لوازم خانگی

راهنمای تعمیر بخارشوی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارچر

بخارشوی به عنوان یکی از پرطرفدارترین و ضروری‌ترین لوازم موجود در هر خانه به شمار می‌رود که از آن جهت ضدعفونی کردن و نظافت منزل استفاده می شود. تقریبا باید گفت به وسیله بخارشوی می توان هر سطحی را کاملاً تمیز کرد. یکی از بهترین بخارشوی های موجود در بازار بخارشوی کارچر می‌باشد. در این مقاله به معرفی و بررسی این دستگاه می پردازیم، مشکلات احتمالی آن را بیان می کنیم و برای برطرف کردن هر کدام از این مشکلات راه حل هایی ارائه خواهیم داد.  با ما همراه باشید تا شناخت کافی نسبت به این بخارشوی پیدا کنید.

معرفی و بررسی بخارشوی کارچر

بخارشوی کارچر یک برند آلمانی می باشد و بسیار برند معتبری نیز است و از کیفیت زیادی برخوردار می باشد. به جرئت می توان ادعا کرد که از لحاظ کیفیت، طراحی، دوام محصول و تنوع از بهترین بخارشوی های خانگی بازار به حساب می آید. کارچر برای مشتریان خود انواع متنوعی از دستگاه های بخارشوی را با ویژگی های متنوع طراحی و تولید کرده است. بخارشوی کارچر بدون استفاده کردن از هیچ مواد شیمیایی دارای عملکرد فوق العاده جهت از بین بردن باکتری های موجود در اطراف می باشد و می تواند محیطی سالم و پاکیزه را به کاربران خود هدیه دهد. بخارشوی کارچر جهت نظافت حمام، آشپزخانه، کف خانه و دیگر سطوح کاربرد دارد. شما کاربران عزیز می توانید بر اساس انتظارات و نیاز خود یکی از انواع مختلف بخارشوی کارچر را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از بخارشوی کارچر

استفاده از بخارشوی های کارچر دارای مزایای بسیار زیادی جهت تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح می باشد. در ادامه برخی از مزایای این بخارشوی را بیان کرده ایم:

 • استفاده از بخارشوی جهت ضدعفونی کردن و تمیز کردن سطوح
 • از بین بردن بوهای نامطبوع
 •  با استفاده از بخار حاصل شده از بخارشوی کارچر می توان وسایل خانه، حمام، کفپوش و حتی درزهای بین کاشی ها را کاملاً تمیز کرد.

راهنمای تعمیر بخارشوی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارچر

 • یکی از بهترین روش ها جهت از بین بردن باکتری ها بخارشوی کارچر می باشد.
 • استفاده از بخار جهت ضدعفونی کردن و نظافت سطوح از سازگارترین راه های موجود برای حفاظت از محیط زیست است.
 • در این روش نظافت هیچ نیازی به استفاده از ماده شیمیایی وجود ندارد.
 • علاوه بر آن در هزینه نیز بسیار صرفه جویی خواهد شد.
 • رطوبت سطوح پس از تمیز کردن با بخارشوی کارچر بسیار سریعتر از زمانی که با آب انجام می گیرد خشک می شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات توستر تکنو Tacno

مشکلات احتمالی در بخارشوی کارچر

تشخیص علت و عیب یابی در بخارشوی کارچر یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد و بهتر است این کار توسط تکنسین های ماهر و متخصص در زمینه تعمیر بخارشوی انجام شود. اما گاهی اوقات مشکلات بسیار ساده هستند و نیازی به تعمیر کار نمی باشد ما در ادامه مطلب برخی از این مشکلات را بیان می کنیم تا شما کاربران عزیز تا حد امکان بتوانید مشکل را خودتان در منزل برطرف کنید اما چنانچه مهارت کافی در انجام این کار را ندارید بهتر است ریسک نکنید و برای رفع مشکل از تعمیرکاران و سرویس کاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد نیز می‌توانند به شما راهنمایی های لازم را انجام دهند.

چرا بخارشوی کارچر روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات رایج در بخارشوی کارچر روشن نشدن دستگاه می باشد. عوامل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل باشد. در ادامه برخی از آنها بیام شده است.

 • استفاده بیش از حد و داغ کردن موتور بخار شوی می تواند یکی از دلایلی باشد که باعث روشن نشدن بخارشوی شود. بنابراین بهتر است برای تمیز کردن سطوح، در چند نوبت این کار را انجام دهید زیرا مدت زمان طولانی استفاده کردن به قطعات الکترونیکی و سنسورهای دستگاه فشار زیادی وارد کند.
 • همچنین لازم است به میزان آبی که درون مخزن وجود دارد دقت کنید اگر آب درون مخزن تمام شود دستگاه خاموش خواهد شد.
 • پریز برق، دوشاخه و سه راهی را مورد بررسی قرار دهید تا مشکلی نداشته باشد. چنانچه مشکلی در این موارد پیش آمده باشد می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود.
 • بخارشوی از مصرف بالای برق برخوردار است و چنانچه پریز برق و سه راهی استاندارد نباشند می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود.
 • برای استفاده کردن از بخارشوی بهتر است از یک محافظ برق استفاده کنید زیرا قطعات الکترونیکی بخارشوی از مصرف بالایی برخوردار هستند و نوسانات برق می تواند باعث آسیب رسیدن به دستگاه و همچنین روشن نشدن آن شود.

چرا بخارشوی کارچر بخار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی کارچر پیش آيد بخار نکردن دستگاه می باشد. بیشتر تولید کنندگان به کاربران توصیه می کنند برای استفاده از بخارشوی بهتر است آب مقطر استفاده کنند زیرا در غیر این صورت می‌تواند باعث ایجاد گرفتگی و انسداد در دهانه دستگاه شود و همچنین سوراخ های عبور بخار دچار انسداد شوند. راهنمای تعمیر بخارشوی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارچراگر سختی آب که داخل مخزن بخارشوی ریخته می شود زیاد باشد بهتر است هر چند وقت یک بار تمامی منافذ و سوراخ های بخار شوی کاملاً تمیز شده و از هرگونه انسداد رفع گردند. همچنین مخزن بخارشوی باید مورد بررسی قرار گیرد و از پر بودن آن مطمئن شوید. زیرا اگر آب در مخزن وجود نداشته باشد در واقع بخاری هم تولید نمی کند. به دستگاه باید اجازه دهید تا مدتی کار کند و آب درون مخزن داغ شود و پس از آن تولید بخار کند. بخارشوی باید آب را تا دمای ۱۰۰ درجه سلسیوس داغ کند زیرا بخار حاصل از آن می تواند باعث پاک کردن کثیفی ها و جرم ها شود. همچنین استفاده از آبی که دارای سختی زیاد می باشد و یا ضربه خوردن به بخارشوی می‌تواند به شلنگها و دیگ بخار، پمپ و شیر برقی دستگاه آسیب وارد کند و باعث نشتی بخار و یا آب از آنها شود. بنابراین لازم است هر یک از این موارد بالا مورد بررسی قرار گیرد.

حتما بخوانید:   نمایندگی رسمی تعمیرات لوازم خانگی زیمنس SIEMENS در کرج

چرا بخارشوی کارچر بخار کمی تولید می کند؟

وقتی که آب در قسمت بویلر جارو شارژی بخارشوی کارچر توسط المنت داغ شود املاحی که از آن باقی مانده می تواند در بخش های مختلف بخارشوی باعث گرفتگی شود و در نتیجه میزان بخاری که از بخارشوی خارج می شود کم شود. بهتر است از آب مقطر استفاده کنید و یا آبی که درون دستگاه استفاده می کنید دارای سختی کم باشد زیرا آب شهری دارای عناصری مانند پتاسیم، فلوراید و کلر می باشد و پس از داغ شدن این املاح درون دستگاه رسوب می کند. چنانچه به مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید به المنت بخارشوی فشار زیادی وارد می شود و به مرور نیم سوز خواهد شد و در واقع توانایی کافی جهت ایجاد گرما و تولید بخار را نخواهد داشت. وظیفه سنسورها در بخارشوی قطع و وصل کردن ولتاژ در المنت ها می باشد چنانچه این سنسورها به خوبی عمل نکند می‌تواند موجب شوند که المنت کارایی خود را از دست بدهد و در نتیجه آب به خوبی داغ نمی شود و در نهایت بخار نیز تولید نخواهد شد و یا بخار تولید شده بسیار کم می باشد. برخی از مدل های بخارشوی یک برد الکتریکی دارند و اگر این برد آسیب ببیند و دچار مشکل شود بخارشوی نیز به خوبی کار نمی کند و بخار کمی تولید خواهد کرد. اختلال در عملکرد پمپ ها نیز می تواند باعث کاهش تولید بخار در بخارشوی کارچر شود.

چرا بخارشوی کارچر سطوح را تمیز نمی کند؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی کارچر پیش آید این است که سطوح به اندازه کافی تمیز نمی شود چنانچه با این مشکل مواجه شدید لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • خالی بودن مخزن بخار: یکی از عللی که موجب تمیز نشدن سطوح می شود خالی بودن مخزن در بخارشوی کارچر می باشد. بنابراین لازم است که مخزن را مورد بررسی قرار دهید و از پر بودن آن مطمئن شوید.
 • آلوده بودن آب درون مخزن: چنانچه آبی که برای بخارشوی استفاده می کنید تمیز نباشد می‌تواند باعث ایجاد لک و کثیفی در سطوح شود.
 • وجود گرفتگی و انسداد در نازلها: اگر نازل ها دچار رسوب شده باشند و مسدود شده باشند سطوح تمیز نخواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است نازل ها و اتصالات آن کاملاً مورد بررسی قرار گرفته و از نظر انسداد برطرف شوند.
 • نشتی در دیگ بخار یا مخزن بخارشوی: ایجاد نشتی در مخزن بخارشوی می‌تواند باعث کاهش فشار بخار و در نتیجه تمیز نشدن سطوح شود. پس لازم است کلاهک زیر مخزن را چک کنید و از نظر نشتی آن را مورد بررسی قرار دهید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر کارواش خانگی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارواش خانگی کارچر

نکات مهم جهت حفظ و نگهداری از بخارشوی کارچر

اگر می خواهید مدت زمان طولانی از بخارشوی کارچر استفاده کنید و هیچ نیازی به تعمیر و سرویس آن نداشته باشید لازم است نکاتی را مورد توجه قرار دهید.

 • بهتر است مدت زمان طولانی از بخارشوی استفاده نکنید و کار نظافت را در چند نوبت انجام دهید تا به موتور دستگاه فشاری وارد نشود.
 • فیلتر بخارشوی را هر چند وقت یک بار کاملا تمیز کنید و هرگونه انسداد و گرفتگی را در آن برطرف کنید.

راهنمای تعمیر بخارشوی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات کارچر

 • پس از آنکه کار شما با بخارشوی کارچر تمام شد منبع آن را کاملا خالی کنید.
 • بهتر است آبی که درون مخزن بخارشوی می ریزید آب مقطر باشد تا باعث گرفتگی منافذ بخارشوی نشود.

سخن پایانی

بخارشوی به عنوان یکی از لوازم ضروری جهت نظافت و ضدعفونی کردن سطوح به کار برده می شود. در این مقاله از ایبک امداد به معرفی و بررسی بخارشوی کارچر پرداختیم، برخی از مشکلات آن را عنوان کردیم و برای برطرف کردن این مشکلات راهکارهایی ارائه دادیم تا شما کاربران عزیز اطلاعات کافی در مورد این دستگاه به دست آورید. چنانچه سوالی داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه مطرح کنید تا کارشناسان ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر بخارشوی کارچر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا بخارشوی کارچر بخار نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا