خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

برطرف کردن نشتی لوله آب با محلول نشتی گیر و نوار چسب

محل نشتی لوله آب و نوار برای برطرف کردن نشتی لوله ، موضوعی است که می خواهیم در این مقاله از بخش خدمات فاضلاب و لوله بازکنی ایبک امداد به آن بپردازیم با ما همراه باشید.

یکی از قسمت های مهم در ساختمان، شبکه لوله کشی آب می باشد از آنجایی که وجود هرگونه مشکل و نقص در این قسمت می تواند باعث بروز مشکلات زیادی برای شما شود ما بهتر دانستیم در این مقاله روش های مناسبی را برای جلوگیری کردن از نشتی آب برای شما بیان کرده و شما را با آن آشنا کنیم.

دلایل نشتی لوله آب چیست؟

امکان دارد این مورد برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام سوراخ کردن دیوار سرویس بهداشتی، برای نصب آینه، به طور تصادفی لوله آب داخل دیوار به وسیله ی دریل سوراخ شود و یا اینکه لوله آب منزل شما از جنس فلز بوده و در اثر زنگ زدگی و پوسیدگی سوراخ شده و یا ترک خورده باشد و حتماً شما به دنبال رفع این نشتی هستید.

با ما همراه باشید تا برای شما چسب لوله را معرفی کنیم تا بتوانید به وسیله آن نشتی لوله های پلی اتیلنی، پلاستیکی، مسی، لوله سبز و لوله های توکار ساختمان را برطرف کنید. در ابتدا باید با دلایل نشتی لوله آب آشنا شوید جنس لوله ای که در سیستم لوله کشی آب ساختمان به کار می رود ممکن است به دلایل زیر سوراخ شود و دچار نشتی شده باشد :

 • اگر لوله ها، عایق کاری مناسب نداشته باشند دچار یخ زدگی خواهند شد و یخ زدگی باعث ایجاد سوراخ در لوله می شود.
 • وارد کردن فشار و ضربه ناگهانی به لوله باعث می‌شود که لوله ترک خورده و یا دچار سوراخ و نشتی شود.
 • اگر دمایی بیش از حد تحمل لوله، بر آن وارد شود باعث بروز این مشکل خواهد شد .
 • شل شدن اتصالات لوله در اثر دما و یا فشار می تواند باعث نشتی در لوله شود.
 •   اگر چسب لوله از بین برود باعث نشتی در لوله خواهد شد.
 •  به دلیل خاک و مصالح نامناسب احتمال دارد لوله های توکار دچار خوردگی شوند.
 • اگر شما اتصالات را بیش از حد سفت کنید باعث خرابی لوله و نشت آب از آن خواهد شد.
حتما بخوانید:   نحوه فنر زدن لوله فاضلاب | مراحل فنر زدن لوله های فاضلاب

استفاده از محلول نشتی گیر برای کاهش نشتی لوله

محلول نشتی گیر محلولی است به رنگ شیری نانو پلیمری می باشد این محلول برای برطرف کردن نشتی های ریز سیستم قابل استفاده است این محصول باعث می شود شما دیگر نیازی به پیدا کردن محل نشتی نداشته باشید و فقط لازم است که این محلول را به سیکل بسته تزریق کنید و ۲۴ ساعت صبر کنید تمام نشتی سیستم از بین خواهد رفت و روش کار این محصول به این شکل است که شما باید محلول را به آب اضافه کنید تا در آب حل شود سپس فعال شده و در کل سیستم می چرخد و به هر نقطه ای که آب در آن نشت کند برخورد کرده و با سایش هوا سفت و سخت می شود در نتیجه نشتی برطرف می گردد لازم است بدانید که این محلول را طوری طراحی کردند که به هیچ عنوان به قطعات سیستم صدمه نمی‌زند و یا دچار انسداد مسیر نمی شود به همین دلیل این محلول برای گرفتن نشتی های ریز طراحی شده ضمناً این محلول باعث می شود قطعات مکانیکی بهتر کار کنند از جمله پمپ سیرکولاسیون، که باعث بهبود عملکرد آن خواهد شد.

نشتی لوله آب

محلول نشتی گیر لوله چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که برای تان بیان کردیم این محلول گزینه مناسبی می باشد برای جلوگیری از نشتی و از بین بردن آن در مکان های مختلف، لازم است که بدانید این محلول به هیچ وجه آسیبی به شبکه لوله کشی ساختمان و به لوله ها وارد نمی‌کند در ادامه می خواهیم ویژگی های محلول نشتی گیر لوله را بررسی کنیم.

 1.   هر گونه نشتی آب از سیستم بسته را به طور صددرصد برطرف می کند.
 2. از نشتی های بعدی در مدار گرمایش شوفاژ برای مدت سه ماه جلوگیری می کند.
 3. نشتی را به طور دائم برطرف کرده و نیاز به شارژ مجدد نیست.
 4.   خوردگی ناشی از ورود اکسیژن به شوفاژ را متوقف می کند.
 5. استفاده از آن بسیار آسان است.
 6.  قابلیت تزریق به مدار گرمایش در هنگام کار کردن را دارد بدون نیاز به تخلیه مدار گرمایش.
 7.  مجهز به اتصالات متنوع می باشد.
 8.  تزریق به مدار گرمایشی در مدت ۲۰ ثانیه.
 9.  برای تزریق مدار نیاز به تخلیه نیست.
 10.  هزینه تعمیر ۱۰۰ درصد کم شده و نیازی به یافتن نشتی در سیستم ندارید.

بهترین راه برای محافظت از لوله ها، نوار رفع نشتی لوله می باشد

همانطور که می دانید تعویض و تعمیر لوله ها در اثر نشتی بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است شما باید در هنگام بروز مشکل نشتی لوله به کمک یک نوار رفع نشتی، به‌راحتی مشکل را از بین ببرید باید توجه داشته باشید که این نوار می‌تواند به راحتی مشکل شما را برطرف کند نوارهای رفع نشتی لوله، جنس های مختلفی دارند مانند نوارهای آب بندی فایبرگلاس، چسب نشتی گیر لوله، خمیر اپوکسی، و چسب هایی که جهت نشتی گیری طراحی و به بازار عرضه شده است. برای اینکه این چسب ها کارایی بیشتری داشته باشند شما بهتر است در مرحله اول جنس لوله ساختمان را کاملاً بشناسید و بعد مناسب با آن نوار مناسب را انتخاب کنید و با این کار از نشتی لوله های ساختمان جلوگیری می کنید.

حتما بخوانید:   ۷ دلیل ترک خوردن کاسه توالت|برطرف کردن ترک خوردگی کاسه توالت

چگونه از نوار چسب های رفع نشتی لوله برای جلوگیری از نشتی استفاده کنیم ؟

برای اینکه شما نوار چسبی را که انتخاب می کنید کارایی زیادی داشته باشد بهتر است ابتدا روش استفاده از آن را یاد بگیرید توجه داشته باشید بعضی از قسمتهای لوله امکان دارد حساس بوده و قرار دادن نوار چسب روی آن عملکرد برعکسی داشته باشد و باعث شود به قسمت های دیگر لوله آسیب برسد به همین دلیل ما می خواهیم برای شما روش صحیح استفاده از این چسب ها را توضیح دهیم.

 •  ابتدا محل نشتی لوله را تشخیص دهید و کنتور آب را هم کاملاً ببندید.
 •  اگر امکان قطع جریان آب در قسمت نشتی وجود نداشت سعی کنید که فشار آب را تا حدی که برای تان امکان دارد کاهش دهید برای این منظور می توانید سوراخ به وجود آمده را با چیزی پر کنید.
 •  قسمتی را که آسیب دیده به کمک کاغذ سنباده زنگ زدایی و یا فرچه سیمی، سمباده کاری کنید.
 • خمیر اپوکسی را از جای خود در آورید و با یکدیگر مخلوط کنید خمیری که به دست می‌آید به رنگ خاکستری است خمیر خاکستری رنگ را روی محل نشتی بگذارید و آن را در محل نشتی و یا داخل حفره فشار دهید.
 •  محله چسب نشتی گیر یا همان فایبرگلاس را باز کنید و حدود ۱۵ ثانیه در آب با دمای معمولی و متعادل بگذارید سپس آن را خارج کرده و کمی فشار دهید.
 •  موادی را که خریده اید با فاصله گسترش ۵۰ میلی متری از محل وجود نشتی به دور قسمت آسیب دیده بپیچانید توجه داشته باشید در تمام مدتی که نوار را می پیچانید نوار باید به طور محکم به دور لوله کشیده شود.

نشتی لوله آب

خمیر نشتی گیر لوله برای برطرف کردن نشتی لوله

خمیر نشتی گیر لوله تقریباً شبیه به خمیر اپوکسی می باشد با این تفاوت که شما نیازی به ترکیب کردن دو جزو خمیر ندارید این محصول کاملاً خمیری جامد می باشد از این خمیر می توانید برای برطرف کردن نشتی لوله پلاستیکی، مسی، آلومینیومی و استیل استفاده کنید. این خمیر مزایای زیادی دارد که در ادامه چند نمونه از مزایای آن را برایتان بیان می کنیم.

حتما بخوانید:   چرا شناور توالت فرنگی به درستی کار نمی‌کند؟

مزایای خمیرهای نشتی گیر لوله

 1. این خمیر ها هیچ گونه ضرری ندارند و باعث پوسیدگی لوله نخواهد شد.
 2. استفاده از آنها بسیار راحت و آسان است
 3.  سرعت بالایی در چسبندگی دارد
 4.  تقریباً ۱۲ تا ۱۵ سال اثر آن باقی می ماند.
 5.  برای استفاده از آن نیاز به هیچ آموزش خاصی ندارید.

 روش استفاده از خمیر نشتی لوله گیر

برای استفاده از این خمیر موارد زیر را انجام دهید:

 1. خمیر نشتی لوله گیر به شکل رول بوده و داخل بسته بندی قرار دارد آنرا از بسته در آورید.
 2.  با انگشتان دست خود خمیر را کمی ورز داده تا به شکل خمیری نرم و خاکستری رنگ در بیاید.
 3.  محل نشر لوله را خشک و تمیز کنید.
 4.  سپس خمیر را باز کرده دورتادور محل سوراخ بپیچانید و با دست خود آن را کاملاً پخش کنید.
 5.  صبر کنید تا کاملا خشک شود.
 6.  برای خشک شدن آن می توانید از وسایلی مانند سشوار استفاده کنید.

نشتی لوله آب

برای جلوگیری از نشتی لوله چه کارهای عملی باید انجام بدهیم؟

لوله هایی که از آنها برای طراحی کردن سیستم لوله کشی در ساختمان استفاده می کنید احتمال دارد بعد از مدتی به دلایل مختلف کارایی خود را از دست بدهد و نشتی در قسمت های مختلف آن به وجود بیاید و یا امکان دارد در اثر وارد شدن فشار های ناگهانی به لوله ها، ضربه به لوله، یا یخ زدگی به دلیل نبودن عایق کاری مناسب و یا دمای زیاد و بیش از تحمل لوله باعث شود که لوله از بین رفته و نشتی درون لوله ها ایجاد شود در این هنگام شما می توانید از چسب هایی که در بالا برای تان بیان کردیم و روش استفاده از آن را هم توضیح دادیم استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله ایبک راه های جلوگیری از نشتی لوله را به کمک محلول نشتی گیر و نواری برای رفع نشتی لوله، برای شما بیان کردیم شما می توانید به کمک ابزارهای مختلفی مانند نوار رفع نشتی، محلول نشتی گیر لوله، از نشتی جلوگیری کنید و آن را برطرف کنید.

 

111111111111111111

31

برطرف کردن نشتی لوله آب با محلول نشتی گیر و نوار چسب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله برطرف کردن نشتی لوله آب با محلول نشتی گیر و نوار چسب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا