تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز جمیلای Gemilai

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز جمیلای Gemilai | عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز جمیلای

دستگاه‌های اسپرسو ساز با اینکه کوچک و بی نقص به نظر می‌آیند، اما امکان دارد با گذشت چند سال و چند ماه، دچار مشکلات و ایراداتی ‌شوند، که شما مجبور به تعمیر آن می‌شوید. نوشیدنی اسپرسو محبوبیت زیادی را در بین مردم به دست آورده است، به گونه‌ای که امروزه دستگاه اسپرسو ساز به واسطه علاقه به این نوشیدنی به منازل راه پیدا کرده است. دستگاه اسپرسو ساز جمیلای یکی از با کیفیت‌ترین اسپرسو سازهایی است که رضایت مصرف کنندگان را جلب کرده است. در ادامه به بررسی ایرادات رایج اسپرسو ساز جمیلای می‌پردازیم.

آموزش تعمیر اسپرسو ساز جمیلای

در هنگام خرابی این وسیله مراجعه به تعمیرگاه امکان دارد وقت گیر باشد. به همین دلیل در این مقاله آموزش تعمیرات اسپرسو ساز جمیلای را برای شما آورده‌ایم. آموزش تعمیر دستگاه اسپرسو ساز بسیار مهم است. چون امروزه با توجه به اینکه قیمت‌های این دستگاه‌ها بالا است و اینکه بخواهیم برای رفع خرابی به تعمیرکار مراجعه کنیم، باز هم هزینه زیادی باید پرداخت کنیم.

برای تعمیر اسپرسو ساز جمیلای در ابتدا باید دستگاه را عیب‌یابی کنید و سپس به سراغ تعمیر آن بروید. پیدا کردن ایراد اسپرسو ساز جمیلای مهمترین بخش تعمیرات آن می‌باشد، اما برای عیب‌یابی هم باید با قطعات آن آشنا باشید، تا بتوانید تشخیص دهید که کدام قطعه خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد. تا زمانی که ایراد دستگاه و دلیل آن را ندانید، نمی‌توانید بفهمید که برای تعمیر آن باید به سراغ کدام بخش اسپرسو ساز جمیلای بروید. برای عیب‌یابی اسپرسو ساز جمیلای، ابتدا به مشکلی که در این دستگاه پیش آمده است دقت نمایید. سپس به دنبال علت ایجاد آن بگردید. برای مثال اگر اسپرسو ساز جمیلای شما صدای غیر طبیعی می‌دهد، باید علت آن صدا را بفهمید که از کدام قطعه است، سپس آن قطعه را تعمیر کنید.

اسپرسو ساز جمیلای

معرفی قطعات اسپرسو ساز جمیلای

برای آنکه بتوانید اسپرسو ساز جمیلای خود را عیب‌یابی و تعمیر کنید، باید با تک تک قطعات دستگاه اسپرسو ساز جمیلای آشنا باشید، مهمترین قطعات اسپرسو ساز جمیلای به شرح زیر هستند:

 • فیلتر اسپرسو ساز جمیلای: قسمتی برای فیلتر کردن مواد اضافه از پودر قهوه در دستگاه اسپرسو ساز جمیلای
 •  هد گروپ اسپرسو ساز جمیلای: مکانی برای ترکیب پودر قهوه فشرده با آب در اسپرسو ساز جمیلای
 •  بویلر یا دیگ بخار اسپرسو ساز جیمیلای: قسمتی که عامل اصلی به جوش آمدن آب در دستگاه اسپرسو ساز جمیلای است.
 • موتور اسپرسو ساز جمیلای: اصلی‌ترین قطعه در دستگاه اسپرسو ساز جمیلای است.
 • پمپ آب اسپرسو ساز جمیلای: قطعه‌ای برای پمپاژ آب با فشار بالا در اسپرسو ساز جمیلای
 •  ترموستات اسپرسو ساز جمیلای: تنظیم دمای دستگاه اسپرسو ساز بر عهده این قطعه می‌باشد.
 •  نازل اسپرسو ساز جمیلای: قطعه‌ای که قهوه‌ آماده از آن خارج می‌گردد.
حتما بخوانید:   دلیل خرابی موکاپات چیست؟

چنانچه شما تمام این قطعات اصلی اسپرسو ساز را بشناسید به راحتی می‌توانید در کمترین زمان دستگاه خود را عیب یابی کنید و سپس خودتان به تعمیر آن بپردازید.

اسپرسو ساز جمیلای کف نمی‌کند

یکی از مشکلاتی که در هنگام کار کردن با دستگاه اسپرسو ساز جمیلای با آن مواجه می‌شوید، مشکل کف نکردن یا کم کف کرن است. اگر اسپرسو ساز جمیلای شما هم کف نمی‌کند یا کف آن کم است، برای عیب‌یابی و تعمیرات، موارد زیر را بررسی کنید:

از جمله دلایل کف نکردن اسپرسو امکان دارد، درست آسیاب نشدن دانه‌های قهوه باشد. بهتر است قهوه را از جایی تهیه نمایید که به خوبی دانه‌های آن را آسیاب می‌شود.

همچنین امکان دارد خروجی آن را به خوبی تمیز نکرده باشید، اما اگر به تازگی آن را تمیز نموده‌اید، باقی مانده شیر ممکن است، باعث گرفتگی خروجی شده باشد. برای جلوگیری از مشکلات این بخش باید به صورت مرتب خروجی را تمیز نگه دارید.

در مورد تمیز کردن دستگاه اسپرسو ساز جمیلای باید دقت داشته باشید، که تا جایی که می‌توانید این دستگاه را رسوب زدایی نمایید. برای اینکه دستگاه رسوب نکند، از آب فیلتر شده استفاده کنید. سعی نمایید حداقل دو روز یکبار دستگاه خود را تمیز کنید، تا نیازی به تعمیر دستگاه اسپرسو ساز جمیلای نباشد. یکی از راهکارها برای شستشوی این دستگاه، استفاده از سرکه اسید سیتریک است. می‌توانید با این ماده دستگاه خود را بشویید. حتماً پس از ریختن سرکه به خوبی اسپرسو ساز جمیلای را بشویید تا قهوه شما بوی سرکه را به خود نگیرد.

اغلب اوقات مشکلات مربوط به کفی که از دستگاه خارج می‌شود، ارتباطی به خود دستگاه اسپرسو ساز جمیلای ندارد و عیب‌یابی اسپرسوساز نباید در بخش‌های درونی آن باشد، بلکه باید دلایل دیگر را بررسی نمود.

برای ایجاد کف مناسب باید از قهوه مناسب هم استفاده کنید. چنانچه دانه‌های قهوه‌ای که استفاده می‌کنید، سوخته باشد و یا مرغوب نباشد، کف ایجاد شده هم مرغوب نخواهد بود. اگر ایراد از آب و قهوه مصرفی نبود، احتمال دارد فشار مشکل داشته باشد. برای تست، باید یک شات قهوه تهیه نمایید. به صورت ایده آل یک شات، به زمانی حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نیاز دارد. اگر وقت مورد نیاز برای تهیه یک شات اسپرسو کمتر از ۱۰ ثانیه یا بیشتر از ۳۰ ثانیه طول کشید، شما با مشکلات فشار مواجه می‌باشید.

حتما بخوانید:   خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز عرشیا ARSHIA | تعمیر اسپرسوساز عرشیا

پمپ اسپرسو ساز جمیلای روشن است اما اسپرسو از آن خارج نمی‌شود

این ایراد از آن دسته مشکلاتی است که به راحتی و بدون نیاز به کمک تعمیرکار می‌توانید برطرف کنید. فقط کافی است، چند بخش از دستگاه اسپرسو ساز جمیلای خود را بررسی نمایید و زمانی که دلیل مشکل ایجاد شده در دستگاه را پیدا کردید آن را برطرف نمایید. یکی از دلایل بروز این مشکل می‌تواند نبود آب درون مخزن باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی بهتر است، که اطمینان حاصل کنید آب در مخزن دستگاه وجود دارد. مخصوصا اگر دستگاه اسپرسو ساز جمیلای شما مستقیماً به شیر آب متصل باشد، باید از ورود آب به مخزن اسپرسوساز یا وصل بودن آب ساختمان مطمئن شوید.

اگر مشکل از آب مخزن دستگاه نبود، باید به نحوه استفاده خود از دستگاه اسپرسو ساز جمیلای توجه کنید، اگر بیش از اندازه در دستگاه، اسپرسو بریزید با گذشت زمان موجب جرم گرفتن پمپ اسپرسو ساز خواهد شد. پس باید پمپ اسپرسو ساز را از لحاظ وجود انسداد و جرم بررسی نمایید.

از دیگر دلایل این مشکل امکان دارد سختی آب مصرفی باشد. در اثر استفاده از آب با سختی بالا دستگاه اسپرسو ساز جمیلای رسوب می‌بندد و مانع خارج شدن اسپرسو از دستگاه می‌گردد.

اسپرسو ساز جمیلای آب را گرم نمی‌کند

در مواجهه با این مشکل برای عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز جمیلای باید از اتصالات برقی دستگاه و اتصالات برقی ساختمان شروع نمایید. امکان دارد که پریز برق نداشته باشد. برای بررسی برق رسانی پریز می‌توانید از فازمتر استفاده نمایید. اگر ابزار در دسترس ندارید، وسیله دیگری را به همان پریز برق متصل کنید. دلیل دیگر مشکل، خرابی دوشاخه یا سیم رابط دستگاه اسپرسو ساز جمیلای است. چنانچه زدگی، پارگی یا آسیب در کابل دستگاه اسپرسو ساز مشاهده نمودید، مشکل ممکن است از آن باشد. اگر متوجه هیچ ایرادی نشدید احتمالا المنت دم کننده دستگاه سوخته است. محل قرارگیری این المنت دور فنجانک می‌باشد.

تعمیر سروصدای زیاد اسپرسو ساز جمیلای

زمانی که لوله‌های المنت دستگاه اسپرسو ساز جمیلای مسدود شده باشند، پمپ باید برای گرم کردن آب بیشتر کار کند و همین بیشتر کار کردن موجب صدای اضافه و زیاد می‌شود. این مشکل اغلب به دلیل نبود آب در مخزن دستگاه اسپرسو ساز جمیلای به وجود می‌آید. امکان دارد آب موجود در مخزن بخار شده یا تمام شده باشد. اگر مخزن دستگاه اسپرسو ساز جمیلای به شیر آب متصل است، بروز این مشکل می‌تواند به علت کم بودن فشار آب ساختمان باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر اسپرسو ساز دسینی Desini در محل

نکات نگهداری و استفاده درست از اسپرسو‌ ساز جمیلای

 •  نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز جمیلای خود را همیشه و مرتب تمیز نگه دارید.
 •  هد گروپ اسپرسو ساز جمیلای را هر روز با ریختن پاک کننده در بسکت کورکن فیلتر تمیز نگه دارید.
 •   از اسپرسو ساز برای تهیه حجم زیاد قهوه استفاده نکنید. این کار موجب استفاده مداوم از دستگاه می‌شود و تولید پیوسته حرارت به دستگاه اسپرسو ساز آسیب می‌رساند.

اسپرسو ساز جمیلای

 • سیم‌های رابط دستگاه اسپرسو ساز را چک کنید، اگر دچار آسیب دیدگی یا پارگی است حتماً آن را عوض کنید.
 •   تمیز کردن قطعات داخلی اسپرسو ساز جمیلای بسیار حائز اهمیت است. اینکار در کیفیت قهوه خروجی تاثیر می‌گذارد و هم در افزایش عمر مفید دستگاه اسپرسو ساز بسیار موثر است.
 • هرگز در تهیه اسپرسو از آب گرم استفاده نکنید. چون کیفیت قهوه خروجی پایین خواهد بود.
 •  سعی نمایید در اسپرسوساز از آبی استفاده کنید که سختی کمتری داشته باشد.
 •  قسمت‌های الکتریکی دستگاه اسپرسوساز نباید با آب برخورد کند.
 • دستگاه اسپرسو ساز را به صورت روزانه باید تمیز نمایید.
 • برای تمیز کردن دستگاه اسپرسو ساز جمیلای، مخزن اسپرسو ساز را با آب داغ و مواد شوینده پر نمایید.
 •   توجه داشته باشید که درون مخزن اسپرسو ساز جمیلای چیزی نریزید.
 • سپس دستگاه را روشن نمایید تا به خوبی تمیز شود.
 •   سبد دستگاه اسپرسو ساز جمیلای را با آب داغ بشویید تا رسوبات موجود در آن از بین برود.

سخن تکمیلی

در این مقاله به طور کامل به آموزش تعمیر اسپرسو ساز جمیلای پرداختیم. در ابتدا قطعات این وسیله برقی را معرفی کردیم و سپس به ایرادات احتمالی آن پرداختیم. راه برطرف کردن آنها را گفتیم که خودتان بتوانید به راحتی دستگاه اسپرسو ساز را عیب‌یابی و درست نمایید. اسپرسو سازها به ویژه اسپرسو سازهای صنعتی از قیمت بالایی برخوردارند. عیب‌یابی اسپرسو ساز در مواردی که مشکل ساده‌ای به وجود آمده باشد، می‌تواند مشکل دستگاه شما را حل کند. اما بهتر است تعمیرات آن را به دست یک متخصص بسپارید. یک متخصص می‌تواند ایراد اسپرسو ساز شما را به خوبی تشخیص دهد و آن را به صورت اصولی رفع نماید. رفع صحیح و اصولی ایرادات به وجود آمده در دستگاه اسپرسو ساز جمیلای، موجب می‌شود که دستگاه شما مدت زمان بیشتری کارایی مفید داشته باشد و مجددا خراب نشود.

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز جمیلای Gemilai

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز جمیلای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا