تعمیرات یخچالتعمیرات

راهنمای یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی LG

راهنمای یخچال فریزر ال جی را شاید کمتر کسی با آن آشنایی داشته باشد. ال جی برندی است که به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان خود شناخته شده است. ال جی بیش از 50 سال است که در تجارت است و محصولات فوق العاده بادوام تولید می‌کند که اعتماد مصرف کنندگان خود را به خود جلب کرده است. با این حال، این بدان معنا نیست که محصولات آن‌ها بدون ایراد هستند. در حالی که تکنولوژی به سرعت پیشرفت کرده است، حتی لوازم خانگی ساخته شده توسط شرکت‌های معتبری مانند ال جی نیز خالی از مشکل نیستند.

درک مشکلاتی که اغلب پیدا می‌شود می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی ممکن است اشتباه باشد، که اولین گام برای عیب‌یابی مشکلات است. یخچال‌های ال‌جی محصولات بسیار خوبی هستند، اما در صورتی که یخچال شما شروع به کار کرد، باید از چند مشکلی که اغلب یافت می‌شود، آگاه باشید. در ادامه در سایت ایبک قصد داریم تا شما را با راهنمای یخچال فریزر ال جی و همچنین ساید بای ساید آن آشنا نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

راهنمای یخچال فریزر ال جی

راهنمای یخچال فریزر ال جی و ساید بای ساید آن

اجازه دهید یخچال ثابت بماند

حمل و نقل یک یخچال جدید می‌تواند مشکل باشد. رایج است که در حین حمل و نقل نباید یخچال را زمین بگذارید، اما گاهی اوقات نمی‌توانید به آن کمک کنید. با این حال، بسیار مهم است که آن را به دلیل مبردی که دستگاه را خنک می‌کند، زمین نگذارید. به هر قسمتی جریان دارد و اگر آن را زمین بگذارید، ممکن است به کمپرسور و سایر مناطقی که هیچ کاری در آن وجود ندارد، جریان پیدا کند.

بنابراین، در طول حمل و نقل، مطمئن شوید که دستگاه صاف و ایمن است. اگر این امر قابل دستیابی نیست، آن را بگذارید. کمی آن را با یک شی نگه دارید. حالا، وقتی به مقصد رسیدید، اجازه دهید یخچال بدون وصل کردن آن به هیچ پریز برق، بماند. اگر هنگام حمل و نقل آن را صاف نگه داشتید، یک ساعت به آن فرصت دهید تا مایع ته نشین شود. اما اگر در حین حمل و نقل آن را زمین گذاشتید، آن را در حالت عمودی قرار دهید و چهار ساعت یا بیشتر زمان دهید تا جا بیفتد. راهنمای یخچال فریزر ال جی در حرکت بسیار می‌تواند مهم باشد.

راهنمای یخچال فریزر ال جی در تمیز کردن

در حالی که منتظر نشستن مایع هستید، می‌توانید یخچال را تمیز کنید. لازم نیست تمیز کردن کامل باشد، اما مهم است و شما غذا و آب خود را در آن می‌ریزید. بنابراین، شما می‌خواهید آن را به اندازه کافی تمیز کنید تا مواد غذایی را ذخیره کنید. همچنین به این معنا نیست که اگر تمایل دارید نمی‌توانید آن را به طور کامل تمیز کنید. انتخاب با شما است.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال حایر

سعی کنید هنگام تمیز کردن آن زیاد حرکت نکنید. از آنجایی که منتظر حل شدن آن هستید، نمی‌خواهید با جابجایی دستگاه بیشتر زمان انتظار خود را طولانی کنید. راهنمای یخچال فریزر ال جی در تمیز کردن بسیار می‌تواند به عمر این یخچال اضافه کند.

راهنمای یخچال فریزر ال جی

فضای مناسبی برای یخچال ایجاد کنید

احتمالاً تا به حال فضایی در آشپزخانه خود برای یخچال ایجاد کرده‌اید. با این حال، بررسی مجدد ناحیه برای چند مورد ضرری ندارد. مطمئن شوید که به اندازه کافی پهن باشد تا یخچال جا شود. ممکن است اندازه دستگاه را اشتباه حساب کنید، به خصوص اگر مدل درب ساید بای ساید یا فرانسوی باشد. یخچال نیازی به مدیریت فضا ندارد.

همچنین تمیز بودن فضا ضروری است زیرا نمی‌خواهید کثیفی به واحد جدید بچسبد و خیلی زود مشکل ایجاد کند. مطمئن شوید که فضایی برای گردش هوا در کابینت یخچال وجود دارد. آن را در محلی قرار دهید که جریان هوای خوبی دارد. سعی کنید راهنمای یخچال فریزر ال جی را در رابطه با فضا و زمان به خوبی درک کنید.

عمر یخچال در صورت وجود تهویه ضعیف در اطراف آن کوتاه می‌شود. کویل‌های کمپرسور و کندانسور برای دفع گرما به فضا نیاز دارند و اگر گرما به دام بیفتد، کل واحد شروع به گرم شدن بیش از حد می‌کند. مطمئن شوید که هیچ منبع گرمایی خیلی نزدیک به آن وجود ندارد. و اطمینان حاصل کنید که اشعه خورشید مستقیماً به آن برخورد نمی‌کند. اگر نور خورشید به یخچال فریزر ال جی بتابد بر روی کمپرسور تأثیر منفی می‌گذارد و ممکن است طول عمر یخچال را کاهش دهد.

یخچال را به برق وصل کنید

وقتی یخچال ساید بای ساید یا یخچال فریزر ال جی به مدت چند ساعت توصیه شده ایستاده است تا مایع ته نشین شود، آن را به پریز دیواری که فقط به آن اختصاص داده شده است وصل کنید. از دوشاخه داخلی برای آن استفاده نکنید یا پریز را با دستگاه دیگری به اشتراک بگذارید.

یک یخچال نیاز به خروجی دارد که 120 ولت و حداکثر 15 آمپر باشد. در غیر این صورت ممکن است به یخچال آسیب برساند. لازم به ذکر است که یخچال جدید بین 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد تا به دمای کافی سرد برسد تا مواد غذایی نگهداری شود. بنابراین، قبل از استفاده، چند ساعت به دستگاه فرصت دهید تا به دمای مناسب غذا برسد.

راهنمای یخچال فریزر ال جی

راهنمای یخچال فریزر ال جی و ساید بای ساید در استفاده کردن از تشخیص هوشمند

  • برای استفاده از تشخیص هوشمند یخچال ال جی، موارد زیر را انجام دهید:
  • یخچال خود را در ال جی ثبت کنید و برنامه ال جی را در گوشی خود دانلود کنید.
  • دکمه Lock را در کنترل پنل یخچال پیدا کرده و حدود 3 ثانیه فشار دهید. دهانی گوشی خود را نزدیک بلندگوی یخچال نگه دارید.
  • محل قرارگیری بلندگو به مدل یخچال بستگی دارد. با این حال، معمولاً بلندگو در کنار لوگوی Smart Diagnosis روی دستگاه قرار دارد.
  • بعد، صدای زنگی را می‌شنوید که به شما اطلاع می‌دهد که یخچال در حال تجزیه و تحلیل مشکل از بلندگو است. وقتی تشخیص کامل شد، صدای زنگ دوم را می‌شنوید.
  • در تلفن خود، نتایج تجزیه و تحلیل و راه حل‌های مشکلات را در صورت وجود مشاهده خواهید کرد. اما اگر راه حل فوری نباشد، داده‌های حاصل از تجزیه و تحلیل برای کمک بیشتر به مرکز پشتیبانی ال جی می‌رود.
حتما بخوانید:   ایرادات رایج اجاق گاز و آموزش عیب یابی اجاق گاز

اجرای عیب‌یابی هوشمند در تلفن شما

در این بخش می‌خواهیم بپردازیم به راهنمای یخچال فریزر ال جی و ساید بای ساید در رابطه با اجرای عیب یابی هوشمند در تلفن شما. اگر برنامه SmartThinQ را روی گوشی خود دارید، می‌توانید تشخیص هوشمند یخچال را روی آن اجرا کنید. مطمئن شوید که به یخچال هوشمند خود متصل است.

برنامه را روی گوشی خود باز کنید. دمای تنظیم شده دو محفظه یخچال و همچنین سایر ویژگی‌ها را مشاهده خواهید کرد. در گوشه سمت راست بالا، سه نقطه نشان دهنده دکمه تنظیمات برنامه را خواهید دید. دکمه را لمس کنید و به لیستی از گزینه‌ها هدایت می‌شوید که Smart Diagnosis یکی از آن‌هاست. Smart Diagnosis را لمس کرده و گزینه Start Smart Diagnosis را انتخاب کنید تا این ویژگی فعال شود.

پس از بررسی این ویژگی، نتیجه خطاها یا خطاهای یخچال را دریافت خواهید کرد. از آنجا می‌توانید نحوه ادامه کار را تعیین کنید.

راهنمای یخچال فریزر ال جی

تشخیص هوشمند خود شنیدنی

به صفحه نمایش در کنترل پنل بروید و تنظیمات را در سمت راست پایین صفحه نمایش انتخاب کنید. پس از انتخاب، Smart Diagnosis را در سمت چپ نمایشگر لمس کنید. دکمه تشخیص شنیداری را انتخاب کنید و سپس با استفاده از گوشی هوشمند خود تشخیص دهید.

تشخیص هوشمند وای فای

تنظیمات را در سمت راست پایین صفحه نمایش یخچال باز کنید و Smart Diagnosis را انتخاب کنید. این بار به جای انتخاب Audible Diagnosis، WiFi Diagnosis را انتخاب کنید. سپس، Start را فشار دهید.

پس از تکمیل تشخیص، با شماره مرکز پشتیبانی LG روی نمایشگر تماس بگیرید تا نتایج تشخیص و همچنین راه‌حل‌ها را دریافت کنید.

فرض کنید می‌خواهید نتایج را روی گوشی خود دریافت کنید، Smart Diagnosis را در گوشی خود باز کنید و WiFi Diagnosis را انتخاب کنید. نتیجه پس از تکمیل در گوشی شما ظاهر می‌شود.

راهنمای یخچال فریزر ال جی و ساید بای ساید در تعمیر و مشکلات آن

در این بخش می‌خواهیم بپردازیم به راهنمای یخچال فریزر ال جی و ساید بای ساید در تعمیرات و مشکلات رایجی که دارند. این مشکلات به شرح زیر است.

کمپرسور خطی یخچال ال جی کار نمی‌کند

همانطور که تکنولوژی پیشرفت می‌کند، لوازم جدید ما نیز کم صداتر، کارآمدتر و آسان‌تر برای تعمیر ظاهر می‌شوند. یکی از اجزای ال‌جی که همیشه روی ارتقاء آن کار می‌کند، کمپرسور خطی است که اکنون در مدل‌های منتخب موجود است. این دستگاه فقط زمانی کار می‌کند که دستگاه به آن نیاز داشته باشد و نسبت به کمپرسورهای معمولی از نظر مصرف انرژی و همچنین کم صداتر است.

حتما بخوانید:   تعمیر کامل نشتی دادن آب از یخچال

متأسفانه بسیاری از کاربران ال جی گزارش کرده‌اند که با کمپرسورهای خود دچار مشکل شده‌اند. متداول‌ترین مقصر یک آب بندی معیوب است که می‌تواند مانع از کارکرد کمپرسور شود. بنابراین، اگر یخچال شما کار می‌کند اما خنک نمی‌شود، احتمال زیادی وجود دارد که با کمپرسور خود مشکل داشته باشید. اگر این مشکل وجود دارد، برای تعمیر آن باید با یک تکنسین مجاز تماس بگیرید.

راهنمای یخچال فریزر ال جی

یخچال ال جی خنک نمی‌شود

در حالی که ال‌جی بسیار محبوب است و در بسیاری از خانواده‌ها یافت می‌شود، یخچال‌های ال‌جی بهترین برند از نظر قابلیت‌های خنک‌کننده نیستند. در واقع، شکایات مشتریان از خنک شدن کامل یخچال‌های آن‌ها وجود داشته است.

اجزای مختلف زیادی وجود دارد که باید به طور هماهنگ کار کنند تا یخچال شما خنک شود و خنک بماند. اگر هر یک از این قطعات مشکل داشته باشد یا از کار بیفتد، می‌تواند باعث شود یخچال ال جی به کلی کار نکند.

کمپرسور معیوب

کمپرسور یخچال شما طوری کار می‌کند که مواد غذایی داخل یخچال شما خنک و تازه نگه داشته شود. این یک راه اندازی بسیار ظریف است و بنابراین ایرادات یا مشکلات کمپرسور می‌تواند از سرد شدن مناسب یا گرم ماندن یخچال جلوگیری کند. در اکثر مدل‌ها یک کمپرسور در قسمت پایینی پشت یخچال قرار دارد.

برای دسترسی به کمپرسور باید پنل پشتی را بردارید. در صورت داشتن هر گونه مشکل حتماً به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید. اگر به درستی کار می‌کند، باید صدای دویدن/زمزمه را بشنوید. اگر مطمئن نیستید، باید از یک تکنسین مجاز بخواهید تا مشکل را تشخیص دهد.

موتور کندانسور معیوب

یکی دیگر از اجزای مهم موتور کندانسور است. اگر موتور به درستی کار نمی‌کند، ممکن است متوجه شوید که یخچال شما صداهای عجیبی بدهد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که کویل‌های کندانسور خود را از نظر آلودگی یا هرگونه تجمعی که ممکن است با پره‌های فن تداخل داشته باشد بررسی کنید.

اگر جریان هوا به میزان قابل توجهی کاهش یابد، یخچال و فریزر شما ممکن است در نهایت خاموش شوند. اگر پس از تمیز کردن کویل‌ها و اطمینان از آزاد بودن پره‌های فن برای چرخش همچنان با مشکلاتی مواجه هستید، ممکن است به یک موتور کمپرسور جدید نیاز داشته باشید.

خطای رله راه اندازی

خرابی رله استارت نیز می‌تواند منجر به عدم کارکرد درست کمپرسور یخچال شود. این یک مشکل آسان برای عیب یابی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تداوم رله را آزمایش کنید.

با برداشتن پنل پشتی دستگاه شروع کنید، که به شما امکان می‌دهد از پایین به رله دسترسی داشته باشید. هنگامی که رله را پیدا کردید، با استفاده از یک مولتی متر آن را برای تداوم تست کنید. در صورت عدم تداوم، باید رله را تعویض کنید.

راهنمای یخچال فریزر ال جی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله کاربردی استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا