تعمیرات لباسشویی

روش شستن بالش در ماشین لباسشویی | نحوه شستن پارچه پلی استر یا بلاش الیاف

یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی می باشد که در ادامه این مقاله از ایبک امداد نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی را برایتان بیان خواهیم کرد.

به چه دلیل شستن بالش ها در ماشین لباسشویی مهم می باشد؟

بیشتر ما ۶ الی ۸ ساعت در روز می‌خوابیم و در تمام این مدت سرمان روی بالش است. امکان دارد که هنگام خوابیدن عرق کنیم به همین دلیل روبالشتی های بالش را حداقل دو بار در هفته و یا هر ماه بشویید. اگر که در رختخواب زیاد می خوابید و یا زیاد عرق می کنید این زمان کوتاه تر هم می شود و زود به زود شما باید روبالشتی را بشویید. اگر که شما حساسیت پوستی دارید روبالشتی و ملحفه های خود را باید از اسرع وقت بشویید. در صورتی که شما یک بیماری ویروسی دارید مثل سرماخوردگی توصیه می‌کنیم که روبالشتی و ملحفه را هر روز بشویید.

بدن انسان به طور دائم سلول های مرده را در حین خواب به بیرون می ریزد که ما نمی توانیم آنها را ببینیم، اگر که سلول ها بر روی تخت جمع شوند احتمال رشد ساس ها بیشتر می شود. ساس ها حشرات بسیار کوچکی هستند که در رختخواب ها زندگی می کنند و فقط زیر میکروسکوپ قابل مشاهده می باشند. علاوه بر مواردی که در قبل برایتان بیان کردیم  بالش ها اکثراً حاوی روغن بدن و عرق می باشند. حال تصور کنید جایی که شش تا هشت ساعت را در رختخواب می‌گذرانیم به چه شکلی آلوده است و ما از آن چشم‌پوشی می‌کنیم چون آلودگی با چشم دیده نمی شود. اگر که از حساسیت های پوستی و ضعف ایمنی رنج می برید شما باید بالش خود  را بیشتر بشویید.

چگونه می توانیم انواع بالش را در لباسشویی بشوییم؟

با گذشت زمان بالش عرق و گرد و غبار را جمع می کند اگر که شما این موضوع را کنترل نکنید باعث می شود که بالش سرد بشود، مخصوصاً اگر بالش شما از پر باشد. برای جلوگیری کردن از این موضوع باید شما بالش خود را به صورت مرتب در ماشین لباسشویی و یا با دست بشویید در ادامه مقاله انواع شست و شوی بالش را برایتان بیان خواهیم که پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 • شستن بالش مموری فوم
 • شتسن بالش بلاش الیاف
 • شستن پارچه پلی استر
 • شستن بالش پشم شیشه
 • شستن کوسن مبل
 • شستن بالش پر با ماشین لباسشویی و با دست
حتما بخوانید:   چگونه از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

ماشین لباسشویی

نحوه شستن پارچه پلی استر یا بلاش الیاف

اگر که بالش پلی استر و یا بلاش الیاف را می خواهید بشویید باید بالشت ها را در ماشین لباسشویی قرار بدهید و مقداری کمی پودر ماشین لباسشویی و یا مایع پاک کننده استفاده نمایید. برای حفظ شکل بالش، شما باید آب ماشین لباسشویی را بر روی حالت گرم بگذارید تا بالش به خوبی شسته شود و شکلش حفظ شود. بالش های مموری و لاتکس انعطاف پذیر ترین نوع بالش می باشند و شستن هر دوی آنها کار دشواری است، بالش های لاتکس از جنس لاستیک درخت لاتکس می باشد و شما نمی توانید بالش های لاتکس را در لباسشویی قرار بدهید، راه شستن این بالش ها، از بین بردن لکه می باشد. شما می توانید هر سه ماه تا شش ماه یک بار بالش ها را زیر نور مستقیم خورشید بگذارید.

نحوه شستن بالش مموری فوم

در ادامه مقاله شستن بالش مموری فوم را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • معمولا بالش های مموری را نمی توانید با ماشین لباسشویی بشویید.
 • امکان دارد که این بالش خراب شود و هرگز مثل روز اول نشود.
 • همچنین اتو بخار باعث می شود که این نوع بالش از بین برود
 • تنها راهی که شما می‌توانید این نوع بالش را بشویید این است که لکه های آن به صورت دستی از بین ببرید.
 • شما می توانید این بالش را هر ۳ الی ۶ ماه یکبار زیر نور خورشید قرار دهید تا به طور کامل ضدعفونی شود.
 • برای شستن این نوع بالش نمی‌توانید از ماشین لباسشویی استفاده نمایید، چون در داخل این بالش کف چمع می شود.
 • برای شستن این بالش ها می توانید از یک حوله مرطوب استفاده نمایید و آن را بر روی سطح آن بمالید تا بالش را خیس کنید و سپس آن را داخل ماشین لباسشویی بر روی حالت خشک بگذارید تا ۲۰ دقیقه بماند تا به طور کامل تمیز شود.
 • اگر که در داخل بالش کثیفی و آلودگی وجود ندارد و کاور قابل جدا شدن است، می‌توانید روکش را جدا کنید و جداگانه بشویید و فقط بالش را تکان بدهید تا گرد و غبار داخل بالش را از بین ببرید.
حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی هات پوینت Hotpoint

نحوه شستن بالش پشم شیشه

یکی از پر استفاده ترین بالش ها، بالش پشم شیشه می باشد که در ادامه این مقاله نحوه شستن این بالش را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • توصیه می کنیم که تا جایی که امکان دارد این بالش را در داخل ماشین لباسشویی نگذارید، چون ممکن است که پشم شیشه در داخل بالش جمع شود و توپی شود.
 • بهترین روش برای شستن بالش های پشم شیشه روش سنتی و دستی می باشد، توصیه می کنیم که از یک شوینده ملایم برای شستن این بالش استفاده کنید.
 • موقع شستن، بالش را با دست تکان بدهید بالش باید هنگام شستشو با دست تکان داده شود تا به طور کامل تمیز شود.
 • بعد از شستن بالش پشم شیشه باید آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.
 • در مرحله آخر بهتر است که بالش را با دست ماساژ بدهید تا پشم شیشه داخل آن به طور کامل خشک شود، با انجام دادن این کار، از جمع شدن پشم شیشه در داخل بالش جلوگیری نیز می کنید.

نحوه شستن کوسن مبل در ماشین لباسشویی

کوسن های مبل دیگر به طور قدیمی و تزیینی استفاده نمی شوند بلکه به عنوان کوسن های کوچک بر روی کاناپه و مبل ها استفاده می شوند. بهتر است که آنها را هر شش ماه یک بار بشویید، بالش هایی که در بازار موجود است از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. اگر که می خواهید بالش را بشویید، باید به مواد داخل بالش توجه داشته باشید. شما می توانید برای خشک کردن بالش ها آنها را به خشکشویی منتقل کنید تا آسیبی به آنها وارد نشود.

نحوه شستن بالش پر با دست و ماشین لباسشویی

یکی از راحت ترین و ساده ترین راه برای شستن بالش پر، استفاده کردن از ماشین لباسشویی می باشد، در لباسشویی های جدید برنامه ای برای شستن لباس ها و پارچه های نخی و یا پشمی وجود دارد، که شما می توانید ماشین لباسشویی را بر روی آن برنامه ها ست کنید. اما مواردی در این شستشو وجود دارد و نکاتی وجود دارد که شما باید به آن توجه کامل داشته باشید.

شستن بالش پر با استفاده از ماشین لباسشویی:

 • اول از همه شما باید مطمئن شوید که وسایل اضافی مثل دکمه و زیپ را با بالش در داخل محفظه ماشین لباسشویی قرار نداده اید.
 • پس از آن، از سالم بودن بالش باید اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که پارگی و یا سوراخی در آن وجود داشته باشد.
 • برای شستن این بالش از سفیدکننده نباید استفاده کنید چون بالش بعد از شستن با مواد سفید کننده به توپ تبدیل می شود.
 • بعد از این که بالش را شستید آن را به آرامی خارج کنید و آب اضافی آن را خارج نمایید.
 • بوی بالش در این مرحله متفاوت می باشد و بعد از خشک شدن این بو از بین خواهد رفت.
 • فرآیند خشک کردن را باید با دقت انجام بدهید و سعی کنید که این مرحله را تکرار کنید تا بالش به شکل قبلی باز گردد.
حتما بخوانید:   راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی برند سامسونگ samsung

شستن بالش پر با دست:

اگر که می خواهید بالش را با دست بشویید باید قبل از هر چیزی نکاتی که در قبل برایتان بیان کردیم را رعایت کنید، به عنوان مثال در بالش زیپ و دکمه وجود نداشته باشد. در ادامه مقاله نحوه شستن بالش پر با دست را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • برای شستن بالش پر با دست از لگن یا وان پر از آب ولرم و سرد استفاده نمایید.
 • شما باید یک ماده شوینده مخصوص را به آب اضافه نمایید و به آرامی بالش را زیر آب قرار بدهید.
 • این کار را به آرامی انجام بدهید تا بالش شکل خود را از دست ندهد.
 • لکه ها را پاک نمایید، پس از آن به آرامی بالش را از آب خارج کنید و مراحل خشک کردنی که در بالا برایتان بیان کردیم را انجام بدهید. شما می توانید آن را جلوی نور مستقیم خورشید قرار دهید تا به صورت کامل خشک شود.

ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی را برایتان بیان کردیم، همچنین شستشوی بالش پشم شیشه را برایتان توضیح دادیم تا خودتان به راحتی بتوانید بالش های خود را بشویید. همچنین اگر که در مورد شستن بالش در ماشین لباسشویی سؤالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند.

111111111111111111

31

روش شستن بالش در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل شستن بالش ها در ماشین لباسشویی مهم می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا