تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی | دلایل ارور oe

ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی هشداری در مورد تخلیه نشدن آب از مخزن دستگاه لباسشویی ال جی می باشد در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل ارور oe و عیب یابی و برطرف کردن این کد خطا را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی

اگر شما با این ارور در ماشین لباسشویی خود روبه رو شده باشید بهتر است که بدانید این ارور می تواند به دلیل وجود مشکل در ماشین لباسشویی ال جی باشد و شما باید آن را به طور کامل بررسی کنید در صورت مشاهده این کد خطا و یا هر کد خطای دیگری باید سریعاً آن را برطرف کنید.

دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی موارد زیر است:

 • در شلنگ تخلیه مشکلی به وجود آمده است.
 •  فیلتر پمپ تخلیه مسدود شده است.
 • در فاضلاب تخلیه مشکلی به وجود آمده است.
 • برد دستگاه لباسشویی ال جی خراب شده است .

اشکال در شلنگ تخلیه یکی از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی

یکی از دلایل کد خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی ایجاد مشکل در شلنگ تخلیه می باشد هرگونه مشکلی که در شلنگ تخلیه آب به وجود بیاید باعث می شود که تخلیه به درستی انجام نگیرد شما باید به طور مرتب شلنگ تخلیه را چک کنید اگر شلنگ تخلیه دچار پیچ خوردگی شود باعث نمایش کد خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد توصیه می کنیم ماشین لباسشویی خود را با دیوار فاصله بدهید تا بتوانید به راحتی شلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی را بررسی کنید. پیچ خوردگی شلنگ تخلیه باعث می شود آب جریان نداشته و درست تخلیه نشود باید از صاف بودن و پیچ نخوردن شلنگ اطمینان پیدا کنید.

حتما بخوانید:   آموزش گام به گام تعمیرات بخارشو ال جی LG

مسدودی فیلتر پمپ تخلیه یکی از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی

اگر دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه باشد شما باید پمپ تخلیه را به دقت بررسی کنید برای این منظور باید پمپ تخلیه را بردارید. پمپ تخلیه بسته به نوع ماشین لباسشویی شما در جاهای مختلفی از ماشین لباسشویی قرار گرفته است برای پیدا کردن پمپ تخلیه باید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید اگر در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی مهارت ندارید بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

ماشین لباسشویی ال جی

اشکال در فاضلاب یکی از دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی

محلی که شلنگ تخلیه دستگاه لباسشویی به لوله تخلیه وارد می شود، ممکن است به دلیل جمع شدن کثیفی ها مسدود شده و آب نتواند وارد لوله تخلیه شود یکی از دلایل این کد خطا می تواند گرفتگی در قسمت خط لوله باشد اگر شلنگ دستگاه لباسشویی شما به اتصالات زیر سینک وصل است باید شما این اتصالات را شل کنید سپس موانع را چک کنید.

خراب شدن برد یکی از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی

بعد از بررسی مواردی که برایتان بیان کردیم باید برد دستگاه را چک کنید همانطور که می دانید برد دستگاه مانند مغز آن عمل کرده و اگر برد خراب شود عملکرد دستگاه با اختلال روبه‌رو خواهد شد این کد خطا در روی صفحه نمایشگر وقتی ظاهر می‌شود که برد نتواند ولتاژ مورد نیاز پمپ را تأمین کند و سیگنال های ارسال شده از جانب هیدرواستات را هم دریافت نمی کند و یا اینکه قسمت میکروکنترلر دچار آسیب شده باشد برای اینکه برد را بررسی و عیب و آن را برطرف کنید حتماً باید به متخصص مجرب مراجعه کنید.

روش عیب یابی کد خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه شما کد خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی را عیب یابی کنید باید ابتدا موارد احتمالی را در نظر بگیرید برای این منظور موارد زیر را بررسی کنید:

 • وجود اشکال در شلنگ تخلیه آب می تواند باعث کد خطای oe در دستگاه لباسشویی ال جی شود.
 • شلنگ تخلیه می تواند باعث شود آب از دستگاه خارج نشده و دستگاه شما با مشکل روبرو شود برای اینکه این مشکل را برطرف کنید ابتدا باید شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید.
 • اگر فیلتر پمپ تخلیه مسدود شود باعث بروز کد خطای oe در نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد.
 • برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید ابتدا پمپ تخلیه آب را کاملاً چک کرده و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید.
 • اگر در فاضلاب ماشین لباسشویی مشکلی به وجود بیاید می تواند باعث ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی شود برای برطرف کردن آن باید لوله فاضلاب و همچنین خروجی آب را با دقت بررسی کنید و در صورت گرفتگی آن را برطرف کنید.
 • اگر کد خطای oe به دلیل خرابی برد باشد باید ابتدا ماشین لباسشویی ال جی خود را از برق کشیده و بعد از چند دقیقه دوباره به برق بزنید اگر ارور برطرف نشده بود به تعمیرکار مراجعه کنید.
حتما بخوانید:   چرا زیرنویس در تلويزيون ال جی LG برعکس است؟

 روش های برطرف کردن کد خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی

اگر شما با کد خطای oe در روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی خود روبرو شدید بعد از بررسی کردن موارد بیان شده باید به نکات زیر توجه کنید:

 •  ماشین لباسشویی را کمی جلو کشیده تا بتوانید به راحتی شلنگ تخلیه را چک کنید.
 • اگر در شلنگ تخلیه پیچ خوردگی و یا گرفتگی مشاهده کردید باید آن را برطرف کنید.
 • پمپ تخلیه را بررسی کرده تا مشکل آن را برطرف کنید بهتر است برای تعمیر و برطرف کردن مشکل پمپ تخلیه به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • فاضلاب منزل را چک کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد.
 • بعد از آن سیستم خروجی در دستگاه ماشین لباسشویی ال جی خود را چک کنید.
 • خراب شدن برد می تواند دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی باشد برای اینکه برد را تعمیر کنید حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

نگهداری صحیح و اصولی از ماشین لباسشویی می تواند از خراب شدن دستگاه لباسشویی شما جلوگیری کند برای این که شما را با روش های اصولی نگهداری از ماشین لباسشویی آشنا کنیم مطالبی را برایتان آماده کردیم با ما همراه باشید.

نکات مهم برای زیاد کردن طول عمر ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه می خواهیم برای شما نکات ضروری و مهم را که به افزایش طول عمر ماشین لباسشویی شما کمک می‌کند و خرابی های دستگاه را هم تا حد زیادی کم خواهد کرد بیان کنیم:

۱- ماشین لباسشویی را پر از لباس نکنید.

ماشین های لباسشویی ال جی ظرفیت های مختلفی دارند که شما نباید بیش از ظرفیت دستگاه درون آن را پر کنید زیرا این کار شما به ماشین لباسشویی فشار وارد کرده و باعث می‌شود موتور آن خوب کار نکند.

ظرفیت ماشین لباسشویی شما در روی آن نوشته شده سعی کنید اگر لباس های زیادی برای شستشو دارید آنها را در نوبت های بیشتری در داخل دستگاه بیندازید .

۲- ماشین لباسشویی را با آب داغ بشویید.

برای اینکه داخل ماشین لباسشویی شما از آلودگی و رسوبات پاک شود بهتر است هرچند وقت یکبار دستگاه خود را خالی روشن کرده و روی تنظیمات آب داغ قرار دهید و داخل محفظه کشویی مواد شوینده بریزید. به این ترتیب داخل ماشین لباسشویی کاملا تمیز شده و از رشد باکتری و قارچ هم در دستگاه جلوگیری می شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تنظیم کانال های تلویزیون ال جی LG

۳- محفظه مواد شوینده را کاملا تمیز کنید.

اگر پودر لباسشویی برای مدت طولانی در داخل محفظه کشویی بماند باعث می شود که مواد سخت و رسوبات باعث انسداد لوله شود به همین دلیل هر چند وقت یکبار محفظه پودر لباسشویی را درآورده و تمیز بشویید.

۴- فیلتر های دستگاه لباسشویی ال جی را تمیز کنید.

به صورت دوره ای حتماً فیلترهای دستگاه لباسشویی ال جی خود را بشویید و یا آنها را عوض کنید شاید محل قرارگیری فیلتر ها در دستگاه لباسشویی را ندانید گاهی ممکن است یکی از این فیلتر ها در مسیر لوله آب ماشین لباسشویی قرار گرفته باشد فیلتر های دیگر هم بسته به مدل ماشین لباسشویی شما در مکان های مختلفی قرار دارند برای پیدا کردن فیلتر ها در دستگاه لباسشویی خود به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

۵- دستگاه لباسشویی ال جی را در جای مرطوب و یا داخل حمام نگذارید.

اگر به بدنه ماشین لباسشویی رطوبت وارد شود باعث اتصال سیستم برقی دستگاه خواهد شد و بدنه ماشین لباسشویی ال جی شما برق پیدا می کند. توصیه می کنیم هیچ گاه ماشین لباسشویی را در نزدیکی سینک ظرفشویی و یا محل های مرطوب مانند حمام قرار ندهید.

۶- دستگاه را روی برنامه درست تنظیم کنید.

ماشین های لباسشویی ال جی و یا تمام دستگاه‌های هوشمند دیگر، تنظیماتی برای لباس های مختلف مانند پرده، لباس های حساس، پنبه ای، پتو، و غیره دارند بهترین روش شستشو این است که شما متناسب با نوع پارچه خود و مقدار کثیف بودن لباس ها تنظیمات را اعمال کنید. گاهی تنظیمات اشتباه می تواند به لباس های شما و حتی به ماشین لباسشویی هم لطمه وارد کند.

ماشین لباسشویی ال جی

نتیجه گیری:

در این مقاله برای شما دلایل بروز کد خطای oe را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی بیان کردیم روش های عیب یابی و برطرف کردن این کد خطا را هم به طور کامل برای شما توضیح دادیم تا در صورت نیاز بتوانید آن را برطرف کنید. در ادامه برای شما روش های نگهداری اصولی از ماشین لباسشویی را بیان کردیم تا با رعایت این موارد به افزایش طول عمر دستگاه لباسشویی ال جی خود کمک کنید.

اگر در این زمینه نظر و یا سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 روش های برطرف کردن کد خطای oe در ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا