مجله ساختمان

والمش چیست؟ قیمت و اجرای وال مش | جایگزین وال پست فلزی

وال مش (wallmesh) چیست؟ (طراحی، اجرا و قیمت وال مش)

اینکه وال مش چیست و چه مزایایی برای استفاده از آن وجود دارد، مواردی است که در این مطلب به آن پرداخته می شود. زلزله یکی از رویدادهای طبیعی است که ارتشاعات ناشی از آن ممکن است خطرات جانی بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. در گذشته معمولا در هنگام ساخت بنا و یا ساختمان از اصول خاصی پیروی نمی کردند که در این صورت ممکن بود با کوچک ترین زلزله دچار خرابی شود. هدف از ساخت ساختمان در گذشته کمترین هزینه در کوتاه ترین مدت زمان بوده است. وال مش یک ابزار جدید و کاربردی برای جایگزین وال پست های قدیمی است که با داشتن مزایای بسیار زیاد در سازه های جدید معمولا از این مصالح استفاده می کنند. اینکه وال مش چیست و یا چه اهمیت دارد اطلاعاتی است که شما باید به درستی به آن پی ببرید

وال مش چیست

وال مش به عنوان یکی از انواع وال پست ها محسوب می شود که برای افزایش مقاومت ساختمان همچون دیوارها کاربرد بسیار زیادی دارد. وال مش ها معمولا از توری های فایبرگلاس ساخته می شوند که با قطر چشمه و گرمای مختلف در دیوارها به کار می روند.

اجرای وال مش بر روی دیوار به صورت عمودی است که بسیار راحت و ساده نصب خواهد شد. وال مش بهترین جایگزین برای وال پست های سنگین به حساب می آید که علاوه بر قیمتی مقرون به صرفه، مقاومت بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد.

وال مش به دلیل مزایای فوق العاده ای که دارد، توانسته در ساختمان سازی از رضایتمندی بالایی برخوردار شود. برای افزایش مقاومت دیوارها در ساختمان استفاده از وال مش بهترین گزینه خواهد بود. وال مش ها دارای یک سری ویژگی منحصر به فرد هستند که شامل موارد زیر خواهد بود.

مقاومت بالای وال مش

وال مش به عنوان یک سری نوارهای فایبرگلاس به شکل عمودی بر روی دیوار قرار گرفته و سپس توسط پلاسترهای سیمانی و گچی بر روی آن پوشانده خواهد شد.

حتما بخوانید:   نکات مهم دکوراسیون اتاق خواب دخترانه | چیدمان اتاق دخترانه

با ترکیب پلاستر گچی و سیمانی با نوارهای فایبرگلاس می توانید یک مقاومت بسیار بالا را برای دیوارها ایجاد کنید و در مقاومت سازه نقشی موثر داشته باشید.

دارای کیفیت فوق العاده

زمانی که قصد انتخاب وال مش را دارید به کیفیت فایبرگلاس آن توجه فرمایید. زیرا کیفیت بالای آن سبب مقاومت زیاد سازه می شود. وال مش امروزه یکی از روش های اصلی برای مقاوم سازی ساختمان محسوب می شود که اکثر مهندسان و افراد متخصص در این زمینه از آن استفاده می کنند.

قیمتی مقرون به صرفه

همچنین با وجود قیمت مناسب از وال مش به راحتی می توانید از این محصول کاربردی خریداری نمایید.

برخورداری از تایید آیین نامه ساختمانی

وال مش از تایید آیین نامه های ساختمانی برخوردار است که در این صورت استفاده از این محصول هیچ نگرانی را در پی نخواهد داشت.

نصب راحت

نصب ساده و راحت یکی دیگر از ویژگی های وال مش است که از این طریق توانسته بهترین جایگزین برای وال پست های دیگر شود. نصب وال مش بدون نیاز به متخصص صورت می گیرد که باید با رعایت یک سری اصول اولیه در محل اصلی آن را قرار دهید و سپس با پلاستر گچی و یا سیمانی بر روی آن بپوشانید.

مقاوم در برابر ترک خوردگی

با استفاده از وال مش می توانید از ترک خوردگی دیوار به مرور زمان جلوگیری کنید و از این پوشش برای مقاوم سازی دیوارها نیز بهره ببرید.

مزایای وال مش چیست

وال مش با داشتن مزایای فوق العاده توانسته جایگزین خوبی برای وال پست های قدیمی و سنگین محسوب شود. نحوه نصب آسان وال مش سبب شده تا بیشتر در کار مهندسان و افراد متخصص در زمینه ساخت و ساز جای پیدا کند.

وال مش ها به راحتی از هرگونه ترک خوردگی برای دیوار جلوگیری می کنند و مقاومت و استحکام ساختمان را به طور چشمگیری افزایش می دهند. وال مش ها در مقابل حرارت نیز از دوام بالایی برخوردارند و همچنین می توانند از جمع شدن ملات روی دیوار تا حدود زیادی جلوگیری نمایند.

این محصول باارزش و کاربردی در محیط های قلیایی می تواند استحکام بسیاری را از خود نشان دهد که از این رو در بازه زمانی طولانی از دوام بالایی برخوردار است. وال مش مزایای بسیار زیادی دارد که موارد زیر جزء مزایای این محصول کاربردی به حساب می آیند.

مانع از حرکت خارج از صفحه

وال مش می تواند از حرکت کردن خارج از صفحه دیوار جلوگیری کند.

حتما بخوانید:   نحوه طراحی داخلی رستوران | عناصر مهم در طراحی داخلی رستوران

مقاومت بسیار بالا

یکی از مزایای استفاده از وال مش ایجاد مقاومت بسیار بالا برای عوامل مخرب محیطی محسوب می شود که با وجود این محصول در دیوارهای ساختمان نگرانی بابت خراب شدن سازه نخواهید داشت.

هزینه ای اقتصادی و مناسب

مهم ترین مزایای استفاده از وال مش، هزینه مناسب آن است که در مقایسه با وال پست های قدیمی 40 الی 60 درصد کمتر خواهد بود.

عدم نیاز به وال پست میانی

با استفاده از وال مش دیگر نیازی به استفاده از وال پست های میانی نخواهد بود.

عدم نیاز به وادارهای قائم

زمانی که از وال مش برای مقاومت ساختمان استفاده می کنید، دیگر نیازی به وادارهای قائم نخواهید داشت.

عدم نیاز به هشتی گیرهای تقاطعی

با استفاده از وال مش نیازی به هشتی گیرهای تقاطع دیوارها نیاز نخواهد بود، زیرا با وجود عملکرد فوق العاده خود کارایی بالایی دارند.

wall mesh?

جلوگیری از ترک خوردگی دیوار

وال مش به دلیل مقاومت بالایی که دارد، در تست های لرزه ای از مقایسه با وال پست های دیگر بهتر بوده که به همین علت توانسته از ترک خوردگی دیوار تا حدود زیادی جلوگیری نماید.

دارای وزنی مناسب

وال مش از وزنی سبک برخوردار بوده که به همین علت توانسته نصبی آسان را ایجاد نماید و سرعت اجرایی این محصول نسبت به وال پست های دیگر بسیار زیاد تر بوده است.

سازگاری با سازه های مختلف

این محصول کاربردی با ویژگی فوق العاده ای که دارد با انواع سازه های آجری، سیمانی، گچی، بلوکی و … سازگاری دارد، پس بر این اساس در تمامی سازه ها می توانید از این محصول استفاده کنید.

عدم نیاز به میلگرد

زمانی که از وال مش استفاده می کنید، دیگر نیازی نیست در قسمت دیوار از میلگرد های عمودی استفاده کنید.

چگونگی اجرای وال مش

برای قرار دادن وال مش در دیوار باید از مراحل خاصی پیروی کنید تا بتوانید از عملکرد فوق العاده این محصول استفاده نمایید. نصب و اجرای وال مش نیازی به تخصص چندان ندارد. بلکه با رعایت یک سری نکات به راحتی می توانید به اجرای این نوع مصالح بپردازید.

اجرای وال مش بر روی ساختمان به صورت کلی بسیار آسان بوده و شامل مراحل زیر است.

نصب ناودانی

برای نصب وال مش ابتدا باید ناودانی و یا همان نبشی را در قسمت مشخصی از دیوار که قرار است وال مش قرار گیرد نصب کنید. زمانی که‌ در حال نصب نبشی هستید حواستان باشد ساق های نبشی به طور کامل به دیوار وصل نشوند. زیرا باید دیوار عملکرد آزادانه ای داشته باشد.

برای نصب نبشی می توانید از اتصالات مختلفی مثل جوشی، پیچی، میخ، چاشنی و یا چسب های اپوکسی دو جزئی استفاده کنید.

حتما بخوانید:   چمن مصنوعی چه کاربردی دارد؟ | راهنمای نصب چمن مصنوعی

دیوار چینی

بعد از نصب نبشی بر روی دیوار حالا دیوار چینی را به صورت متعارف شروع کنید. برای دیوار چینی بهتر است از مصالح جداکننده مثل پشم سنگ، پلی استایرن و یونولیت استفاده کنید، زیرا با استفاده از این مصالح دیوار در باربری جانبی مشارکت نمی کند.

با وجود این نوع مصالح می توانید سبب جدا کردن دیوار از قاب، تیرها و ستون ها شوید. چیدمان درست دیوار در عملکرد وال مش نقش اساسی خواهد داشت.

اجرای نوار وال مش

بعد از آماده سازی پایه برای نصب وال مش حالا باید نوارهای وال مش را با عرض هایی که از قبل معین شده است به صورت عمودی بر روی دیوار قرار دهید.

برای راحتی کار خود در زمان دیوار چینی می توانید این نوارها را که معمولا الیاف شیشه ای هستند را با استفاده از میخ به شکل موقت بر روی دیوار نصب کنید.

هزینه خرید و اجرای وال مش

وال مش همانند محصولات ساختمانی دیگر از قیمت های متفاوتی برخوردار است که با توجه به یک سری فاکتورها قیمت ها مشخص خواهد شد. مواردی مختلفی همچون ابعاد چشمه، میزان الیاف به کار رفته شده، کیفیت و … جزء عواملی هستند که در قیمت وال مش نقش به سزایی دارند.

در زمینه تولید وال مش امروزه شرکت های مختلفی در حال فعالیت هستند که با کیفیت ترین محصول را با قیمتی مقرون به صرفه به کارفرما عرضه خواهند کرد. به صورت کلی اجرای وال مش از هزینه مقرون به صرفه ای برخوردار است. از این رو می توانید به راحتی از این محصول کاربردی استفاده نمایید.

وال مش چیست

نتیجه گیری

وال مش با توجه به مزایا و ویژگی بسیار بالایی که دارد در اکثر سازه های ساختمانی بر روی دیوارها برای ایجاد مقاومت نصب خواهد شد. برای خرید این محصول کاربردی بهتر است از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید نمایید تا با کیفیت ترین محصول را با قیمتی مقرون به صرفه برای خود خریداری کنید.

در زمینه خرید و یا نصب وال مش می توانید از مشاورین شرکت ایبک امداد اطلاعات لازم را کسب نمایید. با اطلاعاتی کامل به راحتی و بدون هیچ دردسری می توانید وال مش را خریداری و نصب کنید. برای نصب وال مش باید ابتدا بدانید که وال مش چیست و چه کارایی دارد. با توجه به مزایای وال مش به راحتی می توانید از این محصول کاربرد به جای وال پست های سنگین فلزی و یا دیگر وال پست ها نیز استفاده کنید.

31

وال مش چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جایگزین وال پست فلزی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x