تعمیرات تاسیسات برقی

آموزش عیب‌یابی و تعمیرات دریل هیوندای Hyundai

آموزش عیب‌یابی و تعمیر دریل هیوندای Hyundai|ایرادات و مشکلات رایج دریل هیوندای

در این مقاله با زبانی ساده به آموزش عیب یابی و تعمیر دریل هیوندای می پردازیم دریل ها وسایلی هستند، که کاربردهای گوناگونی دارند و در حین استفاده ممکن است که با خرابی ها و کاستی هایی مواجه شود. در این صورت اگر اطلاعات لازم در این زمینه را داشته باشید، می‌توانید ایرادات جزئی را برطرف کنید.

مشکلاتی که ممکن است برای دریل هیوندای رخ دهد

خرابی ها و مشکلاتی که برای دریل هیوندای رخ می دهد، دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. برای اینکه بتوانید این مشکلات را برطرف کنید، باید به شیوه درست دستگاه خود را عیب یابی کنید. در ادامه برای اینکه بتوانیم شما را در این زمینه کمک کنیم، مشکلات گوناگون دریل هیوندای را مورد بررسی قرار می دهیم.

مشکلات مکانیکی دریل هیوندای

این مشکل خود را به صورت صداهای غیر طبیعی و ناهنجار نشان می دهد و معمولاً در گیربکس دریل هیوندای اتفاق می‌افتد. پیشنهاد می گردد، که به صورت دوره‌ای دریل خود را باز کنید و قطعه هایی که متحرک هستند و پوسته داخلی قرارگیری گیربکس را با دقت تمیز نمایید و سپس دوباره با گریس نسوز آنها را گریس کاری نمایید. چون گریس پس از گذشت زمان با گرد و خاک ترکیب می شود و می تواند سبب خوردگی آج چرخ دنده های گیربکس دریل هیوندای شود.

چون دریل هیوندای در معرض گرد و غبار قرار می گیرد بهتر است، که پس از هر بار استفاده از آن به خوبی دستگاه خود را تمیز کنید، تا موجب ایجاد مشکلات نشود.

دریل هیوندای

مشکلات الکتریکی دریل هیوندای

مشکلات الکتریکی دریل هیوندای در قسمت کابل ورودی به دریل دوشاخه، کیت کنترل دریل، آرمیچر و مجموعه کلکتور های آن و همچنین زغال ها به وجود آید. مشکلات الکتریکی به سادگی و با مشاهده و در برخی مواقع با بوییدن دستگاه قابل تشخیص است. وقتی قاب دریل هیوندای را باز می‌کنید، باید سوکت ها و سیم هایی که از اتصال خود جدا شده اند را پیدا کنید. همچنین بوی سوختگی در صورتی به مشام خواهد رسید، که به موتور دستگاه شما فشار زیادی وارد شده باشد. در این صورت نیز دستگاه شما آسیب های بسیار جدی خواهد دید.

حتما بخوانید:   تفاوت پمپ آب بشقابی و جتی | انواع پمپ آب بشقابی و جتی

دریل هیوندای ضربات با قدرتی ندارد

از ایرادات متداول در استفاده از دریل هیوندای نداشتن قدرت کافی این دستگاه می باشد. امکان دارد، که پیستون ها در دریل هیوندای دچار خرابی شده باشند و برای بررسی و تعمیر در این صورت باید از تعمیرکار دریل هیوندای کمک بگیرید.

همچنین اگر چرخ‌ دنده‌های دریل هیوندای دچار خرابی شده باشند، باید برای برطرف کردن مشکل با تعمیرکار دریل هیوندای تماس بگیرید.

یکی دیگر از دلایل کاهش قدرت دریل هیوندای خراب بودن واشر دستگاه می باشد.

تیغه دریل هیوندای در محل خود محکم نمی‌گیرد

امکان دارد سری دریل هیوندای شل شده باشد. برای برطرف کردن مشکل باید این قسمت را به خوبی سفت و محکم کنید. چنانچه با انجام دادن این کار ایراد برطرف نشد، پیچ ها و اتصالات دستگاه خود را باید بررسی کنید. چنانچه با این اقدامات مشکل همچنان پابرجا است، بهتر است که دستگاه خود را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

دریل هیوندای

 

دریل هیوندای لرزش زیادی دارد

یکی دیگر از مشکلات رایج دریل هیوندای لرزش زیاد این دستگاه می باشد. برای اینکه دلیل لرزش این دستگاه را بیابید به این موارد باید توجه داشته باشید:

امکان دارد تیغه دریل هیوندای در محل خود سفت نباشد. در این صورت برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید آن را سفت کنید.

همچنین یکی دیگر از دلایل لرزش شدید در دریل هیوندای ترک و شکستگی در قسمتی از بدنه‌ی این دستگاه می باشد، که برای تعمیر و برطرف کردن مشکل باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

مشکلات در کابل و دوشاخه دریل هیوندای

اگر مشکلی در کابل و دوشاخه دریل هیوندای وجود داشته باشد موجب خواهد شد، که دستگاه شما روشن نشود. این مشکل اکثراً در قسمت ورودی کابل به دریل به وجود می‌آید. وقتی کابل را تعمیر و تعویض کنید به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد.

مشکل کیت کنترل دریل هیوندای

کیت کنترل را که با نام‌های دیمر و سوئیچ نیز شناخته می شود دستگاه شما را روشن و خاموش می کند و دور گردش و تعویض جهت گردش را بر عهده دارد. به این نکته توجه داشته باشید، کیت دریل به صورت معمول تعمیر نمی شود یا می‌توان گفت که تعمیر آن به صرفه نیست و بهتر است که آن را عوض کنید چون کیت قیمت زیادی ندارد. برای اینکه بتوانید کیت دریل هیوندای را تست نمایید، باید دریل هیوندای را به برق متصل کنید و این کار بسیار خطرناک است و پیشنهاد نمی شود. اگر دریل هیوندای تغییر گردش به راست و چپ را به درستی انجام می دهد، ولی سرعت آن کنترل نمی شود و بالعکس، حتماً کیت دچار خرابی شده است و باید آن را عوض کنید و نیازی به تست نیست.

حتما بخوانید:   سیم کشی برق نوع توکار بهتر است یا روکار؟

مشکل در ذغال‌های دریل هیوندای

مشکل در زغال ها ممکن است به شکل ضعیف بودن دریل هیوندای در زمان کار روشن نشدن دستگاه و یا ایجاد جرقه ها در زیر زغال ها مشاهده شود.

مشکل مهمی که برای زغال ها ممکن است پیش آید خورده شدن آنها است. در این صورت باید آنها را عوض کنید. بهترین زمان برای عوض کردن ذغال دریل هیوندای وقتی می باشد، که ساییدگی آن از اتصال آرمیچر و زغال جلوگیری می‌کند.

جرقه زدن دریل هیوندای

به صورت کلی دلیل جرقه زدن دریل به دلیل کموتاتور است. در برخی مواقع ذغال دریل هیوندای دچار خرابی می شود و نگهدارنده زغال آسیب می بیند و از محل خود خارج می شود. بعضی اوقات هم به دلیل افتادن دریل ضربه هایی به آن وارد می شود و قاب نگهدارنده زغال، خراب و کج می شود. در این صورت جرقه های بسیار شدید و با صدای زیاد در دریل هیوندای ایجاد خواهد شد.

برای اینکه دریل هیوندای عملکرد خوبی داشته باشد و کارایی آن افزایش پیدا کند، به صورت دوره‌ای باید زغال دستگاه خود را عوض کنید و در زمان عوض کردن به این نکته توجه داشته باشید، که باید از زغال های مرغوب و هم اندازه با قسمت های پایه زغال استفاده شود. به این نکته توجه داشته باشید، هرگز نباید زغال های بزرگتر را تراشید و درون دریل هیوندای به کار ببرید.

وقتی که زغال ها را عوض می‌کنید، محلی که به دلیل چسبیدن زغال سیاه شده است یا کلکتور را هم باید به خوبی تمیز کنید. برای این کار می توانید از سمباده استفاده کنید.

در آخرین مرحله باید سیم هایی که در دریل هیوندای وجود دارد را مورد بررسی قرار دهید و اگر دچار پوسیدگی، پارگی و آسیب‌هایی شده بودند، حتما آنها را عوض کنید.

دریل هیوندای قدرت زیادی ندارد

در برخی مواقع دریل هیوندای روشن می‌شود اما قدرت کافی ندارد و در این شرایط شما شاید دلتان بخواهد به جای دریل از پیچ گوشتی دستی، تلمبه پایی و کمان اره استفاده کنید. دلیل اصلی این مشکل پوسیده بودن زغال های دریل هیوندای می باشد. در این صورت باید آنها را عوض کنید. وقتی قدرت دریل هیوندای کاهش پیدا می‌کند و سرعت سابق را ندارد، نشان دهنده این است، که زمان تعویض ذغال ها فرا رسیده است. اگر متوجه شدید، زغال ها سالم هستند، چنانچه در قطعاتی دیگر تغییر رنگ یا رسوب وجود داشته باشد، احتمالاً به دلیل خرابی در این قطعات قدرت دستگاه کاهش یافته است.

حتما بخوانید:   سیم‌ کشی و نصب آیفون تصویری | آموزش نصب آیفون تصویری

دریل هیوندای

از دریل هیوندای صدای جیغ شنیده می‌شود

دریل وسیله‌ای است که در زمان کار کردن صدای بلندی را تولید می‌کند. اما گاهی اوقات ممکن است صدایی شبیه به صدای جیغ از بشنوید. در این صورت باید اطمینان حاصل کنید، که دریل شما به خوبی روغن کاری شده است.

همچنین یکی دیگر از مواردی که در صورت شنیده شدن صدای جیغ باید مورد بررسی قرار بگیرد گیربکس آن می باشد. چنانچه دریل شما سیستم راست گرد و چپ گرد داشته باشد، امکان دارد کلید تغییر جهت در چرخ دنده ها گیر کرده باشد. با احتیاط این کلید را به جلو و عقب حرکت دهید و سپس دوباره با روشن کردن دستگاه خود را تست کنید.

راهکارهای مفید برای عملکرد بهتر و افزایش طول عمر مفید دریل هیوندای

قبل از اینکه اقدام به خرید دریل کنید باید به نیاز خود توجه کنید و پس از انجام دادن تحقیقات کافی خرید دریل را انجام دهید. اگر از دریل های ارزان قیمت خریداری نموده اید نباید از آن ها توقع داشته باشید، که کارهای سنگین و صنعتی را برای شما بتوانند انجام دهند. از دریل هیوندای باید به خوبی نگهداری شود، تا عمر مفید آن بیشتر باشد. در صورتی که پس از هر بار استفاده دستگاه خود را تمیز کنید، کارایی آن افزایش خواهد یافت. بهتر است، که تمامی وسایل برقی از جمله دریل هیوندای را به افراد دیگر قرض ندهید، چون ممکن است به اندازه شما از دستگاهتان مراقبت نکنند و موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما شوند.

پیشنهاد می‌شود به صورت دوره ای دریل هیوندای را سرویس کنید. این کار موجب خواهد شد، که مشکلات جزئی آن تشخیص داده شده و عمر دستگاه شما افزایش می یابد. اگر دانش و مهارت لازم برای عیب یابی و تعمیر ندارید، هیچ اقدامی انجام ندهید و این کار را به افراد متخصص بسپارید. در این صورت تعمیرکاران ماهر می‌توانند دستگاه شما را در اسرع وقت و به صورت صحیح و اصولی عیب یابی و تعمیر کنند. اما اگر تعمیر دریل هیوندای را بدون داشتن اطلاعات انجام دهند ممکن است به دستگاه شما آسیب های بیشتری وارد کنند.

31

آموزش عیب‌یابی و تعمیر دریل هیوندای

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر دریل هیوندای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x