تعمیرات لباسشویی

چگونه از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

چگونه از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ | آموزش استفاده از ماشین لباسشویی

در برخی مواقع امکان دارد، که لباس را خودتان بشویید و برای خشک کردن سریع تر بخواهید از قابلیت خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید. در چنین حالتی فقط می توانید از خشک کن لباسشویی استفاده نمایید. در صورتی که از قابلیت خشک کن ماشین لباسشویی بدون آگاهی و دانش استفاده نمایید امکان دارد، که به لباس های شما آسیب هایی وارد شود و همچنین موجب خواهد شد، که مصرف برق نیز بالاتر رود.

اکثر ماشین های لباسشویی دارای برنامه جداگانه خشک کن می‌باشند، که در قسمت پنل با دکمه ای مشخص گردیده است. بهتر است، که برای استفاده از خشک کن لباسشویی مواردی که گفته می شود را به طور کامل و صحیح رعایت نمایید، تا دستگاه شما آسیبی نبیند. در غیر این صورت امکان دارد، که ماشین لباسشویی شما با مشکلات و ایراداتی مواجه شود و مجبور شوید، که دستگاه خود را تعمیر کنید.

برچسب لباس را بررسی نمایید

پیش از آن که لباس ها را در لباسشویی قرار دهید، برچسب لباسی که قصد دارید در لباسشویی خشک نمایید را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید، که می‌توانید آن را درون لباسشویی خشک کنید. اگر روی برچسب لباس مورد نظر نوشته بود، که در گرمای زیاد خشک نگردند، نمی توانید با ماشین لباسشویی خشک کنید. برچسب لباس ها معمولاً دوخته به لباس می‌باشند. اگر لباس این قابلیت را داشته باشد، که بتوان آن را در گرمای شدید خشک کرد، می توانید از خشک کن دستگاه خود استفاده نمایید.

پیشنهاد می شود، که شستن و خشک نمودن لباس های حساس با الیاف ظریف را به خشک‌شویی بسپارید. همچنین لباس هایی که از جنس ابریشم و تور هستند و لباس های زیر را بهتر است، که در خشک کن لباسشویی خشک نکنید.

آب اضافه لباس را بگیرید

پیش از آنکه دستمال، حوله و لباس خیس را در ماشین لباسشویی قرار دهید و از خشک کن استفاده نمایید، باید آب اضافه آنها را گرفته و خوب بچکاند، تا جایی که ممکن است باید آب از لباس‌ها خارج شود. این کار موجب می شود، که لباس ها در خشک کن لباسشویی بهتر و سریع‌تر خشک شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای ارورe1 لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

طریقه قرار دادن لباس در لباسشویی

وقتی که می خواهید لباس ها را برای خشک کردن درون ماشین لباسشویی قرار دهید، باید به طریقه قرار دادن لباس ها درون دیگ دستگاه دقت داشته باشید و به هیچ عنوان نباید آنها را به حالت مچاله درون لباسشویی قرار دهید. این موضوع در زمان استفاده کردن از قابلیت خشک کن لباسشویی مهم تر است. اگر قد لباسی که می خواهید خشک کنید، بلند تر است، باید درون مخزن دستگاه آن را به صورت پخش بگذارید و به صورت به هم پیچیده قرار داده نشود. این کار موجب می شود، که لباس ها به خوبی خشک شوند. در غیر این صورت لباس‌های شما خوب خشک نخواهد شد.

برای اینکه در حین خشک شدن لباس ها درون ماشین لباسشویی آسیبی نبینند، توصیه می شود از کیسه شستشو استفاده نمایید. فقط توجه داشته باشید، که این کیسه ها را بیش از اندازه نباید پر کنید.

مخزن لباسشویی نباید خیلی پر شود

برای اینکه لباس های شما درون ماشین لباسشویی به خوبی خشک گردند، نباید مخزن آن را بیش از اندازه پر کنید. اگر مخزن خیلی پر شود، موجب خواهد شد، که رطوبت در لباس‌های شما باقی بماند. مواردی که وزن زیاد تری دارند مانند پتو و حوله و ملحفه و… را به صورت جداگانه و به تنهایی درون دستگاه قرار دهید.

وقتی که مخزن بیش از اندازه پر شود، خشک کردن لباس ها درون لباسشویی به خوبی انجام نشده و همچنین به ماشین لباسشویی نیز آسیب وارد می گردد و در نتیجه شما باید هزینه‌های تعمیر را پرداخت کنید.

دمای خشک کن را تنظیم نمایید

برای اینکه خشک شدن لباس ها درون لباسشویی به خوبی انجام شود، باید وقتی لباس‌ها را درون دستگاه قرار دادید، دمای مناسبی را انتخاب و تنظیم نمایید. برای اینکه لباس های ظریف را خشک کنید، از دماهای پایین تر و برای اینکه لباس های ضخیم تر را خشک کنید، از دماهای بالاتر باید استفاده نمایید. تنظیم درست دمای خشک کن با توجه به جنس لباس های مورد نظر انجام می‌شود و در کیفیت خشک شدن لباس ها تأثیر بسزایی دارد.

خشک کن لباسشویی

دکمه خشک کن را انتخاب نمایید

در اکثر لباسشویی ها برای استفاده کردن از قابلیت خشک کن تنظیم مخصوصی وجود دارد. بنابراین باید دستگاه خود را چک کنید و ببینید، که کدام یک از دکمه های Dry- Heat setting- Dry only- Spin روی آن وجود دارد. در مدل های گوناگون لباسشویی فعال نمودن خشک کن دستگاه با استفاده از یکی از این موارد انجام می شود. دکمه را انتخاب کنید و یا ولوم چرخنده روی ماشین لباسشویی را بر روی این کلمه بگذارید و سپس گزینه استارت را انتخاب کنید. به همین راحتی می توانید در لباسشویی خود فرآیند خشک کردن لباس ها را انجام دهید.

حتما بخوانید:   دلایل باز نشدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

برای اینکه از چروک شدن اضافه لباس ها جلوگیری شود، وقتی خشک کردن لباس‌ها به اتمام رسید، آنها را از دستگاه بیرون آورید.

استفاده از خشک کن لباسشویی برند بوش

در ابتدا باید لباس های خیس را پس از گرفتن آب اضافه آنها درون دیگ لباسشویی بوش با دقت و به صورت متعادل قرار دهید. دکمه Spin را در این دستگاه می توانید برای خشک کردن لباس ها استفاده نمایید. این دکمه برای ماشین لباسشویی برند بوش به معنی خشک کردن و میزان دور چرخش در آبگیری می‌باشد. بنابراین می‌توانید دور خشک کن را با استفاده از این دکمه تنظیم نمایید. در این لباسشویی ها برای سرعت چرخش دو حالت وجود دارد.

در حالت Rinse hold پس از شستشو لباس ها در آب کمی قرار می گیرند و خشک کردن آنها بدون چرخش صورت می گیرد در گزینه Spin only پروسه چرخش برای سه ثانیه فعال می گردد و سرعت مورد نظر را با فشار دادن این گزینه می توانید انتخاب نمایید و پس از آن دکمه استارت را برای شروع خشک کردن لباس‌ها بزنید.

روش استفاده از خشک کن لباسشویی سامسونگ

لباسشویی سامسونگ عملیات شستن لباس ها و خشک کردن آنها را به طور یکپارچه انجام می دهد. همچنین در این لباسشویی برنامه دیگری نیز وجود دارد، که با استفاده از آن می توانید سرعت و دما خشک کن دستگاه را تنظیم نمایید. در لباسشویی سامسونگ فرآیند خشک کردن لباس ها را می توانید با استفاده از نمایشگر به سادگی تنظیم نمایید.

گزینه Dry در این لباسشویی برای خشک کردن لباس ها می‌باشد، که می‌توان در این حالت چرخش دیگ و دما را تنظیم کرد. برای خشک کن تنظیمات وسیعی در لباسشویی های سامسونگ تعبیه شده است. چرخش دیگ لباسشویی از سریع ترین دور تا آرام ترین دور قابل انتخاب و تنظیم می باشد. با توجه به جنس لباس می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید، تا لباسشویی سامسونگ خشک کردن لباس ها را شروع کند.

قبل از انجام دادن این کار بهتر است، که دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کرده و به منوهای مختلف آن توجه داشته باشید، تا به ماشین لباسشویی سامسونگ شما خسارتی وارد نگردد و لباس‌های شما آسیبی نبینند.

حتما بخوانید:   دلیل خاموش نشدن ماشین لباسشویی | تعمیر ماشین لباسشویی

خشک کن لباس

استفاده از خشک کن لباسشویی پاکشوما

یکی دیگر از برندهای ایرانی برند پاکشوما می باشد. ماشین لباسشویی پاکشوما به دلیل کیفیت بالایی که دارد، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها برنامه های متنوعی دارد. در این دستگاه قابلیت های بی نظیری مثل سیستم کنترل سرعت، کاهش مصرف انرژی و… وجود دارد. همچنین می توانید به صورت جداگانه از خشک کن لباسشویی پاکشوما نیز استفاده کنید.

برای اینکه از خشک کن لباسشویی پاکشوما استفاده نمایید، باید از دکمه Spin استفاده نمایید. با این دکمه می توانید دور لباسشویی پاکشوما را انتخاب کنید. همچنین در این لباسشویی برای خشک نمودن لباس ها می توانید دمای مورد نظر را تنظیم نمایید. برای اینکه در لباسشویی پاکشوما مواردی مانند پرده را خشک کنید، بهتر است، که از چرخش آرام استفاده نمایید، تا به موتور دستگاه شما آسیبی وارد نشود.

تنظیم خشک کن لباسشویی ال جی

با استفاده از گزینه Dry در ماشین لباسشویی ال جی لباس ها را به صورت کاملاً خشک به کاربران تحویل داده می‌شود. استفاده کردن از این برنامه با استفاده از سیستم هوشمند، گرمکن و ترموستات انجام می گردد و از جمله برنامه های کامل شستشو محسوب می شود.

خشک کردن لباس ها درون ماشین لباسشویی ال جی هیچ آسیبی به آنها نخواهد زد. همچنین برنامه های جانبی برای خشک نمودن لباس ها در این ماشین لباس شویی در نظر گرفته شده است، که می توانید با توجه به نیاز خود از هر کدام از آنها استفاده نمایید. استفاده کردن از قابلیت های گوناگون ماشین لباسشویی ال جی مانند قابلیت خشک کن لباس ها برای کاربران بسیار جذاب است.

سخن تکمیلی

بنا به دلایل مختلف در برخی مواقع نیاز است، که فقط از قابلیت خشک کن لباسشویی استفاده شود. در این مواقع اگر بدون داشتن اطلاعات کافی بخواهید، این کار را انجام دهید، قطعاً هم لباس ها و هم دستگاه شما آسیب های جدی خواهند دید. در این مطلب نحوه استفاده از قابلیت خشک کن ماشین های لباسشویی با برندهای گوناگون را مورد بررسی قرار دادیم، تا با استفاده از آن به راحتی از این قابلیت بی‌نظیر استفاده نمایید. در زمان تنظیم کردن ماشین لباسشویی خود حتماً باید به جنس لباس های مورد نظر توجه داشته باشید.

31

چگونه از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x