تعمیرات اسپرسوساز

معرفی انواع قهوه ساز | کوچک‌ترین قهوه ساز دنیا

معرفی انواع قهوه ساز| کوچک ترین قهوه ساز دنیا، ویژگی های قهوه سازهای مختلف

چنانچه شما نیز از افرادی هستید، که علاقه زیادی به قهوه دارید باید انواع قهوه ساز ها را بشناسید و با امکانات و ویژگی های هر کدام از آنها آشنا باشید. قهوه ساز هایی که در بازار وجود دارند، بسیار متنوع هستند و افراد می‌توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود برای انتخاب و خرید قهوه ساز مناسب اقدام نمایند. با توجه به اینکه شما دستگاه اسپرسو ساده انتخاب کنید یا دستگاه ویژه تهیه نمایید، در نوع و قیمت قهوه ساز شما موثر خواهد بود.

قهوه ساز

به صورت کلی دستگاهی که توسط آن قهوه درست می شود قهوه ساز نام دارد، ولی اصطلاح قهوه ساز به صورت معمول به قهوه ساز برقی که برای درست کردن قهوه فرانسه یا همان قهوه های فیلتری مناسب است، به کار برده می‌شود.

کوچکترین قهوه‌ساز دنیا

بخش فنجان نقش پایه این قهوه ساز را تشکیل داده و قسمت های دیگر بر روی آن قرار می گیرند. قهوه ساز درون مایکروویو گرم شده، وقتی آب بخار می کند از قهوه با فشار عبور می کند و اسپرسو پس از سی ثانیه درون فنجان ریخته خواهد شد. وقتی که قهوه خود را میل کردید، قطعه های مختلف آن را می توانید درون ماشین ظرفشویی شستشو دهید. کوچکترین قهوه ساز دنیا قهوه ساز پیامو است و ایده آن از کریستوف میل می باشد. چون بین اداره کریستوف تا کافی شاپ فاصله وجود داشته است، او این قهوه ساز کوچک را ساخته است، که باید توسط مایکروویو گرم شود و کار کند. چون دستگاه مایکروویو در بیشتر منازل و اداره ها وجود دارد، کار کردن با این قهوه ساز کوچک مشکل نیست. قیمت این قهوه ساز کوچک شصت یورو می باشد.

قهوه ساز

نحوه کار قهوه ساز فیلتری

طریقه عملکرد قهوه ساز فیلتری این گونه می باشد، که در ابتدا درون فیلتر فلزی یا کاغذی پودر قهوه ریخته می شود و پس از آن در قیف قهوه ساز قرار می دهند. سپس در مخزن دستگاه قهوه ساز آب سرد ریخته می شود. آبی که درون مخزن قهوه ساز قرار دارد وقتی که به دمای جوش می رسد، به داخل قیف هدایت خواهد شد. در بخش خروجی قهوه ساز فیلتری قوری سرامیکی یا شیشه ای وجود دارد، که وقتی بر روی پودر قهوه آب جوش ریخته می شود، درون آن قهوه ریخته می شود. وقتی که کار قهوه ساز فیلتری به اتمام می‌رسد، قهوه شما آماده خواهد بود. می‌توانید قهوه خود را در فنجان یا لیوان به اندازه مورد نیاز ریخته و سرو نمایید.

قهوه ساز

قهوه ساز کمکس

قهوه ساز کمکس به صورت هنری و خاص طراحی و ساخته شده است. از این وسیله برای دکوراسیون کافی شاپ یا منازل استفاده می نمایند. قهوه ساز کمکس پس از تولید در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرد و بیشتر کافی شاپ ها مورد استفاده قرار گرفت. قهوه درست شده توسط قهوه ساز کمکس قهوه نسل سومی خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیر اسپرسوساز بیم Beem در تهران

قهوه ساز

قهوه ساز آئروپس

افرادی که حتی در دفتر کار و یا سفر مایل هستند از قهوه استفاده کنند و همچنین کیفیت و نحوه درست شدن قهوه برای آنها اهمیت زیادی دارد، دستگاه قهوه ساز برای آنها مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود. آئروپرس به قهوه ساز های دیگر شبیه است. برای اینکه آب از قهوه عبور کند دارای پیستون می باشد. این حالت برای افرادی که از قهوه ساز فرنچ پرس استفاده می کنند آشنا خواهد بود.

قهوه ساز

قهوه ساز فرنچ پرس

امروزه در بازار انواع متنوع و مختلف قهوه ساز فرنچ پرس وجود دارد و افراد با توجه به سلیقه خود می‌توانند از میان انواع گوناگون آنها، انتخاب خود را داشته باشند.

قهوه ساز

قهوه ای که از تمام دستگاه های معرفی شده به دست می آید یکی می باشد و طعم قهوه به مقدار آبی که مصرف شده است بستگی خواهد داشت. در صورتی که از قهوه درست شده رضایت ندارید، باید ایراد کار خود را پیدا نمایید.

دستگاه اسپرسوساز

برخی از افراد در نگاه اول وقتی نگاهی به قیمت دستگاه‌های اسپرسوساز می‌اندازند، به نظرشان قیمت این دستگاه ها زیاد می آید، ولی باید بدانید، که وقتی دستگاه اسپرسو ساز تهیه می شود، در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. چون هم دیگر نیاز نخواهد بود، که برای خوردن قهوه هر روز پول های خود را به کافی شاپ ها دهید و هم سرعت بالای دستگاه اسپرسو ساز موجب می‌شود، که شما قهوه ای خوش طعم و با کیفیت را در زمان بسیار کم داشته باشید.

قهوه ساز

اسپرسوساز دستی

در میان دستگاه های قهوه ساز اسپرسوساز دارای اهمیت خاصی می‌باشد و اکثر افراد از این دستگاه برای درست کردن قهوه استفاده می کنند. اسپرسوساز ها هم به صورت اتوماتیک و هم در مدل دستی در بازار موجود می باشد و امروزه اغلب از اسپرسوساز های اتوماتیک استفاده می گردد. اسپرسو ساز دستی به اسپرسوساز اهرمی نیز معروف است. نحوه کار کردن با اسپرسوساز دستی کار پیچیده و سختی نیست، ولی در مقایسه با مدل های برقی و اتوماتیک به مهارت بیشتری نیاز خواهد داشت.

قهوه ساز

قهوه ساز موکاپات

قهوه ساز موکاپات از سه قسمت تشکیل می شود. برای اینکه بتوانید به وسیله این دستگاه قهوه درست کنید، باید در محفظه پایینی آب سرد بریزید. وقتی که این آب به دمای جوش می‌رسد، با فشار به بخش بالایی دستگاه که در آن قهوه آسیاب شده قرار دارد وارد خواهد شد و سپس قهوه از فیلتر می گذرد و مجدداً با فشار به طرف بالا و به داخل قوری جمع کننده خواهد ریخت. قهوه شما به همین سادگی آماده است می توانید آن را سرو نمایید.

قهوه ساز

قهوه جوش ترک

این قهوه جوش در واقع یک قوری خاص برای تهیه کردن قهوه ترک می باشد و به اسم های جذوه و ایبریک هم معروف است. جنس اکثر قهوه جوش های ترک از مس می‌باشد، اما نوع رویی، برنجی، طلایی و نقره ای آنها نیز وجود دارد. استفاده از قهوه جوش ترک موجب خواهد شد، که در نهایت شما قهوه ای بسیار با کیفیت و با کفی زیبا و خوشرنگ را داشته باشید.

قهوه ساز

معرفی قهوه ساز ویتنامی

می توانید از روی عکس این قهوه ساز نیز حدس بزنید، که نحوه کار کردن با آن بسیار آسان و ساده است. قهوه ساز های ویتنامی برای قهوه های شیرین و یخی کاربرد دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش کامل روش استفاده از دستگاه اسپرسو ساز

نحوه عملکرد قهوه ساز ویتنامی به این ترتیب است، که در ابتدا باید درون لیوان یا ماگ شیشه ای شیر غلیظ بریزید و دستگاه را بر روی لیوان قرار دهید. فیلتر را بردارید و به اندازه مورد نیاز پودر قهوه اضافه کنید. فیلتر رویی را بر روی پودر قهوه بگذارید. آب جوش را اضافه کرده و درپوش آن را قرار دهید.

قهوه ساز

دستگاه قهوه ساز پرکولاتور

قهوه ساز پرکولاتور به اسم های موکاپات و موکا اسپرسو هم شناخته می شود. این قهوه ساز نسبت به قهوه ساز های دیگر شناخته شده نیست. در قهوه ساز پرکولاتور باید سبد فیلتر و محفظه بالا را برداشته و کمی آب گرم نمایید و پس از آن درون فیلتر بریزید. سبد فیلتر را درون قهوه ساز قرار دهید و قهوه هایی که دارای دانه های درشت است را درون فیلتر دستگاه ریخته و پرکولاتور را روی اجاق گاز بگذارید، تا قهوه به خوبی دم بکشد.

قهوه ساز

قهوه جوش دله عربی

از جمله قهوه های پرطرفدار قهوه عربی می باشد، که به صورت معمول بر روی زغال و با استفاده از دله تهیه می‌شود جنس قهوه جوش دله معمولاً برنجی و با رنگ طلایی می باشد. از دلایل مهم محبوب بودن قهوه جوش دله می توان به منحصر به فرد بودن و ظاهر سنتی آن اشاره کرد. در قهوه عربی بو و عطر هل و میخک موجب شده است، که قهوه عربی با قهوه های دیگر متفاوت و متمایز باشد.

قهوه ساز

قهوه ساز وی ۶۰

از جمله قهوه ساز های ساده در جهان قهوه ساز وی ۶۰ است، که با استفاده از آن می توان قهوه ساده دمی را تهیه نمود. این قهوه ساز را می‌توان به راحتی حمل کرد و در هر مکانی از آن استفاده نمود. سرعت این قهوه ساز بالا بوده و شما می توانید قهوه ای خوش طعم و تازه را در زمان کم داشته باشید.

قهوه ساز

قهوه ساز سایفون

از جمله قهوه ساز های فوق العاده خاص قهوه ساز سایفون است، که دارای دو حباب شیشه ای می باشد، که این حباب های شیشه ای بر روی هم قرار گرفته اند. برای تهیه قهوه در آن از فشار  خلأ و بخار استفاده می شود. قهوه آماده شده توسط این دستگاه دارای بو و عطر بسیار عالی خواهد بود. غلظت قهوه تهیه شده با قهوه ساز سایفون معمولی است.

قهوه ساز

اسپرسو ساز کپسولی یا نسپرسو

برای اینکه بتوانید قهوه اسپرسو تهیه نمایید، به فشار بالا نیاز خواهید داشت. دستگاه نسپرسو دستگاه هوشمندی می باشد، که بدون اینکه به تخصص و مهارت نیاز باشد و در زمان بسیار کم و کمتر از یک دقیقه اسپرسوی خوش طعم و عالی را در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد داد. کپسول هایی که در این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد، با قهوه های گوناگون پر می شوند و افراد می توانند هر کدام از آنها را انتخاب و درست کنند.

قهوه ساز

باید به این نکته توجه داشته باشید، که طعم و کیفیت قهوه بیشتر به میزان تجربه شما و میزان و نوع آب و قهوه ای که استفاده می‌کنید بستگی خواهد داشت. بنابراین به نحوه تهیه کردن قهوه باید بیشتر دقت داشته باشید.

معرفی انواع قهوه ساز|کوچکترین قهوه ساز دنیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی امکانات و ویژگی های قهوه سازهای مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا