خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

آموزش باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

روش های باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در زندگی ما اتفاق میفتد و اهمیت بسزایی دارد گرفتن لوله فاضلاب است و یکی از دغدغه‌های ما باز کردن لوله فاضلاب می شود. که بعضی از افراد می خواهند از راه های مختلف مانند باز کردن لوله با لوله باز کن های دستی یا تلمبه و یا حتی نوشابه و روش های دیگر استفاده کرده تا از این مشکل رهایی پیدا کنند .

بعضی وقت ها این گرفتگی لوله ها باعث ایجاد بوی بدی خواهد شد به همین دلیل شما به دنبال راه حلی سریع برای رفع مشکل می گردید تا از این بوی بد خلاص شوید. اگر گرفتگی لوله سطحی باشد حتماً شما می‌خواهید خودتان با روشهای خانگی این گرفتگی را برطرف کنید روش های خانگی که معمولاً ورد زبان مردم است استفاده از جوش شیرین، تلمبه و یا حتی نوشابه می باشد می خواهیم در ادامه مطالب به این موضوع بپردازیم که آیا نوشابه راه حل مناسبی برای باز کردن گرفتگی لوله است یا خیر؟

روش های باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نوشابه در خانه و سایر روش ها

باز کردن لوله فاضلاب

همان گونه که در اول مقاله برایتان توضیح دادیم اگر شما آشنایی کمی با روش های خانگی داشته باشید می‌توانید خودتان در منزل اقدام باز کردن لوله فاضلاب کنید برای حل گرفتگی لوله فاضلاب از راه حل های زیر استفاده کنید :

  1. باز کردن لوله با استفاده از فنر دستی
  2. استفاده از نوشابه و جوش شیرین
  3. بازکردن لوله فاضلاب به کمک سرکه و نمک
  4. باز کردن لوله با استفاده از تلمبه دستی
  5.  باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین
  6. استفاده از آب جوشیده
  7. باز کردن لوله به کمک جوهر نمک
  8. استفاده از نمک و جوش شیرین یک روش خانگی برای بازکردن لوله فاضلاب
  9. بازکردن لوله فاضلاب به کمک مواد شوینده
  10. استفاده از جوهر نمک بهترین روش برای بازکردن لوله فاضلاب
حتما بخوانید:   بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی

سعی کنید برای استفاده از مواد شیمیایی بسیار دقت کنید زیرا استفاده غلط از این مواد می‌توانند به شما آسیب برساند برای استفاده از جوهر نمک و یا مواد شیمیایی دیگر باید حتماً موارد ایمنی را رعایت کنید.

نگاهی دقیق تر به روش بازکردن لوله با نوشابه

همانطور که در قبل برایتان بیان کردیم یکی از روش های باز کردن لوله فاضلاب در خانه با استفاده از نوشابه و جوش شیرین می باشد . در این روش باید نوشابه را داخل لوله ها ی سینک یا حمام بریزید و بعد از گذشت مدتی جوش شیرین و سرکه را به آن اضافه کنید و بعد از کمی صبر کنید تا لوله ها باز شود.

حالا ما به کار ساز بودن باز کردن لوله های فاضلاب با نوشابه خواهیم پرداخت . که آیا این کار موثر است یا خیر ؟

به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که نوشابه و جوش شیرین را داخل لوله ها می ریزید از تلمبه دستی استفاده نکنید .

استفاده کردن از نوشابه برای باز کردن لوله های فاضلاب کار مناسبی است؟

معمولا همه این پیشنهاد را می دهند که با نوشابه لوله ها را باز کنید ولی این کار اصولی نیست و مشکلاتی را به همراه دارد :

دلایل اصلی که نوشابه نمی تواند لوله ها را باز کند یا مشکلاتی که ایجاد می کند :

1 . اسیدی بودن نوشابه آنقدر نیست که بخواهد لوله ها را به راحتی باز کند زیرا درصد کمی اسید در آن وجود دارد .

2 . در نوشابه شکر وجود دارد برای همین وقتی که داخل لوله ها ریخته شود باعث چسبندگی خواهد شد و این عمل باعث گرفتگی بیشتر لوله خواهد شد .

ولی بعضی افراد می گویند که نوشابه با جوش شیرین و سرکه می تواند موثر باشد و لوله ها را باز کند ، جوش شیرین و سرکه به تنهایی می توانند عامل باز شدن لوله شوند .

آیا واقعاً نوشابه می تواند یک لوله بازکن خوب باشد؟

همانگونه که گفتیم عده‌ای مدعی شدند که استفاده از نوشابه های گازدار می‌تواند لوله های فاضلاب را باز کند این افراد اعتقاد دارند که اسیدی بودن نوشابه می تواند باعث باز شدن لوله شود و گرفتگی داخل لوله را برطرف کند اگر شما از آنها بخواهید که در این مورد توضیح بدهند می‌گویند که همراه نوشابه کمی هم جوش شیرین داخل لوله بریزید البته جوش شیرین خود ماده‌ای است که خاصیت شویندگی بسیاری دارد و می تواند لوله ها را شسته و آن را پاک کند جوش شیرین یکی از روش های خانگی برای برطرف کردن گرفتگی لوله می باشد . شخص کلاهبردار می خواهد به وسیله نوشابه و جوش شیرین از خاصیت جوش شیرین استفاده کرده و برای باز کردن لوله از آن کمک بگیرد البته این ادعا به هیچ وجه ثابت نشده و اصلاً معلوم نیست که آیا نوشابه می تواند اثر موثری در باز کردن لوله داشته باشد یا نه؟ اگر شما یک جستجوی ساده در اینترنت کنید متوجه خواهید شد که هیچ‌ یک از مطالبی که در مورد لوله بازکنی با نوشابه موجود می باشد به طور دقیق نمی تواند آموزش درستی از این مورد به شما بدهد و در کنار نوشابه از موارد دیگر استفاده می کند پس به این نتیجه می رسیم که این روش کاملا کذب می باشد پس سعی کنید به خاطر یک راه غلط یک شیشه نوشابه را مصرف نکنید زیرا هیچ تغییری در گرفتگی لوله نخواهید دید.

حتما بخوانید:   راهنمایی تمیز کردن و ضد عفونی توالت فرنگی

روش های استاندارد برای برطرف کردن گرفتگی لوله

باز کردن لوله فاضلاب

شما برای اینکه گرفتگی لوله را برطرف کنید بهتر است که از روش‌های استاندارد و اصولی کمک بگیرید به طور کلی روش های زیادی برای برطرف کردن گرفتگی لوله وجود دارد که شما می توانید در منزل آن را انجام دهید در اصطلاح به آن روش های خانگی لوله بازکنی گفته می شود.

1- استفاده از آب برای بازکردن لوله

اگر گرفتن فاضلاب مربوط به توالت باشد ممکن است سیفون توالت به خاطر جمع شدن فضولات دچار گرفتگی شده باشد در این صورت شما اصلاً نیازی به لوله بازکن ندارید می توانید کاسه توالت را از آب پر کنید و چند ساعت که بماند گرفتگی برطرف خواهد شد و یا اینکه مقدار زیادی آب را با فشار درون کاسه توالت بریزید تا سیفون توالت باز شود.

2- استفاده از سرکه، آب جوش، آبلیمو و جوش شیرین

سرکه، جوش شیرین، آب لیمو خاصیت اسیدی و شویندگی دارد اگر آنها را با آب جوش ترکیب کنید لوله بازکن خوبی درست کرده اید البته تاثیر آن مثل محلول های اسیدی نمی باشد اما برای گرفتگی های ساده مفید است و شما می توانید به این طریق اقدام به باز کردن لوله فاضلاب کنید.

3- استفاده از محلول شیمیایی

بعضی از گرفتگی ها در کفشور حمام یا سینک ظرفشویی، به دلیل باقی مانده غذا و رسوبات چربی می باشد که به راحتی می توانید با کمک محلول های شیمیایی آن را برطرف کنید البته اگر روش های خانگی موثر نبود آنگاه شما از روشهای محلول شیمیایی استفاده کنید.

حتما بخوانید:   بیده توالت فرنگی چیست؟
4- تلمبه برای باز کردن لوله

برای باز کردن گرفتگی های ساده تلمبه دستی بسیار موثر می باشد البته در قدیم هم در تمام خانه ها یک تلمبه دستی وجود داشت که در صورت گرفتگی سینک ظرفشویی از آن استفاده می کردند اگر خواستید از این روش استفاده کنید باید سینک ظرفشویی را کمی آب کرده و آنگاه تلمبه را به طرف بالا و پایین فشار دهید تا لوله باز شود.

5- استفاده از فنر دستی برای باز کردن لوله

تقریبا می توان گفت که استفاده از فنر دستی روشی بسیار کاربردی برای باز کردن گرفتگی های سطحی می باشد فنر دستی یک وسیله ساده و کوچک است که می تواند گرفتگی های سطحی لوله فاضلاب را برطرف کند.

به غیر از مواردی که برای شما بیان کردیم روش های دیگری هم مانند دستگاه تراکم هوا و فنر برقی لوله بازکنی وجود دارد که اگر لوله دچار گرفتگی سخت شده بود شما باید از این روش ها برای باز کردن لوله استفاده کنید که البته خودتان قادر به انجام این کار نخواهید بود و باید از شرکتهای لوله بازکنی کمک بگیرید تا مشکل گرفتگی لوله فاضلاب شما برطرف شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله برای شما در مورد باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه در منزل توضیح دادیم همانگونه که گفتیم تاکنون ثابت نشده که نوشابه بتواند در بازکردن لوله فاضلاب اثر مطلوبی داشته باشد زیرا شیرینی نوشابه می‌تواند باعث گرفتگی بیشتر در لوله هم بشود پس بهتر است برای باز کردن لوله از روش های منطقی خانگی استفاده کنید ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما چند روش خانگی برطرف کردن گرفتگی لوله را بیان کردیم اگر این روش ها را در منزل انجام دادید ولی باز هم گرفتگی لوله برطرف نشد معلوم می شود که گرفتگی لوله فاضلاب شما از نوع سخت می باشد در این صورت باید به شرکت‌های لوله بازکنی مراجعه کنید تا به کمک دستگاه های مخصوص اقدام به باز کردن لوله فاضلاب کنند.

 

نحوه باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های استاندارد برای برطرف کردن گرفتگی لوله

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا