مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن کنوود Kenwood | نمایندگی مجاز مخلوط کن کنوود

راهنمای تعمیر مخلوط کن کنوود Kenwood | نمایندگی مجاز مخلوط کن کنوود، عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن کنوود

امروزه در آشپزخانه‌ها انواع وسایل برقی مدرن وجود دارد، که بخاطر راحت‌تر و سریع‌تر انجام دادن کارها می‌باشند. با توجه به اینکه مخلوط کن کاربرد و کارایی بسیار زیادی در آمیختن مواد به صورت یکدست و یکنواخت دارد ، افراد زیادی از این وسیله برقی استفاده می‌کنند. مخلوط کن کنوود جزو با کیفیت‌ترین مخلوط کن‌های موجود در بازار است، که با توجه به عملکرد خوبی که دارد، رضایت اکثر مشتریان را جلب نموده است. این وسیله برقی ممکن است در حین استفاده دچار ایراد و مشکلاتی شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موارد بپردازیم.

عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن کنوود

در صورتی که با مشکلات رایج مخلوط کن کنوود آشنا باشید، می‌توانید در صورتی که مشکل بسیار جدی و تخصصی نباشد، در منزل این دستگاه را عیب‌یابی و تعمیر کنید. اما باید توجه داشته باشید، که بعضی از ایرادات و مشکلات مخلوط کن کنوود حتما باید توسط تعمیرکار متخصص تعمیر گردد. مخلوط کن کنوود همانطور که گفته شد، دارای کیفیت بسیار خوبی است، اما ممکن است به دلیل نوسانات برق، استفاده نادرست و … دچار ایراداتی گردد. در ادامه به آموزش عیب‌یابی و تعمیر این وسیله پرداخته‌ایم.

مخلوط کن کنوود در هنگام کار کردن سر و صدای زیادی دارد

 •  بر اثر ریز کردن مواد غذایی و یا همینطور استفاده کردن طولانی مدت از دستگاه مخلوط کن کنوود ممکن است، که تیغه مخلوط کن معیوب شده باشد و همچنین این احتمال نیز وجود دارد، به علت استفاده از مواد سختی مثل یخ، در داخل مخلوط کن کنوود، تیغه‌ها تغییر حالت و تغییر شکل دهند که این مورد موجب خواهد شد، که در داخل دستگاه مخلوط کن کنوود صدای غیر طبیعی ایجاد شود. در این شرایط شما باید در کمترین زمان ممکن نسبت به عوض کردن تیغه‌های مخلوط کن خود اقدام کنید.
 •  اگر تیغه‌ها را کنترل نمودید و متوجه ایرادی در تیغه‌ها نشدید، باید بوش‌ها را در مخلوط کن کنوود بررسی نمایید. اگر بوش‌ها دچار آسیب دیدگی شده باشند، بهتر است با تکنسین متخصص در این زمینه تماس حاصل کنید تا مشکل و ایراد دستگاه شما را برطرف نماید.

مخلوط کن کنوود

مخلوط کن کنوود ناگهان خاموش می‌شود

 • یکی از علت‌هایی که مخلوط کن کنوود در زمان کار کردن ناگهان خاموش می‌گردد‌، خراب بودن محافظ الکترونیکی یا اورلود است، که در این صورت عیب‌یابی مخلوط کن کنوود باید به صورت فنی توسط فردی مجرب انجام شود.
 • چون همه‌ قطعه‌هایی که با این بخش از دستگاه مخلوط کن کنوود ارتباط دارند، نیز باید با حساسیت کنترل شوند، تا در صورت خراب بودن، اقدامات لازم برای عوض کردن آنها انجام شود.

مواد غذایی در مخلوط کن کنوود خوب خرد نمی‌شوند

 • چنانچه بعد از استفاده کردن از مخلوط کن کنوود متوجه شدید، که مواد غذایی به خوبی و آن طور که انتظار داشتید خرد نشده‌اند، باید چهار تیغه داخل ظرف را بررسی نمایید.
 • اگر تیغه‌های دستگاه مخلوط کن کنوود کند شده بودند، شما باید آنها را تعویض نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیرات مخلوط کن دوو | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن دوو

قدرت و سرعت مخلوط کن کنوود کم شده است

 •  برای یافتن دلیل این مشکل، شما باید بوش مخلوط کن کنوود را بررسی نمایید. ممکن است، که ایرادی داشته باشد.
 •  کم شدن زغال دستگاه مخلوط کن کنوود می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.
 •   کلکتور مخلوط کن کنوود را به خوبی تمیز نمایید، تمیز بودن این قسمت نقش بسزایی در قدرت و سرعت دستگاه دارد.
 •   احتمال دارد که بوش موتور مخلوط کن کنوود معیوب شده و آسیب دیده باشد.
 • مورد دیگری که باید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید، آرمیچر دستگاه است. اگر این قطعه نیم سوز شود با مشکل کم شدن قدرت و سرعت مخلوط کن کنوود مواجه خواهید شد.

موتور مخلوط کن کنوود بیش از حد داغ می‌کند

 • احتمال دارد ولتاژ بیشتر از حد معمول باشد. ولتاژ را باید کنترل و به درستی تنظیم نمایید.
 •  امکان دارد موتور مخلوط کن کنوود نیم سوز شده باشد. موتور مخلوط کن را در این حالت دوباره سیم پیچی کنید و یا در صورت لزوم آن را عوض کنید.
 • این احتمال نیز وجود دارد، که محور شفت اصلی مخلوط کن کنوود، از جای خود بیرون آمده باشد، که در این شرایط باید این قطعه را عوض کنید.
 •  چنانچه مخلوط کن کنوود بدون بار و بدون اینکه داخل آن چیزی ریخته باشید کار کند، موتور مخلوط کن بیش از اندازه گرم خواهد شد. چون به موتور دستگاه فشار خیلی زیادی وارد می‌شود.
 •  اگر بار مخلوط کن کنوود بیشتر از حد نرمال باشد، یا مواد سخت داخل محفظه مخلوط کن کنوود وجود داشته باشد، موتور دستگاه بیش از اندازه گرم خواهد شد. شما باید به راهنمای استفاده از مخلوط کن خود مراجعه و طریقه‌‌ی کار کردن اصولی و درست با دستگاه را به خوبی بدانید.

مخلوط کن کنوود روشن نمی‌شود

 •  قبل از هر اقدامی، باید پریز برق را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که پریزی که مخلوط کن کنوود را به آن متصل نمودید، جریان برق دارد.
 • در مرحله‌ بعد شما باید دوشاخه و سیم مخلوط کن کنوود را با دقت بررسی کنید، که دچار آسیب دیدگی و پارگی نشده باشند، چون در این صورت جریان برق قطع خواهد شد.
 •  ممکن است موتور مخلوط کن کنوود سوخته باشد. در این حالت شما بوی سوختگی به مشامتان می‌رسد.
 • مورد دیگری که باید بررسی کنید، کلیدهای مخلوط کن کنوود است، که باید از سالم و درست کار کردن آنها اطمینان حاصل کنید.
 •  این امکان نیز وجود دارد که اورلود معیوب شده باشد.
 •  پس از آن که مخلوط کن کنوود را به درستی عیب‌یابی نمودید، باید قطعاتی که دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند را تعویض کنید. توجه داشته باشید که قطعاتی که استفاده می‌کنید، اورجینال و اصل باشند.

پارچ مخلوط کن کنوود نشتی دارد

 • چنانچه پارچ مخلوط کن کنوود نشتی دارد، این امکان وجود دارد که پیچ شش ضلعی که در داخل پارچ مخلوط کن کنوود قرار دارد، دچار ساییدگی شده باشد و سبب نشتی مواد از پارچ مخلوط کن شده باشد.
 • برای برطرف کردن این مشکل مخلوط کن، پیچ شش ضلعی تو خالی و واشرهایی که در زیر آن قرار دارند را عوض کنید.

مخلوط کن کنوود

طریقه نگهداری از مخلوط کن کنوود

افرادی که از دستگاه مخلوط کن کنوود هر روز استفاده می‌کنند، باید با نکات استفاده و نگهداری صحیح این دستگاه آشنا باشند، تا این دستگاه چندین سال بدون هیچ گونه عیب و ایرادی برای آنها کار کند. در ادامه فهرستی از نکات نگهداری مخلوط کن کنوود را ارائه می‌دهیم، که با رعایت کردن این موارد می‌توانید طول عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید:

 1. دستگاه مخلوط کن خود را خوب بشناسید. وقتی که مخلوط کن کنوود را تازه خریداری می‌کنید، قبل از آنکه از این وسیله استفاده نمایید، در ابتدا باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. جنس موتور، تیغه و دیگر مشخصات آن را بشناسید و بدانید که کدام مواد و یا میوه‌ها را می‌‌توانید با استفاده از این دستگاه مخلوط و خرد کنید.
 2.  دستگاه مخلوط کن کنوود را بیش از اندازه پر نکنید. باید توجه داشته باشید، که نباید بار اضافه داخل این دستگاه بریزید و این موضوع خیلی مهم است. بار اضافه به موتور مخلوط کن کنوود فشار زیادی را وارد کرده و به دستگاه آسیب می‌رساند و موجب می‌شود، که کارایی دستگاه مانند سابق نباشد.
 3.  مخلوط کنوود را پس از هر بار استفاده کردن به روش مناسب و درست باید تمیز کنید. قبل از اقدام به تمیز کردن این دستگاه مطمئن شوید، که آن را از برق جدا نموده‌اید. برای تمیز نمودن مخلوط کن کنوود باید از حوله و پارچه مناسب استفاده نمایید. برخی از اجزای این دستگاه که قابل شستشو هستند را می‌توانید با استفاده از برس شستشو دهید و پس از خشک شدن کامل، آنها را در جای خودشان به درستی نصب نمایید.
 4.  میوه‌ها را به درستی درون دستگاه اضافه کنید. بیشتر کاربران مخلوط کن کنوود از روش استفاده درست از این دستگاه آگاه نیستند. در صورتی که بیش از اندازه دستگاه را پر کنید، دستگاه مخلوط کن کنوود آسیب دیده و نتیجه کار آن طور که باید نخواهد شد.
 5.  مواظب میوه‌های سخت و سفت باشید. از مخلوط کن کنوود برای خرد کردن و یا مخلوط کردن برخی از مواد غذایی که نرم هستند استفاده می‌شود. باید توجه داشته باشید که از میوه‌های سخت نباید در این دستگاه استفاده کنید. چون این دستگاه برای مخلوط کردن میوه‌ها و مایعات نرم ساخته شده است. پس نباید از مواد غذایی سخت مثل یخ در آن استفاده نمایید.
 6.  زمانی مخلوط کن کنوود خالی است آن را روشن نکنید. در صورتی که مخلوط کن کنوود به صورت خالی روشن بماند، موتور و تیغه دستگاه بیش از اندازه کار خواهند کرد و این موجب آسیب دیدن دستگاه می‌شود.
 7. نکات ایمنی استفاده از مخلوط کن کنوود را بررسی کنید. کاربران گرامی باید شیشه، کابل و تیغه‌ها را قبل از اینکه دستگاه را روشن کنند، با دقت کنترل نمایند. توجهی به این موضوع ممکن است حادثه ساز باشد. بنابراین شما می‌توانید با بررسی کردن نکات ایمنی از حادثه‌ها و اتفاقات ناخوشایند مثل برق گرفتگی و … جلوگیری نمایید.
 8.  مواظب سرعت مخلوط کن کنوود باشید. برای استفاده کردن از مخلوط کن کنوود شما می‌توانید به راحتی سرعت را کنترل کنید. در ابتدای کار باید از سرعت کم استفاده کنید و به تدریج می‌توانید سرعت دستگاه را افزایش دهید. چنانچه سرعت دستگاه کنترل نشود، موتور و تیغه مخلوط کن کنوود به شدت آسیب خواهند دید، که در این صورت هزینه‌های زیادی را به دنبال خواهد داشت.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن مخلوط کن کنوود | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن کنوود

راهنمای تعمیر مخلوط کن کنوود Kenwood

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن کنوود

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا