تعمیرات یخچال

تعمیر و تعویض فن یخچال ال جی | نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی

در این مقاله از ایبک امداد به تعمیر و تعویض فن یخچال ال جی ویکنز خواهیم پرداخت تا به راحتی در منزل خود به عیب یابی، تعمیر و رفع مشکل فن در یخچال فریزر یا ساید بای ساید بپردازید. وظیفه فن یخچال جابجایی هوا است. به صورتیکه هوای گرم را به بین می برد و باعث خنک سازی می گردد و موجب گردش هوای خنک در یخچال می گردد. امروزه در یخچال های تولید جدید ۳ فن استفاده می شود. فن های قدیمی با ولتاژ برق شهری کار می کردند و تک ولتاژ بودند و در صورت روشن شدن یخچال این فن ها به صورت حداکثری بود، اما در فن هایی که در یخچال های جدید تعبیه شده است برد الکترونیک یخچال وظیفه کنترل قدرت جریان باد را بر عهده دارد.

فن یخچال از بخش هایی است که در طول زمان دچار مشکلات مختلف می شود و باید تعویض شود. تعویض قطعات یخچال و همینطور فن یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی کاری تخصصی بوده و در صورت مشاهده هرگونه مشکل در عملکرد این قطعه باید از تعمیرکار ماهر کمک بخواهید.

تعویض فن یخچال در محل

یخچال فریزر ها بسیار سنگین هستند و حمل و نقل آنها باعث آسیب رسیدن به دستگاهتان می شود، به همین دلیل نمایندگی ال جی، تعمیر در محل را انجام می دهد. این کار مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه شما پولی بابت جابجایی وسیله سنگین نمی پردازید، به یخچال آسیبی نمی رسد و نیرو و وقت کارگران هم هدر نمی رود.

فن یخچال ال جی

تعمیر فن یخچال های ال جی

در بعضی اوقات، می توان فن یخچال ال جی را تعویض کرد؛ اما در برخی موارد ممکن نیست، امکان دارد که پره های فن خراب شده باشند، جمع شدن گرد و غبار و آلودگی بر روی پروانه، امکان چرخ زدن درست را از آن ها گرفته باشند. اگر این اتفاقات رخ دهد، تعمیرکار ماهر باید آن را عیب یابی و بررسی کند تا در صورت نیاز آن را تعمیر کند و یا با قطعه نو جایگزین نماید.

باید بدانید که فن یخچال یکی از مهم ترین قسمت های این دستگاه است. این به آن معنی است که خرابی در فن را باید جدی بگیرید زیرا که وجود مشکل در این قطعه می تواند باعث از کار افتادگی یخچال و فریزر و همینطور آسیب رساندن یا کارکرد نادرست در دیگر قطعات آن می شود. اگر این قطعه خراب شود، باید عوض شود، اگر آن را تعمیر کنید فقط زمان طولانی تری سپری می شود که آن را تعویض کنید، یعنی در نهایت مجبور به تعویض آن می شوید. پیشنهاد می شود که اگر می خواهید این قطعه مدت زمان بیشتری کار کند و عملکرد بهتری داشته باشد ؛ اقدام به تعویض آن کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخچال ناسیونال National | خدمات نمایندگی ناسیونال

تعداد فن های یخچال های ال جی

احتمال دارد که تاکنون فن یخچال فریزر شما خراب شده باشد و یا بروز مشکل در این قطعات شما را به فکر تعویض آن بیاندازد. هرچه اطلاعات شما درباره فن یخچال های ال جی بیشتر باشد در مواجهه با مشکل می توانید که بهتر تصمیم بگیرید. در ادامه این مقاله شما را با انواع فن یخچال ال جی آشنا می کنیم :

فن داخلی یخچال

فن داخلی یکی از فن های تعبیه شده در یخچال ال جی است. وظیفه این فن این است که هوای گرمی که وارد یخچال می شود را به گردش در آورد. این فن چند کار را انجام می دهد، که از جمله آن ها می توان خنک کردن سریع دمای درون یخچال و انجماد و به تعادل رساندن دمای داخلی یخچال را نام برد.

فن اپراتور یخچال

فن اپراتور؛ یکی از مهم ترین فن های درون یخچال ال جی است. این فن در کابین درونی فریزر دستگاه قرار داده شده است. اگر در حالت روشن، یخچال فریزر شما صدا های زیادی را تولید کرد، احتمال آن زیاد است که مشکلی در فن اپراتور دستگاه ایجاد شده باشد. در این صورت با تعمیرکار ماهر تماس گرفته و سریعاً اقدام به تعویض فن یخچال ال جی نمایید.

فن کمپرسور یخچال

یکی دیگر از بخش های مهم یخچال ال جی، فن کمپرسور یخچال است که در قسمت پشتی این دستگاه تعبیه شده است. این فن در کنار کمپرسور قرار گرفته است و کار آن، خنک کردن این بخش است. نحوه عملکرد این دستگاه بدین صورت است که از طریق کویل های بیرونی، هوای خنک را گرفته و آن را در اطراف کویل های یخچال پخش می کند.

فن یخچال ال جی ممکن است به دلایل متعدد از جمله؛ نوسان برق، ضربه، شکستگی، تجمع گرد و غبار و آلودگی و … دچار آسیب و خرابی شوند. فن یخچال یکی از بخش های مصرفی این دستگاه است و در طی زمان امکان دارد که عمر مفید آن تمام شود. در صورت مشاهده هرگونه علامت یا نشانه می توانید به خرابی دستگاه پی ببرید.

بعضی از نشانه های خرابی فن دستگاه عبارتند از :

  • کم شدن سرمای یخچال
  • خنک نبودن یخچال
  • شنیدن سر و صدای بلند و غیر عادی از یخچال

در صورتی که هر کدام یک از نشانه های فوق را مشاهده کردید، با تعمیرکار تماس بگیرید تا دستگاه شما عیب یابی و رفع مشکل شود.

نحوه روغن کاری فن یخچال ال جی

ممکن است فن یخچال شما در کارکرد خود دچار مشکل شده باشد، در صورتی که بعد از تعویض فن یخچال با مشکل عدم چرخش صحیح فن مواجه شدید، باید بلافاصله اقدام به روغن کاری فن یخچال ال جی کنید. روغن کاری باعث می شود که فن یخچال به درستی بچرخد و حرکت آن روان و بدون ایجاد صدای عجیب باشد. برای روغن کاری فن یخچال ال جی کافیست که چند قطره روغن روان کننده مخصوص یخچال را در قسمت شفت فن، وارد کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت صدای یخچال جنرال | چرا یخچال جنرال صدای غیرطبیعی دارد؟

نحوه تعویض فن یخچال ال جی

قبل از تعویض فن یخچال، این را در نظر داشته باشید که این کار تخصصی بوده و نیاز به تعمیرکار ماهر برای انجام آن است. اما در ادامه نحوه تعویض فن را برای شما شرح می دهیم :

  1.  ابتدا یخچال را از برق بکشید و تمام کشو ها و قفسه ها را خارج کنید.
  2. برای دسترسی به فن یخچال باید محفظه فن را باز کنید.
  3. سپس گیره های فن را جدا کرده و فن معیوب را خارج نمایید.
  4. فن نو را در جای فن قبلی قرار داده و اتصالات را مجدداً در جا های قبلی خود قرار دهید.
  5. کشو و شلف های یخچال را در جای خود قرار دهید، و آن را دوباره به برق وصل کنید.

هزینه تعمیر یا تعویض فن یخچال ال جی

فاکتور ها و عوامل زیادی می توانند در هزینه های تعمیر یا تعویض فن ال جی دخالت داشته باشند .  در برخی موارد فقط با تعمیر فن یا تمیز کردن پره های آن می توان مشکل یخچال های ال جی را برطرف کرد. در این صورت شما مجبور به تقبل هزینه های زیاد برای تعمیر یخچال خود نمی شوید. در مواردی که تنها راه حل تعویض فن معیوب با سالم است، هزینه های تعمیر بالا تر می رود.

هزینه فن یخچال های ال جی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله قیمت فن، مدل یخچال فریزر، هزینه خرید قطعه جدید، و دستمزد تعمیرکار. سعی کنید قبل از اینکه از تعمیرکار کمک بخواهید از هزینه های تعویض فن یخچال ال جی ، با خبر شوید.

قیمت فن یخچال ال جی

اگر فن یخچال ال جی شما دچار خرابی شده باشد و دیگر کار نکند؛ باید به دنبال خرید قطعه جدید برای جایگزین کردن آن با فن خراب دستگاه خود باشید. شاید می خواهید بدانید که قیمت فن نو یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی چقدر است ؛ برای اطلاع از قیمت، ابتدا مدل دقیق یخچال خود را پیدا کنید . معمولا روی برچسب یخچال یا بسته بندی آن می توانید این اطلاعات را پیدا کنید. سپس با کمک این اطلاعات قیمت فن مورد نظر خود را پیدا کنید .

فن یخچال ال جی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد قصد داشتیم که شما را با نحوه تعویض یا تعمیر فن یخچال های ساید بای ساید ال جی آشنا کنیم تا اگر که شما فنی هستید بتوانید در منزل یخچال خود را تعمیر کنید، به این نکته توجه داشته باشید که اگر اطلاعات فنی کافی برای تعمیر یخچال ندارید بهتر است از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را حل کند، همچنین اگر سوالی در مورد تعویض یا تعمیر فن یخچال داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند، امیدواریم که با استفاده از این مقاله بهترین راه حل را پیدا کنید و مشکل فن یخچال خود را برطرف نمایید .

 

تعمیر و تعویض فن یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه روغن کاری فن یخچال ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا