تعمیراتتعمیرات جاروبرقی

خدمات تعمیر و استفاده جاروشارژی کنوود KENWOOD

جاروشارژی یکی از لوازم مصرفی و پرکاربرد در منازل می باشد که به مرور زمان در آن اختلالاتی به وجود می آید این اختلالات ممکن است با یک راه حل ساده برطرف شود و گاهی بدون داشتن اطلاعات فنی نمی توانید آن را تعمیر کنید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما مشکلات متداول را که امکان دارد برای جاروشارژی کنوود شما به وجود بیاید بیان کنیم و روش های برطرف کردن این مشکلات را هم به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

اجزای مکانیکی و اجزای الکترونیکی جاروشارژی کنوود

قبل از اینکه شما را با مشکلات متداول و عیب های جاروشارژی کنوود آشنا کنیم بهتر است ابتدا با قطعات و اجزای این دستگاه آشنا شوید تا در هنگام عیب یابی بهتر بتوانید این کار را انجام دهید دستگاه جاروشارژی‌ کنوود از دو بخش قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی تشکیل می شود.

قطعات الکتریکی جاروشارژی کنوود

 • موتور: موتور مهمترین قطعه الکتریکی دستگاه جاروشارژی است که عملکرد همه قطعات به موتور بستگی دارد.
 • ترانس ایزوله: این قطعه مغناطیسی می باشد و از اهرم، کلید و هسته فلزی تشکیل می شود.
 •  دکمه های روی بدنه: دکمه ی روی بدنه در روی بیشتر انواع جاروشارژی ها قرار گرفته است و اگر قطعات درست بسته نشود کلید ها باز بوده و قطع شدن مدار را اطلاع خواهد داد.
 • مدارهای الکتریکی: مدارهای الکتریکی جاروشارژی کنوود اکثراً به شکل کلید های روشن و خاموش و لامپ قرار دارد این کلیدها در جهت فاز و نول مدار قرار گرفته‌اند و لامپِ خبر، با وصل شدن کابل به پریز روشن خواهد شد و جارو شارژی شروع به کار می کند.

قطعات مکانیکی جاروشارژی کنوود

اجزای مکانیکی جاروشارژی کنوود شامل دو قسمت اصلی است :

 • بدنه ی جاروشارژی کنوود: بدنه دستگاه جاروشارژی هم به دو قسمت تقسیم می شود که با یک ضامن باز کننده و یک قفل از یکدیگر جدا می شوند: ۱- بخش نگهدارنده کیسه زباله  ۲- بخش موتور، کلید و لامپ خبر
 • فیلتر دستگاه جاروشارژی: بعد از اینکه دستگاه جاروشارژی روشن شد هوا به داخل دستگاه کشیده می شود و به این ترتیب زباله ها جمع می شود فیلتر دستگاه یک لایه اسفنجی مانند است که گرد و غبار ها را از زباله جدا کرده و از آلوده شدن محیط جلوگیری می کند.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی زاروتی Zarotti | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زاروتی

دلایل شارژ نشدن جاروشارژی کنوود چیست؟

جاروشارژی کنوود

یکی از رایج ترین مشکلاتی که امکان دارد شما در هنگام استفاده از جارو شارژی کنوود با آن روبرو شوید این است که جارو شارژی شما شارژ نشود هرگاه با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مرحله اول باید اطمینان پیدا کنید که جارو شارژی را به طور درست در پایه شارژ قرار داده اید.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث شارژ نشدن جارو شارژی کنوود شما شود نرسیدن برق از پریز به دستگاه است پس حتماً پریز را چک کنید برای چک کردن پریز می‌توانید از یک وسیله برقی دیگر استفاده کنید وسیله برقی را به پریز وصل کنید اگر وسیله برقی کار نکرد نشانه خرابی پریز است.
 • خراب شدن باتری یکی دیگر از دلایلی است که می تواند باعث شارژ نشدن دستگاه جارو شارژی کنوود شما شود.

در جاروشارژی از باتری هایی استفاده می شود که تقریباً می توان گفت عمر محدودی دارند شارژ نشدن دستگاه جارو شارژی احتمال دارد به دلیل خرابی باتری و تمام شدن عمر مفید آن باشد البته گاهی هم احتمال این وجود دارد که عمر باتری تمام نشده باشد ولی کارکرد آن با اختلال روبرو شود و این در صورتی است که باتری دستگاه شما فاسد شود برای اینکه باتری دستگاه جارو شارژی کنوود شما فاسد نشود حتماً باید حداقل دو بار در ماه از آن استفاده کنید اگر برای مدت طولانی از آن استفاده نشود باتری فاسد خواهد شد.

چرا جاروشارژی کنوود مکش لازم را ندارد؟

اگر در هنگام استفاده از جارو شارژی کنوود خود متوجه شدید که مکش آن بسیار کم شده و قدرتی برای تمیز کاری ندارد دلایل بروز این مشکل می تواند موارد زیر باشد:

 • احتمال دارد محفظه جاروشارژی پر شده باشد همیشه بعد از استفاده از جاروشارژی کنوود محفظه آن را خالی کنید.
 • امکان دارد در لوله جاروشارژی تکه‌های آشغال گیر کرده باشد.
 • جمع شدن آلودگی ها و مو و پرز در قسمت برس می تواند باعث کم شدن قدرت جاروشارژی شود.
 • دلیل دیگری که می تواند قدرت مکش جاروبرقی شارژی را کم کند کثیف شدن فیلتر جاروشارژی است.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن کنوود Kenwood | نمایندگی مجاز مخلوط کن کنوود

اگر می‌خواهید جارو شارژی کنوود شما از کشش زیادی برخوردار باشد همیشه بعد از استفاده محفظه آن را خالی کنید همچنین غلتک های برس و لوله های دستگاه را چک کنید و اگر گرفتگی و آلودگی داشتند آنها را تمیز کنید اگر با انجام این کارها بازهم جارو شارژی شما مکش کافی نداشت حتماً باید برای تعمیر جاروشارژی کنوود اقدام کنید برای این کار می توانید به نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی کنوود مراجعه کنید.

دلایل صدای غیر عادی از جاروشارژی کنوود چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداولی که برای جارو شارژی ها اتفاق می‌افتد تولید صداهای غیر عادی می باشد در ادامه می خواهیم دلایل این مشکل را برایتان بیان کنیم:

 • کثیف بودن فیلتر جاروشارژی کنوود
 •  گرفتگی لوله ها
 •  شکستگی بلبرینگ
 • گرفتگی برس و پارویی

این موارد می تواند دلیل بروز این مشکل باشد اگر صدای جارو شارژی به دلیل کثیفی فیلتر بود باید فیلتر را تمیز کنید و اگر بلبرینگ دستگاه شکسته بود باید برای تعویض آن اقدام کنید برای گرفتگی پارویی برس و لوله ها هم باید آنها را بررسی کنید در صورت گرفتگی آن را تمیز کنید.

دلایل بوی سوختگی از جاروشارژی کنوود چیست؟

اگر در هنگام استفاده از جارو شارژی متوجه بوی سوختگی در دستگاه جارو شارژی کنوود شدید این مشکل اکثراً مربوط به تسمه جارو شارژی است.

 • تسمه وظیفه دارد تا نیروی محرک را به غلتک منتقل کند اگر تسمه پاره شود و یا از جای خود خارج شود دیگر نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد.
 • سوختن تسمه هم می تواند باعث بوی سوختگی در دستگاه شود.
 • اگر تسمه را بررسی کردید ولی مشکلی نداشت در مرحله بعدی باید موتور دستگاه را بررسی کنید.
 • احتمال دارد به دلیل استفاده طولانی مدت و یا استفاده زیاد از دستگاه، عمر مفید موتور تمام شده باشد و موتور جارو شارژی سوخته باشد در این حالت باید یک موتور جدید جایگزین موتور سوخته کنید.

دلیل خاموش شدن جاروشارژی کنوود در هنگام کار چیست؟

در ادامه می خواهیم دلایل خاموش شدن جارو شارژی را در هنگام کار برایتان توضیح دهیم تا بتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید این موارد عبارت می باشند از:

 • قطع شدن برق منزل و یا پریدن فیوز
 •  پر شدن محفظه دستگاه جارو شارژی
 •  خراب شدن فیلتر جارو شارژی

برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید به شما توصیه می کنیم هر چند وقت یکبار فیلتر جارو شارژی را چک کنید و محفظه دستگاه جارو شارژی را هم از آلودگی ها کاملا پاک کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی کنوود KENWOOD

دلایل نچرخیدن غلتک دستگاه جاروشارژی کنوود چیست؟

یکی از مهمترین قطعات در جارو شارژی تسمه جارو شارژی است که  نچرخیدن غلطک جارو شارژی می تواند مربوط به تسمه باشد اگر تسمه در جای خود قرار نگیرد و یا اینکه مو و پرز به غلتک بچسبد باعث می شود که غلتک به درستی نچرخد برای برطرف کردن این مشکل باید غلتک را همیشه تمیز کنید.

دلایل روشن نشدن جارو شارژی چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در جارو شارژی کنوود روشن نشدن جارو شارژی می باشد برای اینکه این مشکل را برطرف کنید بهتر است ابتدا به وسیله یک فازمتر اتصالات داخل دستگاه را چک کنید و از وجود برق در جارو شارژی مطمئن شوید اگر مشکل به اتصالات داخلی مربوط نشد در مرحله بعدی باید کلید خاموش و روشن را بررسی کنید اگر این قسمت هم مشکلی نداشت باید موتور و برد دستگاه را چک کنید احتمال دارد مشکل از این قسمت باشد برای بررسی کردن و تعمیر کردن برد و موتور دستگاه حتماً باید به نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی کنوود تماس بگیرید.

جاروشارژی کنوود

دلایل بوی سوختگی در جاروشارژی کنوود چیست؟

 

اگر هنگامی که دارید برای نظافت از جارو شارژی کنوود خود استفاده می کنید بوی سوختگی به مشام شما رسید باید برای برطرف کردن مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 •  استفاده طولانی از جارو شارژی می تواند باعث بروز این مشکل شود زیرا استفاده طولانی به موتور جارو شارژی فشار وارد می‌کند و در نتیجه موتور بوی سوختگی می دهد.
 • دومین دلیلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود آسیب دیدن تسمه های جارو شارژی است اگر تسمه های جارو شارژی آسیب دیده باشد موتور نیم سوز شده و بوی سوختگی می دهد.

دلایل گرم شدن بیش از اندازه جاروشارژی چیست؟

اگر جارو شارژی شما بیش از حد گرم می شود برای اینکه مشکل را برطرف کنید موارد زیر را انجام دهید:

 • برای مدت طولانی و مداوم از جارو شارژی استفاده نکنید.
 •  فیلتر های جارو شارژی را مرتباً تمیز کنید زیرا کثیف بودن فیلتر ها باعث افزایش حرارت جارو شارژی می شود.
 •  یکی دیگر از دلایل گرم شدن بیش از حد جارو شارژی مسدود شدن لوله های جارو شارژی است.
 • همچنین پر بودن محفظه جارو شارژی می تواند باعث شود که به موتور فشار وارد شده و موتور گرمای زیادی تولید کند.

خدمات تعمیرات جارو شارژی کنوود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن جارو شارژی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا