تعمیرات کولر گازی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی|دکمه‌های کنترل کولر گازی ال جی

برای اینکه بتوانید تنظیمات کولر گازی ال جی را به راحتی انجام دهید، باید اطلاعات لازم را در مورد نحوه کار کردن با کنترل کولر گازی ال جی داشته باشید. در این مقاله به صورت کامل نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی را توضیح دادیم، تا بتوانید با استفاده از آن علائم و نشانه های روی کنترل کولر گازی را شناخته و با نحوه عملکرد آنها آشنا باشید.

دکمه های کنترل کولر گازی ال جی

افرادی که تازه کولر گازی ال جی را خریداری نموده اند و می خواهند از این دستگاه استفاده کنند، ممکن است در مورد تنظیمات و نحوه کار کردن با ریموت کنترل کولر خود سوالاتی داشته باشند. در این بخش دکمه ها و کلمه های روی کنترل کولر گازی ال جی را معنی کردیم، تا با مطالعه آن بتوانید به راحتی تنظیمات دستگاه خود را انجام دهید.

دکمه روی کنترل کولر گازی ال جی معنی دکمه
Plasma تصفیه نمودن هوا
Sleep حالت خواب خودکار
فلش بالا و پایین زیاد و کم کردن دما
On/off روشن و خاموش کردن کولر
Fan Speed تنظیمات سرعت فن
Mod انتخاب حالت‌های خودکار، خنک‌کننده، گرم کننده، گردش هوا یا فن
Jet سرد و گرم کردن سریع دما
Swing تنظیمات جهت باد کولر
Temp نمایش دمای محیط
On/off تنظیمات تایمر شروع و پایان
Clean تمیز کردن خودکار
Saving خنک کردن با صرفه جویی
Set Clear لغو یا شروع عملکرد

اهمیت آشنا بودن با علامت های روی کنترل کولر گازی

وقتی که کولر گازی ال جی را خریداری می کنید، برای اینکه بتوانید آن را به درستی تنظیم کنید، باید از نحوه کارکرد هر کدام از دکمه های روی کنترل آن اطلاع داشته باشید. در صورتی که با معنی هر کدام از دکمه‌های روی کنترل گازی آشنا نباشید و علائمی که بر روی آن درج شده است را ندانید، که برای چه عملکردی است، قطعا با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد و نمی توانید به صورت بهینه از کولر گازی الجی خود استفاده کنید. همچنین امکان دارد، که با انجام دادن تنظیمات نادرست، مشکلاتی را در کارکرد کولر گازی خود به وجود آورید. به صورت کلی در مدل های گوناگون کولر گازی ال جی تقریبا دکمه‌های مشابه استفاده شده است و مفهوم آنها با یکدیگر شبیه است.

حتما بخوانید:   ارورهای کولر گازی دوو DAEWOO | کدهای خطای کولر دوو

کنترل کولر گازی ال جی

آموزش استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

زمانی که قصد دارید از کنترل کولر گازی الجی استفاده نمایید، باید به این نکته توجه داشته باشید، که هر کدام از این دکمه‌ها که بر روی کنترل کولر گازی قرار دارند، عملکرد و کارکرد خاص خود را دارند. استفاده صحیح از کنترل اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین بهتر است، که با نحوه استفاده درست و اصولی از کنترل کولر گازی آشنا باشید و از معنا و مفهوم هر کدام از کلمات و علائمی که بر روی آن درج شده است، اطلاعات کافی داشته باشید.

کلید پلاسما روی کنترل کولر گازی ال جی

هوایی که وارد دستگاه کولر گازی می‌شود، دارای ذرات بسیار ریز و معلق با اندازه های میکرونی هستند و برای تصفیه هوا این دکمه در روی کنترل اسپیلت ال جی تعبیه شده است.

عملکرد این دکمه به این ترتیب است، که وقتی کولر گازی ال جی را روشن می کنید و دکمهon/off را می‌فشارید، علامتی روی نمایشگر کنترل کولر شما ظاهر خواهد شد.

البته امکان دارد، که استفاده از این قابلیت در حالت خاموش نیز امکان پذیر خواهد بود. وقتی که از روی کنترل کولر گازی خود دکمه پلاسما را انتخاب می کنید، اگر کولر گازی شما خاموش باشد، چراغی که مربوط به این حالت است، بر روی ریموت کنترل شما روشن خواهد شد و تهویه هوا انجام می شود.

دکمه Auto Clean روی کنترل کولر گازی

 • از این دکمه برای تمیز کردن و نظافت داخل دستگاه کولر گازی استفاده می‌شود.
 • عملکرد آن به این ترتیب است، که وقتی کولر گازی ال جی خنک سازی را انجام می دهد، مقداری رطوبت و نم در کولر ایجاد خواهد کرد.
 • این قابلیت و دکمه کولر گازی ال جی موجب از بین بردن رطوبت و نم و همچنین تمیز شدن داخل کولر گازی می‌شود.
 • وقتی این دکمه را فعال می کنید، علامتی به شکل مستطیل که شکل نسیم را دارد بر روی صفحه نمایشگر کنترل شما ظاهر خواهد شد. وقتی دستگاه شما خاموش می شود، فن کولر شما تا سی دقیقه کار خواهد کرد، تا وقتی که نم و رطوبتی که درون کولر گازی وجود دارد از بین برود.

کنترل کولر گازی ال جی

دکمه E/saving روی کنترل کولر گازی ال جی

با استفاده از این دکمه کولر گازی شما عمل خنک سازی را با مصرف کم برق و انرژی انجام می دهد. این قابلیت را می توانید این گونه استفاده کنید، که وقتی کولر گازی خود را روشن می کنید، به وسیله دکمه‌ On/Off دکمه mode را چندین بار بزنید، تا خنک کننده کولر فعال شود. پس از آن دکمه E/Saving را بزنید، تا قابلیت کولر گازی ال جی فعال گردد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولر گازی آرچلیک Arçelik | نصب و راه اندازی کولرگازی آرچلیک

وقتی که این قابلیت فعال می‌شود، خنک کننده کولر گازی ال جی شما با مصرف برق بسیار کم علامت e را روی نمایشگر ظاهر می گردد.

دکمه Mod روی کنترل کولر گازی ال جی

 • با استفاده از این دکمه افراد می‌توانند عملکردهای مختلف کولر گازی ال جی را برگزینند.
 • کولر گازی الجی معمولاً ۵ عملکرد دارد، که شامل عملکرد خنک کننده، خودکار، گرمایش، گردش هوا و رطوبت زدایی است.
 • وقتی که دکمه مود را فشار می دهید با هربار انتخاب این دکمه یکی از انواع عملکرد های کولر گازی ال جی انتخاب خواهد شد.
 • هر کدام از عملکرد های کولر گازی الجی نشانگر خاصی دارند، که با انتخاب هرکدام، روی نمایشگر کنترل ال جی قابل مشاهده خواهند بود.

عملکرد سرمایش کولر گازی ال جی

 • این عملکرد در کولر ال جی موجب خنک کردن و تنظیم دستگاه برای سرما است.
 • عملکرد این دکمه بدین صورت است، که وقتی دکمه روشن و خاموش کولر گازی ال جی را انتخاب می کنید و دکمه مود را فشار می دهید، نشانگر برف را مشاهده می‌کنید، دما با استفاده از دکمه های پایین و بالا تنظیم کننده دما تنظیم کرده و کولر راه اندازی می شود.

دکمه خودکار یا اتومات روی کنترل کولر گازی

 • دکمه خودکار این دستگاه موجب خواهد شد، که دمای مشخصی ایجاد گردد.
 • با استفاده از این قابلیت مصرف کنندگان می توانند دمای محیط خود را ثابت کنند.
 • عملکرد این سیستم اینگونه است، که وقتی کولر گازی ال جی را روشن می کنید، با چند بار فشار دادن دکمه مود و برگزیدن حالت عملکرد و انتخاب آن این عملکرد با نشانه Al نشان داده می‌شود.
 • با دکمه هایی که دما را تنظیم می کند دمای مطلوب را تعیین نمایید.
 • پس از آن به وسیله دکمه هایی که سرعت فن را مشخص می‌کند، میزان چرخش فن را تعیین کرده و این قابلیت را فعال و تنظیم نمایید.

کنترل کولر

گرمایش کولر گازی ال جی

با استفاده از این عملکرد کولر گازی ال جی مصرف کنندگان می‌توانند گرمایش را در ادارات، منزل و دیگر محیط ها ایجاد کنند. برگزیدن این قابلیت نیز مثل قابلیت و عملکرد خنک کننده در کولر است. اینگونه که وقتی کولر ال جی را روشن می کنید و چند بار دکمه مود را فشار می دهید، نشانه خورشید را بر روی نمایشگر کنترل خود خواهید دید. پس از آن می توانید به وسیله دکمه های تنظیم گرما و سرما دمای مورد نظر را برای دستگاه خود تعیین نمایید، تا این قابلیت کولر گازی ال جی فعال شود.

حتما بخوانید:   راهنمای رفع خطا و ارور کولر گازی وستل Vestel

فن کولر گازی ال جی

از فن کولر گازی ال جی برای تهویه محیط و گردش هوا استفاده می شود. انتخاب این قابلیت نیز مثل عملکرد های خنک کننده و گرمایشی است. فقط وقتی این قابلیت فعال می‌گردد، بر روی صفحه نمایش کنترل شما نشانگر پنکه قابل مشاهده خواهد بود.

رطوبت زدایی کولر گازی ال جی

 • این قابلیت برای آسایش و رفاه مصرف کنندگان این محصول قرار داده شده است. وقتی این عملکرد انتخاب می شود، رطوبت بیش از اندازه که در محیط وجود دارد، تا  اندازه ای کنترل شده و از بین می‌رود، به این ترتیب از شرایط شرجی بودن محیط کاسته می شود.
 • برای اینکه بتوانید این عملکرد را فعال کنید، وقتی کولر گازی ال جی را روشن می کنید، باید دکمه مود را چند بار بزنید، تا اینکه شکل قطره آب را بر روی نمایشگر کنترل خود مشاهده کنید.

دکمه Jet روی کنترل کولر گازی ال جی (عملکرد پیشرفته)

دکمه جت یکی از دکمه هایی است، که بر روی کنترل کولر گازی ال جی قرار دارد و موجب خنک کردن و یا گرم کردن سریع فضا در زمان کم می‌شود.

 • عملکرد دکمه بدین شکل است، که وقتی کولر گازی ال جی را روشن می کنید و دکمه جت را می‌زنید، این سیستم فعال خواهد شد.
 • وقتی این دکمه انتخاب می شود، نشانه po روی نمایشگر دیجیتال کنترل شما قابل مشاهده خواهد بود.
 • وقتی این قابلیت در کولر گازی ال جی انتخاب می‌شود، عمل گرم کننده و یا خنک کننده به صورت اتوماتیک دما را روی هجده درجه سانتیگراد تنظیم خواهد کرد و برای سی دقیقه فعال است.
 • اگر کاربر گرمایش مد نظرش باشد، دما بر روی سی درجه به مدت سی دقیقه فعال خواهد بود.

تنظیمات جهت جریان هوا

 • برای اینکه جریان هوا به صورت افقی باشد، باید دکمه سویینگ را بزنید.
 • برای اینکه جریان هوا به صورت عمودی باشد، دوباره باید دکمه سوئیچ را بزنید. در این حالت نشانگر سویینگ به طرف وسط جریان هوای عمودی به صورت خودکار انجام می شود، تا جریان هوای خروجی از کولر گازی ال جی به صورت اتوماتیک و عمود در محیط پخش شود.
98989

31

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا