تعمیرات سرمایش گرمایش

راهنمای ارور کولر گازی کی جی | KG

کولر گازی کی جی یکی از انواع کولرهای گازی است که در بین افراد محبوب است؛ اما در صورت بروز هرگونه مشکل فنی برای این کولر گازی قطعا دردسرهایی ایجاد می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل و نقص فنی در این کولر ارور و کد های خطا ایجاد می‌شود که در این مقاله قصد داریم تا به راهنمای ارور کولر گازی کی جی بپردازیم.

منظور از کد خطا در کولر گازی کی جی چیست؟

کد خطا یعنی به هر دلیلی کولر گازی کار نمی‌کند و دچار اختلال شده است. وجود کد خطا به معنی وجود یک نوع اختلال در سیستم درونی یا بیرونی کولر گازی بروز می‌کند؛ معمولا این خطا با یک حرف انگلیسی و یک عدد به همراه چراغ چشمک زن نمایان می‌شود. در صورت مشاهده این مشکل بهتر است برای کسب اطلاعات بیش تر با تعمیر کار متخصص تماس بگیرید.

مهم ترین دلایل انواع ارورهای کولر گازی کی جی چیست؟

در این قسمت از مقاله مهم ترین دلایلی که سبب بروز این کدهای خطا هستند را بررسی می‌کنیم. در اکثر موارد علت ارور ها  به خاطر خراب شدن قطعات داخلی دستگاه و همچنین بروز عملکرد اشتباه در این دستگاه است. از جمله مهم ترین دلایل بروز انواع کدهای خطا کولر گازی کی جی به موارد زیر اشاره کرد.

 1. سوختن کمپرسور
 2. دمای بیش از حد دستگاه
 3. از کار افتادن و یا خراب شدن میکرو سوئیچ ها
 4. از کار افتادن سنسور های داخلی و بیرونی
 5. کمپرسور کولرگازی دچار یخ زدگی شده باشد.
 6. مشکل داشتن موتور و فن داخلی یا بیرونی آن
 7. خراب شدن حافظه EEPROM
 8. وجود مشکل در عملکرد اینورتر

راهنمای ارور کولر گازی کی جی

توضیح مربوط به هر ارور کولر گازی کی جی را از کجا باید دریافت کرد؟

پس از بروز هر گونه کد خطا سوال اینجاست که توضیح هر کدام از این خطا ها را از  کجا دریافت کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که هر دستگاه کولری دارای دفترچه راهنما است؛ شما عزیزان می‌توانید با استفاده از این دفترچه برای رفع ارور استفاده نمایید. در صورتی که دفترچه در دسترس نیست یا آن را گم کردید به جدولی که در ادامه بر اساس دفترچه راهنمای کولر گازی کی جی نوشته شده مراجعه نمایید و طبق دستور العمل اقدام کنید.

مهم ترین ارورهای کولر گازی کی جی چیست؟

برای یافتن علت انواع ارور کولر گازی باید معنی هر یک از ارور ها را بدانید و بتوانید علت بروز این خطا را تشخیص دهید از این رو برای یافتن علت و معنای کدخطا به جدول زیر مراجعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های حل مشکل کاهش فشار آب شیر اهرمی
انواع ارور کولر گازی کی جی دلیل ارور کولر گازی کی جی
F1 این خطا مربوط به محافظ فازها می‌باشد.

ممکن است برد الکتریکی کولر خراب شده باشد و یا محافظ سوخته باشد.

F2 محافظ فازها دچار خطا شده است

سوختگی محافظ یا خرابی برد اصلی

F3 محافظ ولتاژ زیاد است
F4 محافظ ولتاژ کم است
F5 خطای گرمای زیاد

خرابی برد الکتریک

F6 اورلود اسپیلت بررسی شود.

سوختن اورلود یا خرابی برد اصلی

F7 سنسور یونیت بیرونی را بررسی کنید
F8 محافظ یخ زدگی را بررسی کنید
F9 یخ زدگی کولر گازی
F10 گرمایش الکتریکی را بررسی کنید.

چرا کولر گازی کی جی روشن نمی‌شود ؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که برخی از مصرف کنندگان دارند این است که چرا کولر گازی کی جی روشن نمی‌شود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت به احتمال زیاد یکی از موارد زیر دچار مشکل است، پس موارد زیر را حتما بررسی کنید.

 1. وجود تغییرات شدید ولتاژ برق
 2. نبود برق، یا مشکل اتصالی در سیم ها سبب بروز چنین مشکلی می‌شود.
 3. وجود مشکل در مدار شکن کمپرسور
 4. یکی از قطعات داخلی دچار آسیب شدید شده است.

راهنمای ارور کولر گازی کی جی

چگونه ارور کولر گازی کی جی را برطرف کنیم؟

پس از مشاهده ارور کولر گازی کی جی نوبت به برطرف کردن ارور کولر گازی می‌رسد؛ برطرف نمودن ارور این کولر گازی  بسیار سخت تر از سایر دستگاه های برقی است؛ پس اگر در این زمینه دانش کافی و همچنین تخصص ندارید بهتر است که به هیچ عنوان خود دست به رفع ارور نزنید و از یک متخصص کمک بگیرید.

هزینه تعمیرات کولر گازی کی جی در ایبک امداد چقدر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که پس از بروز خطا ایجاد می‌شود این است که هزینه تعمیرات کولر گازی کی جی در ایبک امداد چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به اینکه مجموعه ایبک امداد در عضویت صنف تعمیرکاران لوازم خانگی است؛ تمامی هزینه ها بر اساس قیمت مصوب اتحادیه می‌باشد؛ از سوی دیگر هزینه هر تعمیرات بستگی به میزان خرابی دستگاه و همچنین نوع و مدل کولر گازی دارد.

اما در صورت مشاهده انواع کد های خطا می‌توانید که اقدامات زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا بهتر است دکمه ریست را بزنید.
 2. سپس در صورت مشاهده مجدد ارور بهتر است دستگاه را خاموش کنید.
 3. کولر گازی را از برق کشیده و سپس پس از نیم ساعت مجدد به برق بزنید در صورت مشاهده ارور دوباره بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید.
 4. از تعمیرکار متخصص کمک بخواهید تا مشکل را برطرف کند. همچنین شما عزیزان می‌توانید  از خدمات مجموعه ایبک امداد بهره مند شوید.

راهنمای ارور کولر گازی کی جی

چرا ایبک امداد را برای رفع ارور کولر گازی کی جی انتخاب کنیم؟

نکته ای که پس از بروز انواع کد های خطا ایجاد می‌شود این است که یک متخصص خوب و کارآمد پیدا کنیم. امروزه تعمیرگاه های مختلفی در سراسر استان وجود دارند که به این کار می‌پردازند. اما نکته مهم اینجاست که هر کدام از آن ها می‌توانند انواع ارورهای کولر گازی کی جی را برطرف کنند؟ ما در مجموعه ایبک امداد با حضور در محل مورد نظر شما و با استفاده از قطعات اصل و اورجینال به رفع انواع ارور کولر گازی می‌پردازیم. گفتنی است مقاله ای با عنوان چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟ در همین وبسایت موجود است که به کمک لینک موجود قابل مطالعه است.

نتیجه گیری از راهنمای ارور کولر گازی کی جی

در این مقاله به بررسی مهم ترین عواملی که سبب بروز انواع کد های خطا می‌شوند پرداختیم. نکته مورد تاکید این است که کد خطا کولر گازی کی جی در منزل معمولا غیر قابل تعمیر است؛ و این دستگاه بسیار حساس می‌باشد. پس در نتیجه برای رفع ارور باید از یک نمایندگی کولر گازی کی جی تماس گرفته یا از یک متخصص برای انجام تعمیرات کمک بخواهید. مجموعه ایبک امداد با استفاده از به روز ترین خدمات و بهره گیری از دانش فنی و همچنین استفاده از قطعات فابریک و اصل به انجام تمامی خدمات و تعمیرات انواع کولر گازی می‌پردازد.

راهنمای ارور کولر گازی کی جی

 ۶ نکته اساسی در خصوص نگهداری بهتر از کولر گازی کی جی

در این قسمت از مقاله به بررسی مهم ترین نکاتی که سبب جلوگیری از بروز خطا و همچنین نگهداری بهتر از کولر گازی می‌شود می‌پردازیم.

 1. بهتر است در فصول سرد فیلتر هوای کولر گازی را عوض کنید.
 2. قبل از رسیدن به فصول گرم بهتر است کولر خود را کاملا بررسی و در صورت نیاز قطعات آن را تعویض کنید.
 3. در طول مدت زمانی مشخصی بهتر است کولر خود را سرویس نمایید تا از بروز هر گونه مشکل جلوگیری کنید.
 4. در هنگام استفاده از کولر گازی بهتر است به صورت یک سره و چندین ساعت پشت سر هم کولر روشن نباشد زیرا به موتور دستگاه فشار وارد شده و خطرناک است؛ پس بهتر است هر چند ساعت یک بار کولر را خاموش کنید.
 5. در صورتی که دستگاه شما قدیمی شده و مصرف برق بالایی دارد و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری آن زیاد شده بهتر است که آن را تعویض کنید.
 6. وجود هر گونه صدای غیر متعارف و آزاد دهنده و به معنی وجود مشکل در سیستم تهویه شماست پس بهتر است که در اسرع وقت از یک تعمیرکار برای بازبینی و بررسی درخواست کنید.

راهنمای ارور کولر گازی کی جی | KG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای ارور کولر گازی کی جی | KG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا