تعمیرات پکیج و آب گرمکن

تنظیم افت فشار پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

میزان فشار پکیج باید بین 1.5 الی 2 باشد. چنانچه فشار بار پکیج کمتر از این میزان باشد نشانه وجود مشکل و ایراد در دستگاه پکیج می باشد که باید حتماً آنرا برطرف کنید. در این مقاله از ایبک امداد، قصد داریم از نحوه تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن مطالب مهمی را برایتان توضیح دهیم:

علائم نشان دهنده افت فشار پکیج ایران رادیاتور

نشانه های افت فشار در پکیج ایران رادیاتور به شرح زیر است:

 1. اگر درجه فشار روی مانومتر دستگاه زیر ۱ بار باشد، یعنی افت فشار در پکیج ایران رادیاتور وجود دارد.
 2. آب پکیج دائم گرم و سرد خواهد شد.
 3. پکیج روشن نخواهد شد.
 4. خاموش شدن ناگهانی پکیج

اصلی ترین نشانه افت فشار را با مانومتر می توانید تشخیص دهید.

 1. چنانچه فشار بار پکیج کم شده باشد فلوسوئیچ هنگام باز شدن شیر آب، جریان پیدا کردن آب در داخل پکیج را نمی تواند تشخیص دهد و در نتیجه برد ایجاد شعله را ارسال نمی کند و به همین دلیل امکان روشن شدن پکیج وجود ندارد.
 2. چنانچه افت فشار بار دستگاه به هنگام روشن بودن اتفاق بیفتد جریان آب در مدار یکدفعه کم می شود و برد دستگاه فکر می کند شیر آب بسته است و فرمان خاموشی شعله را ارسال می کند. البته اگر پکیج ایران رادیاتور روی حالت تابستانه تنظیم شده باشد این اتفاقات می‌افتد.
 3. امکان دارد شعله وجود داشته باشد ولی بدلیل فشار پایین، جریان آب در پکیج کم و حرارت دچار نوسان شود و رادیاتور ها نیز گرم نمی شوند.

هر کدام از این دلایل باعث می شوند عملکرد پکیج ایران رادیاتور کم شده و بازدهی خوبی نداشته باشد.

پکیج ایران رادیاتور

دلایل پایین آمدن فشار پکیج ایران رادیاتور چیست؟

دلایل مختلفی برای بروز این مشکل در پکیج ایران رادیاتور وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

نشتی آب در پکیج ایران رادیاتور

رادیاتورها و پکیج از سیستم های حرارتی بسته ای می باشند که از یک سری اتصالات، اورینگ ها، لوله ها و تجهیزات الکتریکی هیدرولیکی تشکیل شده اند.

 • در پکیج آب در داخل یک مسیر بسته گردش می کند، پس چنانچه هر گونه نشتی در قسمت های آن مانند لوله ها و یا اورینگ های آن بوجود بیاید، موجب افت فشار بار پکیج می شود.
 • هر گونه نشتی آب در هر یک از بخش های پکیج هر چقدر هم که کم باشد حتی به اندازه ای که تشخیص آن کار آسانی نباشد، باید حتماً به آن توجه کنید، چون کمترین میزان نشتی آب از مدار دستگاه می تواند افت فشار بار پکیج ایران رادیاتور را به همراه داشته باشد و باید قبل از هر کاری تمام قسمت های سیستم پکیج ایران رادیاتور و تمام رادیاتورها را برای پیدا کردن نشتی بخوبی بررسی کنید.
 • حتماً دقت داشته باشید که کم شدن آب از مدار پکیج علاوه بر افت فشار، مشکلات بعد از آنرا نیز به همراه خواهد داشت و می تواند آسیب های بسیار جدی به قسمت برقی پکیج مانند برد الکترونیکی دستگاه وارد کند.
حتما بخوانید:   آموزش نصب دودکش پکیج
وجود هوا در پکیج و رادیاتور ها

چنانچه در رادیاتور های پکیج هوا باشد، بجای آب ملکول های هوا در مدار حرکت می کنند و موجب افت فشار در پکیج ایران رادیاتور می شود.

ایجاد سوراخ در مبدل پکیج ایران رادیاتور

ممکن است بدلیل پوسیدگی در اثر گذر زمان مبدل دستگاه پکیج سوراخ شده باشد و این موضوع باعث ایجاد نشتی آب و افت فشار در پکیج ایران رادیاتور شما شود.

خراب شدن شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

شیر پرکن پکیج، یک شیر ساده با درپوش آبی یا مشکی می باشد و دقیقاً زیر بدنه دستگاه پکیج نصب شده است. آبگیری پکیج به وسیله این شیر انجام می شود. با خراب شدن شیر پرکن دستگاه پکیج با افت فشار مواجه خواهد شد. منظور از خرابی این قطعه این است که لوله شیر پرکن دچار رسوب گرفتگی شده باشد و نتواند بخوبی مدار را از آب پر کند. گاهی اوقات شیر پرکن به علت گرفتگی بخوبی بسته نمی شود و باز خواهد ماند و همین دلیل موجب خراب شدن این قطعه و افت فشار پکیج می شود.

مشکل در منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور

مشکل در منبع انبساط هم می تواند باعث افت فشار پکیج ایران رادیاتور شود.

 1. وقتی آب در مدار بسته پکیج گرم می شود فشار آن زیاد خواهد شد، به همین علت در پکیج های دیواری از منبع انبساط برای کم کردن فشار زیاد آب گرم دستگاه پکیج استفاده می شود.
 2. چنانچه منبع انبساط پکیج خراب شود، نمی تواند فشار زیاد آب گرم دستگاه را کنترل کند. در این شرایط شیر اطمینان پکیج باز می شود تا با تخلیه کردن آب اضافی فشار پکیج را نرمال کند. با این کار از فشار طبیعی پکیج ایران رادیاتور کم می شود.
 3. خرابی در منبع انبساط پکیج از جمله دلایلی است که علاوه بر بوجود آوردن افت فشار در پکیج موجب بالا رفتن فشار هم خواهد شد به همین علت اگر خرابی در این قطعه باشد باید سریعاً برای تعمیر آن اقدام کنید.
حتما بخوانید:   پکیج فن دار و پکیج بدون فن چه تفاوت هایی با هم دارند | معایب پکیج بدون فن
کم شدن فشار آب شهری

احتمال دارد کم شدن فشار آب شهری موجب افت فشار در پکیج ایران رادیاتور شده باشد. چون آب با فشار زیاد وارد سیستم نشده که بتواند فشار بار دستگاه پکیج را تا حد نرمال بالا ببرد.

 • بطور معمول در منطقه ای که با افت فشار آب مواجه باشد، فشار آب نیز در طی روز کم خواهد شد و اغلب شب ها فشار آب بالا می رود. در این شرایطی فشار پکیج نیز روزها پایین آمده و فقط شب ها فشار بار دستگاه پکیج تنظیم می شود.
 • اگر از پمپ آب در ساختمان خود استفاده می کنید، ممکن است که به علت خراب شدن پمپ و یا خاموشی پمپ فشار بار پکیج شما کم شود.
 • برای دانستن این موضوع که علت افت فشار در پکیج ایران رادیاتور شما به دلیل کم بودن فشار آب ساختمان است یا نه، می توانید شیر پرکن دستگاه پکیج را باز کرده و به عقربه مانومتر توجه کنید. اگر فشار عقربه بالا رفت، نشانه این می باشد که فشار آب ساختمان شما مناسب است. ولی اگر با وجود باز کردن شیر پرکن پکیج باز هم فشار دستگاه بالا نرفت، حتماً فشار آب ساختمان پایین می باشد که باید با نصب منبع و پمپ این مشکل را برطرف کنید. اگر پمپ آب دارید، به احتمال زیاد پمپ شما خراب است و حتماً نیاز به تعمیر دارد.

نحوه تعمیر مشکل افت فشار پکیج ایران رادیاتور

تمام دلایل بروز مشکل افت فشار پکیج ایران رادیاتور را برایتان بیان کردیم. در این مرحله به نحوه تعمیر و برطرف کردن این مشکل می پردازیم:

اصلی ترین دلیل کم شدن فشار بار در پکیج ایران رادیاتور به علت وجود نشتی در این دستگاه می باشد که جهت تعمیر مشکل افت فشار در پکیج ابتدا باید به سراغ پیدا کردن محل نشتی و برطرف کردن این مشکل بروید:

توجه داشته باشید برای پیدا کردن محل نشتی در پکیج باید حتماً زمانی این کار انجام شود که دمای آب سیستم پکیج پایین باشد. زیرا اگر آب خیلی داغ باشد، در صورت وجود نشتی از سیستم سریع تبخیر شده و شما نمی توانید محل آبریزی در پکیج را ببینید.

حتما بخوانید:   مقایسه پکیج بوتان با لورچ | مقایسه جامع و کامل دو برند محبوب

از قسمت هایی در پکیج ایران رادیاتور که بیشتر از هر جای دیگر احتمال نشتی در آن ها وجود دارند شامل موارد زیر می باشد:

 1. شاید نشتی از رادیاتورهای پکیج باشد.
 2. ممکن است در شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها نشتی داشته باشند.
 3. ممکن است در شیرها و شلنگ های زیر پکیج نشتی داشته باشند.
 4. امکان دارد نشتی در لوله های رفت و برگشت رادیاتورها در کف ساختمان و دیوار وجود داشته باشد.
 5. احتمال دارد نشتی در اتصالات لوله کشی پکیج رخ داده باشد.
 6. ممکن است در اورینگ پمپ پکیج ایران رادیاتور نشتی بوجود آمده باشد.
 7. ممکن است در مبدل پکیج نشتی بروز کرده باشد.

برای بررسی موارد ذکر شده دمای پکیج را پایین آورده و بخوبی بررسی کنید تا بتوانید محل نشتی را پیدا کرده و مشکل را برطرف کنید. توجه داشته باشید سرویس های پکیج بطور منظم می تواند از بسیاری مشکلات جلوگیری کند.

خرابی شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

چنانچه شیرپرکن پکیج ایران رادیاتور خراب شده باشد احتمال افت فشار در دستگاه پکیج وجود دارد. همچنین ممکن است با افزایش ناگهانی فشار بار دستگاه هم مواجه شوید.

دو علت بالا یا پایین رفتن فشار در دستگاه پکیج ایران رادیاتور مربوط به خرابی شیر پرکن و خراب شدن منبع انبساط دستگاه می شود.

جهت برطرف کردن افت فشار پکیج ایران رادیاتور به علت خرابی شیر پرکن دستگاه به موارد زیر توجه کنید:

 1. قبل از هر کاری بدنه شیر پرکن را چشمی بررسی کنید تا مطمئن شوید که شیر پرکن نشتی ندارد.
 2. باید شیر پرکن را از دستگاه جدا کرده و مغزی آنرا بخوبی بررسی کنید. رسوبات جمع شده در داخل مغزی شیر پرکن مانع از بسته شدن شیر خواهند شد.
 3. چنانچه ایراد شیر پرکن به علت تجمع رسوبات در مغزی دستگاه باشد باید با شستن مغزی مشکل را برطرف کنید. اگر مشکل برطرف نشد باید شیر پرکن را بطور کامل تعویض کنید.

پکیج ایران رادیاتور

جمع بندی

افت فشار پکیج ایران رادیاتور می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. در صورت بروز این مشکل بهتر است سریعاً آنرا برطرف کنید. در این مقاله تلاش کردیم نحوه تنظیم و تعمیر افت فشار پکیج ایران رادیاتور را با شما بررسی کنیم. چنانچه دانش فنی ندارید تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را به سرویسکار متخصص بسپارید. مجموعه ایبک امداد آماده خدمت رسانی به شما کاربران عزیز می باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تنظیم افت فشار پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تعمیر مشکل افت فشار پکیج ایران رادیاتور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x