خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

نصب و تعمیر کاسه توالت ایرانی بدون تخریب|دلایل تعویض کاسه توالت ایرانی

نصب و تعمیر کاسه توالت ایرانی بدون تخریب|دلایل تعویض کاسه توالت ایرانی، نکات نصب کاسه توالت ایرانی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تعویض و نصب کاسه توالت ایرانی بدون تخریب از جمله خدماتی است، که در ساختمان های قدیمی و جدید مورد نیاز می باشد. شکستگی ها و ترک هایی که روی کاسه توالت ایجاد شده است و همچنین از بین رفتن لعاب آنها و تغییر رنگ دادن کاسه توالت از جمله دلایلی است، که موجب می گردد، افراد اقدام به تعویض کاسه توالت ایرانی می کنند. همچنین در برخی موارد ممکن است، که برخی از افراد بخواهند کاسه توالت ایرانی را با کاسه توالت فرنگی عوض کنند. در هر حال اگر این کار بدون تخصص و بدون ابزار های حرفه ای انجام شود، قسمت های کف سرویس بهداشتی خراب می‌شود. در این مطلب طریقه نصب و تعویض کاسه توالت ایرانی بدون تخریب را ارائه می‌دهیم.

علت های تعویض کاسه توالت ایرانی بدون تخریب

از بخش های خیلی مهم در هر ساختمان سرویس بهداشتی است. کاسه توالتی که در سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد در زیبایی آن تاثیر مستقیم خواهد داشت. همچنین در تمیز کردن و نظافت هم تاثیر گذار خواهد بود. به همین علت ضروری است، که در بعضی از مواقع اقدام به تعویض توالت ایرانی کنید. چون توالت ایرانی با ملات و سیمان بر روی زمین محکم و ثابت شده است، قابل انتقال و جابجایی نیست، به همین علت اکثر افراد مایل هستند که مشکلات توالت را تا جایی که امکان دارد، بدون عوض کردن برطرف کنند. ولی در برخی مواقع تنها راهکار تعویض کاسه توالت می باشد. در ادامه به چند دلیل مهم برای تعویض و نصب توالت ایرانی بدون تخریب اشاره می‌کنیم:

 •  شکستگی‌ها و ترک های عمیقی که بر روی کاسه توالت ایجاد شده است و با استفاده از چسب برطرف نمی شود.
 •   تبدیل کردن کاسه توالت ایرانی به فرنگی
 •   از بین رفتن لعاب کاسه توالت ایرانی
 •   متصل کردن سیفون به توالت ایرانی
 •   نصب مدل های مدرن تر و جدیدتر توالت ایرانی
 • تغییر در طراحی داخلی و بازسازی سرویس بهداشتی

طریقه تعویض کاسه توالت ایرانی بدون تخریب

در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید، که نصب و تعویض توالت ایرانی بدون تخریب کاملاً تخصصی بوده و چنانچه مهارت و تخصص کافی در این زمینه ندارید، نباید اقدام به این کار کنید. اما اگر مهارت کافی و تخصص لازم را در این زمینه دارید، می توانید با انجام دادن مراحل زیر کاسه توالت ایرانی را تعویض کنید:

 •  با استفاده از ابزار مناسب باید سرامیک و کاشی اطراف کاسه توالت را از سطح زمین جدا کنید. لازم نیست که همه سرامیک را جدا کنید فقط باید یک ردیف از اطراف کاسه توالت را از سطح جدا نمایید.
 • کاسه توالت ایرانی قدیمی را به آرامی و با دقت از سطح جدا نمایید.
 •   وقتی که کاسه توالت از جای خود خارج شد، به کمک تکه های پارچه لوله فاضلاب را مسدود کرده و بپوشانید. این کار موجب می شود که قطعه های سرامیکی، کاشی و خاک وارد لوله فاضلاب نشوند.
 •   قبل از اینکه کاسه توالت ایرانی جدید را قرار دهید، باید ببینید که ارتفاع کاسه با فضای خالی متناسب است یا خیر.
 •  با استفاده از ماسه و شن می‌توانید ارتفاع را کمتر کنید و اگر لازم بود، می توانید زمین را کمی تراشیده و عمق آن را افزایش دهید.
 • کاسه توالت ایرانی را باید طوری روی زمین قرار دهید، که با سطح اطراف به صورت تراز قرار بگیرد.
 •   وقتی کاسه توالت جدید را جایگزین می کنید، اتصالات لوله های سیفون را هم باید به درستی انجام دهید.
 •   در مرحله آخر فاصله خالی بین سطح و کاسه توالت را با استفاده از مصالح مناسب و پودر سنگ به صورت کامل آب بندی نمایید.
 • وقتی که کاسه توالت به صورت کامل عوض شد، بیست و چهار ساعت فرصت دهید، که اتصالات به صورت کامل محکم و ثابت شوند.
حتما بخوانید:   آموزش نحوه تعویض فلنج توالت فرنگی

کاسه توالت

عوض کردن کاسه توالت ایرانی با فرنگی بدون تخریب

در برخی از مواقع افراد تصمیم می‌گیرند، که کاسه توالت ایرانی را با توالت فرنگی عوض کنند. شما می توانید به راحتی و با انجام دادن مراحل زیر این کار را انجام دهید:

 •  کاسه توالت ایرانی را با جدا کردن کاشی های اطراف، با دقت و آرام از محل خود جدا نمایید. این کار موجب می‌شود، که از تخریب و شکستگی جلوگیری کنید.
 •   فضای خالی زیر کاسه توالت ایرانی در توالت فرنگی کاربردی نخواهد داشت. بنابراین باید با مصالح، ماسه و شن به صورت کامل پر شود.
 •   سپس می توانید توالت فرنگی را نصب کنید و سیفون آن را به روش صحیح به آن متصل کنید.

نصب کاسه توالت ایرانی بدون تخریب

برای اینکه بتوانید کاسه توالت ایرانی را بدون تخریب نصب کنید، در انتخاب خودتان دقت کنید. چون کاسه توالت هایی که نامرغوب هستند و دارای کیفیت مطلوب نیستند، خیلی زودتر دچار شکستگی و ترک خواهند شد. بنابراین در مرحله اول باید به متراژ سرویس بهداشتی توجه کرده و کاسه توالت استاندارد، با کیفیت و مناسب را انتخاب و تهیه نمایید. وقتی که کاسه توالت خریداری نمودید، برای نصب کاسه توالت ایرانی بدون تخریب باید طبق مراحل زیر پیش روید:

 •  برای محل قرارگیری کاسه توالت فاصله مناسبی را مشخص نمایید. کاسه توالت در حالت استاندارد باید سی سانتی متر از دیوار پشتی و چهل و پنج سانتی متر از دیوار های کناری فاصله داشته باشد.
 •   با توجه به ارتفاع کاسه توالت، باید زمین تراشیده شود. این کار را باید طوری انجام دهید، که کاسه توالت با سطح زمین به صورت کاملا تراز قرار بگیرد.
 • کاسه توالت را باید طوری قرار دهید، که حفره آن کاملاً روی دهانه لوله فاضلاب قرار بگیرد و در آخر اتصالات مربوط به سیفون را انجام دهید و با ایزوگام و قیر عایق بندی را انجام دهید.
حتما بخوانید:   روش محاسبه متراژ و حجم انباره چاه جذبی به چه صورت است؟

کاسه توالت ایرانی

نکات مهم در تعویض و نصب کاسه توالت ایرانی

مراحل تعویض و نصب کاسه توالت که به آن اشاره کردیم، جزئیات بسیار زیادی دارد، که با استفاده از متن آموزشی قابل ارائه نیست. اما به صورت کلی برای تعویض و نصب کاسه توالت ایرانی باید نکات مهمی رعایت گردد این نکات عبارت هستند از:

 •  بعد از تعویض و نصب کاسه توالت عایق کاری را حتماً باید انجام دهید. در صورتی که عایق بندی انجام نگردد، رطوبت و نم به اطراف نفوذ خواهد کرد.
 • جهت کاسه توالت مخالف قبله باید باشد.
 • عایق کاری در کف کاسه توالت تا لوله فاضلاب باید انجام دهید.
 • برای اینکه از نشست و شکستگی کاسه توالت پیشگیری کنید، زیر آن را با استفاده از ماسه و شن که نرم هستند، پر کنید.
 • تعویض و نصب کاسه توالت ایرانی بدون تخریب تقریباً یک الی دو روز طول خواهد کشید و پس از تمام شدن تعویض و نصب کاسه توالت نباید ۲۴ ساعت از آن استفاده کنید.

قیمت تعویض و نصب کاسه توالت ایرانی بدون تخریب

قیمت تعویض و نصب کاسه توالت ایرانی بدون تخریب با توجه به فاکتورهای زیادی تعیین خواهد شد. یکی از عوامل مهم، وضعیت سرامیک و کاشی اطراف کاسه توالت می باشد. اگر کاشی ها کهنه و فرسوده باشند، در حین تعویض کاسه توالت ایرانی، دچار شکستگی و ترک خواهند شد. در این شرایط کاشی کاری نیز باید انجام شود. در این حالت هزینه کاشی کاری به دستمزد تعویض و نصب کاسه توالت افزوده می شود. همچنین هزینه تبدیل کردن توالت ایرانی به فرنگی متفاوت از هزینه تعویض کاسه و نصب مجدد توالت ایرانی خواهد بود. در ادامه به چند فاکتور تاثیر گذار بر هزینه نصب کاسه توالت ایرانی اشاره می کنیم:

حتما بخوانید:   چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم | روش های لوله بازکنی

کاسه توالت ایرانی

هزینه سرویس کار

میزان باتجربه بودن و مهارت فرد سرویس کار یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه نصب کاسه توالت ایرانی می‌باشد. برخی از افراد معروفتر هستند، با قیمت بالاتر این کار را انجام می دهند. هزینه نصب توالت ایرانی در استان ها و شهرهای مختلف متفاوت است.

جنس و برند کاسه توالت ایرانی

قیمت همه کالاها و اجناس و مصالح ساختمانی در یک برند و مدل ثابت عرضه نمی گردند و هزینه هر کدام با توجه به مارک و کیفیت ساخت آنها متفاوت است. کاسه توالت ایرانی نیز دارای مدل های مختلفی در بازار می باشد. افراد با توجه به سلیقه و بودجه خود گزینه مناسب را باید انتخاب کنند. کاسه های توالت ایرانی که در بازار پرطرفدار هستند، کاسه توالت سرامیکی و استیل می باشد. کاسه توالت سرامیکی پر طرف‌دار تر و قدیمی تر است و مدل کاسه سرامیک استیل در سال های اخیر بیشتر رواج پیدا کرده است. قیمت هر کدام از این مدل ها با یکدیگر فرق داشته و متفاوت است. مدل‌های مختلف استیل و سرامیکی کاسه توالت های ایرانی هم در قیمت تفاوت دارند.

فرسودگی توالت و شیرآلات

در برخی مواقع ممکن است، که سیستم لوله کشی ساختمان، شیرآلات و لوله فاضلاب دستشویی نیاز به تعویض و یا تعمیر اساسی داشته باشند و هر کدام از آنها همراه با نصب سنگ توالت ایرانی انجام می‌شود. در برخی مواقع قسمتی از شیرآلات سرویس بهداشتی هم نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا می کنند. در این شرایط هزینه نصب توالت ایرانی بیشتر خواهد بود.

تعویض کاشی و سایر مصالح

اگر نصب کاسه توالت ایرانی با خرابی هایی در دستشویی همراه باشد، هزینه نصب کاسه توالت ایرانی افزایش پیدا می‌کند. هر چقدر که نیاز به تخریب بیشتر شود، نیاز به ترمیم و تعویض کف دستشویی هم بیشتر می‌شود. به همین دلیل بهتر است، که تعویض بدون تخریب انجام شود، تا نیاز به نصب کفپوش نباشد. اگر نیاز به تعویض کفپوش یا کاشی کاری به وجود آید، برای خرید ماسه و سیمان و شاید گچ کاری باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید و خرید آنها در زمان نصب توالت ایرانی انجام می‌شود.

سایز کاسه توالت ایرانی

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه نصب کاسه توالت ایرانی تاثیر می گذارد، اندازه و سایز سنگ توالت می باشد. هر چقدر که کاسه توالت بزرگتر باشد، قیمت نصب آن نیز بیشتر خواهد شد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نصب و تعمیر کاسه توالت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر و نصب کاسه توالت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x