تعمیرات ظرفشویی

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی لایف

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم دلایل مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی لایف را برای شما به طور کامل توضیح داده و روش های برطرف کردن آن را هم برایتان بیان کنیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان مشکل ماشین ظرفشویی لایف را در منزل برطرف کنید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی لایف

باید بگوییم که ماشین ظرفشویی لایف می تواند سالها بدون مشکل کار کند البته در صورتی که شما نکات مهمی را در مورد نگهداری آن رعایت کنید ولی به هر حال ماشین ظرفشویی هر چند هم که از برند خوبی بوده و دارای استحکام بالایی باشد امکان دارد با خرابی هایی روبرو شود بیشتر این خرابی ها در ماشین ظرفشویی جزئی بوده و شما به راحتی می توانید با رعایت نکات ساده و یا تنظیمات درست، آن را برطرف کنید به طور مثال اگر ماشین ظرفشویی لایف شما ظرف ها را خوب نمی شوید و روی آن لکه های چربی باقی می ماند و ساعت شستشو هم طولانی می باشد و یا اگر ماشین ظرفشویی شما آبگیری را انجام نمی دهد، این ها مشکلاتی است که می توانید به راحتی با داشتن اطلاعات کافی آنها را برطرف کنید. در ادامه می خواهیم برای شما عیب یابی مشکلات ماشین ظرفشویی لایف و همچنین برطرف کردن عیب ها را به طور کامل توضیح دهیم.

برطرف کردن مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی لایف

برای برطرف کردن مشکلات ماشین ظرفشویی لایف قبل از هر کاری لازم است تا به طور دوره‌ای ماشین ظرفشویی خود را سرویس کنید. سرویس ماشین ظرفشویی می تواند به بیشتر شدن طول عمر دستگاه ظرفشویی لایف شما کمک کند و از خرابی های بیشتر در آن جلوگیری کند توصیه می کنیم به صورت دوره‌ای ماشین ظرفشویی لایف خود را به وسیله تعمیرکاران نمایندگی های ماشین ظرفشویی لایف سرویس کنید تا از مشکلات بیشتر در دستگاه خود جلوگیری کرده باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اجاق گاز لایف Life/نکاتی جهت نگهداری از اجاق گاز لایف

نکات مهمی که باید قبل از عیب یابی دستگاه ظرفشویی بدانید

قبل از این که شما تصمیم بگیرید ظرفشویی لایف خود را عیب یابی کنید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید این نکات عبارتند از:

۱- دفترچه راهنما را مطالعه کنید:

دفترچه راهنما به شما کمک می کند که ماشین ظرفشویی لایف خود را به راحتی عیب یابی کنید اگر دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی را گم کنید ممکن است با مشکل روبرو شوید پس در نگهداری آن کوشش کنید.

۲- ویدیو های آموزشی تعمیر ماشین ظرفشویی لایف را تماشا کنید.

اگر شما در مورد تعمیرات لوازم خانگی دانش کمی دارید ولی می‌خواهید خودتان مشکل ماشین ظرفشویی را برطرف کنید می توانید ویدیو های آموزشی را نگاه کرده تا با تعمیرات ماشین ظرفشویی کمی آشنا شوید.

ماشین ظرفشویی لایف

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی لایف

اگر شما از ماشین ظرفشویی لایف در منزل استفاده می کنید با ما همراه باشید تا برای شما مشکلات متداول و روش های عیب یابی و برطرف کردن آن را به طور کامل برایتان توضیح دهیم.

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی عبارت می باشد از:

 1. از چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟
 2. چرا ماشین ظرفشویی لایف سر و صدای زیاد دارد؟
 3.  بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی به چه دلیل است؟
 4. چرا ماشین ظرفشویی لایف نشتی آب دارد؟
 5. چرا ماشین ظرفشویی لایف ظرفها را تمیز نمی شوید؟

در ادامه می خواهیم این مشکلات را به طور کامل همراه با روش های عیب یابی و برطرف کردن آن برایتان توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

۱- دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی لایف چیست؟

روشن نشدن ماشین ظرفشویی لایف دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که بعضی از این موارد عبارتند از:

 • خرابی پریز برق
 • خرابی دوشاخه برق ظرفشویی
 • پریدن فیوز برق
 • خراب شدن قفل درب و یا میکروسوئیچ
 •  خراب شدن کنترل الکترونیکی و یا تایمر
 • خرابی سلکتور، فیوز حرارتی و رله استارت

اگر روشن نشدن دستگاه ظرفشویی به دلیل ماهیت الکتریکی باشد ممکن است اشکال از پریز برق و یا حتی دوشاخه برق دستگاه ظرفشویی باشد ابتدا این دو قسمت را به وسیله فازمتر چک کرده و از وجود برق در آنها اطمینان پیدا کنید. فیوز های جعبه تقسیم را هم چک کنید ممکن است فیوز پریده باشد.

در مرحله بعدی خراب شدن قفل درب و یا میکروسوئیچ درب می‌تواند باعث بسته نشدن درب دستگاه شود اگر درب دستگاه بسته نشود دستگاه ظرفشویی شما روشن نخواهد شد اگر سیستم قفل دستگاه سالم بود باید کنترل الکترونیکی و یا تایمر را چک کنید. سایر مواردی که باید چک کنید سلکتور، فیوز حرارتی و استارت می باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

حتما بخوانید:   علت سوختن برد ماشین ظرفشویی

۲- دلایل سر و صدای زیاد در ماشین ظرفشویی لایف چیست؟

بطور معمول همه ی ظرفشویی ها در موقع کار سرو صدا دارند ولی اگر متوجه شدید که صدای ظرفشویی شما بیشتر از قبل شده است موارد زیر می تواند دلیل بروز این مشکل باشد:

 • خرابی پمپ می تواند باعث سر و صدای زیاد در ماشین ظرفشویی شود.
 • اگر ظرف ها درست چیده نشود امکان دارد باعث برخورد ظروف با بازوی آبپاش شده و ایجاد سر و صدا کند.
 • وجود اشکال در اسپری کننده های داخلی و یا بازوی آبپاش می تواند باعث بروز این مشکل شود .
 • گیر کردن مواد غذایی در داخل ظرفشویی امکان دارد باعث تولید سر و صدا شود.

دلایل سر و صدا ی زیاد در ماشین ظرفشویی لایف امکان دارد به دلیل خراب شدن پمپ دستگاه باشد یکی دیگر از مواردی که بسیار هم شایع است چیده شدن نادرست ظروف در دستگاه ظرفشویی می باشد که باعث خواهد شد ظرف ها با سبد و یا بازوی آبپاش برخورد کرده و ایجاد سر و صدا کند. اگر اسپری کننده های داخلی دستگاه شما و یا بازوهای آبپاش با مشکل روبرو شده باشند باید آنها را تعویض کنید.

۳- دلایل بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی لایف چیست؟

ممکن است شما از داخل ظرفشویی لایف خود بوی بدی به مشام تان برسد و شما از شستن ظروف در دستگاه منصرف شوید دقت داشته باشید اگر این مشکل را برطرف نکنید بوی بد بیشتر می شود یکی از دلایلی که می تواند باعث شود داخل ماشین ظرفشویی لایف شما بوی بد بگیرد گرفتگی در فیلتر تخلیه می باشد اگر فیلتر تخلیه به وسیله ذرات باقی مانده غذا و پسماندها دچار گرفتگی شود، این بوی بد از ماشین ظرفشویی به مشام شما می رسد. گاهی ممکن است ذرات غذا در سوراخ های بازوهای آبپاش هم قرار بگیرد و آنها را مسدود کند و بعد از مدتی این بوی بد در تمام دستگاه ظرفشویی شما بپیچد.

 ۴- چرا ماشین ظرفشویی لایف دچار نشتی آب شده است؟

یکی از مشکلات متداول در ماشینهای ظرفشویی نشت آب در دستگاه است که می تواند خسارات زیاد و جدی به دستگاه شما وارد کند در صورت بروز این مشکل موارد زیر را  بررسی کنید:

 • از سلامت واشر لاستیکی درب مطمئن شوید.
 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید ممکن است مسدود و یا پاره شده باشد.
 • خراب شدن پمپ و یا شل شدن بست پمپ می تواند باعث آبریزش از ظرفشویی شود.

یکی از دلایل مهم برای بروز این مشکل خراب شدن واشر لاستیکی درب می باشد امکان دارد واشر لاستیکی درب ماشین ظرفشویی شما دچار پوسیدگی و یا پارگی شده باشد در این صورت آب از ماشین ظرفشویی به بیرون نشت می کند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو برقی لایف Life/نمایندگی تعمیرات جارو برقی لایف

مسدود شدن و یا حتی پاره شدن شلنگ تخلیه می تواند باعث نشت آب شود در اینصورت شلنگ تخلیه را بررسی کنید. خرابی پمپ و یا شل شدن بست پمپ می تواند باعث شود که دستگاه ظرفشویی شما دچار آبریزش شود برای اینکه مشکل را برطرف کنید بعد از بررسی موارد بالا اگر قادر به برطرف کردن مشکل نبودید با نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی لایف تماس بگیرید.

۵- چرا ماشین ظرفشویی لایف ظرف ها را تمیز نمی شوید؟

امکان دارد شما متوجه شوید که ظرف ها داخل ظرفشویی تمیز نشده است برای اینکه مشکل را برطرف کنید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  از تمیز بودن دستگاه ظرفشویی خود اطمینان پیدا کنید.
 • آب پاش و بازوهای اسپری را چک کنید.
 • امکان دارد فشار آب کم باشد.
 • نامناسب بودن ماده شوینده می تواند باعث تمیز نشدن ظروف شود.

وقتی متوجه تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شدید در ابتدا داخل دستگاه ظرفشویی خود را بررسی کنید و از تمیز بودن داخل آن اطمینان پیدا کنید اگر چربی و ذرات باقیمانده غذا در اطراف واشر لاستیکی، درب و یا کناره های آن و در منافذ بازوی اسپری و فیلتر تخلیه مانده باشد، باعث تمیز نشدن ظروف می شود.

معیوب شدن آبپاش و بازوهای اسپری هم می‌تواند باعث شود که بازوها قابلیت حرکت و چرخش خود را از دست بدهد و ظرف ها تمیز شسته نشود.

کم بودن فشار آب هم می تواند یکی از دلایل بروز این مشکل باشد. در ماشین ظرفشویی خود حتماً از مواد شوینده مناسب استفاده کنید زیرا مناسب نبودن و غیر استاندارد بودن پودرها و شوینده ها می تواند باعث تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی لایف شود.

ماشین ظرفشویی لایف

سخن آخر

در این مقاله برای شما مشکلات متداول در ماشینهای ظرفشویی لایف را همراه با عیب یابی و برطرف کردن عیب آن، بیان کردیم اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل دستگاه ظرفشویی خود نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی لایف تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

اگر در این زمینه سوال و یا مشکلی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی لایف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا ماشین ظرفشویی لایف دچار نشتی آب شده است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا