تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جاروبرقی ناسیونال National | آموزش استفاده از جاروبرقی ناسیونال

راهنمای استفاده از جاروبرقی‌ ناسیونال National|آموزش استفاده از جاروبرقی ناسیونال، نگهداری از جاروبرقی ناسیونال

جاروبرقی ناسیونال یکی از دستگاه‌هایی است، که می‌توانید با استفاده از آن نظافت کردن منزل خود را در زمان کمتری انجام دهید. تمیز کردن به وسیله‌ی جاروبرقی‌ ناسیونال شما را خسته نخواهد کرد. برای استفاده بهتر از قابلیت‌های این دستگاه، نیاز به اطلاعات کامل‌تر و بیشتری در مورد این دستگاه خواهید داشت.

راهنمای استفاده درست از جاروبرقی ناسیونال

برای آنکه جاروبرقی ناسیونال بهترین عملکرد را داشته باشد و بتواند نظافت را به خوبی انجام دهد، باید به روش صحیح و اصولی از این دستگاه استفاده نمایید. به همین دلیل در ادامه مطلب راهنمای استفاده درست از جاروبرقی ناسیونال را ارائه می‌دهیم:

 • جاروبرقی خود را در ساعت‌های اوج مصرف نباید روشن کنید.
 •  وقتی که سیم جاروبرقی ناسیونال را بیرون می‌آورید و یا آن را جمع می‌کنید، همواره باید توجه داشته باشید، که سیم جاروبرقی ناسیونال را نکشید. احتمال دارد که دچار آسیب دیدگی شود.
 • جاروبرقی ناسیونال خود را تمیز نگه دارید و مو و دیگر زباله‌هایی که ممکن است به غلتک آن بچسبد را باید از غلتک آن جدا کنید، تا در کارکرد این دستگاه اختلال ایجاد نکند.
 •  از جاروبرقی ناسیونال به صورت مداوم و برای چند ساعت استفاده نکنید و اجازه دهید که دستگاه شما خنک شود و سپس مجددا می‌توانید به کار خود ادامه دهید.

جاروبرقی ناسیونال

باز کردن جاروبرقی‌ ناسیونال

قسمت‌هایی از جاروبرقی ناسیونال مانند، فیلتر، پاکت و موتور جاروبرقی ناسیونال در درون محفظه آن قرار دارند . برای آنکه بتوانید دسترسی راحت تری به این اجزا داشته باشید، باید قادر به باز کردن جاروبرقی ناسیونال باشید. این دستگاه را می‌توانید به روش زیر باز کنید:

 • در قسمت بالا و میانی جاروبرقی ناسیونال شاسی قرار دارد، که برای باز کردن در جاروبرقی ناسیونال آنرا باز نمایید.
 • زمانی که این شاسی را فشار می‌دهید، قسمت بالایی جاروبرقی ناسیونال از آن جدا می‌شود و شما دسترسی به قسمت‌های درونی جاروبرقی ناسیونال خواهید داشت.

مدارهای الکتریکی جاروبرقی‌ ناسیونال

 • جاروبرقی ناسیونال یک مدار ساده برای روشن و خاموش نمودن دستگاه دارد .
 •  بعضی از مدل‌های جاروبرقی ناسیونال بر سر راه فیوز حرارتی تعبیه شده است، که در صورتی کیسه جاروبرقی پر شود، فیوز جاروبرقی ناسیونال به صورت خودکار جارو را خاموش می‌کند.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخساز یخچال ناسیونال | نمایندگی یخچال National

تمیز کردن جاروبرقی‌ ناسیونال

جاروبرقی ناسیونال برای نظافت منزل استفاده می‌شود. این دستگاه به افراد کمک می‌کند، که در زمان کمتری، میزان بیشتری نظافت انجام دهند. برای اینکه جاروبرقی ناسیونال سال‌ها بدون مشکل برای شما کار کند، باید آن را تمیز نگه دارید. روش تمیز کردن جاروبرقی ناسیونال به این شرح است:

 •  بهتر است جاروبرقی ناسیونال را در فضای باز و یا محیطی که تهویه مناسب دارد تمیز کنید.
 • جاروبرقی ناسیونال را از برق جدا کرده و فیلتر آن را بیرون بیاورید و به خوبی شستشو دهید.
 • قسمت‌های درونی جاروبرقی که گرد و خاک بر روی آن نشسته است را می‌توانید با استفاده از یک برس و یا مسواک نرم تمیز نمایید.
 • برای تمیز کردن و نظافت برس جاروبرقی می‌توانید به وسیله چاقو و یا قیچی پرزها و موهایی که در آن گیر کرده‌اند را جدا کنید.
 •  برای تمیز کردن جاروبرقی ناسیونال شما می‌توانید قسمت‌هایی که قابل شستشو هستند را بشویید، تا با فشار آب آشغا‌ل‌های کوچک نیز پاک شوند.
 • برای تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی ناسیونال، داخل لوله‌ها آب گرم بگیرید تا همه ذرات که به لوله‌ها و کناره‌های آن چسبیده‌اند از آن خارج شود.

تمیز کردن فیلتر جاروبرقی ناسیونال

اگر فیلتر جاروبرقی ناسیونال کثیف باشد، عملکرد خوبی نخواهد داشت و مثل سابق نظافت را به خوبی نمی‌تواند انجام دهد. بنابراین شما باید فیلتر جاروبرقی ناسیونال خود مرتب را تمیز کنید، تا دستگاه بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

 •  بیشتر فیلترهای جاروبرقی ناسیونال را می‌توانید مورد شستشو قرار دهید.
 •  در ابتدا لوله جاروبرقی ناسیونال را جدا کنید و بعد در مخزن فیلتر جارو را باز کنید، تا به فیلتر این دستگاه دسترسی داشته باشید.
 • فیلتر را با استفاده از آب گرم و مواد شوینده مناسب خوب بشویید. قبل از آن که فیلتر جاروبرقی ناسیونال را شستشو دهید، ببینید که آیا فیلتر دستگاه شما از نوع قابل شستشو است یا خیر. چنانچه فیلتر شما از نوع قابل شستشو نبود، می‌توانید به وسیله فرچه یا یک مسواک، گرد و غبار داخل فیلتر را تمیز نمایید.

تخلیه کردن پاکت جاروبرقی ناسیونال

یکی از قسمت‌هایی که در جاروبرقی ناسیونال بسیار مهم است، پاکت این دستگاه می‌باشد. در صورتی که کیسه جاروبرقی ناسیونال را به موقع تخلیه نکنید، مکش دستگاه ضعیف خواهد شد.

 • چنانچه کیسه جاروبرقی شما از نوع پارچه‌ای است، باید وقتی که حداکثر دو سوم آن پر شد، اقدام به تخلیه آن کنید.
 •  تخلیه کردن پاکت جاروبرقی ناسیونال را در فضای باز انجام دهید. چون گرد و خاک زیادی از آن خارج می‌گردد.
 • پس از آنکه پاکت جاروبرقی خود را به صورت کامل تخلیه کردید، به صورت صحیح و درست در محل خودش قرار دهید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی بیشل Bishel/نمایندگی جارو شارژی بیشل

طریقه عوض کردن پاکت جاروبرقی ناسیونال

زباله‌ها و گرد و خاک‌ها پس از مکیده شدن به وسیله لوله‌های خرطومی و تلسکوپی به پاکت جاروبرقی ناسیونال منتقل می‌گردند. این پاکت‌ها و کیسه‌ها در صورت پر شدن باید عوض شوند.

 • در جاروبرقی ناسیونال خود را باز کنید و پاکت آن را بیرون آورید.
 •  پاکت جاروبرقی ناسیونال درون محفظه پلاستیکی است، که لبه‌های کیسه جاروبرقی به آن متصل می‌باشد. برای بیرون آوردن پاکت جاروبرقی باید آن را به سمت جلو بکشید و کیسه نو را جایگزین کنید.

عوض کردن فیلتر جاروبرقی‌ ناسیونال

 •  فیلتر جاروبرقی ناسیونال از وارد شدن گرد و خاک به موتور دستگاه جلوگیری می‌کند. در صورتی که فیلتر جاروبرقی کثیف باشد و یا دچار ایراد شده باشد، باید آن را عوض کنید.
 •  برای انجام دادن این کار در جاروبرقی ناسیونال را باز کنید.
 •  سپس پاکت جاروبرقی ناسیونال را از آن خارج کنید.
 •  حالا می توانید فیلتر دستگاه را به صورت کشویی بیرون آورده و فیلتر جدید را در آن قرار دهید.

طریقه عوض کردن خرطومی جاروبرقی‌ ناسیونال

 • لوله‌های خرطومی جاروبرقی ناسیونال نرم و قابل انعطاف می‌باشد. گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است این لوله دچار پارگی و سوراخ شود.
 •  در این صورت باید این لوله را عوض کنید. برای جدا کردن لوله خرطومی از بدنه دستگاه جاروبرقی ناسیونال، دکمه‌ای در کنار لوله خرطومی قرار دارد، که باید آن را فشار دهید.
 • برای جدا کردن لوله خرطومی از لوله تلسکوپی می‌توانید به صورت چرخشی این کار را انجام دهید.
 • لوله جدید را با لوله خرطومی آسیب دیده تعویض نمایید.

راه‌های افزایش طول عمر مفید جاروبرقی ناسیونال

 1. تمیز کردن جاروبرقی ناسیونال را باید به صورت هفتگی انجام دهید. با انجام دادن این کار عملکرد جاروبرقی ناسیونال در سطح مناسبی حفظ خواهد شد. خالی کردن پاکت جاروبرقی و یا عوض کردن آن باعث مکش قوی این دستگاه خواهد شد. همچنین لوله‌های جاروبرقی و برس جاروبرقی را نیز باید مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آنها را تمیز کنید. چون در صورت مسدود شدن این قسمتها جاروبرقی ناسیونال مکش کافی نخواهد داشت و در طولانی مدت موجب آسیب دیدن این دستگاه می‌شود.
 2.  قسمت‌هایی مانند دوشاخه و سیم جاروبرقی ناسیونال که به راحتی دچار آسیب می‌شوند، را مرتب کنترل کنید و از کشیدن سیم جاروبرقی ناسیونال بپرهیزید. وقتی که کار جارو کشیدن شما تمام می‌شود، دو شاخه آن را با کشیدن و موج انداختن خارج نکنید. چون امکان دارد آسیب ببیند. توجه به این موضوع موجب افزایش طول عمر مفید جاروبرقی ناسیونال می‌شود.
 3.  جاروبرقی ناسیونال دارای اتصالات و برس‌های خاصی است. برای تمیز کردن قسمت‌های مختلف منزل خود از این برس‌ها و اتصالات استفاده کنید، تا جارو کشیدن برای شما راحت‌تر باشد. با استفاده نکردن از این وسایل، به جاروی خود آسیب می‌زنید و عملکرد آن را کاهش می‌دهید.
 4.  یکی از مهمترین اقداماتی که برای افزایش طول عمر مفید جاروبرقی ناسیونال می‌توانید انجام دهید، بررسی کردن تسمه این دستگاه است، که نقش بسیار زیادی در عملکرد این دستگاه دارد. تسمه جاروبرقی ناسیونال همیشه در حال حرکت و چرخیدن است. بنابراین گشاد شدن و یا جمع شدن آن می‌تواند به دستگاه شما صدمه بزند.
 5.  فیلتر جاروبرقی ناسیونال با جلوگیری کردن از ورود زباله و گرد و خاک به موتور دستگاه نقش مهمی در افزایش طول عمر جاروبرقی ناسیونال دارد و بروز مشکل در این قطعه می‌تواند موجب آسیب دیدن جاروبرقی ناسیونال شود. بنابراین باید به صورت دوره‌ای فیلتر جاروبرقی ناسیونال را باز کرده و تمیز نمایید.
 6.  آشغال‌های درشت را با استفاده از جاروبرقی ناسیونال تمیز نکنید. چون موجب آسیب دیدن قسمت‌های داخلی جاروبرقی ناسیونال می‌شود و عمر مفید این دستگاه را کم می‌کند.
 7.  موضوع دیگری که باید دقت کنید این است، که جارو کردن فضای مرطوب و تکه‌های میوه و غذا را با استفاده از جاروبرقی ناسیونال انجام ندهید. چنانچه قسمتی از کف اتاق و یا فرش شما خیس است، باید رطوبت را قبل از جارو کشیدن با دستمال خشک کنید و سپس از جاروبرقی ناسیونال استفاده کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی ناسیونال National | نصب و راه اندازی

جاروبرقی‌ ناسیونال

سخن تکمیلی

جاروبرقی ناسیونال یکی از لوازم خانگی است، که برای نظافت و تمیز کردن خانه از آن استفاده می‌شود. بسیاری از افراد عادت دارند که در هنگام جارو کردن از اتصالات و برس‌های این دستگاه استفاده نمی‌کنند و یا وقتی سیم جاروبرقی‌ ناسیونال نمی‌رسد، آن را می‌کشند. این بی توجهی‌ها به کارکرد و محل دستگاه جاروبرقی ناسیونال، موجب از کار افتادن دستگاه و یا آسیب دیدن آن خواهد شد و هزینه اضافه بر دوش شما خواهد گذشت. درحالی که شما می‌توانید با توجه کردن به نکات جزئی در نگهداری و تمیز کردن این دستگاه موجب افزایش طول عمر مفید جاروبرقی ناسیونال شوید.

111111111111111111

31

راهنمای استفاده از جاروبرقی‌ ناسیونال National

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده و نگهداری صحیح از جاروبرقی ناسیونال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا