تعمیرات اجاق گاز

خدمات تعمیرات اجاق گاز لتو | نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو LETO

نحوه عیب یابی و تعمیر تخصصی اجاق گاز لتو | ارائه خدمات در محل

از جمله با کیفیت ترین و مرغوب ترین اجاق گاز هایی که در بازار ایران رواج دارد، محصول شرکت لتو می باشد. این برند چینی توانسته در ایران فعالیت گسترده ای داشته باشد و محصولات خود را از جمله اجاق گاز با کیفیت خوب و مناسبی به کاربران عرضه نماید. سیستم این دستگاه به گونه ای است که در صورت خرابی نیاز به تعمیر تخصصی دارد. بنابراین توصیه می‌ کنیم از نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو جهت دریافت خدمات استفاده کنید. در این مقاله از ایبک امداد به معرفی نمایندگی برند لتو و روش های عیب یابی و تعمیر محصول می پردازیم.

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو

یکی از بهترین مراکز تخصصی جهت تعمیرات لوازم خانگی لتو نمایندگی آن است. که در صورت داشتن گارانتی و ضمانت نامه کلیه خدمات ارائه شده از طریق نمایندگی رایگان خواهد بود. اما اگر اجاق گاز شما مشمول گارانتی نمی باشد و یا قبلا از خدمات نمایندگی استفاده کرده اید و از آن رضایت نداشته اید، مراکز تخصصی دیگری نیز در ایران وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات مربوط به برند لتو می نمایند.

مجموعه تخصصی ایبک امداد یکی از این مراکز است که تمامی خدمات خود را در محل مورد نظر شما و با استفاده از تجهیزات و لوازم مدرن و پیشرفته انجام می دهد. پرسنل مجموعه ایبک امداد به محض تماس شما و ثبت درخواستتان به محل شما اعزام می شوند و با تجهیزاتی که در اختیار دارند، اقدام به عیب یابی دستگاه می نمایند. بعد از عیب یابی مشکل دستگاه را به شما اعلام نموده و هزینه تقریبی تعمیر آن را بیان می کنند. در این صورت تصمیم گیری با شما است که بخواهید آن را تعمیر نماید یا خیر؟

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی لتو | خدمات تعمیر جاروشارژی LETO

البته ناگفته نماند که تمامی هزینه های دریافتی از مرکزی و امداد مطابق با نرخ مصوب اتحادیه است و هیچ گونه هزینه اضافه ای مگر بابت تعویض قطعات از شما دریافت نخواهد شد. نگرانی از بابت ایاب و ذهاب تعمیرگاه نیز نداشته باشید، چرا که هزینه رفت و آمد پرسنل مجموعه بر عهده شما نخواهد بود.

ارائه خدمات تعمیرات اجاق گاز در محل

یکی از خدمات منحصر به فردی که عمدتاً کاربران از آن استقبال می کنند، تعمیر لوازم برقی در محل می باشد. اجاق گاز نیز از آن جایی که وسیله ای سنگین و غیر قابل حمل است، تعمیر آن در محل بهتر و راحت تر صورت می گیرد.

بنابراین بهتر است از مراکز تعمیراتی استفاده نمایید که خدمات تعمیر در محل را ارائه می دهند. در این صورت علاوه بر اینکه دردسرهای انتقال دستگاه به تعمیرگاه را نخواهید داشت، از مزایای زیر نیز بهره مند می شوید:

 • تعمیر در محل شما و تحت نظارت شما انجام می شود.
 • دستگاه بعد از تعمیر و عیب یابی تست می شود و در سلامت کامل به کاربر تحویل داده می شود.
 • در هزینه شما تا ۷۵ درصد صرفه جویی می شود.
 • زمان زیادی را در پشت ترافیک و شلوغی شهری وی نمی گذرانید.
 • از سالم بودن قطعات تعویضی و نو بودن آن اطمینان حاصل می کنید.

روش عیب یابی و تعمیرات اجاق گاز لتو

در صورتی که کمی به دانش فنی در خصوص تعمیرات لوازم خانگی از جمله اجاق گاز مسلط هستید، می توانید با خواندن این مقاله بخشی از ایرادات اجاق گاز خود را رفع نمایید. در این صورت نیازی به حضور تعمیرکار نخواهید داشت. تا جایی که می ‌توانید از خرابی ‌های احتمالی دستگاه نیز جلوگیری نمایید. از جمله ایراداتی که ممکن است در اجاق گاز لتو ایجاد شوند، به شرح زیر می باشند.

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو

به چه علت ولوم یا شیر اجاق گاز به راحتی باز و بسته نمی شود؟

یکی از قطعات پرکاربرد در اجاق گاز ولوم یا شیر گاز آن است که ممکن است به علت استفاده مکرر از آن دچار خرابی شود. در صورتی که با مشکل خرابی در قسمت شیر گاز مواجه شدید، لازم است موارد زیر را جهت عیب یابی آن بررسی نمایید.

 • ابتدا از لق نبودن شفت ولوم اطمینان حاصل کنید و سپس بوبین دستگاه را بررسی نمایید.
 • ممکن است ذرات غذا و مواد غذایی در این قطعه گیر کرده باشد و اجازه باز و بسته شدن به آن را ندهد.
 • در غیر این صورت تعمیرات آن تخصصی است و نیاز به تعمیر کار با تجربه دارد.
حتما بخوانید:   راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو LETO

چه عواملی باعث جلوگیری از جرقه زدن اجاق گاز لتو می شود؟

در صورتی که برای روشن کردن اجاق گاز به فندک و کبریت نیاز پیدا می کنید و دستگاه جرقه نمی زند، بهتر است مشکل را در موارد زیر جستجو نمایید.

 • ممکن است میکروسوئیچ دستگاه مشکل پیدا کرده باشد. آن را بررسی نمایید.
 • قطع شدن سیم ترانس نیز علت دیگر جرقه نزدن اجاق گاز است.
 • در صورتی که چینی جرقه دچار آسیب و شکستگی شود، این مشکل به وجود می آید. بنابراین لازم است چینی دیگری را جایگزین آن نمایید.

به چه علت اجاق گاز لتو مانند گذشته گرما و حرارت ندارد؟

در صورتی که شعله های دستگاه شما کم شده و مانند قبل حرارت ندارد، برای تعمیر آن باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • شعله اجاق گاز را چک کنید و ارتفاع آن را بررسی نمایید.
 • لوله های گاز شهری را مورد بررسی قرار دهید، ممکن است فشار گاز شهری کم شده باشد.
 • در مواردی که سرپوش یا سر شعله های اجاق گاز در جای خود به درستی قرار نگرفته باشند، حرارت دستگاه مانند گذشته نخواهد بود.

به چه علت جرقه زن اجاق گاز لتو همواره در حال جرقه زدن است؟

در صورتی که اجاق گاز شما به صورت یکسره جرقه می زند، مشکل را در موارد زیر جستجو نمایید.

 • ممکن است الکترود جرقه دچار آسیب شده باشد. ابتدا آن را بررسی کنید.
 • سپس ماژول دستگاه را چک کنید که ضربه نخورده باشد.
 • البته در نظر داشته باشید تعمیر این قطعات کاملا تخصصی است و حتما از تعمیرکاران متخصص و حرفه ای استفاده کنید.

چرا شعله های گاز لتو به صورت یکدست و یکنواخت نیست؟

در برخی موارد نیز ممکن است با مشکلاتی از قبیل یکدست نبودن شعله های اجاق گاز مواجه شوید که در این صورت بهتر است با در نظر داشتن موارد زیر اقدام به عیب یابی آن نمایید.

 • ابتدا باید بدانید که شعله های اجاق گاز در حالت عادی باید به رنگ آبی باشد و پراکندگی آن باید به صورت یکسان دیده شود. به گونه ‌ای که ارتفاع شعله در بالاترین حد ممکن حدود ۲۰ میلی متر می باشد.
 • در صورتی که خلاف این موارد را مشاهده کردید، باید ابتدا شعله های گاز را تمیز کرده و تمامی چربی ها و مواد غذایی را از روی آن زدوده و خشک کنید.  سپس در جای خود به صورت دقیق قرار دهید.
 • چربی های روی صفحات گاز نیز باعث می‌شود که حرارت جذب چربی و کثیفی های گاز شود و روی شعله ها تاثیر بگذارد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن آبمیوه گیری لتو | نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری لتو

چرا بعد از اینکه ولوم اجاق گاز لتو را رها می کنیم، شعله روشن نمی ماند؟

در صورتی که بعد از رها کردن ولوم یا شیر گاز شعله های آن خاموش می شود، باید مشکل را در موارد زیر جستجو نمایید.

 • همواره توجه داشته باشید که روی شعله پخش کن دستگاه تمیز باشد و اگر آلودگی و یا چربی روی آن باشد، مانع از رسیدن گاز به دستگاه می شود و اجاق گاز خاموش می شود.
 • ممکن است ترموکوپل دستگاه خراب شده باشد، آن را بررسی نمایید.
 • خرابی در قسمت ولوم یا شیر گاز نیز همین نتیجه را خواهد داشت. در صورتی که مشکل دستگاه با بررسی این موارد حل نشد، لازم است از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

به چه علت اجاق گاز لتو در حین کار از خود دود تولید می کند؟

حتما برای شما هم پیش آمده که در حین پخت غذا متوجه شدید که اجاق گازتان دود می کند. در این صورت صورت لازم است مشکل را در موارد زیر بررسی کنید .

 • اصلی ترین علت دود کردن اجاق گاز نو بودن آن است. در صورتی که برای اولین بار از اجاق گاز لتو استفاده میکنید خروج دود و بوی نامطبوع از آن کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نخواهد داشت.
 • در مواردی که اجاق گاز کثیف باشد و چربی های روی آن مانده باشد، ممکن است دود ناشی از آن زان از چربی باشد.

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو

هزینه تعمیرات اجاق گاز لتو

در صورتی که اجاق گاز شما مشمول گارانتی باشد، بهتر است از نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو خدمات دریافت کنید تا هزینه آن برای شما رایگان باشد. اما اگر دستگاه مشمول گارانتی نیست، مراکز تخصصی دیگری نیز وجود دارند که می توانید از خدمات آنها استفاده کنید.

یکی از این مراکز مجموعه تخصصی ایبک امداد است که خدمات خود را در محل مورد نظر شما ارائه می دهد. بنابراین هزینه ای بابت نقل و انتقال دستگاه پرداخت نخواهید نمود. از طرفی کلیه هزینه های دریافتی از طرف مجموعه بر اساس نرخ مصوب اتحادیه است و هیچ یک از پرسنل ایبک امداد هزینه ای اضافه از شما درخواست نمی کنند.

31

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارائه خدمات مربوط به نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لتو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x