تعمیرات کولر گازی

شارژ کولر گازی ال جی LG | کم شدن گاز کولر ال جی

شارژ کولر گازی ال جی LG | کم شدن گاز کولر ال جی، خنک نکردن کولر گازی ال جی

گازهایی که اسپیلت های ال جی مصرف می کنند وظیفه دارند دمای کندانسور را پایین آورده و سرمای محیط را تأمین کنند. انتخاب نوع گاز برای کولر های گازی ال جی با توجه به موقعیت آب و هوایی، مدت کارکرد و مدل دستگاه تعیین خواهد شد. با توجه به اینکه کولرهای گازی ال جی به نبود شارژ گاز و یا کمبود آن حساس می باشند، باید در فاصله های زمانی منظم و به صورت دوره‌ای دستگاه را از نظر داشتن شارژ گاز کافی بررسی نمایید.

چه زمانی باید کولر گازی ال جی شارژ شود؟

چنانچه اسپیلت یا کولر گازی ال جی شما نو باشد و کارکرده نباشد، داخل آن به طور پیش فرض کمی گاز وجود دارد و گازی که در آنها وجود دارد، برای ۵ متر لوله استاندارد می باشد. چنانچه به لوله کشی اضافه نیاز بود، باید ۲۰ گرم گاز به ازای هر متر به مخزن کمپرسور توسط سرویسکار گاز منتقل شود و پس از اینکه شیر سرویس باز شد، گاز به تمامی سیستم تبرید منتقل می گردد.

اگر کولر گازی شما کار کرده است، قبل از اینکه آن را راه اندازی نمایید، حتماً کولر شما باید توسط سرویس کار بررسی شده و وضعیت شارژ گاز آن مشخص گردد. در صورت نیاز حتماً باید شارژ گاز کولر ال جی انجام شود.

چنانچه اسپیلت ال جی شما سرمای مطبوع و متعادلی نداشته باشد، باید با تعمیرکاران تماس بگیرید و چنانچه مشکلی در قسمت‌های دیگر کولر وجود نداشت، گاز آن را بررسی کنید. احتمالاً در این شرایط کولر گازی نیاز به شارژ گاز خواهد داشت. برای اینکه مقدار گاز اسپیلت تست شود والف شیر را باید باز کرده و در صورتیکه پاشش گاز به بیرون انجام نشد، احتمالاً کولر گازی شما به مقدار کافی گاز ندارد و باید شارژ شود.

اگر مواردی که بیان شد پیش نیامده است، اما سرویسکار تشخیص داده است، که باید کولر گازی الجی شما شارژ شود، حتماً باید این کار را انجام دهید. در برخی مواقع برای اینکه مصرف کولر گازی و عملکرد آن بهینه تر شود، باید شارژ گاز آن انجام شود. در لوله های کولر نشتی هایی به وجود می‌آید، که موجب می‌شود مقدار گاز دستگاه شما کاهش پیدا کند.

حتما بخوانید:   چگونگی روغن کاری انواع کولرهای گازی در برندهای مختلف در محل

با توجه به اینکه استفاده کردن از کولر های گازی در مقایسه با کولر های آبی و دیگر کولر ها مزایای بیشتری دارد، اکثر افراد این کولرها را تهیه کرده و از آنها استفاده می کنند و در پی استفاده زیاد از این کولر ها و مدل های مختلف آن و داشتن طرفداران زیاد موجب می‌شود، که شارژ کولر گازی دارای اهمیت زیادی باشد.

در صورتی که مقدار گاز کولر ال جی کم باشد، عملکرد و کارایی آن مختل خواهد شد و در این شرایط قدرت کافی نداشته و سرمای آن مطلوب نخواهد بود. وقتی که شارژ کولر گازی ال جی انجام می‌شود، عملکرد آن بسیار مناسب تر می شود و شما این تغییر را به صورت کامل متوجه خواهید شد.

کولر گازی

شارژ کولر گازی ال جی

همان‌طور که بیان شد از عوامل و موضوعات بسیار مهم در خنک کردن، شارژ کولر گازی می باشد. باید بدانید، که با توجه به نوع کولر گازی باید با گازهای متفاوتی شارژ شوند. بنابراین برای شارژ کردن کولرهای گازی مختلف گاز های گوناگون وجود دارد. شارژ کردن کولر گازی ال‌جی نیز به مدل آن بستگی خواهد داشت. با توجه به مدل اسپیلت شما برای شارژ کردن آن از گاز های مختلفی می‌توانید استفاده کنید، اما شارژ کردن کولر های مختلف گازی تقریباً به یک شیوه انجام می‌شود.

آیا زمان شارژ کردن کولر گازی ال جی متفاوت است؟

شارژ کولر گازی ال جی در سه صورت باید انجام شود. وقتی که تازه کولر گازی خود را تهیه می کنید، پس از گذشت زمان مقدار گاز آن کاهش پیدا می‌کند، که در این حالت باید کولر گازی را شارژ کنید.

در برخی مواقع ممکن است، که کولر گازی به شارژ اضافه نیاز داشته باشد. وقتی کولر تازه خریداری می شود، نیاز به شارژ گاز خواهد داشت. برای اینکه کولر تازه نصب شده را شارژ کنید، باید به این نکته توجه نمایید، که هیچ هوا و یا رطوبتی در کولر گازی وجود نداشته باشد.

وقتی که اطمینان حاصل نمودید رطوبت و هوا وجود ندارد، باید شیر را باز کرده و گاز را به درون کولر گازی انتقال دهید.

باید بدانید، که گازی که در کولرهای گازی به طور پیش فرض قرار داده شده است، برای پنج متر لوله در نظر گرفته شده است. در صورتی که به لوله کشی بیشتری نیاز بود، باید کولر گازی را به مقدار بیشتری شارژ کنید.

حتما بخوانید:   علت کار نکردن یکی از کمپرسور های دو قلو کولر گازی

یکی دیگر از مواردی که نیاز است کولر گازی ال جی را شارژ کنید این است، که کولر خالی از گاز است. برای پی بردن به این مورد باید شیر را باز کنید و در صورتی که خروج گاز را مشاهده نکردید، یعنی سیستم شما از گاز خالی است.

چنانچه سوراخی در کولر گازی وجود دارد، که موجب نشت گاز آن می گردد، حتماً باید دستگاه خود را عیب یابی کرده و آن را برطرف کنید. چون مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

شارژ کردن کولرهای گازی برای همه برند ها مهم می باشد، برای برند ال‌جی نیز این موضوع بسیار مهم است. همچنین زمان شارژ کردن اسپیلت نیز از موارد بسیار مهم می‌باشد.

در برخی مواقع نیاز است، که کولر گازی را جابجا کنید. این جا به جایی می تواند دلایل مختلفی مانند تعمیر کردن کولر گازی یا نصب در مکان دیگر و… داشته باشد. در این شرایط افراد نگران گاز کولر گازی ال‌جی می شوند، که در ادامه نحوه جمع کردن گاز کولر گازی ال جی را آموزش خواهیم داد.

کولر گازی

جمع کردن گاز کولر گازی ال جی و اهمیت آن

در صورتی که گاز کولر گازی را در موقع جابجایی جمع‌آوری نکنید، به طور کلی گاز داخل کولر گازی ال جی شما از دست خواهد رفت و برای راه اندازی و نصب مجدد حتماً باید کولر گازی را دوباره به طور کامل شارژ کنید. این کار هزینه خواهد داشت. جمع کردن گاز کولر گازی ال جی کار پیچیده و سختی نمی باشد. بنابراین بهتر است، که قبل از جابجایی گاز را جمع کنید.

در این قسمت طریقه جمع نمودن گاز کولر ال جی را توضیح می دهیم، ولی چنانچه در زمینه سرویس و تعمیر کولر گازی تجربه و مهارتی ندارید بهتر است، که این کار را به افراد متخصص بسپارید. چون در صورتی که تجربه و مهارت کافی نداشته باشید، قطعه های سالم دستگاه نیز آسیب خواهند دید و نه تنها کار شما به خوبی پیش نخواهد رفت، بلکه زیان‌های مالی بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

وقتی که کولر گازی ال جی روشن است، همه شیر های سه راه و دو راهه باز هستند. درپوش آنها را باز کنید. برای مطمئن شدن می توانید از آچار آلن استفاده کرده و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه کولر ال جی خاموش است و کار نمی‌کند، باید قبل از این کار کولر خود را روشن کنید و چند دقیقه اجازه دهید کار کند.

حتما بخوانید:   راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی+ آموزش نحوه کار با هر کدام از آنها

سپس به شیر سوزنی شلنگ فشار پایین را متصل کنید و شیر رفت را ببندید. وقتی که فشار به زیر صفر رسید، باید شیر برگشت را بسته و دستگاه را خاموش نمایید. با انجام دادن این کار گاز کولر ال جی را می‌توانید جمع کنید.

اهمیت سرویس کردن کولر گازی ال جی

هر سال باید سرویس کولر گازی ال جی قبل از اینکه فصل گرما آغاز گردد، انجام شود. این کار موجب می‌شود، که عملکرد کولر شما بسیار بهتر شده و از خرابی زود هنگام آن جلوگیری شود.

وقتی که کولر گازی ال جی سرویس می‌شود، فیلتر های آن مورد بررسی قرار گرفته و به خوبی نظافت می شوند. این کار را خودتان نیز می توانید انجام دهید.

همچنین در زمان سرویس کولر گازی، گاز دستگاه نیز مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت لزوم اقدام به شارژ کولر گازی ال جی می‌شود.

انجام دادن این اقدامات موجب افزایش طول عمر مفید کولرگازی ال جی می شود و بازدهی آن افزایش می یابد.

سرویس کردن کولر گازی ال جی موجب می شود، که اگر ایراد و مشکلی در کولر گازی ال جی شما به تازگی وجود آمده باشد، به راحتی و با هزینه کم برطرف شود و به مشکل بزرگتر تبدیل نشود.

کولر گازی

سخن تکمیلی

در این مطلب نحوه شارژ کردن کولر گازی ال جی را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و همچنین در ادامه مواقعی که کولر گازی ال جی شما نیاز به شارژ گاز دارد مانند، زمانی که کولر گازی ال جی را تازه خریداری نمودید، وقتی که کولر گازی ال جی سرمای مطلوبی ندارد یا در زمانی که کولر گازی ال جی با مشکل نشتی روبرو شده و گاز آن کاهش پیدا کرده است را بیان کردیم.

در ادامه به اهمیت سرویس کردن کولر گازی ال جی که موجب می شود عملکرد دستگاه بهتر شده و مشکلات آن در زمان مناسب برطرف گردد را توضیح دادیم.

در صورتی که در زمینه تعمیرات و سرویس کولر های گازی تجربه و دانش کافی ندارید بهتر است، که شارژ کردن کولر گازی ال جی و سرویس کردن آن را به افرادی که در این زمینه مهارت کافی و تجربه لازم را دارند بسپارید، تا مشکلی برای کولر گازی ال جی به وجود نیاید.

31

شارژ کولر گازی ال جی LG | کم شدن گاز کولر ال جی

امتیاز سردبیر - 96%

96%

مجموع امتیازات

شارژ کولر گازی ال جی LG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x