تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیرات مخلوط کن ژانومه Janome

اگر روش تعمیر مخلوط کن را بدانید بیشتر مشکلاتی که در آن به وجود می‌آید را می توانید خودتان در منزل برطرف کنید و نیاز به سرویسکار نخواهید داشت. در این مقاله از ایبک امداد به آموزش تعمیر مخلوط کن ژانومه می پردازیم و برخی از مشکلاتی که در این دستگاه به وجود می‌آید را عنوان کرده و راهکارهای آن را به شما کاربران گرامی آموزش می دهیم تا بتوانید تا حد امکان مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

علت خراب شدن مخلوط کن ژانومه چیست؟

مخلوط کن دارای قطعات و اجزای گوناگونی می باشد خراب شدن مخلوط کن به علت اختلال در هر کدام از این قطعات می‌تواند ایجاد شود. مخلوط کن ژانومه به دلایل گوناگونی مثل خراب شدن اجزای داخلی، استفاده نادرست از دستگاه و کارکرد طولانی مدت مخلوط کن می تواند دچار مشکلات گوناگونی شود و در نتیجه عملکرد درست خود را از دست می دهد. در این حالت قبل از اینکه هر کاری انجام دهید باید قطعات داخلی دستگاه را بشناسید و عملکرد هر کدام از آنها را بدانید. شناخت ساختار مخلوط کن می تواند به تشخیص درست مشکل و رفع آن کمک کند.

روش تعمیر پارچ مخلوط کن ژانومه

پارچ مخلوط کن محلی برای انباشته شدن آب میوه و ذخیره آن می باشد. اگر متوجه شدید که پارچ آبمیوه مخلوط کن دچار نشتی شده است و آب و مایعات از آن خارج می شود ممکن است پیچ شش ضلعی که در قسمت انتهایی آن قرار دارد دچار ساییدگی شده باشد.راهنمای تعمیر مخلوط کن ژانومه Janome بنابراین بهتر است پیچ را باز کرده و یک پیچ جدید را جایگزین آن کنید. گاهی نیز ممکن است واشر زیر پیچ خراب شده باشد در این صورت نیز باید واشر را جدا کرده و یک واشر جدید جایگزین آن کنید.

روش تعمیر کردن تیغه های مخلوط کن ژانومه

مهمترین قطعه ای که در مخلوط کن وجود دارد تیغه های آن می باشد. کار اصلی تیغه‌ها خرد کردن میوه ها است. چنانچه میوه ها له شود و یا قطعات درشت در مخلوط کن مشاهده شود یعنی که کار تیغه ها با اختلال مواجه شده است و تیغه ها نمی توانند به خوبی کار خود را انجام دهند. برای برطرف کردن این مشکل لازم است تیغه های بالایی و پایینی مخلوط کن را از آن خارج کنید. اگر تیغه ها کند بودند لازم است که آنها را تیز کنید. نکته مهم این است که تیز کردن تیغه ها باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود. اگر تیغه ها آسیب دیده بود و به طور کلی دفرمه شده بود باید تعویض شود.

حتما بخوانید:   تعمیر آبمیوه‌گیری ویکنز Vicenz | نمایندگی تعمیرات آبمیوه‌گیری ویکنز در تهران

نحوه برطرف کردن مشکل اورلود در مخلوط کن ژانومه

محافظ الکتریکی یا اورلود یکی از قطعات مهم در مخلوط کن به شمار می آید. چنانچه مخلوط کن را روشن کرده و بلافاصله پس از آن دستگاه شما خاموش شد باید قطعه اورلود را مورد بررسی قرار دهید. اگر بوی سوختگی از اورلود به مشام رسید لازم است که آن را تعویض کنید. اگر مخلوط کن بار اضافی تحمل کرده باشد این امکان وجود دارد که به علت اتصال قطعات به همدیگر مشکلی در دستگاه به وجود آمده باشد به همین خاطر بهتر است مخلوط کن را خاموش کنید و به آن استراحت دهید. موتور مخلوط کن را نیز مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید هرگز به موتور فشار زیاد وارد نکنید زیرا می‌تواند باعث خاموش شدن موقتی دستگاه شده و در صورت تکرار این شرایط موتور می سوزد.

