تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی های کاربردی، برای خانم های شاغل به شمار می آید.می دانید که لوازم خانگی برند ال جی یکی از با کیفیت ترین و اورجینال ترین لوازم خانگی ها است.ماشین ظرفشویی ها با آب و برق کار می کنند و از این جهت امکان دارد خراب شوند.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی ال جی همانند سایر لوازم خانگی و برقی، نیاز به سرویس دوره ای دارد تا کمتر خراب شود و عمر مفید طولانی داشته باشد. این دستگاه از قطعات مختلفی تولید شده است که تعمیر آن ها توسط افراد بی تجربه و مبتدی امکان پذیر نیست، بسیاری از افراد نگران هزینه تعمیر دستگاه خود هستند، اما همانطور که در مطالب پیش عرض کردیم مجموعه ما هزینه را، طبق نرخ دولتی محاسبه می کند. همه ما می دانیم که امروزه قیمت لوازم خانگی سر به فلک کشیده است، همچنین تعمیر و تعویض قطعات دستگاه، پس سعی کنید دستگاه خود را هر ۲ سال یک بار سرویس کنید تا هزینه های زیادی را بابت آن پرداخت نکنید.

تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی ال جی در تهران و محل

نمایندگی ال جی در تمام مناطق تهران دارای شعب های متعددی است، از این جهت امکان دسترسی شما آسان تر می شود و دیگر نیازی به حمل و نقل ندارید، همچنین این مجموعه بزرگ، در هر محلی که زندگی کنید در کوتاه ترین زمان ممکن حضور خود را به شما می رسانند و لوازم خانگی و برقی شما را به بهترین نحو تعمیر می کنند. البته بهتر است که بدانید مجموعه ایبک امداد تعمیر لوازم شما را با گارانتی ۱۲ ماهه انجام می دهند پس از این جهت اصلا نگران نباشید.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی چقدر است

هزینه تعمیر دستگاه، بستگی به شدت خرابی قطعات است. کارشناسان ما سعی دارند تا جایی که ممکن است قطعات دستگاه را به جای تعویض، تعمیر کنند تا هزینه کمتری را پرداخت کنید، ولی اگر قطعات آن نیاز به تعویض داشت از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنند.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جی پلاس | آموزش کامل ظرفشویی GPlus

چگونه ماشین ظرفشویی ال جی را عیب یابی کنیم

ماشین ظرفشویی ساختار پیچیده ای دارد، از این رو عیب یابی آن یک کار تخصصی است. به این صورت که اگر عیب یابی آن را به یک فرد مبتدی بسپارید، ممکن است مشکلات جدی برای دستگاه به وجود بیاید. چون امکان دارد، آن فرد مشکل اصلی دستگاه را متوجه نشود و باعث بروز مشکل دیگری شود که باعث خرابی های بیشتر و هزینه های سنگین است‌.

علل خراب شدن ماشین ظرفشویی

اگر برد ماشین ظرفشویی خراب شود، دستگاه روشن نمی شود در نتیجه برد ظرفشویی، یکی از قطعات مهم آن به شمار می آید. خراب شدن هر یک از قطعات ماشین ظرفشویی، عملکرد سایر قطعات را هم مختل می کند.

رفع اشکال پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی شما هنگام شستشو یهو متوقف شد و دیگر روشن نشد، به خاطر این است که پمپ تخلیه دستگاه خراب شده است، پمپ تخلیه ظرفشویی وظیفه خارج کردن آب کثیف از دستگاه را بر عهده دارد. برای رفع این اشکال بایستی با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید تا پمپ تخلیه را تعمیر کنند و در صورت نیاز، پمپ را تعویض کنند‌.

تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

المنت ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد

قطعه المنت باعث می شود، که آب ورودی به ظرفشویی گرم شود. در اصل، وظیفه گرم کردن آب را دارد. و اگر این قطعه خراب شود عملکرد دستگاه را مختل می کند. برای رفع مشکل المنت، تکنسین های مربوطه اقدام می کنند و برای بررسی از قطعه المنت باید از وسیله ی اهم متر استفاده کنید.

چطور شیر برقی ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

اگر شیر برقی ظرفشویی خراب شود، دستگاه دچار نشتی می شود. کاربرد شیر برقی این است که آب را در داخل دستگاه عبور می دهد و همچنین ورود آن را به ظرفشویی قطع می کند. اگر متوجه شده اید که ماشین ظرفشویی شما ظرف ها را به خوبی نمی شوید می توانید از تکنسین های مجرب مجموعه ایبک امداد کمک بخواهید.

مفهوم ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی هم مانند سایر لوازم خانگی دیگر، دارای نمایشگر است و اگر مشکلی پیش بیاید بر روی نمایشگر کد هایی نمایان می شود که در مطالب زیر می خواهیم به برخی از ارور ها بپردازیم:

 • کد خطای LE یا CE: اگر این کد را بر روی نمایشگر مشاهده کردید به این معنی است که موتور ظرفشویی و یا سیم کشی آن اشکال دارد، اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید لطفا از تعمیر کردن آن ها خودداری کنید.
 • کد خطای BE: این کد نشان دهنده استفاده از مواد شوینده نا مناسب است، توجه داشته باشید از شوینده های با کیفیت و مرغوب استفاده کنید.
 • کد خطای OE: وقتی که ماشین ظرفشویی در تخلیه آب دچار مشکل شود این کد نمایان می شود؛ برای برطرف کردن این کد بایستی پمپ تخلیه آب را بررسی و تمیز کنید زیرا توسط ته مانده های غذا مسدود می شود و همچنین مسیر شلنگ تخلیه را هم چک کنید تا در آن گرفتگی نباشد.
 • کد خطای IE: اگر ماشین ظرفشویی خود را ۱۰ دقیقه اس که روشن کرده اید ولی عمل آبگیری را انجام نمی دهد، این کد نمایش داده می شود. این ارور به علت کاهش فشار آب و نصب نادرست شلنگ تخلیه و شیر تغذیه است.
 • کد خطای HE: در ماشین ظرفشویی قطعه ای به نام هیتر وجود دارد. اگر این قطعه آسیب ببیند این کد ظاهر می شود.  زمانی که این کد نمایان می شود به خاطر این است که آب اصلا داغ نمی شود یا بیش از حد داغ می شود، برای برطرف کردن این مشکل ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سپس به مدت ۱۰ ثانیه از برق بکشید، پس از ۱۰ ثانیه برق را دوباره وصل و دستگاه را روشن کنید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی یونیوا UNEVA

راهنمای درست قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی

برای قرار دادن ظرف ها در ظرفشویی ابتدا باید، ذرات بزرگ غذا را به خصوص استخوان ها، خلال دندان، و حتی دانه های برنج را بزدایید و سپس در دستگاه قرار دهید.
اما هنگام قرار دادن ظرف ها در ماشین ظرفشویی، به نکات زیر توجه کنید:

 • ظروف بزرگ بایستی در جایی قرار گیرد، که حجم زیادی از آب در داخل آن ها جریان یابند و به خوبی خشک شوند.
 • ظرف ها را مرتب و منظم قرار دهید که آب به تمام سطوح آن ها برسد.
 • توجه داشته باشید ظروف ها را طوری قرار ندهید که مانع چرخش آب شود، همچنین ظروف بزرگ تر از باز شدن مواد شوینده جلوگیری می کنند.
 • این نکته را به یاد داشته باشید، سبد پایینی دستگاه مناسب کاسه ها، بشقاب ها، قابلمه، تابه ها و حتی سینی ها است.
 • ظروفی که سوخته اند یا ته گرفته اند بهتر است قبل از قرار گیری در دستگاه، خیس بخورند و پاک شوند.
 • بهتر است بشقاب ها را به طور عمودی و رو به مرکز قفسه قرار گیرند. و همچنین قابلمه ها، تابه ها، کاسه ها بایستی به صورت وارونه قرار گیرند.

تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

آموزش قرار دادن قاشق چنگال ها در ماشین ظرفشویی

 • قفسه بالایی ماشین ظرفشویی را، با بشقاب های کوچک، قاشق چنگال ها، لیوان ها، جام ها و ظروف پلاستیکی قابل شستشو، در دستگاه قرار دهید.
 • کارد و قاشق چنگال ها را در سبد مخصوص آن ها قرار دهید، به صورتی که دسته آن ها به سمت پایین باشد.
 • توجه داشته باشید مانع چرخش آب در قفسه بالایی دستگاه نباشید.
 • بشقاب ها بایستی به سمت بالا و رو به روی قفسه قرار گیرند، و همچنین لیوان ها، جام ها و استکان ها به صورت وارونه قرار گیرند.
حتما بخوانید:   علت نشتی آب در ظرفشویی چیست ؟

به یاد داشته باشید قفسه های بالا و پایین ها بر اساس اندازه ظروفتان جا به جا کنید، به نکات زیر توجه کنید:

 • ابتدا مطمئن شوید که قفسه ها خالی از ظروف هستند.
 • سپس گیرنده های ریل ها فشار دهید، آن وقت قفسه ها را به بیرون بکشید.
 • اما قرار دادن قفسه ها به این صورت، باعث کاهش فضای بین دو قفسه می شود.
 • پس از تنظیم قفسه ها، مطمئن شوید چرخش آب به درستی کار می کند.

آموزش مرحله به مرحله اضافه کردن مایع جلا دهنده به ماشین ظرفشویی

 1. برای ریختن جلا دهنده در محفظه، درپوش گرد را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را بردارید.
 2. سپس محفظه را با یک مایع جلا دهنده با کیفیت پر کنید، آن وقت درپوش را در دستگاه قرار دهید و محکم ببندید، این مایع به طور خودکار در چرخه پایانی شستشو پخش می شود.
 3. لازم است هر ماه یک بار مایع جلا دهنده را در دستگاه بریزید، البته بستگی به تنظیمات شستشو و میزان استفاده از ظرفشویی است. اما وقتی که درب دستگاه کامل باز است می توانید حجم آن را از روی نمایشگر تشخیص دهید.
  (۰):اگر این علامت بر روی نمایشگر ظاهر شود به این معنی است که، مقدار جلا دهنده کافی است.
  (0):اما این علامت نشان دهنده این است که، مایع جلا دهنده بایستی اضافه شود.

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

ابتدا اگر تکه های غذا در ظرفشویی باقی مانده است را پاک کنید.و فیلتر طبقه پایین را برای جرم گیری بردارید و پس از آن فیلتر چرخانده را خارج کنید، این کار ها با خلاف عقربه های ساعت انجام می شود.اگر لازم است فیلتر های مشبک، بالا و خارجی STS را بردارید.اگر این فیلتر ها به خوبی تمیز شوند، در نتیجه ظروف هم تمیز می شوند.دقت داشته باشید بازوی آب پاش پایینی نباید مسدود باشد. همچنین بازو را به سمت بالا بکشید و حسابی تمیز کنید.

در ماشین ظرفشویی چه ظروفی را می توان قرار داد

ظروف پلاستیکی قابل شستشو و قفسه های یخچال و سطل زباله را می توانید در ظرفشویی قرار دهید.و همچنین می توانید سبزیجات، میوه های کثیف را در آن قرار دهید و شستشو دهید، حتی می توانید تجهیزات باغبانی را در آن قرار دهید.و امکان این را دارد که دستگیره های گاز و مایکروفر، لوازم جاروبرقی و…. را در آن شستشو دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x