تعمیراتتعمیرات یخچال

تعمیر یخساز یخچال ایندزیت Indesit | راه اندازی یخساز

 

دستگاه های یخچال و فریزر امروزی  ویژگی های خاص و کاربردی در سیستم یخساز دارند. سیستم یخساز در یخچال و فریزر ها کار ساختن یخ را با سرعت بالایی برای کاربران و مصرف کنندگان انجام می‌دهد. یخ ها می‌توانند شکل های متنوعی داشته باشند. تعمیر یخساز یخچال ایندزیت یکی از مهمترین مسائل در زمان بررسی مشکلات آن می‌باشد. برای عیب یابی کردن و رفع ایراد یخساز به تخصص و مهارت بالایی نیاز است و برای انجام دادن آن پیشنهاد می‌شود که از فردی متخصص کمک بگیرید. در ادامه مقاله به طریقه راه اندازی یخساز ایندزیت و همینطور ریست کردن یخساز می‌پردازیم با استفاده از این مطالب می‌توانید دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر نمایید.

تعمیر یخساز یخچال ایندزیت در محل

در صورتی که یخساز یخچال ایندزیت ایرادی پیدا کند، بهتر است که تعمیر یخساز یخچال ایندزیت در محل و منزل انجام شود. چون این کار موجب می‌شود در هزینه و وقت شما خیلی صرفه جویی شود. همچنین سرعت تعمیر بالا خواهد رفت. با توجه به اینکه برای تعمیر نیاز به بردن و آوردن یخچال نمی‌باشد، خطرات حمل و نقل کاهش می‌یابد. از دیگر مزیت های تعمیر یخساز یخچال ایندزیت در محل این است که شما می‌توانید زمانی که تعمیرکار دستگاه شما را تعمیر می‌کند به کار او نظارت داشته باشید.

راه اندازی یخساز یخچال ایندزیت

اولین مرحله قبل از استفاده و کار کردن از یخساز، راه اندازی آن می‌باشد. این مرحله بسیار با اهمیت است. در صورتی که به صورت صحیح و اصولی انجام نشود، مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت. برای فعال سازی یخساز یخچال ایندزیت باید از دکمه هایی که روی یخچال ها وجود دارد استفاده کنید. این دکمه که معمولاً به صورت on می باشد، روی بدنه یخساز تعبیه شده است. که در صورت فشار دادن آن یخساز فعال می‌شود. اگر یخساز ساید میله آهنی دارد، برای راه اندازی میله را به سمت پایین بکشید.

خاموش کردن یخساز یخچال ایندزیت

گاهی اوقات در عملکرد یخچال مشکلی به وجود می‌آید که نیاز به عیب یابی و تعمیر یخچال می‌باشد و یا شاید نیازی به این اندازه یخ نداشته باشید و نمی‌خواهید برای مدتی از یخساز استفاده کنید،در این صورت بهتر است که یخساز را خاموش کنید. وقتی یخساز خاموش است، قابلیت یخسازی غیر فعال می‌شود. برای خاموش کردن یخساز یخچال ایندزیت طبق این روش عمل کنید:

 • اگر یخچال شما دارای دکمه onیا off است باید دکمه را روی off بگذارید.
 • اگر یخچال شما از مدل اهرمی است، در این حالت می‌توانید اهرم یخساز را به سمت بالا بکشید و یخساز را خاموش نمایید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر یخچال حایر haier در تهران

یخساز یخچال

ریست کردن یخساز ساید ایندزیت

گاهی اوقات مشکلاتی مانند خاموش شدن یخساز، مسدود شدن فیلتر، قطع یا مسدود گردیدن ورودی آب، نداشتن سرمای کافی برای تشکیل یخ و… ممکن است برای یخچال های دارای سیستم یخساز به وجود بیاید. اگر سیستم الکترونیکی دستگاه ایراد پیدا کرده باشد، ریست کردن یخساز می‌تواند مشکل را برطرف کند. همچنین مشکل صدای بلند و انجام نشدن یخسازی را می‌توانید با استفاده از ریست یخساز برطرف نمایید. یخساز ها معمولاً دکمه تنظیم مجدد یا ریست را دارند، که به راحتی قابل شناسایی می‌باشد. برای دسترسی به این دکمه، سینی یخ را بردارید بعد دکمه ریست یا تنظیم مجدد قرمز رنگ که در پایین یخساز می‌بینید را فشار داده و ده ثانیه نگه دارید.

دکمه ریست یخساز ایندزیت

راهنمای تعمیر یخساز یخچال ایندزیت

در ادامه چند مشکل یخساز که رایج ترین مشکلات یخساز می‌باشد و چند راهکار ساده برای برطرف کردن آن ها می‌پردازیم. بعضی از مشکلات بدون کمک تکنسین تعمیر یخساز ایندزیت هم امکان پذیر و آسان است. گاهی اوقات با تنظیم مکانیکی ساده می‌توانید ایراد یخساز یخچال خود را برطرف نمایید. فقط باید کمی اطلاعات و دانش در این زمینه داشته باشید تا مشکل را بدتر نکنید. با توجه به اطلاعات زیر شما از عهده تعمیر یخساز خود در بیشتر مواقع بر‌خواهید آمد:

علت خارج نشدن یخ از یخساز ایندزیت

اگر از یخساز ایندزیت یخ خارج نمی‌شود، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، که باید دلیل آن را پیدا کرده و آن را رفع نمایید شما می‌توانید برای این کار موارد زیر را بررسی نمایید:

 •  ببینید که یخ ها به یکدیگر چسبیده نباشند. اگر یخ ها به یکدیگر بچسبند، نمی‌توانند از یخساز بیرون بیایند.
 • شاید ایراد از بازوهای انتقال دهنده یخ‌ها باشد. این بازوها امکان دارد خراب شده و یا گیر کرده باشند. که نیاز به بررسی خواهد داشت.
 •  اگر محفظه یخساز بیش از اندازه پر باشد یخ نمی‌تواند تخلیه شود.
 •  در صورتی که مدل یخساز خراب شده باشد باید بررسی گردد.

آبگیری کم یخساز ایندزیت

کم آبگیری کردن یخساز ایندزیت یکی از مشکلات رایج دیگر است که ممکن است برای مصرف کنندگان به وجود آید. در صورتی که با مشکل کم یا زیاد آبگیری کردن یخساز ایندزیت روبه رو شدید، برای آنکه ایراد آن را برطرف کنید، می‌توانید این مراحل را دنبال نمایید:

 •  اگر فیلتر آب ساید بای ساید تعویض نگردد، سرعت یخسازی یخچال کم خواهد شد.
 •  باید بررسی کنید که کانال خروجی هوا و انتقال سرما به یخساز، با مواد غذایی مسدود نشده باشد، و در صورت مسدودی باید آن را رفع نمایید.
 •  دمای فریزر و زیاد باز و بسته کردن درب فریزر در سرعت یخسازی یخچال ایندزیت موثر است.
 •  اگر محفظه یخ پر شده باشد، عملیات یخ سازی متوقف می‌شود. در این صورت باید باکس یخ را خالی کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات مایکروفر ایندزیت Indesit | عیب یابی مایکروفر

دلیل کار نکردن یخساز ساید بای ساید ایندزیت

در صورتی که متوجه شدید که یخساز یخچال ایندزیت شما کار نمی‌کند، باید در کمترین زمان نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. کار نکردن یخساز ساید ایندزیت دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

 •  باید ببینید که در یخچال به صورت کامل بسته شده باشد. اگر در یخچال کاملا بسته نشده باشد، یخساز یخ تولید نمی‌کند بنابراین باید میکروسوئیچ قفل در، را بررسی نمایید.
 •  در صورتی که برد کنترلی یا موتور یخساز ایراد پیدا کرده باشد یخساز کار نخواهد کرد.
 •  ممکن است لوله آب و یا شیر برقی دچار مشکل شده باشد. در این صورت باید این قطعات تعمیر و یا تعویض شوند.
 • در موقع مواجه شدن با کار نکردن یخساز بهتر است، سنسور و فیلتر آب یخچال را هم چک نمایید.

محل سنسور یخساز ساید بای ساید ایندزیت

یخچال هایی که سیستم آبسردکن و یخساز دارند از سیستمی برخوردارند که می‌تواند قرارگیری لیوان و اجازه خروج یخ و یا آب را صادر کند. برای آنکه بدانید سنسور یخچال شما در کجا تعبیه شده است دفترچه راهنمای یخچال ایندزیت را مطالعه کنید و پس از باز کردن کاور سنسور آن را خوب بررسی و کنترل نمایید. برای رفع ایرادات پیش آمده برای یخساز باید محل سنسور را بدانید تا آن را بتوانید تعمیر کنید.

سنسور یخساز

محل ترمودیسک یخساز ساید بای ساید ایندزیت

در این قسمت می‌خواهیم کارکرد و جایگاه ترمودیسک یخساز ساید ایندزیت را شرح دهیم. ترمودیسک یخساز ایندزیت، کنترل کننده دما می‌باشد، این قطعه اجازه ی افزایش دما را به المنت نمی‌دهد و به اوپراتور یخچال هشدارهای لازم را می‌فرستد.ترمودیسک یخساز ایندزیت کنار المنت یا اوپراتور جای دارد.

ترمودیسک یخساز

محل شیر برقی یخساز یخچال ایندزیت

یکی دیگر از  مهمترین بخش هایی که بروز ایراد در آن می‌تواند کارکرد بقیه بخش های دستگاه را مختل کند، شیر برقی یا شیر ورودی آب، یخساز یخچال ایندزیت است. این شیر، وظیفه تامین کردن آب یخساز و رساندن آب به منبع آبسرد کن یخچال را بر عهده دارد. شیر برقی به طور معمول در قسمت پشت یخچال قرار دارد و با باز کردن پنل پشتی یخچال آن را می‌توانید مشاهده کرده و به آن دسترسی داشته باشید.

حتما بخوانید:   علت نوسان دمای یخچال چیست؟

شیربرقی یخساز

روش پیشگیری از خرابی یخساز

اگر از یخساز به صورت نادرست استفاده شود، خرابی به وجود می‌آید و بیشتر خرابی های یخساز شامل گارانتی نمی‌شود، چون در اثر استفاده نادرست پیش آمده است. خرابی یخساز هزینه قابل توجهی دارد و همچنین قطعات اورجینال یخساز کم پیدا می‌شود. بنابراین لازم است که از به وجود آمدن مشکلات برای یخساز به این ترتیب پیشگیری کنید:

 • اگر نمی‌خواهید از یخساز استفاده کنید آن را خاموش کنید.
 •  اگر نتوانستید به هر دلیلی یخساز را خاموش کنید، روزانه یک لیوان یخ از دستگاه بگیرید و به روش‌های مختلف از آن استفاده کنید.
 •  حتماً محفظه یخ را چک کنید و در صورتی که پر شده باشد آن را خالی کنید. در صورتی که یخ ها به هم بچسبند از یخساز یخچال خارج نمی‌شوند.
 •  فشار آب را تنظیم کنید که، باعث کم آبگیری کردن و یا زیاد آبگیری کردن یخساز نشود. برای این کار از متخصص بخواهید که فشار یخساز را از روی برد الکترونیکی دستگاه رگلاژ کند تا به یخساز و دستگاه شما آسیبی نرسد.

یخساز یخچال چگونه کار می کند؟

اگر شما با نحوه کار کردن یخساز یخچال آشنا باشید مشکلات کمتری در حین استفاده از آن خواهید داشت و در صورت به وجود آمدن مشکل راحت تر آن را برطرف خواهید کرد. یخساز ها مدل های متنوعی دارند. اما در اینجا به صورت عمومی نحوه کارکرد آنها را گفته‌ایم:

آب به وسیله لوله یا شیلنگ کوچکی از شیر آب خانه به پشت یخچال فریزر منتقل می‌گردد و به ورودی آب یخچال متصل می‌شود. وقتی که دمای مناسب برای یخسازی فراهم باشد، شیر ورودی آب جریان را از یخساز دریافت خواهد کرد و با فعال شدن سلونوئید شیر، آب وارد یخچال شده و به سینی یا قالب یخساز می‌رسد. وقتی که آب در قالب یخ زد یخساز یخ هایی که درست شده است را به مخزن یا سطل یخ ها می‌اندازد و مجدداً این مراحل برای یخسازی اجرا می‌شود. وقتی که به اندازه کافی مخزن یخ ها از یخ پر شد عملیات یخسازی متوقف می‌شود.

تعمیر یخساز یخچال ایندزیت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

گاهی یخساز یخچال ایندزیت ممکن است دچار مشکل شود که باید در کمترین زمان عیب یابی و تعمیر گردد.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا