دهند و شما باید برای نصب آن اقدام کنید. بروز رسانی دستگاه به شما کمک می کند، در صورت بوجود آمدن مشکلات نرم افزاری با آپدیت کردن دستگاه تمام مشکلات را برطرف کنید.

تلویزیون جی پلاس

چرا باید تلویزیون جی پلاس را بروز رسانی کرد؟

آپدیت یا بروز رسانی کردن تلویزیون جهت برطرف کردن باگ های سخت افزاری است.

 • امکان دارد باگ ها روی عملکرد دستگاه تأثیر بدی بگذارد و آپدیت یا بروز رسانی موجب برطرف شدن باگ ها می شود.
 • جهت آپدیت تلویزیون جی پلاس بطور مثال سیستم عامل اندروید با هر بروزرسانی امکانات و قابلیت‌های جدیدی به دستگاه اضافه می شود. برای استفاده از آن ها باید سیستم عامل خود را بروز رسانی کنید.
 • اگر در زمان پخش فیلم زیرنویس مشکلاتی بوجود آمد مثلاً بجای نوشته ها علامت نوشته بشود. باید تلویزیون را آپدیت کنید تا امکانات بیشتر و جدید تر مانند، فونت های مختلف به دستگاه تلویزیون جی پلاس شما اضافه شود.
 • آپدیت یا بروز رسانی کردن تلویزیون برای امکانات بهتر پخش برنامه های تلویزیون است.
 • تلویزیون با آپدیت هایی که ارائه می دهند فرمت های پخش خودشان را بیشتر خواهند کرد.
 • با این آپدیت ها یا بروز رسانی ها فناوری HDR را به دستگاه تلویزیون جی پلاس اضافه می شود. باید در نسخه جدید نرم افزاری، حتماً این مورد گنجانده شده باشد. یعنی زیاد شدن فرمت ها در آپدیت ها، قابل پخش در تمام تلویزیون ها نیست.
 • بروز رسانی دستگاه تلویزیون بسیار مفید می باشد علاوه برطرف کردن مشکلات باگ های سخت افزاری و نرم افزاری، امکانات زیاد و جدیدی در اختیار شما می گذارد.
حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی جی پلاس | خدمات پس از فروش جی پلاس

بهترین روش بروز رسانی تلویزیون جی پلاس چیست؟

بروز رسانی تلویزیون جی پلاس به دو روش انجام می شود، بروز رسانی به روش آفلاین و آنلاین. تکنسین های شرکت گلدیران روش آفلاین را تأیید نمی کنند. زیرا امکان دارد به دستگاه تلویزیون جی پلاس آسیب وارد شده و مشکلات زیادی بوجود بیاید. فقط خود تکنسین های گلدیران بصورت آفلاین بروز رسانی دستگاه را انجام می دهند. چون تکنسین ها از راهکارهای بروز رسانی آفلاین بخوبی آشنا بوده و مسلط به آنها می باشند. بطور کلی بهترین روش آپدیت یا بروز رسانی کردن تلویزیون جی پلاس روش آنلاین می باشد، که در ادامه برایتان توضیح می دهیم:

نحوه بروز رسانی کردن تلویزیون جی پلاس

بروز رسانی خودکار تلویزیون های جی پلاس در کمتر از هشت دقیقه انجام می شود. فقط باید از کنترل تلویزیون استفاده کرده و منوی آنرا باز کنید. متوجه خواهید شد که بروز رسانی خودکار کار پیچیده‌ای نیست. برای بروزرسانی یا آپدیت کردن تلویزیون جی پلاس خود می توانید نکات زیر را انجام دهید:

 • باید کابل اینترنت را به پورت های شبکه در پشت تلویزیون و یک سر دیگر را هم به یکی دیگر از پورت ها در پشت مودم اینترنت وصل کرده و تلویزیون جی پلاس را روشن کنید تا به اینترنت وصل بشوید.
 • در این مرحله دکمه menu را روی ریموت کنترل فشار داده و تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.
 • گزینه بروز رسانی در شبکه را باید انتخاب کنید.
 • چنانچه آپدیت یا بروز رسانی جدید در دستگاه تلویزیون جی پلاس وجود داشته باشد، دستگاه تلویزیون آنرا نشان می دهد. بر روی آن کلیک کنید.
 • بعد از دانلود کردن نسخه جدید، سیستم عامل آنرا باید نصب کنید.
 • زمانی که بروزرسانی تلویزیون جی پلاس شما انجام شد، دستگاه بطور هوشمند و خودکار خاموش شده و دوباره راه‌ اندازی می‌ شود.
حتما بخوانید:   دفتر راهنمای تلویزیون جی پلاس | قابلیت های تلویزیون جی پلاس

پیام بهینه سازی  تلویزیون جی پلاس چیست؟

گاهی اوقات در دستگاه تلویزیون جی پلاس پیام بهینه سازی به نمایش در می آید. که بهتر است در صورت مشاهده این پیام در تلویزیون جی پلاس خود حتماً آنرا جدی گرفته و انجام دهید.

 • در صورت آپدیت کردن تلویزیون جی پلاس، دستگاه شما گزینه ای به عنوان بهینه سازی می آید.
 •  فایل باز شده را بسته و مرتب سازی را انجام می دهد.
 • برای اینکه بتوانید با مراحل درست بهینه کردن تلویزیون جی پلاس خود بخوبی آشنا شوید، بهتر است مراحل زیر را انجام دهید.

با مشاهده پیام بهینه سازی تلویزیون جی پلاس چه باید کرد؟

چنانچه تلویزیون جی پلاس شما به هنگام روشن شدن بصورت مداوم پیام بهینه سازی می دهد بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

 • وارد قسمت HOME در تلویزیون جی پلاس شوید، گزینه مدیریت را انتخاب کرده و عملیات بهینه سازی را اجرا کنید تا تلویزیون جی پلاس شما بهینه سازی خود را به شکل کامل انجام دهد.
 • دقت داشته باشید که ممکن است در بعضی از مدل‌ های تلویزیون جی پلاس سیستم بهینه سازی در دستگاه وجود نداشته باشد.
 • باید هر چند وقت یکبار در قسمت مدیریت تلویزیون جی پلاس، بهینه سازی انتخاب شده تا عملیات بهینه سازی در مدت زمان کم تری انجام شود.
 • اگر بعد از انجام عملیات بهینه‌سازی همچنان این پیام بطور مداوم روی تلویزیون جی پلاس شما نمایان می‌شود، باید از قسمت منوی سیستم تلویزیون جی پلاس، یکبار تنظیمات کارخانه را مجدد انجام دهید.

تلویزیون جی پلاس به حالت آپدیت رفته و تمام نمی شود

چنانچه به هر دلیلی دستگاه به حالت آپدیت برود و در اصطلاح هنگ کرده باشد، نباید تلویزیون را خاموش کنید. در این حالت حتی تلویزیون را از برق هم نکشید. بهتر است سریعاً از تعمیرکار متخصص نمایندگی کمک بگیرید تا به منزل شما مراجعه کرده و اقدام به برطرف کردن مشکل تلویزیون جی پلاس شما کند. دقت داشته باشید هر اقدامی که شما انجام دهید باعث صدمه دیدن بیشتر دستگاه می شود.

نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس

گاهی اوقات ممکن است به علت بروز بعضی از مشکلات در اتصالات، بک لایت، پنل، و …..تصویر تلویزیون ناگهان قطع شود و دیگر نشان داده نشود. ممکن است این مشکل به دلیل قطع بودن سیگنال آنتن باشد. اگر صدا و تصویر در تلویزیون جی پلاس هر دو با هم قطع شده باشند اما در منو علامت ها نشان داده شود، تلویزیون مشکلی ندارد. چنانچه تلویزیون جی پلاس شما دیگر ورودی ها را نمایش دهد، مشکل به دلیل ایراد در تلویزیون نیست مربوط به سیگنال های دریافتی می باشد. اگر ورودی‌ها در دستگاه پخش نشود باید توسط تعمیرکار متخصص تلویزیون شما بررسی شود.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کنترل تلویزیون | دلایل خرابی ریموت کنترل

ایجاد خطوط بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون جی پلاس

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون جی پلاس بوجود آمدن خطوط روی صفحه نمایشگر دستگاه است.

 1. خطوط به شکل عمودی و افقی روی صفحه ایجاد می شود.
 2. چنانچه در تمام ورودی ها خطوط مشاهده شود، پنل تلویزیون دچار مشکل شده است.
 3. این مشکل ممکن است به دلایل مختلف بوجود بیاید.
 4. باید با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کند.

بوجود آمدن رنگ های غیر طبیعی در تلویزیون جی پلاس

اگر رنگ تلویزیون شما که معمولاً در حالت عادی تنظیم شده تغییر پیدا کند، می توانید با انجام مراحلی تصویر رنگ و یا دیگر تنظیمات تلویزیون جی پلاس خود را به شکل دلخواه خودتان در آورید. باید تنظیمات منو را انجام دهید.

هر گونه تغییر رنگ و یا حالت تصویر در صفحه نمایشگر غیر طبیعی می باشد. باید با نمایندگی تلویزیون جی پلاس تماس بگیرید تا مشکل دستگاه را برطرف کند.

هنگ کردن تلویزیون جی پلاس

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در تلویزیون جی پلاس بوجود بیاید، هنگ کردن آن است. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 1. این مشکل ممکن است به علت برنامه های نصب شده روی تلویزیون باشد.
 2. ممکن است به دلیل ایرادات فنی باشد.
 3. بهتر است دستگاه های جانبی را از تلویزیون جدا کرده و سپس آنها را مجدداً وصل کنید. دقت کنید که آیا باز هم مشکل هنگ کردن وجود دارد؟
 4. تلویزیون را از پریز برق بکشید.
 5. اگر بروز رسانی آنلاین جهت تلویزیون جی پلاس شما از طرف شرکت ارائه شده است باید بروز رسانی را انجام دهید.
 6. با رفتن به منوی اصلی، تلویزیون جی پلاس خود را ریست کنید.
 7. گزینه بازنشانی به تنظیمات کارخانه در منو مشخص می باشد.
 8. چنانچه هنگام استفاده از برنامه خاصی در تلویزیون دستگاه هنگ می کند، بهتر است آن برنامه را حذف کنید.
 9. امکان دارد همان برنامه موجب ایجاد این مشکل در تلویزیون جی پلاس شما شده باشد.

تلویزیون جی پلاس

جمع بندی

همانطور که می دانید بروز رسانی تلویزیون جی پلاس از بروز مشکلات سخت افزاری در تلویزیون جلوگیری می کند. همچنین باعث می شود شما به تمام قابلیت های  دستگاه دسترسی داشته باشید. در این مقاله از ایبک امداد به نحوه بروز رسانی تلویزیون جی پلاس پرداختیم. شما کاربران می توانید نظرات خود را با قسمت پشتیبانی ایبک امداد مطرح کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه بروز رسانی تلویزیون جی پلاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل بوجود آمدن رنگ های غیر طبیعی در تلویزیون جی پلاس چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x