تعمیرات تلویزیون

چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را بیشتر کنیم؟

چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را بهتر کنیم؟|بهبود کیفیت تصویر تلویزیون، راهکارهای بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون

یکی از جنبه‌های مهم تلویزیون خوب، داشتن تصویر با کیفیت بالا و همچنین قابلیت اعمال تنظیمات کیفیت تصویر می باشد. چنانچه تلویزیون این قابلیت را داشته باشد، که کیفیت تصویر آن را بتوان تنظیم کرد، افراد می توانند در این حالت کیفیت تصویر تلویزیون خود را افزایش یا کاهش دهند. برای اینکه با چگونگی افزایش کیفیت تصویر تلویزیون آشنا شوید، در این مطلب به بررسی راهکارهایی می پردازیم که با استفاده از آنها بتوانید کیفیت تصویر تلویزیون خود را بهبود ببخشید.

چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را افزایش دهیم؟

در برخی مواقع امکان دارد که کیفیت تصاویر تلویزیون خوب نباشد و در این شرایط افراد سعی می‌کنند، که ترفندها و کارهایی را انجام دهند، که کیفیت تصویر تلویزیون خود را بالاتر ببرند و هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنند. باید به این نکته توجه داشته باشید، که در صورتی می توانید کیفیت تصویر تلویزیون خود را افزایش دهید و بهبود ببخشید، که مشکل و ایراد از صفحه نمایش دستگاه شما نباشد. به طور نمونه اگر صفحه نمایش دستگاه شما دچار سوختگی و یا شکستگی شده باشد، شما نمی توانید کیفیت تصویر آن را افزایش دهید. در این موارد باید صفحه نمایش خود را عوض کنید. اما چنانچه ایراد از صفحه نمایش تلویزیون شما نیست، می توانید با استفاده از ترفندهایی کیفیت تصویر تلویزیون خود را افزایش دهید.

تغییر مودهای پیش فرض برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

مود های پیشفرض کارخانه ای در شرایط خاص مکانی و زمانی استفاده می گردند. در برخی موارد امکان دارد، که ناسازگاری و تغییراتی میان آنها و مودهای پیش فرض وجود داشته باشد. برای اینکه کیفیت تصویر تلویزیون خود را بهبود ببخشید، گاهی لازم است مد های پیش فرض را تغییر دهید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید وارد منوی استاندارد شوید و عواملی مانند نور، کنتراست، رنگ، درخشندگی تصویر و … را تغییر دهید. با این تغییرات می‌توانید کیفیت مورد نظر خود را به دست آورید و تصاویر بهتری را در صفحه نمایش داشته باشید.

حتما بخوانید:   دسترسی به منوی مخفی تلویزیون|منوی مخفی تلویزیون جی پلاس

کیفیت تصویر تلویزیون

انتخاب رزولوشن مناسب‌تر

یکی از ترفند هایی که بتوان محتوا و تصاویر تلویزیون کیفیت بهتری داشته باشند، این است که شما باید رزولوشن مناسب تر انتخاب کنید. به عنوان نمونه وقتی که ویدیو های ورزشی و یا دیگر ویدئو های حساس و جذاب را تماشا می کنید، باید از رزولوشن ۱۰۸۰ استفاده کنید. چون کیفیت تصویر بسیار خوب است و تاری و بی کیفیتی در آن دیده نمی شود. تصویر ها در رزولوشن ۱۰۸۰ گسترده تر بوده و سرعت بیشتری دارند و همچنین کسانی که از رزولوشن ۱۰۸۰ استفاده می‌کنند، در برخی مواقع شاهد کیفیت پایین و تاری در تصاویر می باشند. اگر از تلویزیون های بسیار بزرگ استفاده کنید، این مشکل در تصاویر را بیشتر شاهد خواهید بود. بنابراین باید رزولوشن مناسب تر انتخاب کنید، این انتخاب بستگی به مدل تلویزیون شما دارد. به عنوان مثال در تلویزیون های ۴k رزولوشن بسیار بالاتری را شاهد خواهید بود.

گزینه‌های Sport و Gaming

مودهایی در تلویزیون وجود دارد، که برای بازی و ورزش است. استفاده از این موارد می تواند در کیفیت تصویر تلویزیون تاثیر بگذارد گزینه های sport و Gaming در تلویزیون، مزایا و کاربردهای بسیار زیادی دارد و داده ها را با سرعت و سریع انتقال می دهد. بنابراین برای اینکه کیفیت تصویر تلویزیون خود را بهبود ببخشید، می توانید این دو گزینه را نیز امتحان کنید و تصاویر بهتری را دریافت کنید.

تغییر گزینه sharpness

با استفاده از این گزینه شما می‌توانید کیفیت تصویر و صفحه نمایش تلویزیون خود را بالاتر ببرید و ارتقا دهید. هرچه این گزینه بالاتر باشد، موجب خواهد شد که کیفیت تصویر تلویزیون بهتر شود و هرچه این گزینه پایین تر باشد، کیفیت تصاویر کاهش پیدا خواهد کرد و به علت تار بودن افت زیادی خواهد کرد.

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

برای افزایش کیفیت تصاویر تلویزیون سامسونگ باید وارد قسمت تنظیمات شده و گزینه حالت های تصویر را برگزینید و تصویری که حالت استاندارد دارد را انتخاب نمایید. می‌توانید با کم کردن میزان لرزش تصاویر، میزان تاری، تنظیم رنگ تصاویر و … کیفیت تصویر را در این تلویزیون بالا ببرید و طوری تنظیم کنید، که چشم های شما اذیت نشود.

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون ال جی

در تلویزیون ال جی نیز با اعمال کردن تنظیماتی می‌توانید کیفیت تصویر را بهتر کنید، حالت تصویر و تنظیم رنگ آن را انجام دهید. برای اینکه کیفیت تصاویر در تلویزیون ال جی را بهبود ببخشید، باید به قسمت کنتراست وارد شوید و کنترل دینامیک آن را خاموش نمایید. همچنین باید بهترین حالت تصویر را با رنگی مناسب برگزینید. شما می توانید رنگ دینامیک را کمتر کنید و از کیفیت تصاویر لذت ببرید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون سونی

تلویزیون های سونی کیفیت تصاویر شان بسیار خوب است اما برخی از افراد حساس هستند و می‌خواهند که تصویر بی‌کیفیت داشته باشند. برای این منظور باید به قسمت تنظیمات وارد شوید و با انتخاب رزولوشن مناسب، کیفیت تصویر را بر اساس محتوایی که در حال پخش است، تنظیم نمایید.

طریقه دریافت بهترین کیفیت تصویر تلویزیون

برای اینکه بتوانید کیفیت تصویر تلویزیون خود را افزایش دهید، به قسمت تنظیمات بروید و گزینه ویرایش تصاویر را برگزینید. میزان کیفیت استاندارد را انتخاب نموده و دینامیک ها را خاموش کنید. همچنین باید حالت حرکت تصویر را بر صفحه نمایش تلویزیون انتخاب کنید، تا بهترین کیفیت تصویر را داشته باشید.

کیفیت تصویر تلویزیون

تنظیمات روشنایی

اگر روشنایی صفحه تلویزیون بیش از اندازه باشد، تصویر خاکستری و بی کیفیت خواهد بود. برای تنظیم کردن میزان روشنایی به قسمت تنظیمات وارد شوید و حالت استاندارد روشنایی را انتخاب نمایید. وقتی که روشنایی استاندارد را انتخاب نمودید و میزان نور تصاویر را تنظیم کردید، دیگر شاهد بی کیفیتی و سیاه رنگی تصاویر نخواهید بود. بهتر است، که یک بار کاملاً روشنایی را خاموش کنید و بعد زیاد کنید، تا تصویر کیفیت خوبی را داشته باشد.

تنظیم کنتراست

در تنظیمات تلویزیون اولین عامل اصلی تنظیم کنتراست است. با تنظیم کنتراست می‌توانید روشنایی را به صورت استاندارد تنظیم کنید و در نتیجه تصویر شما در تلویزیون از کیفیت بسیار بهتری برخوردار خواهد شد. اگر احساس می کنید که تصاویر تلویزیون شما از کیفیت خوبی برخوردار نیست، چنانچه کنتراست آن را تنظیم کنید، به بالاتر رفتن کیفیت تصویر تلویزیون خود کمک می‌کنید.

دریافت تن رنگ‌های مناسب

شما می‌توانید با دریافت کردن تن رنگ های مناسب و همچنین انتخاب درست رنگ ها تصاویر با کیفیت تری در تلویزیون خود داشته باشید. اگر آگاهی لازم را در مورد تن رنگ های مناسب ندارید، می توانید از نمایندگی های تلویزیون خود راهنمایی بگیرید.

تنظیم نور پس زمینه

بر اساس صفحه تلویزیون خود باید تنظیمات نور پس زمینه در آن را انجام دهید. نور پس زمینه بیشتر باشد روشنایی تلویزیون نیز بیشتر است. برای اینکه بتوانید تنظیم نور پس زمینه را انجام دهید، باید حالت استاندارد و مجاز را انتخاب نمایید. چون اگر نور پس زمینه از حد استاندارد بیشتر باشد، تصاویر با روشنایی بسیار بیشتری نمایان می‌شوند و موجب می شود که تصویر به صورت بی کیفیت باشد.

تست تن رنگ پیش فرض

رنگ تلویزیون وقتی که تلویزیون را تهیه می‌کنید، از قبل تنظیم شده است و شما نباید این تنظیمات را به هم بزنید. وقتی که قصد دارید تلویزیون خریداری کنید، باید تست تن رنگ های پیش فرض را انجام دهید و رنگ های مناسب و باکیفیت تصویر را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   چگونه در تلویزیون بازی نصب کنیم؟ | نحوه نصب بازی در تلویزیون های هوشمند

سیاه و سفید کردن تصویر

برخی مواقع ممکن است، که افراد به صورت تصادفی تنظیمات پیش فرض تلویزیون را دستکاری کرده و تصاویر را به صورت سیاه و سفید کنند. سیاه و سفید بودن تصویر موجب بی کیفیت شدن آنها خواهد شد. اما اگر تصاویر خود به خود سیاه و سفید شوند، احتمالاً تلویزیون شما دچار ایراد و مشکل شده است. بهتر است، که برای عیب یابی و تعمیر به نمایندگی مجاز محصول خود مراجعه کنید.

پیدا کردن حالت سازگار

کاربران باید حالت سازگار میان مود های پیش فرض تلویزیون و مودها را پیدا کنند، تا کیفیت و سازگاری در تصاویر و دیگر تنظیمات تلویزیون به خوبی برقرار شود.

فعال کردن مجدد گزینه تغییر تنظیمات پیشرفته تصاویر

در برخی مواقع ممکن است که افراد با تغییر تنظیمات پیشرفته تصویر تلویزیون رو به رو شوند به همین دلیل نمی توانند کیفیت تصویر خود را افزایش دهند. به همین دلیل آنها باید گزینه تغییر تنظیمات پیشرفته تصاویر را انتخاب و فعال کنند و تیک مربوط به کیفیت تصویر را بزنند.

استفاده از آنتن تلویزیون مناسب

یکی از راهکارها برای اینکه کیفیت تصویر تلویزیون شما بهبود یابد، استفاده از آنتن تلویزیون با کیفیت از آنتن ها سیگنال های اطلاعاتی را از مراکز ارسال دریافت می‌کنند و روی گیرنده ها انتقال می دهند. چنانچه از آنتن با کیفیت و مرغوب استفاده کنید، موجب می شود که سیگنال های مختلف را با سرعت مناسب دریافت و انتقال دهد و در این صورت کیفیت تصویر در تلویزیون شما بسیار بهتر خواهد شد. آنتن مناسب را باید با توجه به شرایط منطقه خود، نوع گیرنده، بودجه و … انتخاب کنید. نحوه نصب صحیح آنتن و درست قرار دادن آن در ارتفاع مناسب از راه های تقویت کیفیت تصاویر تلویزیون می باشد. همچنین می توانید برای اینکه کیفیت تصویر تلویزیون خود را بهبود ببخشید، از دستگاه تقویت آنتن نیز استفاده کنید. با توجه به منطقه‌ای که در آن می خواهید از آنتن استفاده کنید، باید از آنتن مناسب استفاده کنید. در برخی مناطق آنتن رومیزی کفایت می کند، اما در برخی از مناطق دیگر باید حتماً از آنتن هوایی استفاده کنید، تا تصویر با کیفیت دریافت کنید.

111111111111111111

31

چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را بیشتر کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهای کاربردی برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا