حیوانات

روش شستشو حیوانات خانگی | نظافت حیوانات خانگی

اگر جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به حیوانات دارید و تصمیم دارید یک حیوان خانگی بامزه و حیات بخش را در خانه خود داشته باشید. بنابراین لازم می باشد روش شستشو حیوانات خانگی و مراقبت از آن را یاد بگیرید تا شما و این حیوان در آرامش زندگی کنید. یکی از نکات مهمی که در نگهداری از حیوانات خانگی وجود دارد شستشوی حیوان و همچنین تمیز کردن محل نگهداری حیوان می باشد.

برای حمام کردن حیوان خانگی، صابون، شامپو و در نهایت لیف و حوله نیاز دارید که لوازم خاصی به شمار نمی آیند! اما شستشوی حیوانات خانگی نیاز به تجهیزاتی دارد که باید همراه خود این لوازم را داشته باشید. این دستگاه ها به شما برای شستشوی حیوان کمک زیادی می کنند تا حیوان خانگی خود را به راحتی و با دردسر کمتری حمام کنید. هر حیوانی به تجهیزات خاص خود نیاز دارد و در اینجا فقط تجهیزات ساده و عمومی را به شما یادآوری خواهیم کرد. برای خریدن انواع محصولات شستشوی حیوانات خانگی بهتر است از فروشگاه های حیوانات خانگی دیدن کنید و همچنین می توانید از فروشندگان این لوازم مشاوره رایگان برای خریدن لوازم مناسب را دریافت کنید.

برای شستشوی حیوان خانگی چه وسایل حمامی مورد نیاز است

در ادامه برای شما لیست محصولاتی که حیوانات برای حمام نیاز دارند را شرح داده ایم. بعضی از این وسایل برای حمام حیوانات خانگی ضروری است و بعضی دیگر با توجه به نیاز هایی که حیوان خانگی شما دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد یا خیر.

وان حمام مخصوص شستشوی حیوانات خانگی

برای شستن حیوان بهتر است از وان مخصوص حیوانات استفاده شود. وان های بسیار متنوعی برای حیوانات مختلف در بازار برای خرید وجود دارد. وان های مخصوص شستشوی حیواناتی مانند سگ و گربه نیز تولید شده می باشد که هر کدام برای شستن حیوان مورد نظر طراحی شده اند. استفاده کردن از وان ها برای شستشوی حیوانات خانگی به شما کمک می کند حیوان خانگی خود را بهتر حمام کنید. علاوه بر ویژگی های ذکر شده، اگر وان مخصوصی مناسب با حیوان خانگی خود برای شستشوی او قرار دهید، حیوان به وان عادت می کند و مشکلات کمتری با شستشو و وان خواهد داشت. هر چند خریدن وان برای حیوان ضروری نمی باشد و می توانید به راحتی حیوان خانگی تان را درون یک تشت نیز شستشو دهید. اما خریدن وان برای حیوان می تواند مفید و کار آمد باشد.

برس مو مخصوص شستشوی حیوانات خانگی

بهتر می باشد که قبل از حمام کردن، موهای تن و بدن حیوان خانگی خودتان را به خوبی شانه کنید و گره های موجود در موهای حیوان را باز نمایید تا شستشوی حیوان راحت تر شود. استفاده کردن از برس های مخصوص مو حیوان قبل از حمام کردن بسیار حائز اهمیت می باشد و باید حتما به این مورد توجه زیادی داشته باشید. سعی کنید برای این کار از برس های زبر به هیچ عنوان استفاده نکنید و بهتر است از برس هایی که ساخته شده از موهای طبیعی هستند برای این منظور استفاده کنید. البته شما می توانید از نوع مخصوصی از برس نیز برای فضای داخلی سرویس بهداشتی استفاده نمایید. این نوع از برس ها به شما کمک می کند حیوان خانگی خود را بهتر بشویید. استفاده نمودن از این برس برای شستن حیوان خانگی شما اطمینان حاصل می کند که موهای حیوانات خانگی شما کاملا شسته شده است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که از برس شستشو داخل حمام برای شستن موهای حیوان خانگی خود در حمام استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خرید و فروش گوسفند زنده در تهران چگونه است؟

روش شستشو حیوانات خانگی

شامپو مو مخصوص شستشوی حیوانات خانگی

برای شستشوی حیوانات خانگی در حمام باید از شامپوی مخصوص و مناسب با پوست و موی آنها استفاده کرد. حیوانات عموماً به شامپوهای مخصوص انسان ها حساسیت نشان می دهند. تلاش کنید از بهترین شامپوی موجود برای حیوان خانگی خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که درست مانند انسان، انواع خاصی از شامپوها ممکن است باعث ریزش مو شوند یا ممکن است با یک نوع مو سازگار نباشند، درست مانند شامپو هایی که برای شستشوی حیوانات خانگی خود استفاده می نمایید. اگر شامپوی که برای شستشوی حیوان خانگی خود خریده اید با او سازگار نیست باید حتما اقدام به تعویض شامپو حیوان نمایید تا آسیبی به او وارد نشود.

قطره شستشوی گوش مخصوص شستشوی حیوانات خانگی

از مهم ترین کار هایی که باید در زمان حمام کردن حیوان خانگی خود برای او انجام بدهید، شستن گوش های حیوان با استفاده از قطره های پاک کننده گوش حیوان است. برای شستشوی گوش های حیوانات خانگی از شامپو به هیچ عنوان استفاده نکنید. این قطره به طور ویژه برای این کار تهیه و ساخته شده است و بهتر است از این قطره ها برای حفظ سلامت حیوان خانگی خود استفاده نمایید.

محلول شستشوی دهان مخصوص شستشوی حیوانات خانگی

می توانید از محلول های مخصوص برای شستن دهان حیوان خانگی خود استفاده کنید. برای هر کدام از حیوانات خانگی محلول های شستشوی دهان مخصوصی تولید می شود  و حساسیت بسیار کمی به آن ها وارد می نماید. به ویژه، می توانید از این محلول ها برای شستشوی مداوم دهان سگ استفاده کنید. البته برای انجام کار مسواک زدن  دندان های سگ خود نیز حتما باید از خمیر دندان هایی که مخصوص حیوانات است استفاده نمایید. اهمیت دادن به بهداشت دهان و دندان های حیوانات خانگی یکی از ضروریات شستشوی حیوان خانگی است که باید به صورت مرتب آن را برای حیوان خانگی خود انجام دهید.

حوله مخصوص شستشوی حیوانات خانگی

بعد از آنکه به صورت کامل حیوان خانگی خود را در حمام شستشو دادید و قبل از آنکه حیوان را از حمام بیرون آورید لازم است که با استفاده از یک حوله مخصوص حیوان خانگی خود را به خوبی خشک کنید. باید بدانید که اگر در خانه دو یا چند حیوان خانگی نگهداری می کنید برای هر کدام باید از یک حوله ی مخصوص و ویژه ای استفاده نمایید. اصلا از حوله ی مشترک برای حیوانات خانگی خود استفاده نکنید زیرا باعث می شود که بیماری های یکی به دیگری منتقل شود.

روش شستشو حیوانات خانگی

شما باید بسته به نوع حیوان خانگی خود نوع حوله را از نظر نرمی یا زبری تعیین کنید. اگر احساس کردید حیوان خانگی تان حال خوبی را ندارد باید حتما اقدام به تعویض حوله او نمایید. همچنین توجه کنید که سایز حوله ی حیوان باید متناسب با جثه حیوان خانگی شما خریداری شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی

اسپری مخصوص بعد از استحمام برای شستشوی حیوانات خانگی

بعد از حمام کردن حیوان خانگی خود باید از اسپری های مخصوصی که ضد کنه، ضد کک و همچنین اسپری های ضد عفونی کننده برای حیوانات خود استفاده نمایید. با استفاده از این اسپری های حیوانات خانگی خود را از شر این بیماری های پوستی خلاص می کنید. همچنین باید در طول روز نیز از این اسپری ها برای حیوانات خود استفاده کنید.

برخی از مهم ترین نکات برای حمام دادن حیوانات خانگی چیست

  • در زمان حمام کردن حیوانات خانگی از اسباب بازی استفاده کنید: برای اینکه حمام برای حیوان شما دلچسب باشد باید از قبل داخل حمام اسباب بازی های محبوب حیوان خود را قرار دهید. حیوانات خانگی علاقه دارند در زمان حمام بازی کنند.
  • برای شستشوی حیوانات از دمای مناسب با بدن آن ها استفاده کنید: در زمان شستشوی حیوانات خانگی باید دمای آب را اندازه کنید زیرا سگ ها و گربه ها به آب سرد و گرم حساس می باشند. ابتدا از ولرم بودن آب حمام مطمئن شوید تا پوست حیوان دچار سوختگی نشود. همچنین دمای بالای آب برای حیوانات شوک آور است و ممکن است به حیوان آسیب های جبران ناپذیری بزنند.
  • مراقب باشید حیوان در آب حمام نلغزد: در کف حمام یا وان باید یک تکه حصیر بی اندازید تا از لیز خوردن حیوان جلوگیری کند. با استفاده از این روش حیوان شما در زمان حمام کردن از هرگونه آسیبی محفوظ خواهد ماند.
  • برای شستشوی حیوان از شامپو و لوسیون مناسب استفاده نمایید: برای شستشوی حیوانات در حمام بهترین راه برای تمیز شدن آن ها استفاده از شامپو ها و لوسیون های مخصوص همان حیوان است. برای شامپوی حیوانات برند های مختلفی در بازار وجود دارد که باید با توجه به نوع حیوان و نژاد آن یکی از بهترین ها را انتخاب و خریداری کنید.
  • در زمان حمام کردن حیوان او را تشویق کنید: باید در زمان حمام کردن به حیوان خود تشویقی بدهید تا علاقه زیادی به حمام کردن پیدا کنند. زیرا اصولا حیوانات علاقه ای به آب و شستشو ندارند که این مشکل را می توانید به کمک تشویقی ها در قبل از شستشو زمان، شستشو و بعد از حمام تا حدود زیادی حل کنید.

نتیجه گیری

اگر قبلا سابقه نگهداری حیوانات خانگی را ندارید و تصمیم دارید که حیوانات خانگی داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر نوع اقدامی برای خریداری یک حیوان خانگی با روش های نگهداری آن حیوان و شرایط مناسب برای زندگی آن نژاد و تمامی غرایز مربوط به او را بشناسید. زیرا اگر آشنایی با نیاز های حیوان نداشته باشید ممکن است به خود و یا حیوان آسیب های جبران ناپذیری را وارد کنید. زیرا حیوانات خانگی علاقه و وابستگی زیادی را در صاحبان خود به وجود می آورند و حتی خود حیوان نیز به صاحبش وابسته می شود. در نتیجه در زمان تصمیم برای داشتن یک حیوان خانگی ابتدا تمامی جوانب را سنجیده و با احتیاط تصمیم بگیرید.

روش شستشو حیوانات خانگی

امتیاز سردبیر - ۹.۸

۹.۸

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش شستشو حیوانات خانگی آشنا خواهید شد.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا