تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جارو شارژی لتو Leto

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برخی افراد امروزه استفاده از جارو شارژی را به جاروبرقی ترجیح می دهند، جارو شارژی به خاطر ویژگی های که دارد مورد توجه و استفاده بسیاری قرار میگیرد. با وجود اینکه جارو برقی ها نسبت به جارو شارژی مکش و قدرت بیشتری دارند اما ویژگی بدون سیم بودن و قابلیت شارژ کردن و قابل حمل بودن در جاروهای شارژی باعث میشود که بتوان از آن در محیط هایی که پریز برق وجود ندارد مثل جارو کشیدن گرد و غبار از سطوح مختلف و گوشه و کنار های خودرو استفاده کرد. همچنین بسیاری از مواقع که فقط یک سطح کوچکی از خانه شما مانند سطح کانتر یا روی مبلمان پرز، خاک و گرد و غبار ریخته باشد دیگر نیازی به روشن کردن و استفاده از جاروبرقی نیست، به سادگی می توانید جارو شارژی را روشن کرده و استفاده نمایید.

درباره برند لتو

جارو شارژی برند لتو توسط یک شرکت بین المللی که تحت برند لتو فعالیت می کند تولید می شود.این شرکت برای اولین بار در کشور ایتالیا تاسیس شد و امروزه شرکت های دیگری با این برند در ترکیه و چین نیز فعالیت می کنند. محصولات این شرکت ها از کیفیت و عملکرد بسیار بالایی برخوردارهستند. طراحی زیبا، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و کیفیت بالای مواد اولیه باعث شده که کالاهای تولید شده تحت عنوان برند لتو از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. این شرکت در سرتاسر ایران دارای نمایندگی های فعال و خدمات پس از فروش معتبر می باشد. با وجود کیفیت بالا و عملکرد مطلوبی که جارو شارژی های برند لتو دارند اما ممکن است این ابزار هم مانند سایر کالاهای برقی دچار خرابی و نقص شود. ما در این مقاله در ایبک امداد به شما کمک خواهیم کرد تا در صورت مواجه شدن با خرابی و عدم کارکرد صحیح جارو شارژی خود بتوانید مشکل را علت یابی کرده و برطرف نمایید. بسیاری از این خرابی ها در خانه قابل رفع و تعمیر هستند اما چنانچه خرابی مربوط به قطعات داخلی باشد و نیاز به تجربه و مهارت بیشتری برای برطرف کردن آنها باشد، لازم است که از تکنسین های مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   آموزش عیب یابی و تعمیر جارو شارژی لتو | تعمیرات تخصصی جارو شارژی leto

روشن نشدن جارو شارژی لتو 

اگر زمانی که میخواهید از دستگاه جارو شارژی خود استفاده کنید متوجه شدید که جارو شارژی روشن نمی شود این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد که برای یافتن دلیل و علت اصلی آن باید یک به یک موارد زیر را بررسی کنید:

 • پیش از هر کاری ابتدا باید مطمئن شوید که  باتری جارو شارژی شما شارژ داشته باشد. همانطور که از اسم جاروشارژی پیداست بدون داشتن شارژ و خالی بودن باتری روشن نخواهد شد بنابراین ابتدا باید جارو شارژی را شارژ نمایید.
 • خرابی کلید های روشن و خاموش در جارو شارژی می تواند عامل روشن نشدن جارو باشد. خرابی کلید ها ممکن است به دلیل سوختگی مدارهای کلید های روشن و خاموش و یا قطع اتصال سیم های مربوط به کلید روشن و خاموش اتفاق افتاده باشد. همچنین وارد شدن ضربه و شکستن کلید ها هم می‌تواند عامل خراب شدن آنها باشد.در صورتی  کلید ها دچار شکستگی شده باشند لازم است که تعویض گردند و اگر مشکلی در مدارات و اتصالات آنها رخ داده باشد باید توسط تعمیرکار بررسی و برطرف شوند.
 • از دیگر عواملی که میتواند باعث روشن نشدن جارو شارژی شود خرابی برد الکترونیکی است که از مهم ترین قطعات جارو شارژی می باشد و وظیفه آن ارسال پیام های الکتریکی در جارو شارژی است. لازم است که سلامت قطعه ی برد بررسی شده و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر گردد.
 • خراب شدن باتری هم می‌تواند عامل روشن نشدن جارو شارژی لتو باشد. اگر باتری خراب شده باشد تنها راه تعویض باتری است.

 جارو شارژی لتو

علت شارژ نشدن جارو شارژی لتو

اگر متوجه شدید که پس از متصل کردن جارو شارژی خود به شارژ، دستگاه پس از مدتی شارژ نمی شود، بنابراین جارو شارژی شما با مشکلی مواجه شده که برای یافتن علت آن موارد زیر را بررسی نمایید:

 1. ابتدا مطمئن شوید که پریز برقی که جارو شارژی را به آن متصل می کنید سالم بوده و دارای جریان برق باشد. برای این کار می‌توانید از یک فازمتر کمک بگیرید. در صورتی که پریز برق خراب باشد جارو شارژی شما شارژ نخواهد شد.
 2. دقت کنید که دستگاه جارو شارژی به درستی روی پایه قرار گرفته باشد.
 3. باید از سالم بودن آداپتور و سیم برقی که آداپتور به آن متصل می شود مطمئن شوید. برای اطمینان از سالم بودن آداپتور باید از تکنسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.
 4. و در نهایت آخرین موردی که می تواند دلیل شارژ نشدن جارو شارژی شما باشد خرابی باتری می باشد. اگر مدت زمان زیادی است که از جارو شارژی خود استفاده می کنید احتمالاً عمر باتری تمام شده و خراب شده است که در این صورت لازم است باتری تعویض شود.نوسانات برق و شارژ کردن های طولانی مدت هم میتوانند عامل خراب شدن باتری باشند.
حتما بخوانید:   تعمیر ماشین ظرفشویی لتو Leto

دلیل خاموش شدن ناگهانی در جارو شارژی لتو 

 • ابتدا مطمئن شوید که باتری به طور کامل پر باشد. در صورتی که شارژ باتری به طور کامل انجام نشده باشد ممکن است در زمان استفاده از جارو شارژی، شارژ باتری تمام شده و دستگاه خاموش شود.
 • خراب شدن باتری هم می تواند عامل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی لتو باشد . باتری ها در بلند مدت و به مرور زمان دچار خرابی می شوند، استفاده نادرست و نوسانات برق هم می تواند باعث خرابی باتری شود.
 • پر بودن بیش از حد مخزن جارو شارژی می‌تواند عامل خاموش شدن ناگهانی دستگاه باشد، اگر مخزن جارو شارژی بیش از حد پر باشد و هوا در آن جریان نداشته باشد دستگاه به طور خودکار خاموش می شود بنابراین  بهتر است پس از چند بار استفاده از جارو شارژی یکبار مخزن را تخلیه کنید.
 • از سلامت برد الکترونیکی مطمئن شوید، این قطعه باید توسط تعمیرکار بررسی شده و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر گردد. خرابی برد می تواند یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی باشد.
 • کثیفی فیلتر در جارو شارژی و یا گرفتگی لوله هم می تواند دلیل این مشکل باشد که در این صورت باید گرفتگی را برطرف کرده و فیلتر را تعویض یا پاکسازی کنید.

کم شدن مکش در جارو شارژی لتو 

 • پر بودن بیش از حد مغزه جاروشارژی می‌تواند باعث کم شدن مکش آن شود بنابراین لازم است پس از چند بار استفاده از یک بار مخزن را تخلیه نمایید.
 • فیلتر جارو شارژی را بررسی کنید در صورتی که فیلتر بیش از حد کثیف باشد مکش کاهش پیدا میکند بهتر از هر چند وقت یکبار فیلتر را تعویض کرده و یا پاکسازی کنید.
 • مطمئن شوید که لوله ها و مجراهای جاروشارژی مسدود نباشد.

 چرا جارو شارژی لتو در حین کار کردن سر و صدای زیادی تولید می کند؟

 • شکستن بلبرینگ داخل جارو شارژی می تواند دلیل ایجاد سر و صدای بلند و زیاد در حین کار کردن جارو شارژی باشد. تعویض بلبرینگ باید توسط تعمیرکار انجام گیرد.
 • پر بودن بیش از حد مخزن جارو شارژی و یا مسدود بودن لوله ها و مجراهای ورودی دستگاه می‌تواند باعث ایجاد سر و صدای بلند شود.
 • از دیگر دلایل ایجاد سر و صدا در جارو شارژی لتو کثیف بودن بیش از حد فیلتر است. همان طور که گفته شد لازم است هر چند وقت یکبار فیلتر را پاکسازی و یا تعویض نمایید.
حتما بخوانید:   تعمیرات تخصصی آبمیوه گیری لتو | ارائه خدمات تعمیر آبمیوه گیری لتو در محل

 جارو شارژی لتو

نکات مراقبتی در استفاده از جارو شارژی لتو

 1. بهتر است برای شارژ کردن دستگاه از یک محافظ برق کمک بگیرید تا در صورت نوسان برق به باتری جارو شارژی شما آسیب وارد نشود.
 2. شارژ نشدن طولانی مدت دستگاه باعث خرابی و فاسد شدن باتری خواهد شد بنابراین لازم است که حتما ماهی یکبار باتری جارو شارژی را شارژ نمایید.
 3. تا حد امکان از خیس شدن بدنه و موتور دستگاه و جمع کردن مایعات توسط جارو شارژی جلوگیری کنید.
 4. زمانی که مخزن جارو شارژی پُر است و یا فیلتر آن کثیف است از جارو شارژی استفاده نکنید.
 5. بدون فیلتر از جارو شارژی استفاده نکنید.
 6. دستگاه را برای مدت طولانی روشن نگذارید و در زمان استفاده از جارو شارژی گاهی آن را خاموش کنید تا دستگاه خنک شود. بهتر است هر ۱۵ دقیقه یکبار جارو شارژی را خاموش نمایید.
 7. پس از شارژ شدن باتری، دستگاه را از برق جدا کنید و اجازه ندهید که برای طولانی مدت جارو شارژی به شارژ متصل باشد.
 8. جارو شارژی را در مکانی خشک و به دور از رطوبت و حرارت نگهداری کنید.
 9. از جمع کردن اشیا و موارد تیز و یا مرطوب توسط جارو شارژی خودداری نمایید.
 10. از شارژر خود جارو برای شارژ کردن آن استفاده کنید و از شارژر های خراب و دارای اتصالی استفاده نکنید.

سخن پایانی

جارو شارژی ابزاریست که امروزه در بسیاری از منازل استفاده میشود و کاربردهای فراوانی دارد. حمل آسان و عدم نیاز به متصل شدن به جریان برق از دلایلی است که باعث محبوبیت و کارایی بالای این محصول شده. جارو شارژی های برند لتو از کیفیت عملکرد بالایی برخوردارند و در صورت استفاده صحیح و مناسب و توجه به نکات مراقبتی میتوانید سال ها از این جارو شارژی ها استفاده نمایید و احتمال خرابی و آسیب دستگاه را کاهش دهید. در این مقاله در ایبک امداد نکاتی ذکر شد که با توجه به آنها می توانید عمر مفید جارو شارژی خود را بالا ببرید. در این مقاله رایج ترین موارد خرابی های مشاهده شده در جارو شارژی لتو گفته شد بهتر است اگر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و جارو شارژی مهارت کافی را ندارید از تکنسین های مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر جارو شارژی لتو Leto

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر جارو شارژی لتو Leto

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x