آموزش تعمیر آرمیچر در مخلوط کن ژانومه

آرمیچر نیز یکی دیگر از قطعات موجود در مخلوط کن می باشد که علت خراب شدن آن می تواند به خاطر آسیب رسیدن به زغال های دستگاه باشد در نتیجه لازم است زغال ها را مرتب چک کنید. زغال ها ماندگاری دائمی ندارند و بعد از چندین بار استفاده از دستگاه قابلیت اولیه خود را از دست خواهند داد. اگر ذغال ها آسیب ببینند موجب خراب شدن آرمیچر می شوند پس لازم است به صورت دوره ای آنها را بررسی کنید و اگر نیاز به تعویض داشتند حتما این کار را انجام دهید. زغال ها در بیشتر لوازم خانگی مثل جارو برقی، همزن، چرخ گوشت، مخلوط کن، گوشت کوب و … وجود دارند. به هنگام خرید زغال دقت کنید که حتما زغال مخصوص مخلوط کن را خریداری کنید. همچنین قطعه ای که خریداری می کنید باید اصل باشد.راهنمای تعمیر مخلوط کن ژانومه Janome درست است که قطعه های اورجینال دارای قیمت بیشتری هستند اما در صورت استفاده از قطعات فیک به مخلوط کن شما صدمات جبران ناپذیری وارد می شود. علاوه بر آن قطعات تقلبی کارایی کمی دارند و پس از مدت کوتاهی استفاده دوباره نیاز به تعویض خواهند داشت و عمر مفید مخلوط کن شما را کاهش می دهند. کثیف شدن زغال ها عملکرد دستگاه را کند می کند پس لازم است هر چند وقت یک‌بار آنها را با مواد شوینده سبک تمیز کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت ژانومه Janome/ نمایندگی چرخ گوشت ژانومه

روش تعمیر بالشتک های استاتور در مخلوط کن ژانومه

یکی دیگر از قطعات موجود در مخلوط کن ژانومه بالشتک های استاتور می باشد. اگر این بالشتک ها دچار سوختگی شوند لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • ابتدا باید موتور مخلوط کن ژانومه را از دستگاه خارج کنید.
 • سیم های رابط که در دو طرف بالشتک قرار دارند را جدا کنید.
 • برای آزمایش بالشتک و اندازه گیری می توانید از وسیله ای به نام آومتر استفاده کنید.
 • آومتر دارای واحدهای اندازه گیری می باشد برای استفاده کردن از آن باید آومتر را روی واحد اهم تنظیم کنید و به وسیله آن بالشتک ها را مورد آزمایش قرار دهید.
 • اگر مشکل از بالشتک نبود آنها را به همان شکل قبلی به دستگاه برگردانید و سر جای خود قرار دهید.
 • چنانچه مشکل برطرف نشد سیم پیچی باید تعویض شود.
 • تعویض سیم در مخلوط کن زمانی انجام می شود که بالشتک سوخته باشد و یا سیم پیچی های استاتور دچار آسیب شده باشند.
 • موتور مخلوط کن باید در جهت عقربه ساعت بچرخد اگر خلاف آن باشد با مشکلی مواجه شده است.
 • در صورت بروز این مشکل لازم است جهت چرخش موتور تغییر کند.

چگونه صدای بلند در مخلوط‌کن را برطرف کنیم؟

وقتی مخلوط کن شما با صدای غیر عادی و بلند و همچنین لرزش شدید همراه شد لازم است برای برطرف کردن مشکل ابتدا همه قطعات دستگاه را چک کنید و از نصب محکم آنها اطمینان حاصل کنید. قبل از انجام هر کاری ابتدا مخلوط کن را از برق جدا کنید و محتویات موجود در پارچ مخلوط کن را تخلیه کنید. گاهی ساده ترین عوامل می توانند باعث ایجاد اختلال در مخلوط کن شوند. پس از آنکه پارچ مخلوط کن را جدا کردید قطعات قابل شستشو را کاملا بشویید و پس از خشک شدن دوباره آنها را محکم سر جای خود ببندید. در این شرایط پس از روشن کردن دستگاه متوجه می شوید که لرزش و سروصدای زیاد برطرف شده است.

علت روشن نشدن مخلوط کن ژانومه چیست؟

یکی از دلایلی که می تواند باعث روشن نشدن مخلوط کن ژانومه شود خراب شدن پریز برق می باشد. در ادامه مطلب مراحل تعمیر کردن پریز برق را توضیح می‌دهیم.

 • ابتدا پریز برق را مورد بررسی قرار دهید.
 • ممکن است دوشاخه دستگاه به صورت درست در پریز قرار نگرفته باشد.
 • ممکن است به علت کشیده شدن، سیم دستگاه از برق جدا شود.
 • سیم مخلوط کن را به طور کامل بررسی کنید و اگر دچار آسیب شده بود حتماً آن را تعویض کنید.
 • هر گونه آسیب روی سیم مخلوط کن می‌تواند باعث اتصالی کردن دستگاه و خاموش شدن آن شود.
 • در این شرایط قبل از آنکه صدمه جبران‌ناپذیری به دستگاه وارد شود و موجب برق گرفتگی گردد باید سیم تعویض شود.
 • به خاطر داشته باشید حتما دستگاه را از برق جدا کنید و سپس به بررسی موتور بپردازید.
 • اگر فشار زیادی به موتور وارد شده باشد موتور دستگاه کارایی درست خود را از دست می دهد.
 • کلید روشن و خاموش مخلوط کن را نیز بررسی کنید آسیب رسیدن به کلید روشن و خاموش مخلوط کن می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود.
 • برای اطمینان از سالم بودن کلید روشن و خاموش مخلوط کن آن را چندین بار تست کنید و اگر مشکل برطرف نشد لازم است که یک کلید جدید جایگزین آن نمایید.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ژانومه Janome در شهر تهران

نکات آموزشی مهم در مورد تعمیر مخلوط کن ژانومه

نگهداری از هر وسیله ای می تواند عمر دستگاه را افزایش دهد همچنین نیاز آن را به تعمیرات کم کند. در این بخش نکات مهم در رابطه با تعمیر مخلوط کن و نگهداری از آن بیان می کنیم.

 • برای شستن اجزا و قطعات مخلوط کن ژانومه هرگز از آب جوش استفاده نکنید.
 • کارکرد طولانی مدت مخلوط کن می تواند به موتور آن فشار مضاعف وارد کند.

راهنمای تعمیر مخلوط کن ژانومه Janome

 • کارکرد زیاد مخلوط کن عمر دستگاه را کاهش می دهد.
 • همیشه قبل از آن که اقدام به باز کردن درب مخلوط کن کنید دوشاخه را از برق جدا نمایید.
 • این موضوع بسیار پر اهمیت می باشد زیرا خطر برق گرفتگی مخصوصاً برای کودکان شما وجود دارد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی آموزش تعمیر برخی از قطعات موجود در مخلوط کن ژانومه پرداختیم. کارشناسان ایبک امداد در مرکز خدماتی آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به شما کاربران گرامی در زمینه تعمیر لوازم خانگی می باشند. چنانچه هرگونه پرسشی در رابطه با مخلوط کن ژانومه و یا هر برند دیگری داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها بپرسید. کارشناسان ما آماده اند تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

31

راهنمای تعمیرات مخلوط کن ژانومه Janome

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات مخلوط کن ژانومه Janome

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x