تعمیراتتعمیرات یخچال

خدمات تعمیرات یخچال ایندزیت INDESIT | رایج ترین معایب

یخچال فریزر ها جزو دستگاه های پرمصرف در آشپزخانه محسوب می شوند و به طور مداوم روشن می باشند به همین دلیل بیشتر در معرض خرابی هستند ما در این مقاله می خواهیم برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد در یخچال ایندزیت شما به وجود بیاید همراه با روش های عیب یابی و برطرف کردن عیب ها برایتان توضیح دهیم.

نکاتی مهم برای نگهداری از یخچال ایندزیت و سرویس کردن آن

با سرویس به موقع یخچال ایندزیت می‌توانید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید در ادامه می خواهیم برای شما مطالبی را بیان کنیم تا به وسیله آن بتوانید از یخچال ایندزیت خود به خوبی نگهداری کنید :

 1. هیچ گاه یخچال ایندزیت را در معرض نور مستقیم خورشید و یا باد و باران قرار ندهید.
 2.  از قرار دادن یخچال ایندزیت در کنار وسایل گرمایشی خودداری کنید.
 3. به عناصر خنک کننده داخل دستگاه هیچگاه دست نزنید زیرا احتمال سرمازدگی و یا ساییده شدن پوست شما وجود دارد.
 4. وقتی که می خواهید دستگاه را خاموش کنید هیچگاه کابل را نکشید بلکه دوشاخه را از پریز برق جدا کنید.
 5. قبل از تمیز کردن یخچال حتماً آن را از برق جدا کنید.
 6. کویل های کندانسور را مرتب با جارو برقی و یا به وسیله یک قلم موی درشت کاملاً تمیز کنید.
 7. هیچگاه یخچال را کامل خالی نگه ندارید اگر هم مواد غذایی در دسترس شما نیست از چند پارچ آب برای داخل یخچال استفاده کنید.
 8. یخچال روی موکت یا فرش نگذارید.
 9. یخچال را روی یک سطح صاف و یکنواخت قرار داده تا هنگام روشن بودن دچار لرزش و سروصدا نشود.
 10. دستگاه یخچال ایندزیت خود را در جاهایی که حرارت آن پایین تر از منفی ۵ درجه است هیچ گاه نصب نکنید.

چرا یخچال ایندزیت شما کار نمی کند؟

اگر بعد از باز کردن درب یخچال متوجه شدید که یخچال خاموش شده و کار نمی کند موارد زیر را بررسی کنید:

 • در صورت خاموش شدن یخچال فریزر ایندزیت ابتدا لامپ را بررسی کنید اگر لامپ هم روشن نبود احتمال دارد مشکل از برق باشد.
 • در مرحله بعدی برق یخچال ایندزیت خود را چک کنید و ببینید آیا اصلاً یخچال شما به برق وصل است یا خیر؟
 • وقتی از وصل بودن برق یخچال مطمئن شدید سیم برق را چک کنید احتمال دارد سیم برق قطع شده باشد.
 • چک کردن پریز برق یکی از مراحلی است که باید انجام دهید احتمال دارد پریز برق شما دچار مشکل شده باشد برای این منظور یک وسیله برقی دیگر مانند گوشی همراه را به پریز وصل کنید اگر پریز برق داشت احتمالا مشکل روشن نشدن یخچال مربوط به چیز دیگری می باشد.
 • فیوز یخچال را چک کنید احتمال دارد مدار فیوز قطع شده باشد یا فیوز شکسته باشد.
 • اگر از سیم رابط استفاده می کنید از سلامت سیم رابط مطمئن شوید برای این منظور می توانید دوشاخه را مستقیم به پریز وصل کنید و سلامت یخچال را تست کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اجاق گاز ایندزیت InDesit | روش تمیز کردن

دلایل یخ زدن داخل یخچال چیست؟

یخچال ایندزیت

یکی از مشکلات رایج در یخچال ها این است که احتمال دارد مواد غذایی در داخل یخچال یخ بزند دلیل بروز این مشکل می تواند موارد زیر باشد:

 • اولین موردی که شما باید چک کنید تنظیم دمای ترموستات است.
 •  خرابی ترمیستور هم می‌تواند باعث یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال شود زیرا در صورت خرابی، ترمیستور نمی تواند دما را درست اندازه گیری کند.
 • کثیفی کویل های کندانسور به وسیله آلودگی و یا گرد و غبار می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • اگر شما مواد غذایی را در مقابل خروجی هوا قرار دهید باعث می شود جریان سرما مستقیم به موارد غذایی رسیده و یخ بزند.
 • آخرین موردی که باید شما در هنگام بروز این مشکل بررسی کنید خرابی برد می باشد دقت داشته باشید که بررسی این مورد حتماً باید توسط کارشناس انجام شود و در صورت نیاز باید برد تعمیر و یا عوض شود.

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال چیست؟

بعضی از یخچال های امروزی برای تنظیمات از صفحه نمایشی که در روی آن قرار گرفته شده استفاده می کنند اگر صفحه نمایش خاموش شد و در عملکرد آن اختلال به وجود آمد باید دلایل آن را بررسی کنید مواردی که می تواند باعث بروز این مشکل شود عبارتند از:

 1. اختلال در اتصالات یخچال ایندزیت: اتصالات برد، درب و بقیه اتصالات یخچال ایندزیت خود را چک کنید و از سلامت آن و شل نبودن آن اطمینان پیدا کنید.
 2. به وجود آمدن اختلال در صفحه نمایشگر: اگر صفحه نمایشگر یخچال ایندزیت شما در اثر فرسایش، آب خوردگی و یا ضربه خراب شود باعث بروز این مشکل خواهد شد باید سریعاً آن را تعمیر یا تعویض کنید.
 3. عدم برق رسانی به پنل و یا نوسانات برق:  نوسانات برق می تواند باعث خرابی برد یخچال ایندزیت شما شود به همین دلیل توصیه می کنیم همیشه از محافظ استفاده کنید. بررسی کنید که آیا برق در پریز جریان دارد یا خیر؟
 4. به وجود آمدن اختلال در سوئیچ درب یخچال ایندزیت: هنگامی که درب یخچال شما باز می شود نمایشگر روشن می شود اگر سوئیچ درب خراب شود سنسورهای این موضوع را متوجه نمی شوند و پیامی هم برای روشن شدن نمایشگر نخواهند فرستاد.
 5. خرابی برد یخچال فریزر: برد مثل مغز دستگاه عمل می کند و اگر خراب شود تمام قطعات دستگاه دچار اختلال خواهد شد اگر برد یخچال ایندزیت شما خراب شد این یک کار تخصصی می باشد و حتماً باید به وسیله متخصص بررسی و تعمیر گردد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت Indesit

دلایل داغ شدن موتور یخچال چیست؟

موتور یخچال ایندزیت در حالت طبیعی در هنگام کار، داغ می شود ولی اگر این داغی زیاد باشد به طوری که شما از بدنه یخچال متوجه حرارت زیاد موتور شوید باید دلیل دیگری داشته باشد در اینصورت باید سریعاً مشکل را عیب یابی کرده و برطرف کنید مواردی که می تواند باعث بروز این مشکل شود عبارتند از:

 • تنظیم غلط ترموستات
 •  درست عمل نکردن کندانسور یخچال
 •  کم شدن گاز مبرد
 •  به وجود آمدن اختلال در کمپرسور یخچال
 • وجود فشار بالا در روی یخچال

دلایل کار نکردن فن یخچال ایندزیت چیست؟

اگر فن یخچال ایندزیت شما درست عمل نکرد باعث می شود که گردش هوا در آن به درستی انجام نشود دلایلی که می تواند باعث از کار افتادن فن شود موارد زیر است:

 • ورود شی خارجی داخل فن
 •  آلودگی و گرد و غبار در پره های فن
 •  ایجاد نوسانات برق
 •  کهنگی و فرسایش فن در اثر گذشت زمان و غیره

هر گاه متوجه وجود اشکالی در فن شدید و دیدید که فن درست کار نمی کند باید سریعاً آن را تعمیر کنید زیرا در صورت تعمیر نشدن فن، موتور یخچال شما آسیب خواهد دید و مجبور به پرداخت هزینه بالایی برای تعویض موتور می شوید. زیرا اگر فن کار نکند دمای یخچال زیاد شده و موتور به طور یکسره کار می کند و در نتیجه می سوزد اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات یخچال ایندزیت تماس بگیرید .

دلیل قطع و وصل شدن برق یخچال ایندزیت چیست؟

قطع و وصل شدن برق در یخچال ایندزیت می تواند یک مشکل بسیار جدی باشد و باید حتماً آن را سریع عیب یابی و برطرف کنید اگر شما مهارتی در این زمینه ندارید حتما این کار را توسط تکنسین های مجرب انجام دهید در این صورت باید موارد زیر بررسی شود:

 • ابتدا از عدم نوسان برق در پریز مطمئن شوید.
 •  اختلال در هر یک از قطعات الکتریکی می تواند باعث بروز این مشکل شود. باید آنها را چک کنید.
 •  شل شدن محل اتصال و یا اختلال در اتصالات می تواند باعث قطع و وصل شدن برق یخچال شود.
 • اگر عایق بندی اتصالات دچار فرسودگی شده باشد احتمال بروز این مشکل وجود دارد.
 • رطوبت در یخچال یکی دیگر از دلایل قطع و وصل شدن برق یخچال است و غیره
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر لوازم خانگی ایندزیت indesit در کرج

دلایل بسته نشدن درب یخچال چیست؟

اگر شما با این مشکل روبرو شدید که درب یخچال شما به خوبی بسته نمی شود هیچ گاه از آن ساده نگذارید زیرا اگر درب یخچال خوب بسته نشود دمای داخل یخچال بالا رفته و موتور یخچال برای سرد کردن داخل یخچال، مداوم و یکسره کار می کند و این مشکل مصرف انرژی و افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد. اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد شما مواد غذایی را درست درون قفسه نچیده باشید و این مانع بسته شدن درب یخچال ایندزیت می شود.
 • در مرحله بعدی سلامت لاستیک های دور درب را چک کنید اگر متوجه شدید که لاستیک ها خراب و یا فرسوده شده آنها را تعویض کنید.
 • تراز نبودن یخچال می تواند یکی از دلایل بسته نشدن درب یخچال باشد از تراز بودن یخچال اطمینان پیدا کنید.
 • هیچ گاه درون یخچال را با مواد غذایی فراوان پر نکنید زیاد بودن مواد غذایی درون یخچال ممکن است مانع بسته شدن درب آن شود.

چرا چراغ دیفراست یخچال روشن می شود؟

یخچال ایندزیت

سنسور دیفراست وظیفه دارد دمای محیط یخچال را بررسی کند اگر دمای محیط یخچال به دلیل برفک زدایی بالا برود سنسور وارد عمل شده و دستور توقف فرایند را به برد ارسال خواهد کرد وجود سنسور دیفراست در یخچال فریزر برای جلوگیری کردن از آسیب به اواپراتور است. وقتی چراغ دیفراست یخچال ایندزیت شما روشن می شود عمل یخ زدایی در حال انجام می باشد و لازم است که سنسور دیفراست هم وارد عمل شود.

سخن پایانی:

در این مقاله برای شما مشکلات متداول مربوط به یخچال فریزر ایندزیت را همراه با روش های عیب یابی و برطرف کردن این مشکلات بیان کردیم. اگر ایراد یخچال ایندزیت شما تخصصی بود هیچگاه خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید و حتماً به نمایندگی های تعمیرات یخچال ایندزیت مراجعه کنید و تعمیر یخچال ایندزیت خود را به آنها بسپارید در صورت نیاز می توانید از خدمات ایبک امداد استفاده کنید برای این منظور با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

خدمات تعمیرات یخچال ایندزیت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل بسته نشدن درب یخچال چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا