تعمیرات یخچال

راهنمای ارور یخچال فریزر کنوود KENWOOD | کد خطای یخچال کنوود

خرابی یخچال، علاوه بر تحمیل هزینه هایی مثل تعویض قطعه، سبب خراب شدن مواد غذایی شده و نظم زندگی را برهم میزند. به همین دلیل، لازم است با مشاهده نشانه‌ هایی مثل کد ارور، بدون معطلی اقدام به تعمیر یخچال فریزرتان کنید. در این مقاله قصد داریم  کد خطا یا ارور یخچال فریزر کنوود را برای شما مصرف کنندگان شرح دهیم تا چنانچه این کد ها را مشاهده کردید، بتوانید تا حدودی ایراد را تشخیص داده و اگر نتوانستید مشکل را رفع کنید میتوانید از تکنسین تعمیر متخصص، کمک بگیرید. توجه کنید که تفسیر کد ارور، نیازمند دانش و تجربه بوده و اگر دانش فنی کافی ندارید، بهتر است برطرف کردن آن را نیز بر عهده‌ تکنسین تعمیر قرار دهید.

مشکلات رایج یخچال فریزر کنوود چیست؟

یخچال فریزر کنوود به تکنولوژی پیشرفته‌ای مجهز است که دارای سامانه عیب یابی خودکار بوده و در زمان بروز خرابی، کد ارور یا خطا مربوط به آن را نشان می دهد. درست است که رفع بعضی از کد های ارور یا خطای یخچال فریزر کنوود، به اقدام خاصی نیاز ندارد، اما چنانچه به هر دلیلی در زمان رفع آن، خطای کوچکی از شما سر بزند، امکان دارد کل دستگاه را از دست داده و متحمل خسارت هنگفتی شوید.

کسب تخصص در تعمیر و ایراد یابی یخچال فریزر کنوود، نیاز به گذراندن دوره‌ های تخصصی و چاشنی تجربه دارد و کاری نیست که بتواند صرفا با یک دفترچه راهنما آن را انجام داد، اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع خطا ها می‌تواند به شما در انتقال بهتر مشکل و دریافت راه حل کمک کند.

از مشکلات رایج یخچال فریزر کنوود که بیشتر کاربران این برند گزارش کرده‌اند به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 1.  یخچال فریزر کنوود خنک نمیکند.
 2.  یخچال فریزر کنوود یکسره کار می کند.
 3. بوی بد یخچال فریزر 
 4.  فریزر کنوود روشن نمیشود.
 5. یخ زدن مواد غذایی در یخچال
 6. صدای زیاد یخچال فریزر کنوود

کد ارور یا خطا یخچال فریزر کنوود چیست؟

قبل از اینکه کد ارور یا خطای یخچال فریزر کنوود را شرح دهیم، خوب است تعریف دقیقی از کد ارور یا خطا یخچال فریزر داشته باشیم: کد ارور یا خطای یخچال زمانی نمایان می‌شود که بخشی از یخچال شما دچار ایراد شده باشد و نتواند به درستی وظایف خود را انجام دهد.

حتما بخوانید:   راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

کد های ارور، همان زنگ خطری هستند که قبل از بدتر شدن اوضاع، به شما اعلام می کند که دستگاه با مشکل مواجه شده است و لازم است هرچه زودتر به آن رسیدگی شود.

بدیهی است که هر قسمتی از یخچال، کد ارور ویژه خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کد های ارور انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه با چه نوع کد اروری روبه رو هستید لازم است به فکر راه حل باشید. اصولا تشخیص نوع ارور و تفسیر آن، به تخصص نیاز دارد.

خطای یخچال فریزر کنوود یا همان کد ارور یخچال کنوود را برای شما کاربران توضیح داده ایم تا اگر  به تعمیر یخچال فریزر کنوود خود نیاز داشتید، با اطلاع از معنای کد ارور نمایش داده شده بر روی نمایشگر یخچال فریزر کنوود خود در حد توان به برطرف کردن ایراد آن بپردازید، در غیر این صورت با نمایندگی تماس بگیرید تا تکنسین تعمیر یخچال فریزر کنوود در اسرع وقت در محل حضور پیدا کند. علاوه بر این شما کاربران برای استفاده از یخچال فریزر کنوود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. استفاده از این محتوا برای کاربران یخچال فریزر کنوود کاملا لازم است. علاوه بر ایراد یابی، امکان استفاده راحت از دستگاه نیز با یادگیری این کدها برای شما فراهم می شود.

ارور یخچال فریزر کنوود

کدهای ارور (خطا) یخچال فریزر کنوود

در این قسمت به بررسی انواع کد ارور یخچال فریزر کنوود خواهیم پرداخت. در این مطلب ارورهای رایج یخچال فریزر کنوود، دلیل رخ دادن آنها و شیوه تعمیر و رفع آنها شرح خواهیم داد. امکان دارد بعضی از ایرادات یخچال فریزر کنوود بیش از یک راه حل داشته باشند، پس اگر اولین راه حل مؤثر نبود، یکی از موارد دیگر که در فهرست موجود است را امتحان کنید.

هشدار یخچال فریزر کنوود کد ارور E0

ارور دلیل ارور
E0 خرابی سنسور یا حسگر فریزر 

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور E0 یخچال فریزر کنوود به شکل زیر می باشد:

 • به دقت سنسور دیفراست را چک کرده و چنانچه نیاز بود آن را جایگزین کنید.

هشدار یخچال فریزر کنوود کد ارور E1

ارور دلیل ارور
E1 در این وضعیت حسگر دیفراست دچار ایراد شده، برفک و یخ فریزر آب نمی شوند و برای مدت زیادی دما را زیر صفر نمایش می دهد.
حتما بخوانید:   کیفیت یخچال کندی چگونه است؟

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور E1 یخچال فریزر کنوود به شکل زیر می باشد:

 • به دقت سنسور دیفراست را چک کرده و اگر نیاز بود آن را جایگزین نمایید.

هشدار یخچال فریزر کنوود کد ارور E3

ارور دلیل ارور
E3 خرابی حسگر بین یخچال و فریزر 

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور E3 یخچال فریزر کنوود به شکل زیر می باشد:

 • حسگر میان یخچال و فریزر را چک کرده و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید.

هشدار یخچال فریزر کنوود کد ارور E4

ارور دلیل ارور
E4 سوختن المنت دستگاه تولید گرما 

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور E4 یخچال فریزر کنوود به شکل زیر می باشد:

 • به دقت المنت دستگاه را بررسی نمایید.
 • ترمودیسک را نیز چک نمایید.
 • اگر ترمودیسک سالم بود، المنت را جایگزین کنید.

هشدار یخچال ساید بای ساید کنوود کد ارور E8

ارور دلیل ارور
E8 خرابی سنسور یخ ساز

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور E8 یخچال کنوود به شکل زیر می باشد:

 • به دقت مدارهای سنسور یخچال را چک کنید.
 • اگر نیاز بود سنسور یخ ساز را عوض کنید.

هشدار یخچال فریزر کنوود کد ارور E9

ارور دلیل ارور
E9 در این وضعیت یخ ساز یخچال ایراد دارد و نمی تواند یخ ها را به صورت کامل خالی کند، در حالی که یخچال دوبار تخلیه یخ را انجام می دهد اما یخ ساز کاملا خالی نشده و همچنین درون آن یخ وجود دارد.

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور E9 یخچال فریزر کنوود به شکل زیر می باشد:

 • با دقت بسیار سنسور یخ ساز را چک کرده و اگر نیاز بود آن را جایگزین نمایید.

هشدار یخچال فریزر کنوود کد ارور  K10

ارور دلیل ارور
K10 در این وضعیت مقدار اهم حسگر یخچال ده کیلو می باشد.

 

راهنمای رفع ایراد کد ارور K10 یخچال فریزر کنوود به شکل زیر می باشد:

 • ایراد بسیار تخصصی می باشد؛ به این معنی که مقدار اهم حسگر یخچال فریزر، ده کیلو است. به هیچ وجه یخچال فریزر را دستکاری نکنید و به سرعت یخچال را از پریز برق بکشید و با تکنسین تعمیر یخچال فریزر کنوود تماس بگیرید.

راهنمای برطرف کردن خطا و کد ارور یخچال فریزر کنوود

خطا و کد های ارور یخچال فریزر کنوود نشان دهنده وجود ایراد و خرابی در قسمت هایی از این دستگاه می باشند. آشنایی با این کد های ارور می تواند راهنما و کمک مناسبی برای شناسایی ایرادات دستگاه و میزان اهمیت آنها باشد. به صورت کلی ارور های یخچال فریزر کنوود نسبت به سایر برند ها کمتر است و عموماً نشان دهنده وجود مشکل در حسگر های سامانه می باشد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر میدیا Midea | راهکارهای رفع مشکلات یخچال فریزر میدیا

پس بهتر است از تعمیرکاران و تکنسین های متخصص در این حیطه کمک بگیرید. علاوه بر این بهتر است این ارور ها را بشناسید تا بتوانید بعضی از ایرادات جزئی را خودتان رفع کنید و ایرادات مهم ‌تر را به افراد ماهر و نمایندگی های مجاز کنوود بسپارید.

طریقه برطرف کردن کد ارور یخچال فریزر کنوود در خانه

به صورت کلی کد ارور یا خطای یخچال فریزر کنوود انواع مختلفی از ایرادات و عیب های یخچال را به شما نشان می دهد که با توجه به مدل دستگاه این کد ها امکان دارد کمی متفاوت باشند. قبل از هر چیزی جهت اقدام برای برطرف کردن کد خطا یخچال فریزر کنوود در خانه لازم است دفترچه راهنمای این دستگاه را در اختیار داشته باشید که با کمک آن بتوانید معنای خطا را پیدا کرده و اقدام به رفع آن کنید. راه دیگر کمک گرفتن از مطالب بیان شده در این مقاله است که به شرح معنای هریک از خطا ها و راه های برطرف کردن ارور مربوطه پرداخته است.

البته لازم است همواره به این نکته توجه کنید که این کد های ارور امکان دارد ایراد یخچال را به صورت حدودی نشان دهند. پس در صورت مشاهده هریک از ارور ها لازم است در ابتدا با تکنسین تعمیر ماهر تماس گرفته و کمک های لازم را در این زمینه دریافت کنید تا یخچال فریزر به خرابی های بیشتری دچار نشود.

ارور یخچال فریزر کنوود

سخن آخر

تا به این قسمت شما را با انواع خطاهای یخچال فریزر کنوود آشنا کردیم، اگر بعد از مطالعه این مقاله موردی بود که نتوانستید در این مقاله به آن برسید، میتوانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا توسط متخصصین ایبک امداد پاسخ مناسب را دریافت کنید، نتیجه گیری از مقاله ارور یخچال فریزر کنوود به صورت زیر می باشد:

 • با نمایان شدن این ارور ها شما به آسانی می توانید ایراد یخچال خود را بدانید.
 • با اطلاع از دلیل مشکل به سرعت آن را تعمیر کرده و از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

 

راهنمای ارور یخچال فریزر کنوود KENWOOD

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات رایج یخچال فریزر کنوود چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا