تعمیرات لباسشویی

آموزش شستشوی پرده و پتو در ماشین لباسشویی

آموزش نحوه شستشوی پرده و پتو در ماشین لباسشویی | انتخاب برنامه درست در لباسشویی

وقتی که در ماشین لباسشویی لباس ها را قرار می‌دهید، برای اینکه لباس های شما به صورت صحیح شسته شوند و در حین شستشو آسیب نبینند، باید به برنامه های دستگاه خود توجه کافی داشته باشید. چون هر کدام از برنامه هایی که در ماشین لباسشویی تعبیه شده است برای نوع خاصی پارچه و جنس های گوناگون می باشد و در صورتی که به این موضوع بی توجهی کنید، احتمال خراب شدن لباس ها و همچنین به وجود آمدن مشکلات زیادی برای ماشین لباسشویی شما بسیار زیاد خواهد بود.

چنانچه دفترچه راهنمای محصول خود را مطالعه فرمایید، متوجه می شوید، که هر کدام از برنامه هایی که در ماشین لباسشویی وجود دارد برای نوع خاصی از لباس ها و پارچه ها مناسب تر می باشد و در زمان شستشو باید به جنس و نوع پارچه ای که درون ماشین لباسشویی قرار می دهید دقت کرده و برنامه متناسب با آن را انتخاب نمایید.

آموزش شستشوی پتو و پرده در ماشین لباسشویی

پتو و پرده از مواردی هستند، که شستشوی آنها به وسیله دست بسیار سخت و وقت گیر می باشد. به همین دلیل افراد برای شستشوی راحت تر و بهتر این موارد از ماشین لباسشویی استفاده می کنند. وقتی که قصد دارید پتو و پرده خود را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، باید به وزن و نوع هر کدام از آنها توجه داشته باشید، تا بتوانید شستشوی صحیح آنها را در ماشین لباسشویی انجام داده و به آنها آسیبی نرسانید.

شستن پتو در لباسشویی

پیش از آنکه بخواهید تنظیمات لباسشویی را انجام دهید، باید بدانید، که آیا می توانید پتو را در ماشین لباسشویی خود مورد شستشو قرار دهید؟ پتو ها را نمی توانید در همه لباسشویی ها بشویید، اگر دستگاه شما ظرفیت بیشتر از هفت کیلوگرم دارد، می توانید با آن پتو های خود را مورد شستشو قرار دهید. چنانچه ظرفیت دستگاه شما کمتر از این مقدار است بهتر است، که برای شستشوی پتو از خدمات خشک‌شویی استفاده نمایید و یا حداقل پتو هایی را درون این ماشین های لباسشویی قرار دهید، که سبک تر بوده و سایز کوچک تری دارند.

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید، که پتو ها وقتی خیس می شوند، بسیار سنگین تر می شوند. بنابراین بهتر است قبل از قرار دادن درون ماشین لباسشویی آنها را خیس کنید، تا وزن آنها را بدانید.

حتما بخوانید:   رفع بوی بد ماشین لباسشویی و پیدا کردن منبع بوی نامطبوع | علت بوی بد لباسشویی

نکته بسیار مهم در مورد شستشوی پتو ها در ماشین لباسشویی این است، که شما نمی توانید همه پتو ها را در این دستگاه مورد شستشو قرار دهید. برای اینکه متوجه شوید، که آیا پتوی شما قابل شستشو در لباسشویی است یا خیر، باید برچسب پتوی خود را بررسی نمایید و اطلاعاتی که در آن آمده شده است را چک نمایید.

برچسب پتو

در این قسمت اطلاعاتی مربوط به پتو نوشته شده است. این برچسب تمام نکاتی که مربوط به طریقه شستن، استفاده از نرم کننده، اتوکشی و دمای مناسب برای شستن آن می‌باشد، آمده است.

اگر پتوی شما قابل شستشو با ماشین لباسشویی است در ابتدا باید رنگ پتو را بررسی نمایید. این احتمال وجود دارد، که وقتی با لباس ها درون لباسشویی قرار می‌دهید، رنگ پس دهد و رنگ آنها پس از تمام شدن چرخه شستشو تغییر کند.

برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید بهتر است، که در ابتدا گوشه‌ای از پتوی خود را درون ظرف آبی قرار داده و دستمال سفید یا حوله به دور محل مرطوب بپیچید. چنانچه دستمال یا حوله شما تغییر کرده است، باید دقت داشته باشید، که لباس های دیگر را با این پتو همزمان درون ماشین لباسشویی قرار ندهید.

پس از اینکه مطمئن شدید، که پتو را می توانید درون لباسشویی قرار دهید آن را درون دستگاه خود قرار داده و به برنامه هایی که در ماشین لباسشویی شما وجود دارد توجه کنید. برای شستشوی پتو باید برنامه مخصوص آن را انتخاب نمایید. در بیشتر ماشین های لباسشویی برای شستشو دادن لباس های سنگین و پتو ها برنامه مخصوصی وجود دارد، که باید از آن استفاده نمایید، تا فشار زیادی به ماشین لباسشویی شما وارد نگردد.

به جای استفاده از پودر پیشنهاد می‌شود، که از مایع شوینده استفاده کنید. اگر در برچسب پتوی شما استفاده از نرم کننده برای آن مجاز بود، می توانید نرم کننده هم اضافه کنید. در صورتی که هنگام شستشوی پتو ها از نرم کننده استفاده نشود، موجب زمخت شدن و خشک شدن بافت پتو خواهد شد و این مورد همچنین می‌تواند حساسیت های پوستی را برای افراد ایجاد کند. استفاده از نرم کننده موجب خواهد شد، که پتوی شما لطیف و نرم شود و حالت سفت و خشک نداشته باشد.

شستشوی پتو

چنانچه پتوی شما مقداری کثیفی زیادی دارد، قبل از اینکه با برنامه مخصوص پتوی خود را شستشو دهید، می توانید از برنامه Pre wash استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای یخچال هایسنس Hisense|امکانات یخچال هایسنس

وقتی که پتو را درون ماشین لباسشویی قرار می دهید، باید توجه داشته باشید، که آن را به صورت متعادل درون دیگ لباسشویی قرار دهید.

بسیاری از افراد وقتی پتو را درون دستگاه قرار می دهند آن را تا می‌زنند یا گرد می کنند، تا راحت درون لباسشویی جا شود. ولی انجام دادن این کار صحیح نیست. چون موجب می گردد، که در زمان چرخش و شستشو به دستگاه فشار زیادی وارد گردد. همچنین در این حالت شستشوی آنها نیز به صورت با کیفیت انجام نمی شود.

بنابراین باید آن را باز کنید، تا در زمانی که مورد شستشو قرار می‌گیرد، وزن آن درون دیگ لباسشویی پخش گردد و به راحتی دستگاه شما همه قسمت‌های پتو را تمیز کند.

حالا می توانید دکمه استارت یا شروع ماشین لباسشویی را انتخاب نمایید، تا چرخه شستشوی پتو آغاز گردد.

بسیاری از افراد پس از اینکه پتو را درون ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار دادند برای خشک کردن سریع پتو آن را اتو می کنند، اما باید بدانید، که این کار بسیار اشتباه است. چون به بافت پتو ها آسیب می رسد و موجب می‌شود، که پتو بافت سابق را نداشته و خراب شود. بهترین راهکار برای خشک کردن پتو این است، که آن را به صورت صاف پهن نمایید و در زیر نور آفتاب قرار دهید، تا به صورت کامل خشک شود.

شستشوی پتو

آموزش شستن پرده در ماشین لباسشویی

چنانچه می‌خواهید پرده های خود را درون ماشین لباسشویی بسیار مرتب و تمیز بشویید، باید به نکات مهم این موضوع توجه کنید، تا هم پرده شما آسیبی نبیند و هم صدمه به دستگاه شما وارد نشود.

در ابتدا برای شستشوی پرده ها باید آنها را از چوب پرده جدا کنید.

در قسمت بالایی پرده ها قسمتی که نوار پرده نام دارد، وجود دارد، که به چوب پرده با استفاده از گیره های پرده وصل است و پرده شما با ظاهر بهتر در حالت ایستاده به صورت مرتب و یکدست جلوه می دهد. پس از اینکه پرده ها را از میله های پرده جدا نمودید ضروری است، که این گیره ها را حتماً از پرده جدا کنید. زیرا این گیره ها در زمان شستشو هم به ماشین لباسشویی شما آسیب خواهند رساند و هم امکان دارد، که خود پرده نیز صدمه ببیند.

شستشوی پرده

 نکات مهم در شستشوی پرده در لباسشویی

  •  در اولین مرحله برای شستشو دادن پرده ها در لباسشویی باید توجه کنید، که پرده های خود را با توجه به نوع و جنس پارچه از یکدیگر جدا نمایید.
  • وقتی که پرده ها را از چوب پرده جدا کردید و گیره های آن را نیز بیرون آوردید، باید خوب آنها را تکان دهید، تا چنانچه بر روی آنها گرد و خاکی وجود دارد، گرفته شود. این کار بسیار راحت و ساده می‌باشد. شما فقط باید پرده های خود را چند بار در فضای باز تکان دهید.
  • قبل از اینکه پرده ها را در لباسشویی بیندازید، باید سرب هایی که در قسمت پایین پرده وجود دارد را بیرون آورید. چون این کار موجب می شود، که پرده های شما سبک تر شده و همچنین از صدمه وارد شدن به دستگاه خود جلوگیری خواهید کرد.
  • یکی دیگر از نکات مهم در مورد شستشوی پرده در لباسشویی این است، که قبل از اینکه آنها را درون دستگاه قرار دهید، بهتر است، در لگنی که حاوی آب و صابون است، تا یک ساعت قرار دهید، تا آلودگی های سطحی مانند گرد و غبار آنها پاک شود. چون اگر پرده ها را بدون انجام دادن این مرحله درون لباسشویی قرار دهید، همه آلودگی ها و گرد و خاکی که روی پرده ها وجود داشت، به درون لباسشویی وارد شده و موجب می‌شود، که آنها تیره شوند. بنابراین برای اینکه شستشوی پرده ها به صورت با کیفیت انجام شود، حتماً این مرحله را انجام دهید.
  • برای اینکه پرده‌ها درخشان شوند با توجه به جنس و نوع پرده می توانید از پودرهایی که مجهز به آنزیم هستند استفاده نمایید و یه قاشق جوش شیرین و یک پیمانه سرکه نیز استفاده نمایید.
  • توجه داشته باشید، که برای شستن پرده ها درون ماشین لباسشویی از آب بسیار داغ استفاده نکنید.
  • برای شستن پرده هایی که از جنس حریر و تور هستند، سعی کنید، برنامه هایی را انتخاب کنید، که آرام بوده و آسیبی به آنها نرساند.
  • قبل از اینکه درون لباسشویی پرده ها را قرار دهید، حتما آنها را در آب قرار داده و آب کثیف را دور بریزید و پس از این مرحله آنها را درون دستگاه قرار دهید.
  • بهتر است برای شستشوی پرده ها از آب سرد استفاده نمایید و برای اینکه از پرده ها کف به صورت کامل پاک شود، می‌توانید مرحله آبکشی را چندین بار تکرار نمایید.
حتما بخوانید:   عیب‌یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو

31

آموزش نحوه شستشوی پرده و پتو در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش نحوه شستشوی پرده و پتو در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x