تعمیراتلوازم خانگی

خدمات تعمیرات توستر کنوود KENWOOD | مشکلات رایج توستر کنوود

توستر یکی از وسایل آشپزخانه است که برای گرم کردن نان مخصوصا نان فریز شده، از آن استفاده می شود البته از این وسیله در رستوران ها هم استفاده می کنند. گرم کردن نان در این دستگاه به کمک تبدیل شدن جریان الکتریکی به انرژی گرمایشی انجام می گیرد گاهی ممکن است توستر کنوود شما دچار مشکلاتی شود که نیاز به تعمیر دارد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای توستر کنوود شما به وجود بیاید را بیان کنیم و روش برطرف کردن آنها را هم برایتان توضیح دهیم.

ویژگی های توستر کنوود

توستر کنوود یک وسیله برقی است که می تواند جریان برق را به انرژی گرمایشی تبدیل کند و نان را در عرض چند دقیقه گرم کند اغلب مردم توستر را یک وسیله غیر کاربردی و غیر ضروری می دانند و ترجیح می‌دهند که به جای استفاده از توستر از آون توستر استفاده کنند ولی کسانی که نان را فریز می کنند توستر را یک وسیله ضروری می دانند که می تواند در چند دقیقه نان یخ زده را گرم کنند.

قبل از اینکه مشکلات متداول در توستر کنوود را برای شما بیان کنیم بهتر است که شما را با اجزای توستر آشنا کنیم.

اجزای توستر نان

در ادامه مطالب می خواهیم شما را با اجزای مختلف توستر نان به طور کامل آشنا کنیم تا در صورت نیاز و عیب یابی بتوانید شناخت کافی از توستر داشته باشید. اجزای توستر عبارتند از:

 • فیوز حرارتی
 •  المنت
 •  مدار داخلی
 • ترموستات
 •  سینی زیر توستر
 •  مقاومت و غیره

اگر دستگاه شما در کارکرد خود دچار اختلال شود و مثلاً نان را گرم نکند و یا اینکه نان بسوزد و یا اصلاً دستگاه روشن نشود حتماً یکی از قطعات آن دچار اشکال شده و باید آن را تعمیر کنید.

چرا توستر کنوود روشن نمی شود؟

توستر کنوود

دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که ما می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم دلایل روشن نشدن توستر کنوود عبارت می باشد از:

 1. خراب شدن پریز برقی که توستر به آن وصل است.
 2.  خراب شدن دوشاخه یا سیم رابط
 3.  خرابی و یا قطع شدن المنت ها
 4.  سوختن و یا خراب شدن فیوز محافظ
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر و استفاده بخار شوی کنوود kenwood

در ادامه هر کدام از این دلایل را برایتان توضیح می دهیم.

۱- خراب شدن پریزی که توستر را به آن وصل کرده ایم

اگر در هنگام استفاده از توستر متوجه شدید که توستر شما روشن نمی شود ابتدا باید پریزی که توستر را به آن وصل کرده اید بررسی کنید برای بررسی پریز چند راه دارید یک راه اینکه از فازمتر استفاده کنید یا می توانید از یک وسیله برقی دیگر استفاده کرده و آن را به پریز وصل کنید اگر مشکل از پریز باشد دستگاه شما روشن نمی شود اما اگر مشکل از توستر باشد دستگاه روشن خواهد شد.

راه دیگر این است که از ولت متر کمک بگیرید به کمک ولت متر پریز را بررسی کنید اگر ولتاژ برق شما ۲۲۰ ولت نمایش داده شد معلوم می شود که مشکل از توستر است باید دستگاه توستر کنوود خود را بررسی کنید.

خراب شدن دوشاخه برق یا سیم رابط

بعد از اینکه پریز را بررسی کردید و متوجه شدید که پریز سالم است و مشکل از دستگاه توستر کنوود شماست باید ابتدا اتصالات بیرون دستگاه را چک کنید در مرحله اول دوشاخه را بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید اگر دو شاخه سالم بود سیم رابط را چک کنید احتمال دارد سیم رابط دچار شکستگی و یا له شدگی شده باشد برای این منظور می‌توانید از یک اهم متر استفاده کنید و اهم متر را به دو سر دوشاخه وصل کنید اگر عقربه دستگاه تکان بخورد می دانید که دوشاخه مشکلی ندارد ولی اگر عقربه هیچ علامتی نشان نداد یعنی دو شاخه و سیم رابط دچار خرابی شده است .

خراب شدن و یا قطع شدن المنت ها

توستر یک ساختار ساده دارد که معمولاً همه المنت های آن به طور همزمان خراب نخواهد شد بیشتر دلیل خراب شدن المنت های توستر در اثر ضربه است بعضی وقت ها دلیل روشن نشدن دستگاه توستر کنوود شما خراب شدن یا قطع شدن المنت و مدارات آن می باشد که بعد از بررسی متوجه دلیل خرابی آن می شوید.

سوختن و یا خراب شدن فیوز محافظ

گاهی امکان دارد روشن نشدن توستر به دلیل خراب شدن فیوز محافظ باشد فیوز محافظ یک قطعه شیشه ای است که برای محافظت از توستر در آن قرار دادند برای اینکه از خراب نبودن فیوز محافظ مطمئن شوید می توانید آن را به وسیله آوومتر بررسی کنید یکی از سیم های آوومتر را به پایه های فیوز محافظ متصل کنید و سر دیگر را به پایه دیگر وصل کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر یخساز یخچال دوو Daewoo | راه اندازی و تنظیم

اگر آوومتر عدد صفر را نشان داد فیوز محافظ توستر کنوود شما سالم است در غیر این صورت فیوز محافظ سوخته و باید آن را تعویض کنید. یکی دیگر از راه هایی که می توانید متوجه سوختن فیوز محافظ شوید این است که رنگ فیوز محافظ توستر شما سیاه شده باشد.

چرا وقتی توستر را روشن می کنیم فیوز برق می پرد؟

اگر در هنگام روشن کردن توستر فیوز برق پرید دو دلیل می تواند باعث بروز این مشکل شود که هر دو دلیل هم مربوط به سیم کشی دستگاه توستر کنوود شماست:

۱- سیم کشی داخلی توستر یک عایق محافظ دارد که احتمال دارد بعد از استفاده زیاد به دلیل گرم بودن داخل توستر این عایق ها از بین برود اگر این عایق ها از بین رفته باشد اتصال کوتاه در سیستم به وجود خواهد آمد و بعد از آن که شما دستگاه را روشن می کنید فیوز برق می پرد. برای برطرف کردن این مشکل باید سیم ها را به طور کلی تعویض کنید.

۲- گاهی ممکن است توستر آسیب دیده باشد مثلاً به زمین افتاده باشد و یا در اثر ضربه سیم های اصلی آن به سیم های دیگر متصل شده باشد و این باعث قطع شدن فیوز می شود. در صورت بروز این مشکل دستگاه را باز کنید و سیم کشی های آن را چک کنید هر کدام از سیم ها را در جای خود وصل کنید تا مشکل دستگاه توستر کنوود شما برطرف شود.

توستر کنوود

دلیل دود در توستر چیست؟

اگر از توستر شما دود خارج می شود فقط می تواند دلیل آن سوختگی نان باشد البته به این موضوع توجه داشته باشید که توستر به دلیل اینکه دارای ترموستات است هیچگاه نان را نمی سوزاند دلایل سوختن نان موارد دیگر می باشد. برای رفع‌ این مشکل همیشه داخل توستر را تمیز نگه دارید هر چند وقت یکبار سینی زیر توستر را درآورده و کاملاً تمیز و پاک کنید زیرا احتمال دارد تکه های نان در سینی ریخته و در اثر حرارت بسوزد و باعث تولید دود شود.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید بعد از چند بار استفاده از توستر، سینی را تمیز کنید اگر سینی را تمیز کردید ولی باز هم مشکل برطرف نشد احتمال دارد نان به المنت توستر چسبیده باشد در این حالت دستگاه توستر خود را خاموش کنید و المنت ها را به آرامی تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر و نگهداری یخچال کنوود KENWOOD | مشکلات متداول

نکات مهم برای استفاده از توستر کنوود

در ادامه می خواهیم برای شما نکات مهمی را بیان کنیم که در صورت رعایت این نکات دیگر نیازی به تعمیر کردن توستر کنوود خود ندارید:

 • بعد از هر بار استفاده کردن از دستگاه توستر کنوود خود تکه های نان را که داخل دستگاه ریخته خارج کنید.
 • هیچگاه نان های بزرگ را داخل توستر نگذارید آن را متناسب با اندازه توستر ببرید و در توستر قرار دهید.
 • بعد از هر بار استفاده از دستگاه سینی توستر را خالی کنید.
 • قبل از اینکه اهرم توستر را به طرف پایین بکشید باید درجه آن را تنظیم کرده باشید.
 • اگر در هنگام استفاده از توستر کنوود خود بوی لاستیک سوخته به مشام شما رسید ابتدا قطعات داخل دستگاه را کاملاً چک کنید و اتصال کوتاه در دستگاه را جدی بگیرید.
 • وقتی که دستگاه روشن است هیچ گاه اجسام فلزی مانند چاقو، قاشق و یا شیء تیز را وارد آن نکنید زیرا این کار بسیار خطرناک است.

نمایندگی تعمیر توستر کنوود در تهران

کنوود یکی از برندهای مطرح در سراسر دنیا می باشد که نمایندگی های زیادی در تمام نقاط دنیا دارد که به صورت واسطه برای شرکت کنوود کار  می کنند و خدمات پشتیبانی را به مشتریان ارائه می دهند استان تهران هم دارای نمایندگی های این برند معروف می باشد که به صورت وسیع خدماتی را به مشتریان ارائه داده که همه این خدمات دارای گارانتی می باشد شما در صورت نیاز می توانید از خدمات ایبک مداد استفاده کنید برای این منظور با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

در ادامه مطالب می‌خواهیم برای شما مزایای نمایندگی برند کنوود را برای توستر کنوود بیان کنیم:

 1.  خدمات در محل
 2.  گارانتی برای قطعات تعویض شده
 3.  ارائه فاکتور بعد از خدمات ارائه شده
 4.  قطعات تعویض شده به وسیله نمایندگی های تعمیر توستر همه از گارانتی برخوردار می باشند.
 5.  قطعاتی که در دستگاه شما تعویض می شود تماماً اصل و فابریک است.
 6.  هزینه تعمیرات دستگاه توستر کنوود بر طبق استانداردهای اتحادیه تعیین می شود.
 7. خدمات ارائه شده بوسیله ی تعمیرکاران ماهر و باتجربه انجام می شود که همگی آشنایی کامل با تکنولوژی روز دنیا دارند.
 8. بعد از ارائه خدمات، به شما فاکتور داده می شود.
 9. استفاده از خدمات این نمایندگی ها برای شما از جهت هزینه بسیار مقرون به صرفه است.

خدمات تعمیرات توستر کنوود KENWOOD

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا وقتی توستر را روشن می کنیم فیوز برق می پرد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا