خدمات شستشو

طریقه استفاده سرکه سفید، یک پاک کننده همه فن حریف در نظافت منزل

سرکه سفید علاوه بر خواص خوراکی که دارد به عنوان ماده ای ضدعفونی کننده نیز کاربرد داشته و از ترکیب این ماده با مواد دیگر می توان یک پاک کننده بسیار قوی درست کرد و آن را در نظافت انواع سطوح مختلف منزل مورد استفاده قرار داد. بسیاری از افراد برای تمیز کردن سطوح ترجیح می‌دهند که به جای استفاده کردن از مواد شیمیایی، مواد طبیعی به کار ببرند. همچنین مواد شیمیایی ساینده و سمی می باشند و بهتر است از مصرف بیش از حد آنها خودداری شود.

محتوا پنهان

چگونه می توانیم یک محلول پاک کننده با سرکه سیب برای نظافت درست کنیم؟

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد دوست دارند به جای مواد شیمیایی ساینده و سمی از محصولات طبیعی برای تمیز کردن محیط اطراف استفاده کنند. سرکه سفید هم به تنهایی و هم در ترکیب با مواد دیگر می‌تواند به عنوان یک پاک کننده نسبتا قوی مورد استفاده قرار گیرد. ترکیب سرکه سفید و درست کردن محلول های مایع جهت تمیز کردن سطوح مانند شیشه و کاشی ها بسیار کاربردی است. زمانی که برای بخشی از خانه نیاز به ساینده دارید می توانید از ترکیب سرکه سفید استفاده کرده و خمیر لایه بردار با آن درست کنید. حتی برای تمیز کردن ظروف فلزی و مبلمان هم می توانید از سرکه سفید بهره ببرید.

استفاده نمودن از سرکه سفید برای نظافت سطوح مختلف

برای انجام این کار کمی سرکه سفید و آب را داخل یک بطری اسپری بریزید. بهتر است آب مقطر یا تصفیه شده در آن استفاده کنید. اگر آب مقطر در دسترس شما نبود می توانید از آب شیر نیز استفاده کنید. این ترکیب را درون یک بطری اسپری بریزید و کمی تکان دهید. سرکه سفید، یک پاک کننده همه فن حریف در نظافت منزلاز این مخلوط می توانید در حمام، آشپزخانه، سطوح توالت، تمیز کردن گاز، کاشی ها و کفپوش و … استفاده نمایید. از ترکیب آب و سرکه برای تمیز کردن چیزهایی که چسبناک هستند و آب نمی تواند آنها را از بین ببرد می توان استفاده کرد.

حتما بخوانید:   بهترین روش های شست و شوی شلوار جین به صورت دستی و ماشینی

استفاده از محلول سرکه و آبلیمو برای حذف باکتری

آبلیمو می تواند سطوح را ضدعفونی کند. برای انجام این روش می توانید یک قسمت لیمو، دو قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کرده و داخل بطری بریزید. از این محلول برای ضدعفونی کردن حمام و آشپزخانه نیز می توانید استفاده کنید. ترکیب سرکه و لیمو می تواند باکتری ها را تا ۹۹ درصد از بین ببرد و برای بهداشتی ساختن محیط بسیار ایده آل می باشد.

ترکیب سرکه سفید و صابون برای رفع لکه های فرش

استفاده از صابون برای از بین بردن لکه های ماندگار بر روی فرش بسیار مفید می باشد. ترکیب صابون با سرکه و آب نیز برای از بین بردن لکه هایی که بسیار مقاوم هستند مناسب می باشد. بهتر است این مواد را داخل یک بطری بریزید و آن را بر روی لکه اسپری نمایید و حدود دو دقیقه اجازه دهید که خیس بخورد. پس از آن با یک اسفنج و یا حوله به آرامی لکه ها را پاک کنید.

استفاده کردن از سرکه سفید برای از بین بردن دوده

برای آنکه دوده یا لکه های سخت را از بین ببرید و همچنین برای تمیز کردن رسوبات معدنی و آلودگی ها می توانید از ترکیب سرکه سفید و آب استفاده کنید. این محلول را بر روی آلودگی و لکه ها ریخته و از یک اسفنج یا قرص استفاده کنید و لکه ها را کاملا با آن تمیز کنید. از محلول های قوی جهت پاک کردن جرم های موجود در حمام و سطوح دستشویی می‌توانید استفاده کنید. بهتر است برای تمیز کردن توالت سرکه را بدون مخلوط کردن با آب به صورت مستقیم استفاده نمایید. همچنین برای تخته گوشت و ضدعفونی کردن آن نیز می توان از سرکه بهره برد.

استفاده از سرکه سفید برای تمیز کردن اجاق گاز و مایکروویو

برای تمیز کردن اجاق گاز و مایکروویو کمی سرکه و آب را داخل کاسه ای بریزید و آنها را با هم مخلوط کنید. ترکیب را داخل فر و یا مایکروویو قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید که آب بجوشد. پس از آن درب مایکروویو را باز کنید تا خنک شود. حالا می توانید از بخار حاصل در مایکروویو استفاده کرده و با یک دستمال به تمیز کردن بدنه فر و یا مایکروویو بپردازید.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی | خرید کارواش خانگی

استفاده از الکل و سرکه سفید برای پاک کردن شیشه ها

برای پاک کردن شیشه می‌توانید ترکیبی از آب و الکل درست کنید و پس از آن به این ترکیب یک قاشق غذاخوری سرکه سفید هم اضافه نمایید.سرکه سفید، یک پاک کننده همه فن حریف در نظافت منزل مخلوط را داخل یک بطری اسپری ریخته و بر روی شیشه، کاشی، سرامیک، آینه و یا روکش های فلزی اسپری کنید. حالا می توانید از یک دستمال یا حوله کاغذی استفاده کنید و کاملاً شیشه را تمیز کنید. برای آنکه رایحه مطبوعی نیز به مشام شما برسد می توانید از روغن اسانس پرتقال به ترکیب خود اضافه نمایید.

لایه برداری لکه های مقاوم به کمک سرکه سفید و نمک

از ترکیب نمک و سرکه هم می توانید جهت پاک کردن لکه های مقاوم روی فرش و یا دیگر سطوح استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید به مقدار مساوی نمک، سرکه و بوره داخل کاسه بریزید و آن را به حالت خمیری در بیاورید. خمیر را به صورت مستقیم بر روی لکه بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس آن را با آب تمیز کنید.

استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین برای باز کردن لوله ها

جوش شیرین به عنوان یک باز کننده لوله می باشد و در ترکیب با سرکه می‌تواند بسیار موثر عمل کرده و باعث باز شدن لوله های آشپزخانه می شود. برای درست کردن این ترکیب می توانید نصف فنجان جوش شیرین را با نصف فنجان از سرکه سفید کاملاً مخلوط کنید و آن را داخل لوله ها بریزید. چند دقیقه صبر کنید و پس از آن آب داغ را باز کنید.

استفاده از ترکیب آرد، نمک و سرکه سفید برای تمیز کردن سطوح فلزی

برای اینکه سطوح فلزی مانند پیوتر، نقره، مس و برنج را تمیز کنید می توانید از خمیر ترکیب شده با مواد زیر استفاده کنید. یک قاشق مرباخوری نمک، یک فنجان سرکه و یک چهارم فنجان آرد را با هم ترکیب کنید تا خمیر به دست آید. حالا باید خمیر را بر روی سطوح فلزی بمالید و اجازه دهید تا ۱۵ دقیقه به همان حالت بماند. سپس با آب گرم آن را شسته و با یک پارچه تمیز کاملا صیقلی دهید.

استفاده از سرکه سفید و روغن برای صیقل دادن سطوح

می توانید به مقدار مساوی از روغن زیتون و سرکه سفید را با هم مخلوط کنید و از این ترکیب برای جلا دادن مبلمان استفاده کنید. به خاطر داشته باشید حتما پیش از انجام دادن این روش ناحیه کوچکی از لوازم چوبی خود را با این ترکیب آزمایش کنید چنانچه واکنش منفی بروز نداد می‌توانید بر روی قسمت های دیگر آن نیز این ترکیب را بمالید و با حرکات دایره ای آن را مالش دهید تا سطوح را براق کند. در پایان از یک پارچه خشک و تمیز استفاده کنید و مواد اضافی را از روی سطح بردارید. این ترکیب برای صیقل دادن وسایل چوبی مثل میز بسیار مناسب می باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تخصصی کارواش سیار | شستشوی ماشین در محل

استفاده از روغن زیتون و سرکه سفید برای لکه بری از سطوح استیل

ترکیب روغن زیتون و سرکه سفید برای تمیز کردن سطوح استیل بسیار مناسب می باشد. می توانید مقدار مساوی از سرکه و روغن زیتون را داخل ظرفی بریزید و یک پارچه را به آن آغشته کرده و بر روی سطوح بمالید تا لکه ها را از بین ببرد. همچنین هر کدام از این مواد به تنهایی نیز می توانند برای پاک کردن سطوح فولادی مورد استفاده قرار گیرند و تاثیر بسیار مثبتی در تمیز کردن آنها دارند.

استفاده از سرکه سفید، روغن زیتون و آب برای نظافت قاب های چوبی

برای تمیز کردن قاب چوبی می‌توانید از ترکیب سرکه سفید، روغن زیتون و آب استفاده کنید. همه این مواد را به نسبت مساوی با یکدیگر ترکیب کنید و مخلوط به دست آمده را روی قفسه چوبی و یا قاب های چوبی با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز بمالید. در انتها از یک پارچه دیگری که خشک است استفاده کنید و آلودگی ها و لکه ها را کامل از بین ببرید.

استفاده از سرکه سفید برای تمیز کردن کابینت و سطوح چوبی

برای پاکسازی کردن سطوح چوبی می توانید از سرکه و آب استفاده کنید. ترکیب آب و سرکه می تواند بسیار سریع و آسان سطوح چوبی را تمیز کند.سرکه سفید، یک پاک کننده همه فن حریف در نظافت منزل همچنین اگر روغن و لکه های غذا بر روی کابینت ها ایجاد شده بود می توانید از ترکیبی که شامل یک قسمت سرکه و سه قسمت آب می باشد استفاده کرده و با یک اسفنج یا پارچه تمیز آن را روی کابینت ها بمالید. سرکه می تواند همه چربی ها و آلودگی ها را به سرعت از بین ببرد و کابینت را براق و تمیز کند.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی روش هایی برای تمیز کردن و نظافت سطوح مختلف با استفاده از سرکه سفید پرداختیم. سرکه سفید یک ماده ضدعفونی کننده می باشد که کاربردهای بسیاری دارد. چنانچه شما نیز در این زمینه تجربه ای دارید آن را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

31

طریقه استفاده سرکه سفید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طریقه استفاده سرکه سفید، یک پاک کننده همه فن حریف در نظافت منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x