تعمیرات لباسشویی

آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در برندهای مختلف

معمولاً کودکان علاقه زیادی به فشردن دکمه های لوازم خانگی دارند به خصوص اگر با فشردن این دکمه ها صدایی هم از آنها بلند شود و یا چراغی روشن گردد. ماشین لباسشویی دارای دکمه های مختلفی می باشد و هر کدام از آنها عملکرد خاصی دارند. اگر این دکمه ها در دسترس کودکان قرار بگیرد می تواند بهترین اسباب بازی برای آنها باشد اما خیلی زود ماشین لباسشویی شما دچار خرابی خواهد شد. به همین خاطر تولید کنندگان چاره‌ای برای این مشکل پیدا کردند و آن هم قرار دادن قفل کودک در دستگاه می باشد. فشرده شدن مکرر و بی دلیل کلیدهای ماشین لباسشویی باعث افت عملکرد دستگاه می گردد.

محتوا پنهان

معنی کلید Child Lock در ماشین لباسشویی چیست؟

شاید کلید Child Lock را روی ماشین لباسشویی خود دیده باشید اما کاربرد آن را ندانید. این کلید به معنی قفل کودک است و با فعال یا غیر فعال نمودن آن تمام کلیدهایی که بر روی ماشین لباسشویی قرار دارند از کار افتاده و غیر فعال می شوند. قفل کودک در ماشین لباسشویی جهت جلوگیری نمودن از ایجاد تغییرات احتمالی در تنظیمات شست و شو توسط کودکان طراحی گردیده است. امروزه اکثر لوازم الکترونیکی مانند ماشین لباسشویی در برندهای متنوع به قفل کودک مجهز می باشند. نحوه فعال و غیرفعال نمودن قفل کودک در ماشین لباسشویی های مختلف متفاوت می باشد.

روش فعال یا غیرفعال نمودن Child lock یا سیستم قفل کودک در لباسشویی ال جی

علامت CL که بر روی نمایشگر لباسشویی الجی قرار دارد همان سیستم قفل کودک می باشد. وقتی که قفل کودک روی ماشین لباسشویی الجی فعال شود کنترل پنل سیستم غیر فعال می گردد و دیگر برنامه ها قابل تنظیم کردن نیستند. برای آنکه بتوانید اقدام به غیر فعال کردن قفل کنید، کلید CL را ۳ ثانیه فشرده و آن را همانطور نگه دارید. آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در برندهای مختلفبرای قفل کردن هم باید همین روش را انجام دهید. جهت فعال و یا غیرفعال نمودن قفل کودک در ماشین لباسشویی های ال جی که قدیمی می باشد و دکمه CL را ندارد می توانید دکمه Option و Temp را به صورت همزمان سه تا پنج ثانیه فشرده و آنها را نگه دارید. در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی ال جی با فشردن دکمه Wash و Rinse می توان سیستم قفل کودک را فعال و غیرفعال کرد.

حتما بخوانید:   ۱۰ علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش BOSCH

روش فعال نمودن child lock یا قفل کودک روی ماشین لباسشویی اسنوا

برای آنکه بتوانید از قابلیت قفل کودک روی ماشین لباسشویی اسنوا استفاده کنید می توانید به صورت همزمان دکمه Rinse و Spin و Temp را سه ثانیه نگه دارید. برای غیر فعال کردن این سیستم هم می توانید دوباره همین کار را انجام دهید و یا از دکمه های + و – که بر روی دستگاه قرار دارند استفاده کنید. چنانچه قفل کودک در ماشین لباسشویی اسنوا باز نشد به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرده و یا از نمایندگی های اسنوا کمک بگیرید.

نحوه فعال یا غیر فعال نمودن child lock یا قفل کودک روی ماشین لباسشویی کنوود

برای آنکه بتوانید سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی کنوود را فعال و یا غیر فعال نمایید کلید Child Lock بر روی آن تعبیه شده است.  این کلید روی پنل نمایشگر قرار دارد و پس از فعال کردن آن قفل کودک در ماشین لباسشویی کنوود فعال می شود. ممکن است در برخی از مدل های ماشین لباسشویی کنوود قفل کودک با علامت CL نمایش داده شده باشد. برای غیر فعال کردن و یا باز کردن قفل کودک می توانید دکمه Spin و Drying را به صورت همزمان فشرده و نگه دارید.

روش فعال یا غیر فعال نمودن child lock یا قفل کودک روی ماشین لباسشویی بوش

اگر علامت کلید روی ماشین لباسشویی بوش مشاهده کردید، می تواند به معنی فعال بودن سیستم قفل کودک روی دستگاه باشد. برای آنکه این سیستم را غیر فعال کنید می‌توانید یکی از روش هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را انجام دهید.

 • دکمه استارت را ۳ تا ۵ ثانیه فشرده و آن را نگه دارید.
 • پس از شنیدن بوق از دستگاه علامت قفل و کلید که بر روی نمایشگر ظاهر شده است ناپدید می شود و در واقع سیستم قفل کودک غیر فعال خواهد شد.

گیر کردن دکمه تایمر لباسشویی

 • دکمه RPM و finished in را به صورت همزمان به مدت ۳ ثانیه فشرده و نگه دارید.
 • چنانچه ماشین لباسشویی بوش دارای صفحه نمایش لمسی می باشد دکمه مربع با نماد کلید را پیدا کنید و آن را به مدت ۳ ثانیه فشرده و نگه دارید تا خاموش شود. در این صورت سیستم قفل کودک غیر فعال خواهد شد.
حتما بخوانید:   علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟

هر کدام از روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم می تواند برای باز کردن سیستم قفل کودک در ماشین لباسشویی بوش موثر باشد.

روش باز کردن سیستم child lock یا قفل کودک روی ماشین لباسشویی پاکشوما

قفل کودک در ماشین لباسشویی پاکشوما به طور معمول پس از آغاز فرآیند شست و شو به صورت خودکار فعال می شود به همین خاطر هنگام کار کردن دستگاه نشانه CL را بر روی آن مشاهده خواهید کرد. برای آنکه بتوانید سیستم قفل کودک را در ماشین لباسشویی پاکشوما غیر فعال کنید باید دکمه rinse و pre wash را به صورت همزمان سه تا پنج ثانیه فشرده و نگه دارید.

روش غیر فعال کردن child lock یا سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی دوو

معمولاً روی ماشین لباسشویی های دوو دکمه ای به نام Child Lock یا CL مشاهده خواهید کرد. با فشردن و نگه داشتن این دکمه به مدت چند ثانیه قفل کودک باز می شود. اگر این دکمه ها را بر روی ماشین لباسشویی خود مشاهده نکردید می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

 • دکمه option و temp
 • دکمه Drying و spin
 • دکمه daily timer و drying

روش باز نمودن قفل کودک روی ماشین لباسشویی های دوو در مدل های مختلف آن با همدیگر فرق دارد. بنابراین می توانید از دفترچه راهنما کمک گرفته و این سیستم را فعال و یا غیر فعال کنید.

آموزش روش فعال یا غیر فعال نمودن child lock یا سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی سامسونگ

وقتی که قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ فعال شود همه دکمه هایی که روی دستگاه موجود است به غیر از دکمه power آن قفل می شود و نشانه قفل بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. روش فعال و غیر فعال کردن سیستم قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ در مدل های مختلف آن متفاوت می باشد. برای انجام این کار روشهای زیر را می توانید امتحان کنید.

 • دکمه temperature و spin را سه ثانیه به صورت همزمان بفشارید.
 • دکمه temperature و rinse را سه ثانیه به صورت همزمان بفشارید.
 • دکمه مثبت و منفی را به صورت همزمان حدوداً ۳ ثانیه فشرده و پس از آن دکمه start و pause را فشرده و نگه دارید.

چنانچه هیچ کدام از موارد بالا کارایی نداشت می توانید با نمایندگی خدمات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.

روش فعال یا غیر فعال نمودن child lock یا سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی زیمنس

برای آنکه بتوانید سیستم قفل کودک را در ماشین لباسشویی زیمنس فعال و یا غیر فعال کنید از دکمه های مثبت و منفی که بر روی دستگاه قرار دارد استفاده نمایید. این دکمه ها را به صورت همزمان سه ثانیه نگه داشته و رها کنید. انجام این کار هم برای قفل کردن ماشین لباسشویی زیمنس و هم برای غیر فعال کردن قفل آن کاربرد دارد. چنانچه با انجام این روش نتوانستید سیستم قفل کودک را فعال کنید می توانید به دفترچه راهنما مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب یابی و تعمیر لباسشویی درب از بالا سامسونگ Samsung

روش فعال یا غیر فعال نمودن child lock یا سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی میدیا

جهت فعال سازی و یا غیر فعال کردن سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی میدیا می توانید یکی از روشهایی که در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم را امتحان نمایید.

 • دکمه start را به مدت چند ثانیه فشرده و نگه دارید.
 • دکمه RPM را فشرده و ۹ ثانیه آن را نگه دارید.
 • دکمه های finish و RPM را به صورت همزمان فشار دهید و چند ثانیه آنها را نگه دارید.

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی میدیا در قسمت بالا و یا پایین دکمه ها یک نشانه کلید و یا قفل و همراه با عبارت sec 3 وجود دارد که با فشردن و نگه داشتن این دکمه در مدت زمان مشخص می توانید قابلیت قفل کودک را استفاده کنید.

روش فعال یا غیر فعال نمودن child lock یا سیستم قفل کودک روی ماشین لباسشویی آبسال

برای آنکه عملکرد قفل کودک در ماشین لباسشویی آبسال را فعال کنید روش های زیر را انجام دهید.آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در برندهای مختلف

 • دکمه power را بفشارید تا حالت شست و شو فعال شود. پس از آن با فشردن دکمه شروع و یا توقف چرخه شستشو را آغاز کنید.
 • جهت فعال نمودن سیستم قفل کودک می توانید دکمه های چرخش و شست و شو را به صورت همزمان به مدت ۳ ثانیه فشرده و آنها را نگه دارید.
 • وقتی سیستم فعال شد علامت CL چشمک خواهد زد.
 • برای غیر فعال کردن آن نیز می‌توانید همین کار را انجام دهد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی روش های فعال یا غیر فعال نمودن سیستم قفل کودک در انواع مختلف ماشین لباسشویی ها با مدل ها و برندهای گوناگون پرداختیم. چنانچه قصد دارید سیستم قفل کودک را روی لباسشویی فعال و یا غیر فعال نمایید می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود روش آن را پیدا کنید. روش انجام این کار در مدل های مختلف یک ماشین لباسشویی نیز با یکدیگر متفاوت می باشد. اگر با انجام درست روش فعال و یا غیر فعال نمودن قفل کودک باز هم مشکلی در آن وجود داشت می توانید به خدمات نمایندگی ماشین لباسشویی خود مراجعه نمایید.

31

قفل کودک ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x