تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری لتو LETO

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری لتو LETO|راهنمای عیب‌یابی آبمیوه گیری لتو

امروزه دستگاه آبمیوه گیری در بیشتر منازل وجود دارد و افراد از آن برای گرفتن آب میوه تازه استفاده می کنند استفاده از آبمیوه گیری در منزل موجب خواهد شد که به راحتی به آب میوه تازه دسترسی داشته و خیالتان از بهداشتی بودن آن راحت شود دستگاه های آبمیوه گیری که در بازار موجود است در مدل ها و طرح های گوناگون هستند و هر کدام از آنها دارای امکانات و ویژگی های خاصی می باشند. آبمیوه گیری لتو از جمله آبمیوه گیری های با کیفیت می باشد که اکثر افراد از آن استفاده می کنند و امکان دارد در حین استفاده، دستگاه آبمیوه گیری لتو با ایرادات و مشکلاتی مواجه شود. در این مطلب قصد داریم، که ایرادات و مشکلات رایج آبمیوه گیری لتو را مورد بررسی قرار دهیم.

عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری لتو

در صورتی که با مشکلات و ایرادات رایج آبمیوه گیری لتو آشنا باشید، می‌توانید برخی از ایرادات جزئی که در آبمیوه گیری لتو به وجود می‌آید را بدون نیاز به تعمیر کار، خودتان برطرف نمایید. در ادامه شما را با خرابی های متداول این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

روشن نشدن آبمیوه گیری لتو

روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری لتو امکان دارد، که دلایل گوناگونی داشته باشد. در اکثر مواقع به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. از دلایل مهم کار نکردن آبمیوه گیری لتو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  خرابی کلید خاموش و روشن آبمیوه گیری لتو
 •  قطع شده بودن سیم های رابط
 • متصل نبودن برق به آبمیوه گیری
 •  قبل از این که اقدامی انجام دهید، از سالم بودن پریز برقی که دستگاه را به آن متصل نمودید، اطمینان حاصل کنید.
 •  سپس سیم های دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که سیم های رابط دچار آسیب دیدگی شده بودند باید آنها را عوض کنید.
 •  در صورتی که مشکل برطرف نشد، در مرحله بعد باید به سراغ کلید دستگاه خود بروید. امکان دارد که کلید آبمیوه گیری دچار خرابی شده باشد.

موتور آبمیوه گیری لتو صدا می‌دهد اما حرکتی ندارد

یکی از مشکلات رایج آبمیوه‌گیری لتو حرکت نکردن این دستگاه می باشد. در برخی مواقع امکان دارد، که شما دستگاه آبمیوه گیری خود را روشن کنید، اما به دلایل غیر فنی و فنی مختلف دستگاه حرکتی نداشته باشد. در این صورت باید موارد زیر را کنترل کنید:

 •  احتمال دارد، که در تیغه آبمیوه گیری لتو خمیر میوه، گیر کرده و از حرکت آن جلوگیری کند. در این صورت باید شما این قسمت را با دقت بررسی نمایید و در صورتی که چیزی مانع چرخش تیغه دستگاه شما شده است، آن را برطرف کنید.
 •  احتمال دارد، که به وجود آمدن این مشکل به دلیل خرابی در قسمت موتور دستگاه باشد. در این صورت پیشنهاد می‌شود که آبمیوه گیری لتو شما توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.
 •  دلیل بعدی بروز این مشکل داغ شدن بیش از اندازه موتور دستگاه می باشد. برخی از افراد مقدار زیادی میوه را به صورت مداوم با استفاده از دستگاه آبمیوه گیری لتو آب گیری می کنند. در صورتی که برای محافظت از موتور دستگاه باید گاهی به دستگاه خود استراحت دهید.
 •  چنانچه سیم رابطه آبمیوه‌گیری شما معیوب باشد امکان دارد، که دستگاه شما حرکتی نداشته باشد.
 • خرابی بلبرینگ آبمیوه گیری لتو از دیگر دلایلی است، که امکان دارد مانع از حرکت دستگاه شما شود. در صورت خراب بودن این قطعه باید عوض شود.
حتما بخوانید:   عیب یابی و تعمیر مایکروفر لتو | خدمات نمایندگی تعمیرات مایکروفر لتو leto

آبمیوه گیری لتو

بوی نامطبوع آبمیوه گیری لتو

 • اگر پس از روشن کردن آبمیوه گیری لتو بوی سوختگی احساس می کنید احتمال دارد، که به بخش های داخلی آن فشار آمده باشد و یا اینکه موتور این دستگاه بیش از اندازه داغ کرده باشد. بنابراین بهتر است، که دستگاه آبمیوه گیری لتو را خاموش کنید و پس از خنک شدن دوباره می توانید از آن استفاده کنید. در برخی موارد پر کردن بیش از اندازه مخزن آبمیوه گیری لیتو موجب فشار وارد شدن به بخش داخلی و موتور آبمیوه گیری می‌شود.
 • یکی دیگر از دلایلی که موجب می‌شود آبمیوه گیری لتو بوی بد می‌دهد، نشت مایعات به قسمت درونی دستگاه می باشد. احتمال دارد مایعات به درون دستگاه نفوذ کرده و با بخش هایی مثل موتور دستگاه تماس پیدا کرده و موجب ایجاد بوی نامطبوع شده باشد. در این شرایط امکان خرابی و اتصالی دستگاه وجود خواهد داشت، که آسیب های جبران ناپذیری را به دستگاه وارد می کند.
 • در صورتی که منطقه شما جزو مناطق مرطوب می باشد یا اینکه از دستگاه آبمیوه گیری خود در محیط مرطوب استفاده می کنید، امکان دارد، که به موتور دستگاه شما رطوبت هوا آسیب برساند و در زمان روشن کردن آن و پس از مدتی روشن بودن، بوی نامطبوع را احساس کنید.
 • از مهمترین دلایل ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه آبمیوه گیری جمع شدن تفاله در این دستگاه می باشد. چون میوه ها در زمان کمی اکسید می شود و از بین می روند. وقتی در دستگاه آبمیوه گیری تفاله میوه باقی می ماند موجب ایجاد بوی نامطبوع خواهد شد. بنابراین بهتر است، که پس از هر بار استفاده از این دستگاه، اجزای جانبی آن را جدا کنید و با دقت شسته و خشک نمایید، تا دستگاه شما کمتر با چنین مشکلاتی مواجه شود.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن آبمیوه گیری لتو | نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری لتو

لرزش آبمیوه گیری لتو

 • در بیشتر مواقع دلیل لرزش شدید آبمیوه گیری لتو جمع شدن تفاله در این دستگاه است. در این شرایط باید تفاله‌ها را تخلیه کرده و دستگاه خود را با دقت تمیز کنید.
 • در صورتی که به دلیل استفاده زیاد و به مرور زمان از آبمیوه گیری لتو بین تیغه و گلویی فاصله بیشتری ایجاد شده است، باید از واشر استفاده کنید و فضای خالی را پوشش دهید.
 •  در صورتی که بخش صافی آبمیوه لتو خرابی داشته باشد، می‌تواند موجب لرزش در این دستگاه شود. در این حالت باید صافی را تعویض کنید، تا لرزشی که در آبمیوه گیری لتو به وجود آمده است، برطرف شود.

نشت آب میوه از آبمیوه گیری

 • به این نکته توجه داشته باشید، که تفاله‌های دستگاه باید به صورت مرتب تخلیه شوند. در غیر این صورت مشکلات زیادی را برای دستگاه شما به وجود خواهد آورد. در مورد مشکل نشتی آب میوه از آبمیوه گیری لتو نیز یکی از دلایل مهم تجمع تفاله در این دستگاه می باشد. وقتی تفاله در آبمیوه گیری جمع می شود، فشار زیادی به دستگاه شما وارد خواهد شد و در این شرایط آبمیوه گیری نمی تواند آب میوه ها را به صورت کامل بگیرد. در واقع بخشی از آبمیوه به ناحیه تفاله می‌رود و آبمیوه از درزهای مخزن به بیرون نشت خواهد کرد. برای اینکه دستگاه شما نشتی نداشته باشد، باید به موقع تفاله ها را خالی کنید.
 • فیلتر آبمیوه گیری از جمله قطعاتی است، که باید به صورت مرتب آن را تمیز کنید. در صورتی که مسیر فیلتر آبمیوه گیری لتو مسدود شده باشد، موجب نشت آبمیوه از دستگاه خواهد شد. فیلتر دستگاه برای اینکه تفاله ها به قسمت آب میوه ها وارد نشوند، در این دستگاه تعبیه شده است. وقتی که صافی به صورت درست در دستگاه نصب نیست و یا از محل خود تکان خورده است، موجب خواهد شد، که آب میوه از این قسمت به بیرون از دستگاه نشت کند. برای برطرف کردن این مشکل باید فیلتر را به صورت درست بر روی شفت قرار دهید. اگر ایراد اساسی است، باید آن را عوض کنید. اما در بیشتر مواقع می‌توانید با بررسی آن، مشکل را برطرف کنید و نیاز به تعویض نخواهد بود.
 • برخی از افراد عادت دارند، که آبمیوه گیری خود را با سرعت زیاد استفاده کنند. اما باید توجه داشته باشید، که استفاده کردن از آبمیوه گیری لتو با سرعت بسیار زیاد، هم کیفیت آب گیری شما را پایین خواهد آورد و هم موجب نشت آب میوه از دستگاه می‌شود. برای اینکه بهترین نتیجه را داشته باشید بهتر است که از سرعت متوسط آبمیوه گیری استفاده کنید.
 • در شرایطی که دستگاه آبمیوه گیری لتو لرزش شدیدی داشته باشد موجب نشت آب میوه از دستگاه خواهد شد. مهمترین دلیل لرزش دستگاه مربوط به خراب بودن موتور و یا سطح ناهموار زیر دستگاه و سرعت بیش از اندازه آبمیوه گیری لتو می باشد. برای اینکه دستگاه شما مشکل نشت نداشته باشد، باید در ابتدا لرزش دستگاه خود را کم کنید. برای این کار در ابتدا اطمینان حاصل کنید، که سطح که آبمیوه‌گیری لتو را قرار داده اید، صاف باشد و تفاله ها درون مخزن آن جمع نشده باشند و موجب به هم زدن تعادل دستگاه نشده باشند.
 • دلیل بعدی نشتی آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری لتو شکسته بودن در پوش و شکسته بودن ظرف زیرین آبمیوه گیری لتو می باشد. در صورتی که در پوش پلاستیکی بالای دستگاه آبمیوه گیری لتو شکسته باشد، باید آن را عوض کنید. ظرف پایینی دستگاه را نیز بررسی نمایید در صورتی که دچار شکستگی شده باشد باید آن را هم عوض کنید.
حتما بخوانید:   عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو | ارائه خدمات تعمیر ظرفشویی LETO

آبمیوه گیری لتو

سخن تکمیلی

آبمیوه گیری لتو برای ساده تر کردن کار آب گیری میوه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که از این وسیله به صورت غیر اصولی و اشتباه استفاده شود، موجب خواهد شد، که دستگاه آبمیوه گیری لتو با مشکلاتی روبرو شود. برای اینکه مشکلات فنی دستگاه خود را برطرف کنید، نیاز به تخصص خواهید داشت. اگر در این زمینه دانش کافی ندارید، اقدام به این کار نکنید. برای عیب یابی و تعمیر آبمیوه گیری لتو حتماً با مراکز خدمات تعمیر آبمیوه گیری لتو تماس حاصل کنید.

00000000000999999

31

 

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری لتو LETo

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری لتو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا