تعمیرات تلویزیون

راهنمای استفاده از تلویزیون دوو DAEWOO | نصب و راه‌اندازی

امروز در این مقاله با شما همراه هستیم تا راهنمای تلویزیون دوو را به‌صورت دقیق بررسی کنیم و روش استفاده از تلویزیون‌های دوو را به شما بگوییم. دستورالعمل فارسی تلویزیون دوو مطلب این مقاله است با ما در ادامه همراه باشید تا با هم به برسی بخش‌های گوناگون این تلویزیون بپردازیم. شرکت دوو تا به امروز قادر بوده محصولات بی‌شماری را با تخصصی‌ترین کارشناسان خود وارد بازار کند. یکی از شناخته‌شده‌ترین محصولات این شرکت تلویزیون است که در ادامه این مطالب با ایبک همراه باشید تا با هم به بررسی و چگونگی قراردادن و کارکرد تلویزیون دوو، فرایند اتصال تلویزیون‌های دوو به خدمات وب، نکته‌های مدت‌زمان مفید تلویزیون و… خواهیم گفت.

چگونگی کارکردن با تلویزیون دوو

به‌منظور دانستن استفاده درست از لوازم برقی، همه شرکت‌های سازنده وسایل خانگی دفتر راهنمای استفاده از وسیله همراه کالا به مشتری عرضه می‌کنند. ما در این مطالب برایتان از دستورالعمل تلویزیون دوو و همه حالات امکان‌پذیری در ارتباط با چگونگی و راه‌اندازی، روش پاک‌کردن، کارکردن با ریموت کنترل، یادگیری قسمت‌های مختلف، طریقه‌ی اتصال گوشی‌های هوشمند به تلویزیون، متصل شدن تلویزیون به خدمات وب و… را به شما ارائه می‌دهیم. در این مقاله به شما می‌آموزیم تا طریقه استفاده از کتابچه راهنمای فارسی تلویزیون دوو استفاده کنید.

تلویزیون دوو

طریقه نصب و راه‌اندازی تلویزیون در دفتر راهنمای فارسی

عمده‌ترین موضوع کار برای این دستگاه، طریقه اتصال و آماده‌سازی این تلویزیون است. چنانچه بتوانید متصل کردن و آماده‌سازی تلویزیون را با برجسته‌ترین شکل ممکن انجام دهید، هرگز برای به‌کارگیری از آن با مسئله مواجه نمی‌شوید. نکته‌های گوناگون در دفتر راهنمای فارسی بکار گرفته شده. در ادامه قصد داریم که از میان نکته‌های گفته شده برترین حالات را رسیدگی کنیم. لازم است بدانید که طریقه نصب تلویزیون دوو وقت‌گیر نیست و نیازی نیست سخت‌گیری کنید. تنها با رعایت نکته‌هایی که در ادامه این مطالب گفته می‌شود، چگونه عملکرد آن را به‌درستی انجام دهید :

 • جایگاه نصب تلویزیون را به شکلی انتخاب کنید تا به کلید برق نزدیک باشد و احتیاجی به سیم‌های طولانی نباشد.
 • برای گذاشتن تلویزیون به جوانب و بالای تلویزیون توجه کنید که شی‌ای قرار نداشته باشد که امکان افتادن آنها وجود دارد.
 • تابش نور خورشید ممکن است به صفحه‌نمایش تلویزیون آسیب برساند. در نتیجه بهتر است تلویزیون شما به‌دوراز  نور خورشید باشد.
 • دقت کنید که جایگاه تلویزیون خود را به صورتی انتخاب کنید که پشت آن پنجره نباشد.
 • به بلندی میز تلویزیون نیز دقت کنید. میز شما باید ارتفاع مناسب و نرمالی داشته باشد تا افراد در هنگام تلویزیون دیدن با مشکل مواجه نشوند.
 • نیاز است به این مسئله هم توجه کنید که قسمت پشتی تلویزیون شما به سمت دیوار باشد تا با حرکت کردن دستگاه تلویزیون سقوط نکند.
حتما بخوانید:   راهنمای روش استفاده از ماشین ظرفشویی برند دوو Daewoo

نکته‌هایی که باعث بیشتر شدن مدت‌زمان تلویزیون دوو می‌گردد

برای بیشتر شدن مدت‌زمان تلویزیون دوو باید یک سری نکته‌ها را رعایت کنید. نکته‌های گفته شده بیشتر راجع به طریق نصب، پاک‌کردن و کاربرد تلویزیون است. مدت‌زمان تلویزیون دوو همیشگی است و امکان ندارد که فقط مدت‌زمان کوتاه برای شما کارکرد داشته باشد. اما برای بیشتر شدن این مدت‌زمان و برای پیشگیری از پیدایش هرگونه خرابی لازم است نکته‌هایی که در دنباله مقاله آورده شده را مطالعه و اعمال نمایید. عمده‌ترین راه‌های بیشتر شدن مدت‌زمان تلویزیون دوو دارای موارد زیر است:

 • هرگز نگذارید تلویزیون برای درازمدت کثیف بماند و حتماً باید به‌صورت روزمره تلویزیون را با دستمال مخصوص تمیز کنید.
 • یک دستمال لطیف و مناسب لوازم برقی برای پاک‌کردن تلویزیون انتخاب کنید و این دستمال را فقط برای پاک‌کردن تلویزیون اختصاص دهید.
 • از دستمال‌های زبر و خشن برای پاک‌کردن آن استفاده نکنید.
 • تا جایی که امکان دارد از روشن‌کردن تلویزیون در ساعت اوج مصرف برق خودداری کنید.
 • توجه کنید که هرگز نباید برای پاک‌کردن تلویزیون دوو از موادهای شوینده یا شیمیایی استفاده کنید و فقط با دستمال نرم این کار را انجام دهید.

تلویزیون دوو

آشنایی با قسمت‌های مختلف تلویزیون

چنانچه قصد دارید تا با بخش‌های گوناگون این تلویزیون آگاه شوید، و به‌سادگی در حالت بروز خرابی باخبر شوید که خرابی از  چه بخش‌های تلویزیون است. دانستن ورودی‌هایی که بر روی دستگاه به شما این آگاهی را می‌دهد تا با خاطرجمعی بتوانید لوازم خود را به تلویزیون اتصال دهید. باز هم از امکاناتی که در این دستگاه است لذت کارکرد با آن را ببرید. بدین قصد فقط لازم است با تمامی قسمت‌های دستگاه خود به‌خوبی آشنا شوید و آن را بشناسید. در این مطالب بخش‌های متعدد تلویزیون دوو را بازدید کنید و نکته‌های بسزایی را در این اساس به شما خواهیم گفت:

 • سیم‌پیچی و اتصالات تلویزیون
 • پایه تلویزیون
 • صفحه قاب تلویزیون
 • درگاه USB و HDMI تلویزیون
 • دکمه‌های موجود بر روی بدنه تلویزیون
 • ریموت کنترل تلویزیون

چگونه از ریموت کنترل تلویزیون دوو استفاده کنیم؟

طریقه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون نکته‌ها و حالاتی وجود دارد که با بجا آوردن آنها می‌شود همه‌ی تنظیماتی که موردنیاز شما هستند را بر تلویزیون خود اجرا کنید. در حقیقت کنترل از راه دور (ریموت کنترل) تلویزیون‌های دوو تنها راه حلی است که شما می‌توانید از راه آن، هدف و سازماندهی که می‌خواهید را پیش ببرید. در انتها چند مورد از عمده‌ترین امکانات کنترل از راه دور تلویزیون دوو را به شما می‌گوییم:

 • طبق دفتر راهنمای فارسی تلویزیون دوو برای بازگشت به قسمت قبل باید از دکمه back استفاده نمایید.
 • برای قطع صدا می‌توانید با استفاده از دکمه mute این کار را انجام دهید.
 • از دکمه on/off برای خاموش و روشن‌کردن تلویزیون خود باید در این دستگاه استفاده کنید.
 • به‌منظور افزایش و کاهش صدای دستگاه باید فلش‌های روی کلید کنار ولوم را فشار دهید.
 • برای ورود کردن به فهرست سازماندهی تلویزیون دوو روی دکمه menu و بعد setting اقدام کنید.
 • از stop می‌توانید برای متوقف کردن پخش فیلم‌هایی که از قبل ضبط کرده‌اید استفاده کنید.
 • برای پخش سرعت و عقب و جلو بردن ویدئو می‌توانید از FF و REW می‌توانید استفاده کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات تلویزیون یوروپلاس در تهران

چگونه گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل کنیم؟

برای وصل کردن گوشی به تلویزیون راه‌های گوناگونی وجود دارد. از هر طریق می‌شود وضعیت مختلفی را به شما نشان دهد. همچنین درصورتی‌که بخواهید گوشی همراه خود را به تلویزیون وصل کنید، باید این را مورد توجه داشته باشید که گوشی شما با کدام یک از سیستم‌عامل‌های  ios یا اندروید کار می‌کند‌.در ادامه راه‌های وصل شدن به تلویزیون با تلفن هوشمند را می‌گوییم:

 • برای وصل شدن گوشی‌هایی با سیستم‌عامل ios به تلویزیون دوو، باید از برنامه Airport Express portable hotspot استفاده کنید.
 • راه‌های گفته فقط چند نمونه از طریقه‌ی ارتباطی موجود است که در میان روش‌های دیگر کیفیت بهتری برای پخش ویدئوهای شما است.
 • متصل کردن گوشی به تلویزیون دوو با کابل MHL و Slimport: همه‌ تبلت‌ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی‌کنند، درصورتی‌که از گوشی‌های نسخه‌ اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌توانید از اتصال با بردهای گفته شده استفاده کنید. این اتصال می‌تواند کیفیت بالا و انتقال هم‌زمان صدا و تصویر را برای شما انجام دهد.
 • اتصال کردن گوشی و تبلت به تلویزیون دوو از طریق کابل HDMI: در این روش کافی است که کابل HDMI داشته باشید. با استفاده از این کابل می‌توانید انتقال هم‌زمان صدا و تصویر را با کیفیت بالا از گوشی خود بر روی تلویزیون مشاهده کنید.

چگونه تلویزیون دوو را به شبکه وب متصل کنیم؟

به‌منظور وصل شدن تلویزیون دوو به شبکه وب باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • دکمه Home را انتخاب کنید و بعد از باز شدن فهرست، Setting را انتخاب و در نهایت کلید Enter را بزنید.
 • در بین فهرست باز شده گزینه Network و بعد Network connection را انتخاب نمایید.
 • در مرحله بعدی گزینه Start Connection را انتخاب کنید.
 • همه‌ی فهرست‌های شبکه‌های وایرلس (بی‌سیم) برای شما قابل‌مشاهده می‌شود.
 • از میان لیست‌ها، اسم مودم موردنظر خود را انتخاب کنید و با زدن رمز عبور تلویزیون دوو به اینترنت وصل می‌شود.
حتما بخوانید:   راهنمای خرید لوازم خانگی برند دوو DAEWOO

تلویزیون دوو

موتور پردازشگر تلویزیون دوو چیست و چه عملکردی دارد؟

برای بهتر درک کردن نقش موتور پردازشگر تلویزیون دوو، نیاز است تا ارزش آن را این‌طور بیان کنیم. موتور پردازشگر  تلویزیون دوو وقتی با مشکل روبرو می‌شود، کارکرد تلویزیون قطع می‌شود‌. نقش موتور پردازشگر در تلویزیون دوو این است که همه‌ی نکات مقدور برای عملکرد بهتر تصویر، و به ارائه در آوردن ویدئو و نمایش دادن انیمیشن‌های حرفه‌ای را انجام دهد‌ به یاد داشته باشید موتور پردازشگر در اثر ایجاد ضربه‌های سنگین به تلویزیون باعث آسیب و خسارت آن می‌شود. به همین منظور لازم است که بیشتر با وظیفه کلی این موتور پردازشگر در تلویزیون آشنا شوید و آن را بدانید:

 • وظیفه این موتور پردازشگر در تلویزیون‌های دوو این است که وضوح و کنتراست تصویر را بالا ببرد.
 • یکی دیگر از وظایف موتور پردازشگر این است که بتواند به تلویزیون کمک کند تا تصاویر و فیلم‌های شما را با وضوح بالاتری به نمایش بگذارد و باید تصاویری با گرافیک بالا و انیمیشن‌های حرفه‌ای را در دستگاه شما اجرا کند.

چک کردن تلویزیون‌های برند دوو

این برند تلویزیون‌های ال‌ای‌دی (LED) خود را با طراحی بی‌همتا عرضه می‌کند. تلویزیون‌های دوو به فناوری روز دنیا مجهز هستند. با وجود تلویزیون‌های هوشمند این برند (دوو) هیچ یک از تلویزیون‌های حاضر در بازار توان رقابت با تلویزیون‌های برند دوو را ندارند. دلیل آن این است که شرکت دوو دانش به‌روز دنیا، کارآزمودگان زبردست و وسایل فابریک است. چنانچه شما هم دارای تلویزیون از برند دوو هستید، می‌توانید با ملاحظه کردن نکته‌هایی که در مقاله راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو گفته شد، مدت‌زمان تلویزیون خود را به بیشترین مقدار ممکن برسانید.

عملکرد از راهنمای استفاده از تلویزیون دوو

در این نوشته تلاش کردیم همه نکات مربوط با استفاده درست از تلویزیون دوو را با هم بازبینی کنیم. نیاز است بدانید که دفتر راهنمای فارسی به‌کارگیری از تلویزیون دوو در وقت خریدن کالا به شما داده می‌شود. در این نوشته تلاش کردیم همه سوالاتی که واجب در وقت خواندن دفتر راهنما برای شما پیش بیاید، را مورد بحث قرار دادیم. با مطالعه کردن این نوشته این می‌توانید طریقه استفاده از تلویزیون دوو را به‌صورت دقیق متوجه شوید‌. همچنین درصورتی‌که تلویزیون شما با عیب روبه‌رو شد می‌توانید برای عیب‌یابی تلویزیون از متخصصین ایبک امداد کمک بگیرید.

31

راهنمای تلویزیون دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عمل کرد تلویزیون دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x