تعمیرات آبسردکن

نکات مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب

سالهاست تعداد زیادی از مردم از دستگاه تصفیه آب در خانه های خود استفاده می کنند. اگر چه آبی که در لوله های شهری موجود است آشامیدنی می باشد اما به علت وجود املاح و همچنین طعم شوری آب در بعضی از استانها، دستگاه تصفیه آب جزئی جدا نشدنی در بسیاری از خانه ها می باشد. به عنوان مثال آب شهری استان قم به علت شوری زیاد قابل خوردن نیست. از طرفی هزینه زیادی باید صرف خرید آب معدنی شود و به همین خاطر بهتر است خرید دستگاه تصفیه آب را در اولویت کارهای خود قرار دهید. زیرا دستگاه تصفیه آب می تواند باکتری ها، مواد شیمیایی و دیگر آلاینده های موجود در آب را کاملا از بین ببرد. تنوع محصولات و همچنین قطعات به کار رفته در این دستگاه ها باعث می شود که خریداران به هنگام انتخاب کمی سردرگم شوند. در این مقاله نکاتی مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب بیان می کنیم.

چرا خرید دستگاه تصفیه آب ضروری می باشد؟

به علت ناخالصی هایی که در آب آشامیدنی وجود دارد و همچنین مواد شیمیایی و آلاینده هایی همچون حشره‌ کش‌ ها، آفت‌ کش‌ ها، آرسنیک و فلوراید موجود در آب لازم است که حتماً اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب کنید زیرا مواد شیمیایی می تواند باعث بیماری های مختلفی در بدن انسان شود. استفاده زیاد از حد از آفت کش ها و علاوه بر آن آلودگی های ناشی از زباله صنعتی می تواند روی آب اثر گذاشته و تاثیرات خطرناکی در زندگی ما داشته باشد.

چه هنگامی باید اقدام به دستگاه تصفیه آب کنید؟

یکی از عواملی که معمولاً افراد آن را نادیده می گیرند آزمایش کیفیت آب پیش از انتخاب دستگاه تصفیه آب می باشد. در واقع نمی توان فرمول یکسانی جهت همه تصفیه آب ها در نظر گرفت و به همین خاطر کیفیت آب پیش از تصمیم گیری برای خرید ضروری می باشد.نکات مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب برای چک کردن کیفیت آب و همچنین تصمیم گیری نهایی بر حسب انواع آلاینده ها می توان از یک متخصص کمک گرفت. علاوه بر آن می‌توانید کیفیت آب آشامیدنی خانه خود را در خانه بدون هیچ تجهیزاتی بسنجید.

 • از حس بویایی خود جهت سنجش کیفیت آب آشامیدنی استفاده کنید. چنانچه متوجه بوی کلر در آب شدید، این مورد می تواند مربوط به تصفیه خانه باشد و طبیعی است. چنانچه بوی تخم مرغ گندیده از آب آشامیدنی حس کردید نشان از رشد باکتری ها در آب دارد. همچنین بوی خاک و بوی کپک نشان از پوسیدگی مواد آلی داخل آب می باشد.
 • از چه حس چشایی خود استفاده کرده و کیفیت آب را بسنجید. چنانچه طعم شوری و یا مزه بدی داشت مربوط به سطح ph پایین آب می باشد. همچنین کلر اضافی باعث ایجاد طعم سفیدکننده در آب خواهد شد.
 • به ذرات ریز داخل آب دقت کنید. برخی از ذرات مربوط به زنگ زدگی در شیرها و لوله ها می باشند. در غیر اینصورت چنانچه آب تیره باشد می توان فهمید که کلسیم و منیزیم در آب وجود دارد.
 • به رنگ آب دقت کنید. اگر زرد کمرنگ و یا قهوه ای بود حتماً باید دستگاه تصفیه آب خرید. رنگ تیره آب می تواند ناشی از زنگ زدگی شیرآلات و لوله ها باشد.
حتما بخوانید:   نحوه تنظیم دمای آبسردکن مدیا و جزئیات آن

چگونه می توانیم بهترین تصفیه آب را خریداری کنیم؟

با وجود تنوع بسیار زیادی که در بازار وجود دارد و انواع مختلف دستگاه تصفیه آبی که به بازار روانه شده است، ممکن است به هنگام خرید این دستگاه دچار سردرگمی شوید. خرید یک دستگاه تصفیه آب در واقع تصمیم مهمی می‌باشد زیرا مستقیماً با رفاه و سلامت خانواده سروکار دارد. بنابراین اگر می خواهید بهترین دستگاه تصفیه آب را خریداری کنید مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

 • کیفیت آب را بررسی کنید. منبع آب لوله کشی ساختمان خود را پیدا کرده و آب را از نظر شوری و سختی و سطح TDS آزمایش کنید. اگر سطح TDS از ۵۰۰ ppm کمتر بود، آب آشامیدنی شما قابل مصرف می باشد اما اگر از این مقدار بیشتر بود آب ناسالم و خطرناک است.
 • میانگین TDS در آب شهری حدود ۲۰۰ ppm می باشد. میانگین TDS در آب زیرزمینی حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ ppm می باشد. میانگین TDS در آب Borewell حدودا از ۵۰۰ ppm بیشتر است.

تکنولوژی دستگاه تصفیه آب

بر اساس منبع و کیفیت آب می توانید دستگاه تصفیه آب مورد نیاز خود را از بین طیف وسیعی از همه دستگاه های تصفیه آب انتخاب کنید. دستگاه هایی که دارای فناوری تصفیه RO و یا اسمز معکوس می باشند، برای آبی که سطوح TDS آن از ۵۰۰ ppm بیشتر است مناسب می باشد. فناوری RO می تواند ذرات سنگین و مواد معدنی را از راه غشای نفوذ پذیر فیلتر کند و آبی کاملاً تصفیه شده برای کاربر فراهم نماید.نکات مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب چنانچه TDS از ۲۰۰ ppm کمتر باشد، می توانید دستگاهی خریداری کنید که از فناوری فیلتراسیون فرابنفش و یا UV برخوردار باشد تا بتواند ناخالصی ها را از آب حذف کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر آبسردکن سام SAM

به ظرفیت ذخیره سازی دستگاه تصفیه آب دقت کنید

دستگاهی که خریداری می کنید را از نظر ظرفیت مورد نیاز خود و خانواده باید تجزیه و تحلیل نمایید. البته به این نکته توجه کنید مناطقی که نوسانات برق در آنجا زیاد است دستگاه های تصفیه آب با ذخیره زیاد نمی تواند به خوبی کار کند.

 • برای خانواده‌ هایی تا چهار نفر دستگاه های تصفیه آب با ذخیره سازی ۵ تا ۸ لیتر مناسب می باشد.
 • برای خانواده های ۶ نفره دستگاه های تصفیه آب با ذخیره سازی حدود ۸ تا ۱۰ لیتر مناسب می باشد.
 • برای خانواده هایی که بیشتر از ۶ نفر عضو دارد دستگاه های تصفیه آب با ذخیره سازی ۱۰ لیتر مناسب است.

عملکرد و ویژگی های دستگاه تصفیه آب

برای آنکه بتوانید بهترین و مناسب ترین دستگاه تصفیه آب برای خانواده خود خریداری کنید باید از عملکرد های پیشرفته و ویژگی های آن آگاه باشید. به طور مثال فیلتر، قسمت مهمی از دستگاه تصفیه آب می باشد اما معمولاً بیش از حد از این قطعه استفاده می‌شود و در نهایت باعث خواهد شد که دستگاه آب ناخالص تولید کند. بنابراین باید به زمان تعویض آن دقت کنید. دستگاه تصفیه آب با بهره بردن از صافی ها و فیلتر ها می تواند همه آلودگی های موجود در آب از قبیل سرب، میکروب، رسوب، املاح، رنگ، بو، نیترات و … را از آب جدا کنند و آب آشامیدنی سالمی فراهم نمایند. چنانچه مشکل آب منطقه شما فقط ذرات اضافی و املاح باشد می‌توانید از فیلتر یک مرحله ای استفاده کنید اما چنانچه طعم و بوی بدی نیز در آب مشاهده کردید بهتر است دستگاهی خریداری کنید که دارای فیلتر چند مرحله ای می باشد.

انواع مختلف دستگاه تصفیه آب

انواع گوناگونی از دستگاه تصفیه آب در بازار وجود دارد که در مدلهای رومیزی و زیر سینکی تولید شده اند. یک نوع از دستگاه تصفیه آب که به صورت ساده طراحی گردیده است امروزه در بازار وجود دارد که مانند پارچ می باشد و جهت مصرف روزانه کاربرد دارد. چنانچه کابینت شما کوچک می باشد، ممکن است تصفیه آب رومیزی برای شما مناسب باشد اما به خاطر داشته باشید که هیچ تفاوتی بین دستگاه تصفیه آب رومیزی و زیر سینکی وجود ندارد. تصفیه آبی که به صورت زیر سینکی می باشد، زیر سینک آشپزخانه نصب می شود و آب تصفیه شده از شیری که کنار شیر آشپزخانه قرار دارد قابل مصرف می باشد. دستگاه تصفیه آب رومیزی به علت ظاهر و طراحی بهتری که دارد معمولاً قیمت بیشتری هم خواهد داشت. از طرفی در بیشتر موارد فیلترها و قطعاتی که در تصفیه آب رومیزی به کار گرفته شده است به صورت اختصاصی می باشد و ممکن است به هنگام تعویض فیلتر و یا دیگر قطعات آن گاهی با مشکلاتی مواجه شوید. به همین خاطر چنانچه کیفیت و عملکرد دستگاه آب مصرفی برای شما اهمیت دارد بهتر است اولویت را در تصفیه آب زیر سینکی قرار دهید. دستگاه تصفیه آب پارچی شکل نیز از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و گنجایش آن حدوداً دو تا دو و نیم لیتر است. این مدل از دستگاه های تصفیه آب برای افرادی که خانه آنها کوچک است و گنجایش برای تصفیه آب های بزرگ ندارند انتخاب مناسبی می باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر آبسردکن گوسونیک

برندهای شناخته شده دستگاه تصفیه آب

وقتی جهت خرید تصفیه آب به بازار مراجعه می کنید نخستین چیزی که فروشندگان بیشتر روی آن پافشاری می کنند کشور سازنده دستگاه می باشد. به همین خاطر در اینجا لازم است بگوییم که بیشتر دستگاههای تصفیه آب ساخت تایوان و یا چین هستند. نکات مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آبدر ادامه چند برند شناخته شده و مطرح تصفیه آب را نام می بریم.

 • سی سی کا
 • تانک پک
 • فلکس تک
 • ارگانیک
 • هیوندای
 • ایزی ول
 • آکوا جوی
 • آکوا پرو
 • آکوا فلو
 • وونترون
 • کامتک
 • کنت

برند مادیران نیز یکی از دستگاه های تصفیه آب ایرانی می باشد که در بازار وجود دارد.

سخن پایانی

آب آشامیدنی که ما مصرف می کنیم مملو از آلاینده ها و مواد شیمیایی می باشد که می تواند باعث آسیب های زیادی برای بدن شود. معمولاً در سیستم آب شهری میزان قابل توجهی از آلودگی ها کاسته شده اما با این حال ممکن است برخی از آلودگی ها در آب باقی مانده و یا در مسیر به آب اضافه گردد. بنابراین برای آنکه خیال شما از بابت سالم بودن آب آشامیدنی راحت باشد بهتر است اقدام به خرید یک تصفیه آب خانگی کنید تا تمام باکتری ها و مواد شیمیایی و آلاینده ها را از آب حذف کند. در این مطلب از ایبک امداد نکات مهم در رابطه با خرید تصفیه آب خانگی عنوان کردیم. برای آن که انتخاب مناسب تر و بهتری داشته باشید این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

31

نکات مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x