خدمات باربری و اسباب کشی

نکات مهم برای اسباب کشی برون شهری که باید رعایت کنید.

اگر شما به دلایل مختلف مجبور به اسباب کشی برون شهری شدید و خواستید از شهری به شهر دیگری نقل مکان و مهاجرت کنید باید با نکات مهم جهت اسباب‌کشی برون شهری، آشنا باشید تا دچار دردسر های زیاد نشوید. به دلیل وجود مسافت زیاد باید وسایل و اسباب منزل را با دقت جاگیری و بسته بندی کنید تا خطر آسیب دیدگی وسایل کم شود.

در هنگام اسباب کشی برون شهری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در هنگام اسباب کشی باید مراحل را درست انجام دهید تا مشکلی ایجاد نشود. مراحلی که برای تان نام می بریم بسیار ساده بوده ولی در صورت رعایت نکردن، ممکن است خسارات مالی زیادی برای شما در بر داشته باشد. این مراحل به ترتیب عبارتند از:

 1.   وسیله نقلیه ای را در زمان معین رزرو کنید.
 2. بارنامه دولتی تهیه کنید.
 3. به طور اصولی اثاثیه را بسته بندی کنید.
 4. وسایل را به طور صحیح حمل کرده و در خودرو بچینید.
 5. وسایلی را که بسته بندی کرده اید لیست کنید.
 6. وضعیت آب و هوا و ترافیک را چک کنید.
 7.  در روند اسباب کشی خودتان نظارت داشته باشید.
 8. از نیروهای متخصص برای اسباب کشی کمک بگیرید.

۱- وسیله نقلیه را در زمان معین رزرو کنید.

مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که قبل از اسباب کشی حتماً باید روزی را برای این کار تعیین کنید و چند روز قبل از آن هم به شرکت باربری مناسبی برای حمل وسایل خود مراجعه کرده و برای شهر مورد نظر ماشین را رزرو کنید. این کار می‌تواند دغدغه شما را برای پیدا کردن وسیله مناسب در روز موعود برطرف کند. حالا تصور کنید اگر این کار را انجام ندهید و پیدا کردن وسیله نقلیه مناسب را برای روز اسباب کشی بگذارید، ممکن است وسیله مناسب پیدا نکرده و مجبور شوید اسباب کشی خود را به تأخیر بیندازید.

۲- بارنامه دولتی تهیه کنید.

برای اسباب کشی بین دو شهر حتماً باید برای وسیله نقلیه مورد نظر بارنامه دولتی تهیه شود. این مجوز لازم بوده و باید در آن مشخصات گیرنده و فرستنده و همچنین ارزش کالا هایی که در ماشین قرار داده شده، نوشته شود تا در هنگام بروز حادثه بتوانید قسمتی از خسارات خودتان را از بیمه بگیرید.

اسباب کشی برون شهری

۳- اثاثیه را به طور اصولی بسته بندی کنید.

به دلیل طولانی بودن راه و گاهی هم ناهمواری های موجود در مسیر، باید تمام وسایل به شکل اصولی بسته بندی شود و این اهمیت زیادی دارد. مخصوصاً ظروف شکستنی را باید با وسایل مناسبی مثل حبابی های بسته بندی و یا پلاستیک ضربه گیر، در کارتون جا دهید و طوری وسایل چینی را در جعبه قرار بدهید که امکان تکان خوردن آنها وجود نداشته باشد.

جهت بسته بندی اصولی وسایل خود بهتر است از افراد متخصص استفاده کنید. کارگرهای با تجربه و ماهر می‌توانند به درستی این کار را برای شما انجام دهند و وسایل بزرگتری مثل یخچال، ماشین لباسشویی، لوازم برقی و یا مبلمان را با روش مناسبی حمل می‌کنند تا در هنگام انتقال وسایل شما آسیب نبینند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونگی جدا کردن درب های یخچال ساید بای ساید | انتقال یخچال ساید به محل جدید

۴- حمل و نقل وسایل و چیدن آنها در ماشین

در این قسمت هم توصیه می کنیم از کارگرهای متخصص استفاده کنید. چیدن وسایل بزرگ در ماشین باربری نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد. باید این وسایل به طور اصولی و مناسب در ماشین چیده شود تا جا برای وسایل دیگر بماند و در هنگام تکان های ماشین، وسایل آسیب نبینند. به دلیل اینکه مسافت شما طولانی است، امکان دارد کارگران با شما همراه نشوند، پس قبل از اینکه به مقصد برسید، حتماً باید هماهنگی کرده و کارگرانی را هم برای جابجایی وسایل در نظر بگیرید تا در هنگام پیاده کردن وسایل با مشکل نیرو روبرو نشوید.

۵- وسایلی را که بسته بندی کرده اید لیست کنید.

روی کارتون های بسته بندی شده باید اسم وسایل را به طور واضح و درشت بنویسید تا در هنگام نیاز به وسایل، آنها را به راحتی پیدا کنید. از تمام وسایل یک لیست آماده کنید تا بتوانید در هنگام تحویل به باربری و همچنین تحویل گرفتن وسایل در مقصد، به وسیله لیست موجود، وسایل خود را چک کرده و همه را کامل از باربری تحویل بگیرید.

۶- وضعیت آب و هوایی و ترافیک را چک کنید.

قبل از اینکه برای حرکت روزی را مشخص کنید، باید وضعیت آب و هوا را در مقصد و مبدأ بررسی کنید. اگر در روز مورد نظرتان احتمال بارندگی وجود داشت، باید اسباب کشی را به روز دیگری موکول کنید.

توصیه می کنیم در هنگام تعطیلات اقدام به اسباب کشی برون‌شهری نکنید، زیرا ترافیک و شرایط نامناسب دیگری می تواند باعث ایجاد خسارت و مشکلات جدی برای شما شود. شلوغی های جاده، خطر و احتمال تصادف را بیشتر می‌کند. پس بهتر است در هنگام شلوغی جاده، به اسباب‌کشی اقدام نکنید.

۷- بر روند اسباب کشی خودتان نظارت کامل داشته باشید.

دقت کنید حتماً باید شماره تلفن راننده و شماره پلاک ماشین را ذخیره کنید. توصیه می کنیم با خودروی خود، وسیله نقلیه باربری را همراهی کنید تا خودتان به طور کامل در جریان کار بوده و خیالتان هم از سلامت رسیدن وسایل راحت باشد. قبل از اینکه به شهر مورد نظر خود برسید حتماً باید منزل را تمیز کرده و برای چیدن وسایل آماده کنید. حتماً می دانید که اگر بعد از رسیدن وسایل بخواهید ساختمان را تمیز کنید، بسیار زمان‌بر بوده و تمام وقت شما صرفه نظافت می شود و با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. اگر ساختمان شما به نظافت و یا نقاشی نیاز دارد باید ابتدا آنها را انجام داده سپس اقدام به اسباب کشی کنید.

۸- برای اسباب کشی از نیروی کار ماهر کمک بگیرید.

همانطور که ابتدا هم برایتان گفتیم استفاده از کارگر های با تجربه و ماهر می تواند به شما در بسته بندی و همچنین حمل و نقل وسایل و یا چیدن آنها کمک کند؛ به صورتی که به وسایلتان آسیبی نرسد. حتماً قبل از رسیدن به مقصد به دلیل نداشتن آشنایی با آن جا، بهتر است افرادی را برای این کار انتخاب کرده و آنها را از زمان دقیق رسیدن خود مطلع کنید.

چه عواملی می تواند در هزینه اسباب کشی خارج شهری تأثیر گذار باشد؟

موارد زیادی بر هزینه اسباب کشی برون شهری تأثیر دارد که به طور کلی عبارتند از:

 1. نوع ماشینی که برای باربری از آن استفاده می کنید، یعنی اگر ماشین ظرفیت بیشتری داشته باشد، مسلماً هزینه آن هم بیشتر است.
 2. مقدار مسافتی که بین مبدأ و مقصد وجود دارد.
 3. مزد کارگر برای حمل اثاثیه منزل
 4. تعداد ساعاتی که صرف اثاث کشی می شود.
 5. مزد کارگر و هزینه های بسته بندی و وسایل بسته بندی، مثل پلاستیک ضربه گیر، هزینه کارتون و…
 6. تعداد طبقات خانه در مزد کارگر بسیار تأثیرگذار است، مخصوصاً اگر کارگر از آسانسور استفاده نکند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ۱۰ اشتباه اسباب کشی که باید از آنها دوری کنید.

نکات مهم برای اسباب کشی

نکات دیگری هم وجود دارد که شما در هنگام اسباب کشی باید آنها را رعایت کنید حالا چه اسباب کشی شما داخل شهری باشد و یا برون شهری باشد، تفاوتی نمی کند. این موارد عبارتند از:

 1. لیست کارهایی را که در هنگام اسباب کشی باید انجام دهید آماده کنید: قبل از اینکه شروع به اسباب کشی کنید، باید یک لیست آماده کرده و تمام کارهای اسباب کشی را به ترتیب در آن بنویسید.
 2. زمان مورد نیاز برای بسته بندی وسایل را حدس بزنید: حتماً باید زمان اسباب کشی را حدس بزنید و بدانید که چقدر زمان خواهد برد، تا در هنگام زمان بندی برای جمع کردن وسایل، با مشکل برخورد نکرده و مجبور نشوید با عجله وسایل را جمع کنید.
 3. وسایل مورد نیاز جهت اسباب کشی را قبلاً آماده کنید: یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام اسباب کشی باید رعایت شود تهیه وسایل مورد نیاز برای بسته بندی است مانند کارتون های مختلف، قیچی، نوار چسب پهن، طناب، ماژیک و…
 4. در هنگام حمل و نقل مراقب وسایل شکستنی آشپزخانه باشید: در هنگام حمل و نقل باید حتماً وسایل شکستنی را که روی آن نوشته شده است، به آرامی حمل کنید و به کارگران هم بگویید که مراقب این وسایل باشند.
 5. جمع کردن وسایل را از آشپزخانه خود شروع کنید: آشپزخانه از همه جا شلوغ تر بوده و دارای وسایل بیشتری هم می باشد و به دلیل وجود وسایل شکستنی در آنجا، باید به آرامی و با حوصله بسته بندی شوند.
 6. وسایل شکستنی را با دقت بسته بندی کنید: برای بسته بندی وسایل ظریف و شکستنی باید دقت بیشتری کنید و به وسیله پلاستیک های مخصوصی آنها را محافظت کنید و وسایل را در یک کارتون مناسب گذاشته و به وسیله چسب های پهن و یا در صورت لزوم به کمک طناب آنها را بسته بندی کنید.
 7. قبل از شروع اثاث کشی کارتون هایی با اندازه های مختلف آماده کنید: می توانید از فروشگاه های مواد غذایی و یا سوپرمارکت ها، کارتون های لازم را آماده کنید تا به راحتی بتوانید وسایل کوچک را در داخل کارتون جای بدهید.
 8.  بعد از بسته بندی کردن حتماً کارتون ها را برچسب بزنید. برای اینکه بعداً جهت پیدا کردن وسایل با مشکلی برخورد نکنید، بهتر است در روی تمام کارتون ها یک برچسب زده و یا اینکه با ماژیک روی کارتون را بنویسید و تمام وسایل را که در داخل کارتون قرار دارد، در روی آن درج کنید.

اسباب کشی برون شهری

سخن پایانی

اسباب کشی برون شهری تفاوت های زیادی با اسباب کشی داخل شهری دارد و دردسرهای آن هم بسیار بیشتر است. سبک بسته بندی ها و همچنین نحوه حمل و نقل آن اهمیت بسیار زیادی دارد. البته عوامل دیگری هم وجود دارد که شما باید در هنگام اسباب کشی به آن توجه کنید.

نکات مهم برای اسباب کشی برون شهری که باید رعایت کنید.

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه عواملی می تواند در هزینه اسباب کشی خارج شهری تأثیر گذار باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا