تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال ال جی

آموزش گام به گام تعمیر کردن یخساز یخچال ساید بای ساید ال جی

یکی از کارایی ترین قطعات در یخچال فریزر ال جی، یخساز آن می باشد احتمال دارد شما در کارکرد یخساز با مشکل مواجه شوید بعضی از این اشکالات بسیار جزئی می باشند و شما می توانید با یک تنظیم ساده آن را برطرف کنید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما متداول ترین مشکلات یخساز یخچال ال جی را بیان می کنیم و همچنین راهکارهایی را برای برطرف کردن این مشکلات خواهیم گفت تا در صورت نیاز شما بتوانید در منزل یخساز را عیب یابی کرده و آن را برطرف کنید. اگر متوجه شدید که مشکل یخساز شما فنی می باشد حتماً باید از تعمیرکار برای تعمیر آن کمک بگیرید.

روش روشن کردن یخساز یخچال ال جی چگونه است؟

یخساز یخچال ال جی

اگر شما هم به تازگی یخچال ال جی خریداری کرده‌اید بعد از روشن کردن یخچال باید یخساز آن را فعال کنید البته قابل ذکر است که بگوییم بعد از روشن کردن یخچال معمولاً یخساز به طور پیش فرض روشن خواهد شد ولی اگر متوجه شدید که یخساز فعال نشده باید برای فعال کردن آن به روش زیر عمل کنید:

 • در بعضی از مدل های یخساز یخچال ال جی دکمه روشن کردن درون کابین فریزر قرار داده شده است که شما باید کاور را بردارید و کلید on یا ۱ را انتخاب کنید.
 • در بعضی از مدل های این یخچال هم کلید روشن کردن در روی درب فریزر قرار گرفته است که در این صورت شما باید برای فعال کردن یخساز کلید را روی حالت on یا ۱ بگذارید.
 • در مدل دیگر این یخچال، کلید یخساز بر روی نمایشگر یخچال قرار گرفته و شما می توانید کلید ice on/off را چند ثانیه نگه دارید تا گزینه ice on  روی نمایشگر روشن شود.
 •  به این طریق یخساز یخچال ال جی شما فعال خواهد شد.

روش خاموش کردن یخساز یخچال ال جی

روش خاموش کردن یخساز در مدل های مختلف یخچال فریزر ال جی با یکدیگر کاملاً فرق می کند در بعضی از این مدل ها شما می توانید کاور روی یخساز را بردارید و دکمه را روی off بگذارید و در بعضی از این مدل ها هم دکمه روی پنل هوشمند یخچال قرار داده شده و شما می توانید با استفاده از دکمه ice on/off دکمه را روی حالت off بگذارید در این حالت یخچال ال جی شما خاموش خواهد شد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات یخچال بوش BOSCH

ریست کردن یخساز یخچال ال جی

امکان دارد که یخساز شما در عملکرد خود دچار اختلال شود در این صورت برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید یخساز ال جی را ریست کنید. ولی دقت داشته باشید که حتماً در مواقع ضروری این کار را انجام دهید زیرا ریست کردن زیاد و با فواصل کم، باعث خراب شدن یخچال فریزر شما خواهد شد در زمان هایی که از یخساز یخچال خود صدا های بلندی می شنوید و یا اینکه یخساز درست کار نمی کند می توانید آن را ریست کنید اگر نیاز شد که یخساز یخچال ال جی خود را ریست کنید باید به روش زیر عمل کنید:

 •  در مرحله اول وقتی که فریزر شما روشن می باشد و یخساز هم فعال است باید دکمه ice lock را فشار دهید تا به این وسیله خروجی یخ بسته شود و بعد از آن دکمه reset ice را چند ثانیه نگه دارید تا یخساز یخچال شما ریست شود
 •  اکنون یخساز شما ریست شده و کار خود را مجددا از نو شروع خواهد کرد.

چگونه می توانیم یخساز یخچال ال جی را تعمیر کنیم؟

یخساز یخچال ال جی

به طور کلی احتمال دارد همه ی یخسازها در عملکرد خود با مشکلاتی رو به رو شوند ولی بیشتر مصرف کنندگان با مشکلاتی مانند: خارج نشدن یخ و یا تولید نشدن یخ به وسیله یخساز و یا حتی کار نکردن یخساز و غیره رو به رو می شوند. ما می‌خواهیم در ادامه مطالب، دلیل به وجود آمدن این مشکلات و همچنین راه حل برطرف کردن آن را برای شما توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید یخساز را عیب یابی کرده و آن را برطرف کنید اگر متوجه شدید که با این راهنمایی ها نمی توانید یخ ساز را درست کنید بهتر است که از شخص متخصص و مجرب کمک بگیرید.

چرا یخساز یخچال ساید ال جی کار نمی کند؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد برای یخساز ال جی شما به وجود بیاید کار نکردن یخساز می باشد دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل می شود که ما برای شما آنها را بیان می کنیم:

 • یکی از ساده ترین دلایل برای کار نکردن یخساز، خاموش بودن آن می باشد پس در مرحله اول از روشن بودن یخساز اطمینان پیدا کنید.
 •  اگر بعد از چک کردن یخساز متوجه شدید که یخساز روشن است باید ورودی آب یخساز را چک کنید، احتمال دارد که ورودی آب مسدود شده باشد در این صورت باید انسداد آن را برطرف کنید.
 • در مرحله بعدی درجه دمای فریزر را بررسی کنید تا به اندازه لازم باشد زیرا کافی نبودن سرما برای یخساز، باعث کار نکردن یخساز می شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات توستر پاناسونیک Panasonic | روشن نشدن توستر

چرا در یخساز ال جی یخ ها به همدیگر می چسبند؟

گاهی امکان دارد شما با این مشکل روبرو شوید که یخ ها هنگام خروج به همدیگر چسبیده باشند دلایل بروز این مشکل موارد زیر می باشد:

 • اگر یخساز بیش از حد پر شده باشد یخ ها  به همدیگر چسبیده و به درستی خارج نمی شوند.
 •  نبودن سرمای کافی در یخساز باعث میشود که یخ ها آب شده و به همدیگر بچسبند.
 •  اگر فن یخچال خراب شود باعث بروز این مشکل خواهد شد.

دلیل پر شدن یخساز چیست؟

امکان دارد شما در یخچال های ال جی با این مشکل روبرو شوید که یخساز شما بیش از حد پر شده و سرریز شود موارد زیر باعث بروز این مشکل می شوند:

 • اگر فشار ورودی آب کم شده باشد و یا اینکه شیر برقی دچار خرابی باشد باعث پر شدن یخساز می شود.
 •  در این حالت با خاموش شدن یخساز، ورودی کاملاً بسته نخواهد شد و مخزن پر می شود.
 • برای برطرف کردن این مشکل ابتدا شیر ورودی آب یخساز را چک کنید و اگر خراب شده بود آن را عوض کنید.

دلیل برفک زدن یخساز ال جی چیست؟

یکی از مشکلات متداولی که در بیشتر یخساز ها به وجود می‌آید برفک زدن می باشد اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را چک کنید:

 • در مرحله اول پوشش روی یخساز را که دمپر نام دارد بردارید و آن را به طور کامل بررسی کنید.
 • کامل بسته نشدن درب فریزر می‌تواند باعث منتقل شدن هوای مرطوب به داخل محفظه یخساز شود و ایجاد برفک کند.
 •  اگر با این مشکل روبرو شدید به طور مداوم یخساز را تمیز کنید تا از بروز برفک در آن جلوگیری کرده باشید.

چرا یخساز ال جی یخ نمی سازد؟

اگر شما در یخساز خود با این مشکل روبرو شدید که یخ در یخساز ساخته نمی شود باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شیر آب خراب شود و یا مسدود شده باشد باعث می شود که آبی وارد مخزن یخساز نشده و در نتیجه یخساز قادر به ساختن یخ نباشد.
 •  گرفتن فیلتر آب می تواند باعث بروز این مشکل شود در این حالت باید فیلتر آب را تعویض کنید.
 •  خرابی ترموستات یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند باعث نساختن یخ در یخساز شود باید ترموستات را بررسی کنید.
 • اگر لوله انتقال آب یخ بزند باعث جمع شدن آب خواهد شد و در نهایت یخساز یخ نمی سازد.

دلیل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ال جی چه می باشد؟

اگر در هنگامی که یخ از یخساز خارج می شود، در قسمت خروجی محفظه گیر کند، باعث می شود که دیگر یخ ها از یخساز خارج نشوند در این مورد بهتر است که درپوش خروجی را چک کنید. و همچنین احتمال دارد که یخساز نشتی داشته باشد و این نشتی باعث چسبیدگی یخ ها و خارج نشدن آنها شود پس یخساز را چک کنید و از نداشتن نشتی در آن اطمینان پیدا کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر یخساز یخچال تکنو Techno در محل

 

سنسور در یخساز ال جی در کجا قرار دارد؟

اگر یخساز شما با مشکل مواجه شده باشد شما برای بررسی کردن سنسور نیاز دارید که محل قرارگیری آن را در یخساز بدانید. باید بگوییم که سنسور دمای عملیات یخ را در یخساز کنترل می کند و وقتی که دمای یخساز به مقدار معین برسد فرمان انتقال یخ را صادر می کند و اگر سنسور خراب شود عملیات ساخته شدن یخ با مشکل روبرو خواهد شد. سنسور در قسمت پنل کنترل یخساز قرار داده شده است و شما در صورت نیاز باید سنسور را در آن قسمت پیدا کرده و بررسی کنید.

ترمودیسک در یخساز یخچال ال جی در کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک قطعه ای کوچک و کاربردی می باشد که در کنار و یا روی اواپراتور قرار می گیرد ترمودیسک وظیفه برفک زدایی و فعال سازی سیستم دیفراست را بر عهده دارد وقتی که دمای اواپراتور به مقدار معینی برسد ترمودیسک المنت را راه اندازی می کند. ترمودیسک به طور معمول در کنار هیتر المنت دیفراست قرار گرفته است.

محل قرارگیری شیر برقی در یخساز یخچال ال جی

در صورت بروز مشکل در یخساز یکی دیگر از قطعاتی که شما باید بررسی کنید شیر برقی می باشد برای این منظور باید محل قرارگیری آن را بدانید. وظیفه شیر برقی انتقال آب مورد نیاز برای آبگیری یخساز و تشکیل یخ، به یخساز می باشد و اگر شیر برقی خراب شود عملکرد یخساز مختل خواهد شد. محل قرارگیری شیر برقی در قسمت پنل پشتی یخچال می باشد که شما می توانید آن را پیدا کرده و بررسی کنید.

نتیجه گیری:

همانطور که می دانید یخساز یکی از مهم ترین بخش های یخچال های ال جی می باشد و اگر اختلالی در کارکرد آن به وجود بیاید برای شما بسیار نگران کننده است ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداولی را که احتمال دارد برای یخساز شما به وجود بیاید بیان کردیم و همچنین راه های برطرف کردن آن را هم توضیح دادیم. اگر شما متوجه شدید که خودتان قادر به تعمیر یخساز نیستید بهتر است که برای برطرف کردن ایرادات یخساز به تعمیرکار مجاز یخچال ال جی مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به آنها بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

نحوه تعمیر یخساز یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ال جی چه می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا