خدمات کارواش

تعمیر کارواش صنعتی | خدمات تعمیرات کارواش صنعتی

کارواش صنعتی امروزه به یکی از پرکاربردترین و همچنین کارآمد ترین لوازم شناخته شده در امر نظافت تبدیل شده است. اما همچنان که هر دستگاهی مزایای خود را دارد و در تسهیل زندگی انسان کمک رسان می باشد معایب مخصوص به خود را نیز دارد و کارواش صنعتی هم مستثنی از این قضیه نیست و این دستگاه یکی از پر استهلاک ترین ماشین آلات نظافت صنعتی میباشد. عدم توجه به بازبینی دوره ای دستگاه و مشکلات جزئی آنها می تواند به مرور زمان دستگاه را از کار انداخته و یا این که کارایی آن را کاهش دهد. با این حال داشتن اطلاعاتی کلی در زمینه عیب یابی این دستگاه ها برای مالکانشان خالی از لطف نیست.در این مقاله به طور خلاصه با برخی از مشکلات کارواش های صنعتی و نحوه رویارویی با  آنها را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

اهمیت و لزوم بازبینی و عیب یابی کارواش های صنعتی چیست ؟

در دستگاه های الکترونیکی به طور کلی هر قطعه ای طول عمر مفید مخصوص به خودش را دارد و این قطعات پس از پایان بازدهی مفیدشان باید با قطعات نو جایگزین شوند .در نتیجه فاکتور زمان یکی از اصلی ترین نکات در امر بازبینی و عیب یابی این دستگاه می باشد.در زمان این بازبینی و تعمیرات باید توجه داشت که شخص خدمات دهنده اطلاعات کافی و تخصص لازم برای تعمیر آن را داشته باشد تا تعمیر هرچه بیشتر اصولی و صحیح انجام شود تا آسیب های بیشتری به سایر قسمت های دیگر دستگاه وارد نشود. بهترین کار برای جلوگیری از به وجود آمدن صدمات جدی و سنگین به واتر جت های صنعتی بازدید و سرویس دوره ای بخش های مختلف این دستگاه ها مانند موتور، پمپ و سایر بخش های این دستگاه میباشد. همچنین بهتر است آب ورودی به دستگاه کمترین املاح را داشته باشد که می‌توان برای این کار از صافی مخصوص در ورودی آب استفاده کرد در نهایت این امر به کم کردن استهلاک دستگاه کمک می کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر کارواش خانگی بوش BOSCH | نمایندگی تعمیرات بوش

همچنین در هنگام تعمیر دستگاه واترجت صنعتی به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • استفاده از قطعات با کیفیت بالا
 • در نظر گرفتن هزینه تعمیر دستگاه
 • در نظر گرفتن رزومه کاری و توجه به میزان مهارت و تخصص تعمیرکار دستگاه

نحوه عیب یابی و اصلی ترین خرابی های کارواش صنعتی

برای این که بتوان عیب یابی دستگاه کارواش را به خوبی انجام داد باید با بخش های مختلف آن آشنایی داشت و از عیب هایی که ممکن است برای هر قسمت  به وجود آید اطلاعات لازم را داشت. معمولا بیشترین خرابی های این دستگاه مربوط به پمپ و نازل ها هستند. در رابطه با نازل ها معمولا این قطعه باید تعویض شود و تعمیر کردن آن معقول و مورد نیاز نیست.یکی دیگر از مشکلات رایج این دستگاه ، روشن نشدن دستگاه میباشد. در چنین مواقعی لازم است سیستم جرقه زنی و یا کلید روشن و خاموش دستگاه را بررسی کنیم. از دیگر مشکلات رایج به وجود آمدن صدا هنگام کار دستگاه است ، در چنین مواقعی معمولا پمپ دستگاه دچار مشکل شده است و این مشکل ممکن است به علت هوا کشیدن پمپ ایجاد شود.در پایین به برخی از رایج ترین مشکلات دستگاه کارواش صنعتی و نحوه برخورد با این مشکلات میپردازیم.

علت کاهش فشار آب در واتر جت چیست؟

کم شدن فشار آب خروجی ، یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است به هنگام کار با دستگاه کارواش صنعتی با آن مواجه شوید. پس هنگام مواجه شدن با این مشکلات به نکات زیر توجه کنید :

 • از بروز گرفتگی در بخش های مختلف دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 • نازل و شلنگ کارواش را به دقت بررسی کنید و از عدم وجود آلودگی یا گرفتگی در آن اطمینان حاصل کنید.
 • گرفتگی سوپاپ ورودی و شیر تخلیه  را مورد بررسی قرار دهید.
 • سلامت پمپ دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

علت بالا بودن پیش از حد فشار آب در واترجت چیست؟

 فشار بالای کارواش ممکن است بنا به دلایل مختلفی باشد، اما یکی از آنها سایز نازل است که کوچک بودن آن باعث میشود تا فشار آب بالا باشد. در چنین مواردی،برای رفع این ایراد معمولا استفاده از نازل با سایز مناسب میتواند مشکل را بر طرف کند. یکی دیگر از مشکلات رایج در این دستگاه ها، خرابی فشار سنج ها می باشد که میتواند فشار را پیش از حد بالا یا اصلا فشار را نشان ندهد. اگر این دو مشکل وجود نداشته باشند، ممکن تنظیم کننده فشار خراب شده باشد. در این حالت بهتر است با نمایندگی دستگاه تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچر

چرا موتور واتر جت داغ شده است؟

تعمیر کارواش صنعتی

 در زمانی که با داغ شدن بیش از اندازه دستگاه کارواش صنعتی خود مواجه شده اید، جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه واتر جت لازم است نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • شیر اطمینان دستگاه را بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل فرمایید.
 • در صورت لزوم شیر اطمینان را تمیز و در صورت احتیاج آن را تعویض کنید.
 • از سایز نازل و مناسب بودن آن برای دستگاه اطمینان حاصل کنید.

چرا آب از واتر جت خارج نمی شود ؟

 اگر در هنگام استفاده از دستگاه کارواش صنعتی متوجه عدم خروج آب شده اید، لازم است نکات زیر را جهت تعمیرات کارواش صنعتی مورد بررسی قرار دهید:

 • عدم گرفتگی نازل را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورت گرفتگی نازل آن را تمیز یا تعویض کنید.
 • شلنگ فشار قوی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا از عدم وجود تا خوردگی، فرو رفتگی و وجود سوراخ بر روی آن اطمینان حاصل کنید.
 • درصورت لزوم شلنگ فشار قوی را تعویض کنید.

چرا پمپ واتر جت من صدا می دهد؟

 پمپ  کارواش صنعتی ممکن است بنا به دلایل مختلفی صدا بدهد. ممکن است مسیر ورودی دچار مشکل شده باشد و یا ممکن است آب ورودی به دستگاه فشار پایینی داشته باشد. رفع این ایرادات آسان است اما بررسی منبع تامین آب بسیار مهم است. هرگز نگذارید فشار آب ورودی به کارواش به مدت طولانی کمتر از حد معمول بماند. همچنین از میزان دمای آب اطمینان حاصل کنید چراکه داغ بودن پیش از حد آب امکان دارد باعث صدا دادن پمپ شود. همچنین ممکن است در سیستم پمپ هوا وجود داشته باشد یا اینکه شیر شناور مسدود باشد. اگر پمپ واترجت بلرزد اما صدا ایجاد نکند، ممکن است هوا در دستگاه باشد و یا اینکه آلودگی در شیر شناور افتاده باشد. در صورت حل نشدن مشکل حتما با نمایندگی دستگاه تماس بگیرید.

آیا آلودگی فیلتر هوا بر عملکرد واتر جت تاثیر میگذارد؟

اگر موتور واترجت صنعتی دچار مشکل شده، فیلتر هوا را دوباره چک کنید. فیلتر آلوده جریان هوای ورودی به کاربراتور را کاهش داده و به مرور باعث اختلال در عملکرد دستگاه میشود. انواع مختلف فیلتر هوا وجود دارند و کثیف بودن هر یک، منجر به نشانه خاص خود خواهد شد. بررسی کردن کل سیستم فیلتر از جمله بست ها یکی از کارهایی که در مورد همه واترجت‌ها ضروری است. آلودگی بیش از حد در اطراف بست ها و روی فیلتر به معنای ضرورت تعمیر و نگهداری از دستگاه میباشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچر

تعمیر کارواش صنعتی

ایرادات بخش پاشش مواد شوینده واترجت کدامند؟

 ایراد خوب کار نکردن نازل پاشش مواد شوینده را به راحتی میتوان پیدا کرد. به موارد زیر دقت کنید :

 1. اگر نازل قابل تعویض بود از انتخاب نازل مناسب برای دستگاه خود اطمینان حاصل کنید چرا که اگر نازل فشار بالا باشد، نازل مواد شوینده کار نخواهد کرد.
 2. شیر اطمینان را بررسی کنید و از باز بودن آن مطمئن شوید.
 3. نازل را باز و تمیز کنید تا از عدم وجود گرفتگی در آن مطمئن شوید.
 4. اگر نازل قابل تنظیم بود آن را در حالت کم فشار قرار دهید.

چرا موتور واترجت کار نمیکند؟

 اگر با عدم شروع به کار موتور روبرو هستید، قبل از هر کاری دستگاه را خاموش کنید. ساده ­ترین دلیل این مشکل معمولا این است که سیم سربی پر فشار که به شمع موتور می رود شُل شده است. بعد از پوشیدن یک جفت دستکش انتهای کابل را به پایین فشار دهید تا از برخورد سیم به شمع مطمئن شوید. با این کار دستگاه باید شروع به کار کند مگر اینکه مشکل جای دیگری باشد. مشکل احتمالی دیگر کهنه شدن سوخت کارواش (در مدل های غیر الکتریکی) است. همچنین از خالی نبودن مخزن سوخت دستگاه مطمئن شوید .ممکن است آب وارد لوله بنزین شده باشد. سوخت آلوده یکی از عواملی است که می تواند باعث گرفتگی لوله بنزین شود. اگر واترجت بنزینی شما همچنان روشن نمی شود، دلایل زیادی برای آن وجود دارد که در اینجا به چند نشانه و راه حل رایج اشاره می کنیم که در مواقع لزوم می توان استفاده کرد:

 • سوپاپ قطع اضطراری را روشن کنید.
 • شلنگ سوخت و کاربراتور را بررسی کنید.
 • کمبود روغن و همچنین سطح روغن را چک کنید و در صورت نیاز، آنرا پر کنید.
 • کلید روشن/ خاموش را دوباره بررسی کنید.
 • فیلتر هوا را تمیز و بررسی کنید.
 • شمع دستگاه کثیف است یا دچار فاصله شده است آن را بررسی کنید.
 • تفنگی دستگاه بسته شده است آن را بررسی کنید.

سخن آخر

و در انتها اگر واتر جت شما برقی است دلایل محتمل زیر را بررسی کنید:

 • دوشاخه دستگاه درست وصل نشده یا پریز برق مشکل دارد.
 • ولتاژ برق شهری پایین است. از کافی بودن ولتاژ ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کنید.

امیدواریم از این مطلب استفاده کافی برده باشید. دیدگاه و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

98989

31

تعمیر کارواش صنعتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله تعمیر کارواش صنعتی | خدمات تعمیرات کارواش صنعتی در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا